FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-07-19, 12:20   

Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Ty masz swój własny jedno osobowy. Dodaj go do wymienionych przez ciebie powyżej

To nieprawda. Nadal nie rozumiesz o co mi chodzi. Ja nie mam potrzeby przynależności do żadneego kościoła, .


I to jest właśnie sprzeczne z Biblia na którą się powolujesz sama twierdząc że ktoś ma sprzeczne z Biblia nauki.

To jak w końcu jest? " Bijesz się sama po głowie "

Pleciesz. Nauki biblijne nie mówią nic o kościele katolickim-rzymskim. Wręcz nakazują wychodzić z społeczności złych. A ta jest zła do szpiku kości i taka była od początku.
Żebyście tylko mieli taką jedną sprzeczność, ale już wasze magisteerium zadbało o znacznie powazniejsze sprzeczności, więc zleź ze mnie. Ja się do twoich poglądów nie wtrącam, a ty mnie nie szykanuj.


Nawet jeśli by tak było jak mówisz to i tak Biblia mówi o kościele który jest filarem i podporą prawdy.. a poza którym ty jesteś ..
Jak to sobię tłumaczysz?
Żeby stwierdzić że ktoś nie trzyma się nauk biblijnych najpierw pasowało by samemu znać Biblię.

Biblię znam lepiej lub gorzej, dla moich potrzeb wystarczy.
Kościół rzymskokatolicki NIE jest filarem i podporą PRAWDY. Wybij to sobie raz na zawsze z głowy i nie oszukuj sam siebie.
Właśnie dlatego, że znam Biblię NIE MOGĘ być w twoim Kościele. Zrozum to człowieku.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-19, 12:21   

Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Całkowicie patologiczne pojmujesz sprawę kościoła i dogmatów.

Patologiczne to jest zmuszanie ludzi do wiary w Maryję wiecznie dziewicę, w jej niepokalane poczęcie, jej wniebowzięcie, czczenie kawałków ludzkich szczątków, nakaz modlitw do trupów, wyświęcanie i wynoszenie na ołtarze grzeszników, że hoho i milion innych bezeceństw. To jest patologia, a ja przy TAKIEJ PATOLOGII z radością będę patologią w dogmatach katolickich.


Jak ochłoniesz...-dokończymy
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-07-19, 12:23   

Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Całkowicie patologiczne pojmujesz sprawę kościoła i dogmatów.

Patologiczne to jest zmuszanie ludzi do wiary w Maryję wiecznie dziewicę, w jej niepokalane poczęcie, jej wniebowzięcie, czczenie kawałków ludzkich szczątków, nakaz modlitw do trupów, wyświęcanie i wynoszenie na ołtarze grzeszników, że hoho i milion innych bezeceństw. To jest patologia, a ja przy TAKIEJ PATOLOGII z radością będę patologią w dogmatach katolickich.


Jak ochłoniesz...-dokończymy

Nie dokończymy. To ty przestań mnie oskarżać.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-19, 12:25   

Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Całkowicie patologiczne pojmujesz sprawę kościoła i dogmatów.

Patologiczne to jest zmuszanie ludzi do wiary w Maryję wiecznie dziewicę, w jej niepokalane poczęcie, jej wniebowzięcie, czczenie kawałków ludzkich szczątków, nakaz modlitw do trupów, wyświęcanie i wynoszenie na ołtarze grzeszników, że hoho i milion innych bezeceństw. To jest patologia, a ja przy TAKIEJ PATOLOGII z radością będę patologią w dogmatach katolickich.


Jak ochłoniesz...-dokończymy

Nie dokończymy. To ty przestań mnie oskarżać.


Nie obrażam cię
Wyrażam jedynie moje spostrzeżenia na twój tok rozumowania tak samo jak ty czynisz wstosynku domnie czy kościoła.. w czym problem
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2023-07-19, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-19, 12:35   

Markerów napisał/a:


...Nawet jeśli by tak było jak mówisz to i tak Biblia mówi o kościele który jest filarem i podporą prawdy..
Jak to sobię tłumaczysz?
Żeby stwierdzić że ktoś nie trzyma się nauk biblijnych najpierw pasowało by samemu znać Biblię.

teks podkreśliłem
Zapytam z ciekawości: KTÓRY - KOŚCIÓŁ ???, bo wiele jest ''kościołów'', wyznań, ruchów religijnych.
Jakby owe ''kościoły'' zebrać w całość, jeżeli byłaby taka możliwość, to powstanie ''groch z kapustą''.
Każdy kto identyfikuje się z jakimkolwiek wyznaniem, broni zaciekle swoich przekonań.
W takim chaosie religijnym, wołając głośno: w moim wyznaniu interpretacja PS jest PRAWDZIWA- to, przysłowiowa bzdura.
''Każda pliszka swój ogonek chwali''
W NT jest napisano, sparafrazuję słowa '' sam Szatan, przybiera anioła światłości''
Więc nie dziwię się, takiemu obrotowi sprawy, że zaistniał wielki chaos religijny.
Na tym rywalizującym polu prim prowadzi SZATAN, jakby na to nie patrzeć.
Markerów :lol: ale, ale Twoja wypowiedź jest niekompletna, ogólnikowa
Zapytałem precyzyjnie'' KTÓRY KOŚCIÓŁ" czy wyznanie - nie kieruj mojego zapytania na PS, bo doskonale wiemy oboje, że ''...kościół jest filarem...'' przypuszczam, że precyzyjnej dosadnej odpowiedzi nie uzyskam, tylko jakieś krążenie, mydlenie w sprawie - pozdrawiam :lol:
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-07-19, 12:54, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-19, 12:40   

małyfilozof napisał/a:
Markerów napisał/a:


Nawet jeśli by tak było jak mówisz to i tak Biblia mówi o kościele który jest filarem i podporą prawdy..
Jak to sobię tłumaczysz?
Żeby stwierdzić że ktoś nie trzyma się nauk biblijnych najpierw pasowało by samemu znać Biblię.

teks podkreśliłem
Zapytam z ciekawości: KTÓRY - KOŚCIÓŁ ???, bo wiele jest ''kościołów'', wyznań, ruchów religijnych.
Jakby owe ''kościoły'' zebrać w całość, jeżeli byłaby taka możliwość, to powstanie ''groch z kapustą''.
Każdy kto identyfikuje się z jakimkolwiek wyznaniem, broni zaciekle swoich przekonań.
W takim chaosie religijnym, wołając głośno: w moim wyznaniu interpretacja PS jest PRAWDZIWA- to, przysłowiowa bzdura.
''Każda pliszka swój ogonek chwali''
W NT jest napisano, sparafrazuję słów '' sam Szatan, przybiera anioła światłości''
Więc nie dziwię się, takiemu obrotowi sprawy, że zaistniał wielki chaos religijny.
Na tym rywalizującym polu prim prowadzi SZATAN, jakby na to nie patrzeć.


Masz rację i zgadzam się z twoją wypowiedzią.

Dlatego że szatan tak nienawidzi kościoła który jest filarem i podporą prawdy (jak mówi sama Biblia ) jest na polu prim.

I każdy kto kościoła nie potrzebuję, niechce i nie szuka wespół z nim prowadzi.
Niestety.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-19, 13:09   

Markerów :lol: ale, ale, nie odpowiedziałeś na przedstawione pytanie:
Precyzyjnie zapytałem ''KTÓRY KOŚCIÓŁ??'' czy wyznanie. Wypowiedź otrzymałem ogólnikową, wiemy doskonale, że ''kościół jest filarem''.
Jednak konkretność jest wskazana w tejże sprawie.
Uważam, że nie otrzymam tak gruntownej, rzetelnej odpowiedzi, tylko jakiś wybieg, mydlenie, taka odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje
''Przelewanie sitem wody'' jest pewnym szaleństwem dokonywanego czynu - pozdrawiam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-19, 13:25   

małyfilozof napisał/a:
Markerów :lol: ale, ale, nie odpowiedziałeś na przedstawione pytanie:
Precyzyjnie zapytałem ''KTÓRY KOŚCIÓŁ??'' czy wyznanie. Wypowiedź otrzymałem ogólnikową, wiemy doskonale, że ''kościół jest filarem''.
Jednak konkretność jest wskazana w tejże sprawie.
Uważam, że nie otrzymam tak gruntownej, rzetelnej odpowiedzi, tylko jakiś wybieg, mydlenie, taka odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje
''Przelewanie sitem wody'' jest pewnym szaleństwem dokonywanego czynu - pozdrawiam


Ktoś tu nie czyta z należytą uwagą.
Nie chodzi o prywatne indywidualne odczucia jednostki na temat kościoła i który jest prawdziwy. Ważne jest że jest ten jeden kościoł o którym biblia wspomina. A jezeli on jest nawet jeśli nie potrafimy go wskazać błędem jest zakładać że trwanie w pozycji zawieszenia niczym wolny elektron poza nim twierdząc że jest do niczego nie potrzebny...

Moje odczucie nie będzie cię satysfakcjonowało gdy stwierdze że trwam w tym jednym powszechnym, apostolskim kościele.
Wskazując na niego. Twoje będzie zapewne inne .

Ale to nie zmienia faktu że kościół jest jeden. I jest on filarem i podporą prawdy.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-07-19, 13:58   

Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
[quo
itd.Dogmaty to nic innego, jak zakaz myślenia. Dlaczego jakieś magisterium, czy inny twór obcych mi LUDZI (ludzi, takich jak ja) ma za mnie decydować co ja mam myśleć, jak i w co wierzyć. .


Całkowicie patologiczne pojmujesz sprawę kościoła i dogmatów.
Dogmat to nic innego jak Prawda Wiary. Trudno zgodzić się z poglądem, jakoby apostołom nie zależało na prawdach wiary – przeciwnie, św. Paweł w obronie jednolitości nauki formułuje mrożące krew
w żyłach ostrzeżenie:
Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście – niech będzie przeklęty! (Gal 1,9).

Nie można lekceważyć prawd wiary – przeciwnie, „pozostawanie tylko przy Biblii” czytanej według własnego uznania może prowadzić do straszliwych skutków św. Piotr tak pisał o listach
Pawła: Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę (2P 3,16).

Dogmaty to nie „bagaż” – to nasze bogactwo, nasze skarby. Gdy wypowiadamy Credo, jesteśmy podobni do kobiety, która po kolei wydobywa ze szkatułki swoje klejnoty i – mimo iż zna ich każdy
ornament – przygląda się im i dotyka je, chcąc poczuć pod palcami dotyk szlachetnych kamieni…
Jezus wyraził to tak:
A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare (Mt 13,52).

Także św. Paweł miał świadomość wartości Prawd Ewangelii powierzonej jego pieczy:
Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas - jako sługi wasze przez
Jezusa. Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych
sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Chrystusa. Przechowujemy zaś ten
skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas (2Kor 4,5-7).

A kto tą prawdę kształtował i ustalał? Przecież Biskupi będący na urzędach, to dzieci bogatych i wpływowych ojców. Biskupem mógł zostać mając pieniądze a te biskupstwo stanowiło władzę.
Taki zwykły człowiek - nie miał nic do powiedzenia.
Utworzono klikę wpływowych ludzi za pieniądze w celu totalnego zniewolenia ludzi.
Perfidnie wkładali później korony na głowy królów i mianowali cesarzy poprzez głoszenie, że to oni mają takie prawo w imieniu BOGA.
Dobrze Ap. Jan nazwał to - wielką nierządnica.
Duchową nierządnicą jest instytucja kościelna w Rzymie. To ona rządzi światem w czasach końca.
Objawienie dotyczy czasów ostatecznych.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-07-19, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-19, 14:17   

Markerów napisał/a:

Ktoś tu nie czyta z należytą uwagą.

Moje odczucie nie będzie cię satysfakcjonowało gdy stwierdze że trwam w tym jednym powszechnym, apostolskim kościele.
Wskazując na niego. Twoje będzie zapewne inne .

Ale to nie zmienia faktu że kościół jest jeden. I jest on filarem i podporą prawdy.


ad.1 czytam z uwagą, lecz nie otrzymuję jasnej wypowiedzi.
ad.2 Znowu balansowanie
ad.3 Nie można przecież połączyć ''ognia z wodą'' inaczej odpowiem - ptak z rybą nigdy nie zamieszkają pod współnym dachem, to niemożliwe
Tak samo KOŚCIÓŁ ujęty w PS, nie może być reprezentowany przez KrK, Prawosławie, Protestantyzm czy inne ruchy religijne a nawet śmiało powiem sekty samozwańcze.
Na zadane pytanie, które przedstawiłem uważam trudno znaleźć jednolitą odpowiedź.
Faktem jest to, że sam Szatan prowadzi prim religijny na ziemskim padole.
Markerów, Dziękuję, za wymianę spostrzeżeń, które przedstawiłeś :-D
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-07-19, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-19, 14:31   

[quote="małyfilozof"]
Markerów napisał/a:

K.
Na zadane pytanie, które przedstawiłem uważam trudno znaleźć jednolitą odpowiedź.
D


No widzisz ..... ;-)
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-19, 14:39   

małyfilozof napisał/a:
[q
Tak samo KOŚCIÓŁ ujęty w PS, nie może być reprezentowany przez KrK, Prawosławie, Protestantyzm czy inne ruchy religijne a nawet śmiało powiem sekty samozwańcze.
D


Jestem tego samego zdania.
Kościół ujęty w bibli nie reprezentują wymienione społeczności.
Ale społeczności reprezentuje kościół. . Bo kościół to my , ludzie a owi ludzie wyrażają zorganizowaną komurke społeczną.
Wielu osobom w głowie się nie mieści, jak Jezus mógł złożyć tak ogromną władzę (Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane – J 20,23) w ręce grzesznych ludzi, jak mógł nazwać „Opoką, na której zbuduje Kościół” Piotra (który wszak później się Go zaparł).

Nie rozumieją, Iż taka jest właśnie ekonomia zbawienia; że jeśliby Bóg tak chciał, nie potrzebowałby w ogóle nikogo, by
głosić Dobrą Nowinę – mógłby nawet zaszczepić wiarę każdemu bezpośrednio do mózgu.
A jednak zdecydował się oprzeć głoszenie na zwykłych, grzesznych, niedoskonałych ludziach. Chciał tak zrobić, by dać nam udział w radości budowania.
Mógł tak zrobić, bo trwanie i świętość Kościoła zagwarantowane są
wielkością i wiernością Boga i nikt – choćby był nie wiadomo jak grzeszny – nie jest w stanie tego zmienić, bowiem Jezus utwierdził swój Kościół i bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18b).

Nie jest to zasługa ludzi Kościoła, lecz łaski Boga. Święty Paweł pisze dobitnie:
Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas 2Kor 4,7
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-19, 14:56   

Markerów - z grzeczności odpiszę - przyjąłem post do wiadomości
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-07-19, 16:11   

Markerów napisał/a:
Czy Ci się to podoba czy nie Kościół jest „filarem i podporą prawdy”(1 Tm 3,15).
W ten sposób Duch Święty spełnia obietnicę Jezusa daną uczniom

Bardzo słuszna uwaga, tylko jedno „ALE”
1 Tm 3,15.B W.
Gdyby jednak przyjście moje się odwlokło, to masz wiedzieć, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podwaliną prawdy.
1 Tym.3:13-14-----[W kontekście wyraźniej brzmi]
Bo ci, którzy dobrze służbę pełnili, zyskują sobie wysokie stanowisko i prawo występowania w sprawie wiary, która jest w Chrystusie Jezusie.
Piszę do ciebie w nadziei, że rychło przyjdę do ciebie
A tutaj który to KOŚCIÓŁ Ap. PAWEŁ ma na myśli???
Kościół Pański, ten jedyny, do którego stosuje się nazwa ecclesia lub Kościół, jest tak nieznaczny,
skromny i w porównaniu z bogactwami tego świata tak biedny, że nie jest uznawany ani nie nadaje się
do uznania ze światowego punktu widzenia.
Nie jest on dziełem ludzkim ani przez człowieka kierowany.
Imiona jego członków nie są zapisane na ziemi, lecz w niebie (Żyd. 12:23). Jego Głową i Biskupem jest Pan. Jego prawem jest Pańskie Słowo. Ma on jednego Pana, jedną wiarę, jeden chrzest.
Kościół ten jest zbudowany na świadectwach świętych Apostołów i proroków, a Sam Jezus Chrystus
jest jego głównym kamieniem węgielnym.
Słowo "kościół" w języku greckim określa wybrane charaktery ludzi Bożych. Wybrani są istotnie "po-
wołanymi", ponieważ są odłączeni przez Pana od królestwa ciemności i panowania szatana a przyprowadzeni do Królestwa drogiego Syna Bożego i pod Jego panowanie.
Filarem podtrzymującym ten Kościół i fundamentem, na którym został zbudowany, jest Jezus Chrystus, jego Pan. Kościół założony na tej Skale będzie trwał wiecznie.
Jest to 144000 wybranych członków o wzniosłych charakterach i już są w niebie i przygotowują się do BŁOGOSŁAWIENIA LUDZKOŚCI NA ZIEMI.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-07-19, 16:20   

wybrana napisał/a:
.."pozostawanie tylko przy Biblii” czytanej według własnego uznania może prowadzić do straszliwych skutków..Dogmaty to nie „bagaż” – to nasze bogactwo, nasze skarby. Gdy wypowiadamy Credo, jesteśmy podobni do kobiety, która po kolei wydobywa ze szkatułki swoje klejnoty i – mimo iż zna ich każdy ornament – przygląda się im i dotyka je, chcąc poczuć pod palcami dotyk szlachetnych kamieni…Jezus wyraził to tak: A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem Królestwa Niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare (Mt 13,52).Także św. Paweł miał świadomość wartości Prawd Ewangelii powierzonej jego pieczy: "Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas - jako sługi wasze przez Jezusa. Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Chrystusa. Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas" (2Kor 4,5-7).

Bardzo piękna wypowiedź ! :)

Cytat:
..to dzieci bogatych i wpływowych ojców.. za pieniądze w celu totalnego zniewolenia ludzi.

A tutaj czytamy coś wręcz przeciwnego. Pani ma przekonanie, że każdy dorobek został zdobyty nieuczciwie i służy złym celom.
Cytat:
Dobrze Ap. Jan nazwał to - wielką nierządnica.

A gdzie to Pani wyczytała, że św. Jan nazwał swój Kościół wielką nierządnicą ? :shock:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13