FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze zmartwychwstanie według chronologii Biblijnej
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-18, 19:02   

Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
[q]
J 6:51 BGN "[...] a chlebem, który ja dam za życie świata, jest moja cielesna natura."
?


J. 6 .51
"Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata»"

W tym wersecie nie pisze o żadnej cielesnej naturze skąd żeś to zapożyczył? 🤔

Przecież jest podany przekład z którego cytowałem!
Stoi jak wół: BGN- Nowa Biblia Gdańska [1632/2012]
Jest to prawidłowe tłumaczenie greckiego słowa "sarks"- "σάρξ".
J 6:51 GNT-TIS "ἐγώ εἰμι ὁ ἄρτος ὁ ζῶν ὁ ἐκ τοῦ οὐρανοῦ καταβάς· ἐάν τις φάγῃ ἐκ τοῦ ἐμοῦ ἄρτου, ζήσει εἰς τὸν αἰῶνα· καὶ ὁ ἄρτος δὲ ὃν ἐγὼ δώσω ὑπὲρ τῆς τοῦ κόσμου ζωῆς, ἡ σάρξ μου ἐστίν."
J 6:51 BGN "Ja jestem chlebem żyjącym, który zstąpił z niebios. Jeśli ktoś zje z tego chleba, będzie żył na wieczność; a chlebem, który ja dam za życie świata, jest moja cielesna natura." (Nowa Biblia Gdańska [1632/2012])
Jego ludzkie ciało z "iskrą życia od Ojca", czyli cała ludzka dusza była wydana w zamian za życie Adama.
Naprawdę warto korzystać z wielu przekładów i skorzystać z tego najodpowiedniejszego.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-11-18, 22:02   

Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
[qu??
1Piotr.BW---3:18---
Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.
GDZIE TUTAJ JEST MOWA O CIELE FIZYCZNYM???

Nie manipuluj wersetami.
Zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem”:
„Został wskrzeszony do życia przez Ducha”.
To tłumaczenie jest bardziej zrozumiałe i zgodne z
Rz 8:11
„A jeśli mieszka w was Duch tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne CIAŁA mocą mieszkającego w was swego Ducha”;
1P 3:18 nie brzmi: „ożywiony jako duch” lecz „ożywiony duchem” lub „powołany do życia Duchem”
Zauważ że Łk 4:1 („przebywał w Duchu”) nie przeczy też temu, że Jezus miał ciało. :lol:
Choć niektórzy bibliści proponują interpretację 1P 3:18 jako mówiącą o obecności Ducha Chrystusowego (przed zmartwychwstaniem ciała) w otchłani, tzn. „powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić zbawienie”.
:roll:

Jeżeli Jezus poszedł do nieba jako człowiek, więc, musi w niebie zachowywać się jak człowiek, a więc, musi jeść, pokarm musi być trawiony i wydalany, druga rzecz, nie może widzieć duchowych istot, bo człowiek ducha nie widzi, nie może się przemieszczać itp.
Nie mógł oddać swojego życia za rodzaj ludzki i w związku z tym my nie wstaniemy.
Bóg jednak jest ponad nas i to co zaplanował na pewno się stanie. A teraz kilka tekstów biblijnych po raz drugi.
1Piotra –prz.Literacki--3:18---(18) Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za nie sprawiedliwych, aby was przyprowadzić do Boga. Chociaż zabito Jego ciało, został On ożywiony w Duchu.
1PiotraBG—3:18---- (18) Bo i Chrystus ucierpiał raz za winy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, by mógł was doprowadzić do Boga, gdy został uśmiercony dla cielesnej natury, ale ożywiony Duchem.
Niżej tekst z BH---1Ptr.3:18----
Ponieważ i Chrystus raz umarł za nasze grzechy, sprawiedliwy za bezbożnych, aby nas przybliżyć do Boga, umarł w ciele, a żył w duchu.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-19, 00:59   

Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
[quote"
Więc nie może przebywać w niebie jako nadal istota cielesna- człowiek?


Oczywiście że nie.
A mimo to Biblia podeje:
Dlatego, że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez CZŁOWIEKA, którego na to przeznaczył” Dz 17:31.

P„przez CZŁOWIEKA dokona się zmartwychwstanie. (...) w Chrystusie wszyscy ożywieni będą” (1Kor 15:22n.),
„jeden też [jest] pośrednik między Bogiem a ludźmi, CZŁOWIEK, Chrystus Jezus” (1Tm 2:5).
:lol:

Musimy czytać te wersety w świetle wersetów mówiących, że ciało Jezusa, cała Jego cielesna natura- cała ludzka dusza żyjąca była wydana jako Okup.
Biblia nie może sobie przeczyć! A jeśli jakiś tekst jawnie neguje poprzednie zapisy, oznaczać może to tylko jedno. Źle odczytujemy podaną myśl. Albo pierwszą, albo drugą.
Nie wątpimy, że umarł Człowiek Jezus. Jego ciało zostało umęczone i zabite.
Koniec. Kropka.
To, że umarł rzeczywiście i na zawsze jako człowiek, to powyższe wersety nie mogą nam nieść innej informacji, jak tylko tę, że pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludzkością będzie TEN, który też był człowiekiem. Przecież doskonale zachowana została cała Jego dusza- myśli, wspomnienia, doświadczenia…
Dlatego podkreślone jest człowieczeństwo Jezusa, abyśmy mieli pewność, że doskonale zna nasze ludzkie słabości, potknięcia. Sądzi nas (mówię wyłącznie o wierzących Jemu i w Niego!) teraz TEN, który przechodził te same doświadczenia.
1P 4:17 UBG "Nadszedł bowiem czas, aby sąd rozpoczął się od domu Bożego, a jeśli rozpoczyna się od nas, to jaki będzie koniec tych, którzy są nieposłuszni ewangelii Bożej?"
Możemy być spokojni o sprawiedliwy i wyrozumiały sąd.
Teraz, dla wierzących jest mediatorem, a nawet adwokatem przed Ojcem.
Rz 8:34 UBG "Któż potępi? Chrystus jest tym, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który też jest po prawicy Boga i wstawia się za nami."
Dla świata- w swym Królestwie- będzie jedynie pośrednikiem.
Dz 17:31 UBG "Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sprawiedliwie sądził cały świat przez człowieka, którego do tego przeznaczył, zapewniając o tym wszystkich przez wskrzeszenie go z martwych."
Dla nich już bez "taryfy ulgowej".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-11-19, 06:40   

Henryk napisał/a:

Biblia nie może sobie przeczyć! A jeśli jakiś tekst jawnie neguje poprzednie zapisy, oznaczać może to tylko jedno. Źle odczytujemy podaną myśl. Albo pierwszą, albo drugą.


„To nie umarli chwalą Pana, nikt z tych, którzy zstępują do Szeolu”.
(Ps 115,17-18)

„A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami: «Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli?» I powiedziałem do niego: «Panie, ty wiesz». I rzekł do mnie: «To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili. Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi»„.
(Ap 7,13-14 – BT)

„ponieważ żyjący wiedzą, że umrą,"

„Rzekł do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie»„.

(J 11,25 – BT)

"a zmarli niczego zgoła nie wiedzą,"

„A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: «Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?»„

(Ap 6,9-10 BT)

"zapłaty też więcej już żadnej nie mają,"

„Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre”.

(2 Kor 5,10 – BT)

"bo pamięć o nich idzie w zapomnienie."

„Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę!”

(Hbr 13,7 BT)

"Tak samo ich miłość, […] już dawno zanikły,"

"Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie”.

(1 Kor 13,8 – BT)

"i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego”."

(Koh 9,5-6)

„Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale”.

(Rz 8,17 – BT)
I jak Pan te sprzeczne wypowiedzi pogodzi ze sobą ? :)

Bo można powiedzieć, że nieśmiertelność była zakryta przed prorokami ST i dopiero śmierć Jezusa na krzyżu dała nam wejście do raju. Dopiero o Chrystusie jest mowa, że:
„[…] na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię […]” (2 Tm 1,10).

Dzięki ofierze Jezusa Chrystusa na krzyżu została ukazana nam pełnia prawdy, która wyparła naukę starotestamentową, podaną przez pisarzy ST, a którzy nie otrzymali jeszcze pełnego objawienia.

Cytat:
Nie wątpimy, że umarł Człowiek Jezus. Jego ciało zostało umęczone i zabite.
Koniec. Kropka. To, że umarł rzeczywiście i na zawsze jako człowiek, to powyższe wersety nie mogą nam nieść innej informacji, jak tylko tę, że pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludzkością będzie TEN, który też był człowiekiem. Przecież doskonale zachowana została cała Jego dusza- myśli, wspomnienia, doświadczenia…
.

Ale Pan poprzednio pisał, że człowiek=dusza przestaje istnieć. A tu Pan pisze, że jednak całkowicie nie przestaje istnieć. Przecież doskonale zachowana została cała Jego dusza- myśli, wspomnienia, doświadczenia… .
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-19, 06:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-11-19, 09:07   

nike napisał/a:

Jeżeli Jezus poszedł do nieba jako człowiek, więc, musi w niebie zachowywać się jak człowiek, a więc, musi jeść, pokarm musi być trawiony i wydalany, druga rzecz, nie może widzieć duchowych istot, bo człowiek ducha nie widzi, nie może się przemieszczać itp.
nic nie musi, bo to nowy rodzaj człowieka w niezniszczalnym namiocie tak też procesy życiowe w nim są inne ponieważ ciało to jest wieczne. Słuszna uwaga z tym widzeniem istot duchowych. Ludzie, którzy widzieli Zmartwychwstałego to był rodzaj zachwyceń patrz góra przemienienia. Paweł w drodze do Damaszku itd
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 09:26   

Fedorowicz napisał/a:
[quotl.

Cytat:
Nie wątpimy, że umarł Człowiek Jezus. Jego ciało zostało umęczone i zabite.
Koniec. Kropka. To, że umarł rzeczywiście i na zawsze jako człowiek, to powyższe wersety nie mogą nam nieść innej informacji, jak tylko tę, że pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludzkością będzie TEN, który też był człowiekiem. Przecież doskonale zachowana została cała Jego dusza- myśli, wspomnienia, doświadczenia…
.

Ale Pan poprzednio pisał, że człowiek=dusza przestaje istnieć. A tu Pan pisze, że jednak całkowicie nie przestaje istnieć. Przecież doskonale zachowana została cała Jego dusza- myśli, wspomnienia, doświadczenia… .



I bądź tu mądry :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 09:32   

nike napisał/a:
[]
Jeżeli Jezus poszedł do nieba jako człowiek, więc, musi w niebie zachowywać się jak człowiek, a więc, musi jeść, pokarm musi być trawiony i wydalany, druga rzecz, nie może widzieć duchowych istot, bo człowiek ducha nie widzi, nie może się przemieszczać itp.
.


Kobieto słabej wyobraźni.
Jezus poszedł do nieba jako człowiek. Z ciałem zmartwychwstałym odmienionym chwalebnym z ciałem niebieskim a takie nie potrzebuje poprzedniej swej fizyczności.. tak ciężko wam to pojąć.
ST nie uczył o zmartwychwstaniu duchów, lecz ciał
NT też uczy o wskrzeszeniu ciał, a nie duchów:
„Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne – powstaje zaś niezniszczalne; sieje się niechwalebne – powstaje chwalebne; sieje się słabe – powstaje mocne; zasiewa się ciało zmysłowe – powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie” 1Kor 15:42-44.
I z takim ciałem Jezus jest w niebie...
Jednym słowem nie korzysta z ubikacji :lol:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2023-11-19, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 09:40   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
[qu??
1Piotr.BW---3:18---
Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.
GDZIE TUTAJ JEST MOWA O CIELE FIZYCZNYM???

Nie manipuluj wersetami.
Zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem”:
„Został wskrzeszony do życia przez Ducha”.
To tłumaczenie jest bardziej zrozumiałe i zgodne z
Rz 8:11
„A jeśli mieszka w was Duch tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne CIAŁA mocą mieszkającego w was swego Ducha”;
1P 3:18 nie brzmi: „ożywiony jako duch” lecz „ożywiony duchem” lub „powołany do życia Duchem”
Zauważ że Łk 4:1 („przebywał w Duchu”) nie przeczy też temu, że Jezus miał ciało. :lol:
Choć niektórzy bibliści proponują interpretację 1P 3:18 jako mówiącą o obecności Ducha Chrystusowego (przed zmartwychwstaniem ciała) w otchłani, tzn. „powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić zbawienie”.
:roll:

Jeżeli Jezus poszedł do nieba jako człowiek, więc, musi w niebie zachowywać się jak człowiek, a więc, musi jeść, pokarm musi być trawiony i wydalany, druga rzecz, nie może widzieć duchowych istot, bo człowiek ducha nie widzi, nie może się przemieszczać itp.
Nie mógł oddać swojego życia za rodzaj ludzki i w związku z tym my nie wstaniemy.
Bóg jednak jest ponad nas i to co zaplanował na pewno się stanie. A teraz kilka tekstów biblijnych po raz drugi.
1Piotra –prz.Literacki--3:18---(18) Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za nie sprawiedliwych, aby was przyprowadzić do Boga. Chociaż zabito Jego ciało, został On ożywiony w Duchu.
1PiotraBG—3:18---- (18) Bo i Chrystus ucierpiał raz za winy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, by mógł was doprowadzić do Boga, gdy został uśmiercony dla cielesnej natury, ale ożywiony Duchem.
Niżej tekst z BH---1Ptr.3:18----
Ponieważ i Chrystus raz umarł za nasze grzechy, sprawiedliwy za bezbożnych, aby nas przybliżyć do Boga, umarł w ciele, a żył w duchu.


I jeszcze raz aż do znudzenia :roll
Mówicie ,że Chrystus miał po zmartwychwstaniu ciało, ale duchowe, tzn. był duchem.
Tylko że Ciało duchowe to nie duch, lecz ciało postępujące według Ducha (Rz 8:4). Tak samo jak ciało zmysłowe, to nie zmysł, lecz ciało postępujące według zmysłów: „Oto czego uczę: postępujcie według Ducha, a nie spełniajcie pożądania ciała” (Ga 5:16),
„Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego co jest z Bożego Ducha” (1Kor 2:14).

Św. Paweł więc, w wersecie o ciele duchowym, zapowiada, że w przyszłości wszystkie ciała będą kierowane Duchem Bożym i będą chwalebne (Flp 3:21).
Jeśli l uważacie, że „ciało duchowe” oznacza to samo, co „duch”, to czy to znaczy, że Bóg Ojciec ma też „ciało duchowe”? 🤔
Ponoć tak nauczajcie że Bóg ma ciało duchowe
Tylko że: " Bóg jest Duchem (J 4:24), a „duch nie ma ciała” (Łk 24:39).
:roll:
Widać więc, że określenie „ciało duchowe” ma inne znaczenie niż uczą Badacze

Macie dziwną koncepcję myśląc że „Jehowa przeniósł życie swego potężnego Syna duchowego z nieba do łona Marii”
Tylko jakoś Nie odpowiadacie na pytanie.:
co się stało w tym momencie z ‘ciałem duchowym’ Jezusa, które wcześniej według was posiadał ???? 🤔

Może kiedyś doczekam się odpowiedzi
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2023-11-19, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-19, 09:53   

Fedorowicz napisał/a:
Cytat:
Nie wątpimy, że umarł Człowiek Jezus. Jego ciało zostało umęczone i zabite.
Koniec. Kropka. To, że umarł rzeczywiście i na zawsze jako człowiek, to powyższe wersety nie mogą nam nieść innej informacji, jak tylko tę, że pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludzkością będzie TEN, który też był człowiekiem. Przecież doskonale zachowana została cała Jego dusza- myśli, wspomnienia, doświadczenia…
.

Ale Pan poprzednio pisał, że człowiek=dusza przestaje istnieć. A tu Pan pisze, że jednak całkowicie nie przestaje istnieć. Przecież doskonale zachowana została cała Jego dusza- myśli, wspomnienia, doświadczenia… .

I bardzo dobrze, że wyłapał Pan mój błąd! Pozamieniałem podczas swego pisania ludzką duszę, z jego "wnętrzem"- nazwanym "duchem".
Żywy człowiek- żywa dusza- czyli ciało wraz iskrą życia które to ciało ożywia- w innym miejscu nazwaną "dechem życia" jest "siedliskiem" ducha. Ten duch to właśnie nasze myśli, przeżycia, tęsknoty, cała świadomość wraz z uczuciami.
Człowiek będąc wzbudzony "w dniu ostatecznym" będzie miał przywróconą całą swoją świadomość, całe jestestwo. Duch powróci do wzbudzonej "duszy".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 09:55   

Henryk napisał/a:
[quol. Duch powróci do wzbudzonej "duszy".


Czyli taki ducho-dusz 🤔
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-11-19, 10:09   

Henryk napisał/a:
I bardzo dobrze, że wyłapał Pan mój błąd! Pozamieniałem podczas swego pisania ludzką duszę, z jego "wnętrzem"- nazwanym "duchem".
Żywy człowiek- żywa dusza- czyli ciało wraz iskrą życia które to ciało ożywia- w innym miejscu nazwaną "dechem życia" jest "siedliskiem" ducha. Ten duch to właśnie nasze myśli, przeżycia, tęsknoty, cała świadomość wraz z uczuciami.
Człowiek będąc wzbudzony "w dniu ostatecznym" będzie miał przywróconą całą swoją świadomość, całe jestestwo. Duch powróci do wzbudzonej "duszy".

" Ten duch to właśnie nasze myśli, przeżycia, tęsknoty, cała świadomość wraz z uczuciami.
Człowiek będąc wzbudzony "w dniu ostatecznym" będzie miał przywróconą całą swoją świadomość, całe jestestwo. Duch powróci do wzbudzonej "duszy"

Jeżeli powróci, to znaczy istnieje nadal. Gdzieś nadal przebywa po śmierci człowieka i stamtąd powróci do niego w Dniu Ostatecznym przez zmartwychwstanie. Mamy tu ciągłość istnienia w jakiejś formie nieśmiertelnej, która nie ulega zniszczeniu. W przeciwnym razie jak wierzą anihilacjoniści, zwolennicy "unicestwiania" trzeba by ponownie stwarzać w całości -od zera.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-19, 10:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-19, 10:14   

Markerów napisał/a:
I jeszcze raz aż do znudzenia :roll
Mówicie ,że Chrystus miał po zmartwychwstaniu ciało, ale duchowe, tzn. był duchem.
Tylko że Ciało duchowe to nie duch, lecz ciało postępujące według Ducha (Rz 8:4). Tak samo jak ciało zmysłowe, to nie zmysł, lecz ciało postępujące według zmysłów: „Oto czego uczę: postępujcie według Ducha, a nie spełniajcie pożądania ciała” (Ga 5:16),
„Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego co jest z Bożego Ducha” (1Kor 2:14).

Dobra, dobra...
Czym na zewnątrz różni się ciało tego, co postępuje "według ducha", od ciała tego, co postępuje "według zmysłów"?
Nie rozumiesz tak prostych wyrażeń jak "człowiek cielesny", "człowiek duchowy"?
Przecież to mowa o sercu człowieka, a nie o budowie ciała.

Cytat:
Tylko jakoś Nie odpowiadacie na pytanie.:
co się stało w tym momencie z ‘ciałem duchowym’ Jezusa, które wcześniej według was posiadał ???? 🤔

Jezus będąc na ziemi nie posiadał żadnego "ciała duchowego"- niematerialnego.
Był najprawdziwszym człowiekiem z krwi i kości.
Nie wiem co chcesz udowodnić?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 10:21   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
I bardzo dobrze, że wyłapał Pan mój błąd! Pozamieniałem podczas swego pisania ludzką duszę, z jego "wnętrzem"- nazwanym "duchem".
Żywy człowiek- żywa dusza- czyli ciało wraz iskrą życia które to ciało ożywia- w innym miejscu nazwaną "dechem życia" jest "siedliskiem" ducha. Ten duch to właśnie nasze myśli, przeżycia, tęsknoty, cała świadomość wraz z uczuciami.
Człowiek będąc wzbudzony "w dniu ostatecznym" będzie miał przywróconą całą swoją świadomość, całe jestestwo. Duch powróci do wzbudzonej "duszy".

" Ten duch to właśnie nasze myśli, przeżycia, tęsknoty, cała świadomość wraz z uczuciami.
Człowiek będąc wzbudzony "w dniu ostatecznym" będzie miał przywróconą całą swoją świadomość, całe jestestwo. Duch powróci do wzbudzonej "duszy"

Jeżeli powróci, to znaczy istnieje nadal. Gdzieś nadal przebywa po śmierci człowieka i stamtąd powróci do niego w Dniu Ostatecznym przez zmartwychwstanie. Mamy tu ciągłość istnienia w jakiejś formie nieśmiertelnej, która nie ulega zniszczeniu. W przeciwnym razie jak wierzą anihilacjoniści, zwolennicy "unicestwiania" trzeba by ponownie stwarzać w całości -od zera.


Dokładnie tak. I to się cały czas stara wytłumaczyć badaczom .
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 10:24   

Henryk napisał/a:
[q.

Cytat:
Tylko jakoś Nie odpowiadacie na pytanie.:
co się stało w tym momencie z ‘ciałem duchowym’ Jezusa, które wcześniej według was posiadał ???? 🤔

Jezus będąc na ziemi nie posiadał żadnego "ciała duchowego"- niematerialnego.
Był najprawdziwszym człowiekiem z krwi i kości.
Nie wiem co chcesz udowodnić?


Kolega nie zrozumiał pytania.
Za nim Jezus przyszedł na ziemię w ciele z krwi i kości posiadał według ciebie ciało duchowe.
Więc co się z tym ciepłem wówczas stało
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 10:28   

Prawda jest taka że pogląd o duchu badaczy Powstał z braku widzialnego powrotu Chrystusa w 1874 r.
W 1876 r., gdy „odkryto”, że On powrócił w niewidzialnie („Dokonana Tajemnica” s. 61), dopasowano interpretację Biblii do zaistniałej sytuacji i „odebrano” Chrystusowi ciało.
:roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13