FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy według was transfuzja jest grzechem?

Czy transfuzja jest grzechem
Tak
0%
 0%  [ 0 ]
Nie
100%
 100%  [ 3 ]
Nie wiem :D
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-16, 05:21   Czy według was transfuzja jest grzechem?

(23) Tylko bądź statecznym, abyś krwi nie jadał..(Pwt 12:23)
Czy według was transfuzja jest grzechem?
lub inaczej przekroczeniem przykazania?
Zapraszam też do sondy.



:?:
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-08-16, 05:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Stary Koń
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-08-16, 14:12   

(23) Tylko bądź statecznym, abyś krwi nie jadał..(Pwt 12:23)
Wcale z tego wersetu nie wynika że jest przekroczeniem jakiegoś przykazania.Jest zabiegiem ratującym życie. Bóg jest Miłością, nie jakimś dyktatorkiem wydającym bezsensowne dekrety. Szkoda że pewna grupa odmiennie to interpretuje skazując swoich współbraci na śmierć. Częstq sami postawieni przed wyborem pośpiesznie rejterują, zmieniając zdanie.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-08-17, 00:10   

Cytat:
A ktokolwiek z domu izraelskiego albo z obcych przybyszów, którzy mieszkają pośród nich, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę swoje oblicze przeciwko spożywającemu krew i wytracę go spośród jego ludu, (11) gdyż życie ciała jest we krwi, a Ja dałem wam ją do użytku na ołtarzu, abyście dokonywali nią przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie. (12) Dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nikt z was nie będzie spożywał krwi, także obcy przybysz, który mieszka pośród was, nie będzie spożywał krwi. (13) Każdy, kto z synów izraelskich i z obcych przybyszów mieszkających pośród nich, upoluje zwierzę albo ptaka, które wolno jeść, niech wypuści jego krew i przykryje ją ziemią. (14) Gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, w niej ono tkwi; dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nie będziecie spożywać krwi z żadnego ciała, gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, więc każdy, kto ją spożywa, będzie wytracony. (15) I każdy, kto by jadł padlinę lub rozszarpane zwierzę, czy to tubylec, czy obcy przybysz, wypierze swoje szaty i obmyje się wodą, i będzie nieczysty do wieczora, a potem będzie czysty. (16) Jeżeli nie wypierze swoich szat i nie obmyje swojego ciała, ściągnie na siebie winę. Kpł. 17:10-16


Z tekstu wyraźnie wynika, że nie chodzi tu o krew ludzką, ponieważ tej Bóg nie pozwolił ofiarować na ołtarzu. Zacytowany tekst odnosi się tylko do krwi zwierząt, które można było ofiarować na ołtarzu, lub upolować, czyli do czystych. Zwierzę nie ma wolnej woli, aby dać krew, a poza tym krew zwierzęcia jest innego rodzaju niż ludzka. Człowiek posiada wolną wolę i krew tago samego rodzaju.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2017-08-17, 10:12   

http://mieczducha888.blog...-czesc-2.html-- transfuzja nie jest grzechem bo to nie ma nic wspólnego z jedzeniem krwi. Wręcz przeciwnie transfuzja to dobra rzecz np ratująca życie.
Cytat:

" Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś oddaje swoje życie za swoich przyjaciół " - Ewangelia Jana 15:13 Uwspółcześniona Biblia Gdańska


Jeśli PAN JEZUS wezwał swych uczniów aby oddawać swoje życie za jego uczniów - co oznacza poświęcenie siebie innym - w ekstremalnych przypadków nawet oddanie życia, to i mniejsza ofiara dla drugiego - np oddanie krwi do transfuzji również jest czymś dobrym w oczach PANA.
" Po tym poznaliśmy miłość Boga, że on oddał za nas swoje życie. My również powinniśmy oddawać życie za braci. " - 1 list apostoła Jana 3:16 UBG - oddanie cząstki życia - 450 mililitrów krwi dla ratowania drugiego człowieka - nawet jeśli nie jest bratem w CHRYSTUSIE to dobra rzecz, to czyn miłosierdzia.



TRANSFUZJA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z JEDZENIEM KRWI, ale TO RATOWANIE ŻYCIA.... NIKT Z GŁODU NIE PODDAWANY JEST TRANSFUZJI .... głodny robi sobie coś do zjedzenia lub idzie do restauracji, garmażerki i je. A jeśli nie może jeść to w szpitalu karmiony jest przez sondę żołądkową.
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-17, 10:29   

Pokoja napisał/a:
Cytat:
A ktokolwiek z domu izraelskiego albo z obcych przybyszów, którzy mieszkają pośród nich, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę swoje oblicze przeciwko spożywającemu krew i wytracę go spośród jego ludu, (11) gdyż życie ciała jest we krwi, a Ja dałem wam ją do użytku na ołtarzu, abyście dokonywali nią przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie. (12) Dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nikt z was nie będzie spożywał krwi, także obcy przybysz, który mieszka pośród was, nie będzie spożywał krwi. (13) Każdy, kto z synów izraelskich i z obcych przybyszów mieszkających pośród nich, upoluje zwierzę albo ptaka, które wolno jeść, niech wypuści jego krew i przykryje ją ziemią. (14) Gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, w niej ono tkwi; dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nie będziecie spożywać krwi z żadnego ciała, gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, więc każdy, kto ją spożywa, będzie wytracony. (15) I każdy, kto by jadł padlinę lub rozszarpane zwierzę, czy to tubylec, czy obcy przybysz, wypierze swoje szaty i obmyje się wodą, i będzie nieczysty do wieczora, a potem będzie czysty. (16) Jeżeli nie wypierze swoich szat i nie obmyje swojego ciała, ściągnie na siebie winę. Kpł. 17:10-16


Z tekstu wyraźnie wynika, że nie chodzi tu o krew ludzką, ponieważ tej Bóg nie pozwolił ofiarować na ołtarzu. Zacytowany tekst odnosi się tylko do krwi zwierząt, które można było ofiarować na ołtarzu, lub upolować, czyli do czystych. Zwierzę nie ma wolnej woli, aby dać krew, a poza tym krew zwierzęcia jest innego rodzaju niż ludzka. Człowiek posiada wolną wolę i krew tago samego rodzaju.



Bingo :) Wszystkie przykazania dotyczą zwierząt.
Chrześcijanie wręcz mają nakazane
wzorem Jezusa oddawać życie
za bliźnich i Boga,a gdzie jest
życie?no właśnie we krwi.
Więc grzeszą ci co np
w takiej sytuacji
nie oddają..

I gdzieś chyba czytałem,że krew zwierzęca
nie jest zbytnio zdrowa konsumowana..
A do transfuzji można użyć innego
płynu,ale wiadome nie zawzse
jest w danym miejscu..
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-08-17, 10:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-08-17, 16:48   

Życie to największy dar, trzeba go chronić. Drugiego życia nie dostaniemy tu na Ziemi w takiej formie. Transfuzja ma ochronić dar życia? No to trzeba ją stosować.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-08-17, 21:25   

Oliyahu napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Cytat:
A ktokolwiek z domu izraelskiego albo z obcych przybyszów, którzy mieszkają pośród nich, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę swoje oblicze przeciwko spożywającemu krew i wytracę go spośród jego ludu, (11) gdyż życie ciała jest we krwi, a Ja dałem wam ją do użytku na ołtarzu, abyście dokonywali nią przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie. (12) Dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nikt z was nie będzie spożywał krwi, także obcy przybysz, który mieszka pośród was, nie będzie spożywał krwi. (13) Każdy, kto z synów izraelskich i z obcych przybyszów mieszkających pośród nich, upoluje zwierzę albo ptaka, które wolno jeść, niech wypuści jego krew i przykryje ją ziemią. (14) Gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, w niej ono tkwi; dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nie będziecie spożywać krwi z żadnego ciała, gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, więc każdy, kto ją spożywa, będzie wytracony. (15) I każdy, kto by jadł padlinę lub rozszarpane zwierzę, czy to tubylec, czy obcy przybysz, wypierze swoje szaty i obmyje się wodą, i będzie nieczysty do wieczora, a potem będzie czysty. (16) Jeżeli nie wypierze swoich szat i nie obmyje swojego ciała, ściągnie na siebie winę. Kpł. 17:10-16


Z tekstu wyraźnie wynika, że nie chodzi tu o krew ludzką, ponieważ tej Bóg nie pozwolił ofiarować na ołtarzu. Zacytowany tekst odnosi się tylko do krwi zwierząt, które można było ofiarować na ołtarzu, lub upolować, czyli do czystych. Zwierzę nie ma wolnej woli, aby dać krew, a poza tym krew zwierzęcia jest innego rodzaju niż ludzka. Człowiek posiada wolną wolę i krew tago samego rodzaju.


Bingo :) Wszystkie przykazania dotyczą zwierząt.
Chrześcijanie wręcz mają nakazane
wzorem Jezusa oddawać życie
za bliźnich i Boga,a gdzie jest
życie?no właśnie we krwi.
Więc grzeszą ci co np
w takiej sytuacji
nie oddają..


Swego czasu miałem sposobność rozmawiać z wykładowcą, który bardzo akcentował zakaz poddawania się transfuzji krwi twierdząc, że kto zabiego o swoje życie, to utraci je. Na osobności zapytałem go o przypadek Dorkas (Tabita), która umarła, a Zbór bardzo pragnął, aby nadal z nim była i Ap. Piotr wzbudził ja z martwych, dla sławienia Pana Jehoszua (Jezusa). W związku z tym zapytałem, czy jeżeli Zbór w szczególnej sytuacji, pragnąłby, aby przez transfuzję, dany członek Zboru nadal był z nim, to czy jest naruszona zasada, że ten z dużym ubytkiem krwi, zabiega o swoje życie, więc je utraci? Wtedy zaskoczony odpowiedział mi, że nigdy w taki sposób nie myślał, a był wykładowcą.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15