FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Satanistyczne źródła Reformacji Lutra
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3353
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 166/204
 81%
Wysłany: 2023-10-22, 18:17   

Henryk napisał/a:
Może powinniśmy naśladować panów, którzy chłopów traktowali gorzej niż zwierzęta? Może mamy naśladować kler, którego pazerność nie miała dna? :-?
Może wyzysk i bezkarność urzędników?Jak myślisz Fedorowicz- tak nauczał Jezus?
Ja myślę, że tak nie nauczał Jezus. :)
Cytat:
Można i nawet trzeba ratować matkę ! Życie matki jest cenniejsze od zarodka.

Skąd o tym wiemy ? :-D
Cytat:
Komuniści nie robili tak jawnych przekrętów i szemranych "geszeftów".

Nie posiadali dzisiejszej technologii. :lol:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2023-10-22, 18:34   

Fedorowicz napisał/a:
Cytat:
Można i nawet trzeba ratować matkę ! Życie matki jest cenniejsze od zarodka.

Skąd o tym wiemy ? :-D

Z Prawa które Mojżeszowi dał Bóg!
Wj 21:22 BT5 "Jeśliby mężczyźni w czasie bójki uderzyli kobietę brzemienną, powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek innej szkody, to [winny] zostanie ukarany grzywną, jaką na nich nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3353
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 166/204
 81%
Wysłany: 2023-10-22, 18:45   

Henryk napisał/a:
"Jeśliby mężczyźni w czasie bójki uderzyli kobietę brzemienną, powodując poronienie..

Przypadkowe poronienie nie jest tym samym, co świadome zabicie dziecka. Aborcja to zbrodnia z premedytacją i zasługuje na surowy wyrok. Co innego zbrodnia w afekcie. Pan nie zna przepisów prawa. § 4.KK: Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia, usprawiedliwionego okolicznościami, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Przestępstwo materialne polegające na pozbawieniu życia innego człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami (art. 148 § 4 KK). Jest to przestępstwo powszechne, a zatem sprawcą czynu zabronionego może być każda osoba zdolna do poniesienia odpowiedzialności karnej, przy czym wskazane przestępstwo jest typem uprzywilejowanym, bowiem sprawca podlega łagodniejszej odpowiedzialności, niż w przypadku zbrodni zabójstwa, które jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności. Zbrodnią nazywamy przestępstwo popełnione z premedytacją. Zbrodnia jest to przestępstwo o charakterze ciężkim, a za jej popełnienie co do zasady przewidziana jest kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata bądź też kara surowsza.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-10-22, 18:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2023-10-22, 19:31   

Fedorowicz napisał/a:
Przypadkowe poronienie nie jest tym samym, co świadome zabicie dziecka.

Kombinuj dalej Herr Fedorowicz... :lol:
Opisany przypadek to nie "przypadkowe poronienie", a jak to piszesz: "zamordowanie człowieka".
Jednak winny poronienia, czyli obumarcia płodu nie ponosi równoważność kary "życie za życie", a jedynie winny jest wypłacić odszkodowanie z powodu straty hipotetycznego potomka.
Cytat:
Kto zabija człowieka...

Kilkadziesiąt komórek, czy zygota nie jest jeszcze człowiekiem.
Przynajmniej w świetle Sowa Bożego. Dla katolickiego oszołoma nawet plemnik ma wartość człowieka. :mrgreen:
Nie dotyczy to oczywiście katolickiego kleru, co pokazani nam chłopcy z Dąbrowy Górniczej. ;-)
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3353
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 166/204
 81%
Wysłany: 2023-10-22, 19:37   

Henryk napisał/a:
Kombinuj dalej Herr Fedorowicz... :lol: Opisany przypadek to nie "przypadkowe poronienie", a jak to piszesz: "zamordowanie człowieka". Jednak winny obumarcia płodu nie ponosi kary "życie za życie", a jedynie winny jest wypłacić odszkodowanie z powodu straty hipotetycznego potomka.

Nie wiem jak Pan, ale gdybym ja był przymuszany do uczestnictwa w takich zbrodniach i byłbym temu posłuszny, to nie mógłbym już nigdy więcej spojrzeć w lustro ani uczciwym ludziom prosto w oczy. :shock:

Cytat:
..nie jest jeszcze człowiekiem.

A od kiedy powstaje człowiek ? Czy niemowlę, noworodek, nastolatek, starzec to już człowiek, czy może nie ? Jak nauczał pana Towarzysz Lenin ? Co o tym mówi Pismo Święte ?
Zacytujmy :
" Jehowe skierował do mnie następujące słowo :
Zanim ukształtowałem cię w łonie twej matki, znałem cię,
nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię,
prorokiem dla narodów ustanowiłem cię".
Jirmejahu 1:5
:)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-10-22, 19:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2023-10-22, 19:39   

Fedorowicz napisał/a:
Nie wiem jak Pan, ale gdybym ja był przymuszany do uczestnictwa w takich zbrodniach i byłbym temu posłuszny, to nie mógłbym już nigdy więcej spojrzeć w lustro ani uczciwym ludziom prosto w oczy. :shock:

Byłeś w Dąbrowie Górniczej i marnowałeś nasienie?! :shock: :shock: :shock:
Fuj...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3353
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 166/204
 81%
Wysłany: 2023-10-22, 19:46   

Henryk napisał/a:
Byłeś w Dąbrowie Górniczej i marnowałeś nasienie?!

Widzę, że w chamstwie i łajdactwie zaczyna Pan doganiać panią wiesię i panią nike. To smutne towarzyszu komunisto-globalisto.. :-(
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-10-22, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-10-22, 20:21   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Przypadkowe poronienie nie jest tym samym, co świadome zabicie dziecka.

Kombinuj dalej Herr Fedorowicz... :lol:
Opisany przypadek to nie "przypadkowe poronienie", a jak to piszesz: "zamordowanie człowieka".
Jednak winny poronienia, czyli obumarcia płodu nie ponosi równoważność kary "życie za życie", a jedynie winny jest wypłacić odszkodowanie z powodu straty hipotetycznego potomka.
Cytat:
Kto zabija człowieka...

)


To idąc tym tokiem rozumowania można również stwierdzić że w biblijnym systemie prawnym niewolnik też nie jest w pełni człowiekiem. Bo Kilka wersetów obok znajdziesz przepis, który zapowiada, co grozi za nieumyślne zabójstwo niewolnika: „surowa kara”.
:roll:
Tak to jest gdy ktoś zabiera się za bronienie aborcji wymachując Biblią.
Kombinuj dalej
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2023-10-22, 20:53   

Markerów napisał/a:
To idąc tym tokiem rozumowania można również stwierdzić że w biblijnym systemie prawnym niewolnik też nie jest w pełni człowiekiem. Bo Kilka wersetów obok znajdziesz przepis, który zapowiada, co grozi za nieumyślne zabójstwo niewolnika: „surowa kara”.
:roll:
Tak to jest gdy ktoś zabiera się za bronienie aborcji wymachując Biblią.
Kombinuj dalej

Poruszyłeś dość ciekawą sprawę.
Mianowicie zabicie kogoś niechcący, nieumyślnie.
Gdy Izraelita spowodował śmierć innego Izraelity, a było to niezamierzone, mógł udać się do jednego z sześciu "miast ucieczki", gdzie był bezpieczny przed "mścicielem krwi".
Nikt nie mógł go zabić, aby wykonać sprawiedliwy wyrok. Gdy umierał arcykapłan, uciekinier był już bezpieczny. (Piękny symbol na Naszego Pana i Jego Ofiarę!)
Jeden z takich przypadków jest opisany choćby tu:
Pwt 22:8 CYL "Gdy zbudujesz dom nowy, zrobisz poręcz wokoło dachu twojego, - abyś nie sprowadził krwi na dom twój, gdyby kto spadł z niego."
Teraz przypadek opisany przez Markerowa:
Wj 21:20 EKU "Jeśli ktoś uderzy kijem swojego niewolnika lub służebnicę tak, że natychmiast umrą, powinien zostać surowo ukarany."
"Natychmiast umrą"...
Nie jest to opis katowania niewolnika za jakieś przewinie, aż ten skona, lecz zabicie w afekcie.
Raz, ale za mocno uderzył. Chciał ukarać, ale jednak nie zabić.
Ja widzę różnicę.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-10-23, 07:15   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
To idąc tym tokiem rozumowania można również stwierdzić że w biblijnym systemie prawnym niewolnik też nie jest w pełni człowiekiem. Bo Kilka wersetów obok znajdziesz przepis, który zapowiada, co grozi za nieumyślne zabójstwo niewolnika: „surowa kara”.
:roll:
Tak to jest gdy ktoś zabiera się za bronienie aborcji wymachując Biblią.
Kombinuj dalej

Poruszyłeś dość ciekawą sprawę.
Mianowicie zabicie kogoś niechcący, nieumyślnie.
Gdy Izraelita spowodował śmierć innego Izraelity, a było to niezamierzone, mógł udać się do jednego z sześciu "miast ucieczki", gdzie był bezpieczny przed "mścicielem krwi".
Nikt nie mógł go zabić, aby wykonać sprawiedliwy wyrok. Gdy umierał arcykapłan, uciekinier był już bezpieczny. (Piękny symbol na Naszego Pana i Jego Ofiarę!)
Jeden z takich przypadków jest opisany choćby tu:
Pwt 22:8 CYL "Gdy zbudujesz dom nowy, zrobisz poręcz wokoło dachu twojego, - abyś nie sprowadził krwi na dom twój, gdyby kto spadł z niego."
Teraz przypadek opisany przez Markerowa:
Wj 21:20 EKU "Jeśli ktoś uderzy kijem swojego niewolnika lub służebnicę tak, że natychmiast umrą, powinien zostać surowo ukarany."
"Natychmiast umrą"...
Nie jest to opis katowania niewolnika za jakieś przewinie, aż ten skona, lecz zabicie w afekcie.
Raz, ale za mocno uderzył. Chciał ukarać, ale jednak nie zabić.
Ja widzę różnicę.


Zgoda..
Dlatego właśnie aborcja jako : zamierzone zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrzne jest złem i grzechem.
W przytoczonym powyższym wersecie jest nie zamierzone poronienie ..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2023-10-23, 07:52   

Markerów napisał/a:
Zgoda..
Dlatego właśnie aborcja jako : zamierzone zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrzne jest złem i grzechem.
W przytoczonym powyższym wersecie jest nie zamierzone poronienie ..

Ja napiszę: "zgoda, ale tylko w połowie".
Zamierzone zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej- na każde życzenie- jest złem. Jak każda ingerencja w ciało ludzkie.
Najgorszym złem i grzechem jest skazywanie kobiety na śmierć, aby ewentualnie uchronić płód, który i tak ma znikome szanse na rozwój.
Tak właśnie było w nagłaśnianych przez media przypadkach. Mężowie stracili zony, a dzieci matki.
Zupełnie niepotrzebnie!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-10-23, 10:30   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Zgoda..
Dlatego właśnie aborcja jako : zamierzone zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrzne jest złem i grzechem.
W przytoczonym powyższym wersecie jest nie zamierzone poronienie ..

Ja napiszę: "zgoda, ale tylko w połowie".
Zamierzone zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej- na każde życzenie- jest złem. Jak każda ingerencja w ciało ludzkie.
Najgorszym złem i grzechem jest skazywanie kobiety na śmierć, aby ewentualnie uchronić płód, który i tak ma znikome szanse na rozwój.
Tak właśnie było w nagłaśnianych przez media przypadkach. Mężowie stracili zony, a dzieci matki.
Zupełnie niepotrzebnie!


Niestety takie przypadki się zdarzały
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 798
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 32/73
 43%
Wysłany: 2023-10-23, 11:18   

Henryk napisał/a:
Najgorszym złem i grzechem jest skazywanie kobiety na śmierć, aby ewentualnie uchronić płód, który i tak ma znikome szanse na rozwój.
Tak właśnie było w nagłaśnianych przez media przypadkach. Mężowie stracili zony, a dzieci matki.
Zupełnie niepotrzebnie!


To niebłaha kwestia. Skoro takie przypadki się zdarzały, to warto starać się aby się więcej nie zdarzały i jeśli dwoje osób się nie kocha na "dopóki śmierć nas nie rozłączy", nie powinni podejmować decyzji o współżyciu intymnym. Bo niewątpliwie nie jest nieuczciwością, gdy żyje się motywując się do działania właśnie dążeniem do takiego uniesienia. A jeśli ma być to rzeczywiście idealna Miłość, to po drodze nie można dogaszać knota tlejącego, ani złamać trzciny nadłamanej. A najlepiej czynić więcej niż wymaga Prawo zawarte w Pismach Świętych
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3353
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 166/204
 81%
Wysłany: 2023-10-23, 15:29   

radek napisał/a:
To niebłaha kwestia. Skoro takie przypadki się zdarzały, to warto starać się aby się więcej nie zdarzały i jeśli dwoje osób się nie kocha na "dopóki śmierć nas nie rozłączy", nie powinni podejmować decyzji o współżyciu intymnym. Bo niewątpliwie nie jest nieuczciwością, gdy żyje się motywując się do działania właśnie dążeniem do takiego uniesienia. A jeśli ma być to rzeczywiście idealna Miłość, to po drodze nie można dogaszać knota tlejącego, ani złamać trzciny nadłamanej. A najlepiej czynić więcej niż wymaga Prawo zawarte w Pismach Świętych

Piękna wypowiedź, Panie Radku z której emanuje wiara w tradycyjne wartości moralne chrześcijańskie. Takie wypowiedzi jak Pana budują duchowo i sprawiają, że z nową nadzieją patrzymy na swoich bliźnich. Niestety w dzisiejszych czasach wszędzie spotykamy ludzi niemoralnych, rozwodników, aborcjonistów, chamów z chama i dziadów z dziada pradziada.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3353
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 166/204
 81%
Wysłany: 2023-10-23, 16:15   

Markerów napisał/a:
Dlatego właśnie aborcja jako : zamierzone zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrzne jest złem i grzechem. W przytoczonym powyższym wersecie jest nie zamierzone poronienie ..

Pan Markerów to kultura. Może się sprzeczać w różnych kwestiach, ale w podstawowych zasadach moralnych relatywizmu nie uznaje. To cieszy i buduje ! :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13