FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
religia sidłem dla wiary???
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-04-27, 13:18   religia sidłem dla wiary???

Chciałbym poruszyć temat dość nietypowy tworzący problem dla wszystkich wątpiących w sposób wyznawania czy manifestowania swojej wiary, wiary w Jezusa....
Dużo się słyszy głosów nawet na tym forum o porzuceniu fałszywej religii jaką jest katolicyzm, dużo krytykowania atakowania i namawiania do wyjścia z tego owego "babilonu"... Z dużą większością działanie to jest słuszne widząc (w prawdzie nie wszędzie) obłudę takowej religii..
Ale nie ten problem jest głównym zagadnieniem tematu ale wiara ludzi którzy już dokonali porzucenia religi w której się wychowali w której wyznawali Jezusa... Często wchodzą z deszczu pod ranne wpadając w sidła różnych sekt lub w najgorszym przypadku są na tyle zagubieni ze wiara jaka była slaba, słabnie do granicy ateizmu..

Czy z waszej strony drodzy użytkownicy forum poza krytycyzmem i uswiadamiania mas społecznych o złu płynącym z takowej religi będzie chodz trochę równowagi i uswiadamiania ludzi nie świadomych co dalej mają począć gdzie się odnaleźć....

Wiem że każdy będzie promować swoje wyznanie.. Jako to jedno jedyne tak samo jak czyni to kk...
Czy religia nie jest sidłem dla wiary prawdziwej bo tylko takowa istnieje....
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2018-04-28, 08:11   

Markerów napisał/a:
Dużo się słyszy głosów nawet na tym forum o porzuceniu fałszywej religii jaką jest katolicyzm, dużo krytykowania atakowania i namawiania do wyjścia z tego owego "babilonu"... Z dużą większością działanie to jest słuszne widząc (w prawdzie nie wszędzie) obłudę takowej religii..

Nie wiem czy tak bardzo dużo się słyszy, ale wiem,że jeżeli jest proroctwo i w jakiejś mierze pasuje do akurat danej religii należy o tym mówić i starać się zgłębiać, a nie owijać w przy sławioną bawełnę.
Markerów napisał/a:
Ale nie ten problem jest głównym zagadnieniem tematu ale wiara ludzi którzy już dokonali porzucenia religi w której się wychowali w której wyznawali Jezusa... Często wchodzą z deszczu pod ranne wpadając w sidła różnych sekt lub w najgorszym przypadku są na tyle zagubieni ze wiara jaka była slaba, słabnie do granicy ateizmu..

Zdarzyć się może wszystko, ludzie odchodzą z różnych religii, wracają idą do następnej i też stają się ateistami, każdy człowiek ma własną nieprzymuszoną wolę przecież.nie wiem jednak co chcesz przez to zdanie powiedzieć.
Markerów napisał/a:
Czy z waszej strony drodzy użytkownicy forum poza krytycyzmem i uswiadamiania mas społecznych o złu płynącym z takowej religi będzie chodz trochę równowagi i uswiadamiania ludzi nie świadomych co dalej mają począć gdzie się odnaleźć....

Tak jak napisałam wyżej każdy ma własną wole i własny rozum i powinien te dary używać.
Na siłę nikt nikogo nie zbawi tak było za czasów inkwizycji [ciało zniszczone dusza zachowana]
Markerów napisał/a:
Wiem że każdy będzie promować swoje wyznanie.. Jako to jedno jedyne tak samo jak czyni to kk...
Czy religia nie jest sidłem dla wiary prawdziwej bo tylko takowa istnieje....

Zależy jak na to patrzysz ale często jest sidłem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2018-05-03, 09:54   

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13