FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-07-19, 16:45   

Fedorowicz napisał/a:

A gdzie to Pani wyczytała, że św. Jan nazwał swój Kościół wielką nierządnicą ? :shock:

A gdzie Jan utożsamiał siebie z rzymską instytucją kościelną?
Pisał o wielkiej Nierządnicy duchowej, która upijała się krwią świętych.
A kto już ok.1700 lat sprawuje główną duchową władzę na świecie.
Znasz inną taką instytucję kościelną, która przez tyle set lat miała wpływ na władzę świecką?
To ona kształtowała chrześcijaństwo tworząc zbrojne zakony i mordując inaczej głoszących prawdę.
Dlatego wiara ludzi tak osłabła, bo wielu ufało Kościołowi rzymskiemu i czują się zawiedzeni, gdy poznali nauki Jezusa.
Za posiadanie i czytanie Biblii, groziła śmierć. Tak bardzo nie chcieli, by ludzie poznali prawdę.
Jezus nauczał, że na koniec czasu ludzie poznają prawdę.
Teraz ludzie czują się zawiedzeni tą instytucją.
Chrześcijaństwo straciło na wartości, bo nie głoszono prawdziwej Ewangelii Jezusa.
Prawda Ewangelii jest taka, że Bóg Ojciec o którym nauczał Jezus nie ma atrybutów starotestamentowego głoszonego bóstwa.
Bóg Ojciec jest miłością i nie jest karzącym i mściwym. Kocha nas i pragnie nas pojednać że sobą - dając nam dom w swoim Królestwie. Pragnie nas wybawić z życia na ziemi, które to steruje głównie niegodziwiec poprzez zwiedzenie ludzi.
Tak się zastanawiam, co się stało z powołaniami księży. Kiedyś było ich tyle, że tworzono nowe parafie a teraz co, już Bóg przestał powoływać?
Zastanawiam się, czy oni byli faktycznie księżmi z powołania Bożego?
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-07-19, 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-07-19, 16:51   

wybrana napisał/a:

A gdzie Jan utożsamiał siebie z rzymską instytucją kościelną ?

Rzymska instytucja Kościelna jest kontynuacją Kościoła z I wieku. Pan Jezus wyraźnie powiedział:
"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze Królestwa Niebios; cokolwiek zwiążesz na Ziemi, będzie związane w Niebie, a co rozwiążesz na Ziemi, będzie rozwiązane w Niebie."

Inaczej musielibyśmy uznać , że bramy piekielne jednak.. przemogły. :shock:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-19, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-07-19, 17:03   

Fedorowicz napisał/a:
wybrana napisał/a:

A gdzie Jan utożsamiał siebie z rzymską instytucją kościelną ?

Rzymska instytucja Kościelna jest kontynuacją Kościoła z I wieku. Pan Jezus wyraźnie powiedział:
"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze Królestwa Niebios; cokolwiek zwiążesz na Ziemi, będzie związane w Niebie, a co rozwiążesz na Ziemi, będzie rozwiązane w Niebie."

Inaczej musielibyśmy uznać , że bramy piekielne jednak.. przemogły. :shock:

Kościół Jezusa jest Kościołem do którego należą wszyscy wierzący w Ewangelię i głoszoną prawdę przez Jezusa. Nie jest on zarejestrowaną instytucją o określonej nazwie.
Kościół Boży jest tam, gdzie jest głoszone SŁOWO BOŻE. Należą do niego wszyscy wierzący i to niezależnie od miejsca zamieszkania.
Bramy piekelne go nie przemogą.
Jeżeli głosimy SŁOWO BOŻE, na forum, w rodzinie, wśród przyjaciół, na łące, w lesie lub gdziekolwiek indziej, to jesteśmy uczestnikami Kościoła Bożego.
Duch Święty prowadzi I opiekuje się ludźmi nowo narodzonymi. To narodzenie jest wewnętrzną przemianą serca.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-19, 17:54   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Czy Ci się to podoba czy nie Kościół jest „filarem i podporą prawdy”(1 Tm 3,15).
W ten sposób Duch Święty spełnia obietnicę Jezusa daną uczniom

Bardzo słuszna uwaga, tylko jedno „ALE”
1 Tm 3,15.B W.
Gdyby jednak przyjście moje się odwlokło, to masz wiedzieć, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podwaliną prawdy.
1 Tym.3:13-14-----[W kontekście wyraźniej brzmi]
Bo ci, którzy dobrze służbę pełnili, zyskują sobie wysokie stanowisko i prawo występowania w sprawie wiary, która jest w Chrystusie Jezusie.
Piszę do ciebie w nadziei, że rychło przyjdę do ciebie
A tutaj który to KOŚCIÓŁ Ap. PAWEŁ ma na myśli???
Kościół Pański, ten jedyny, do którego stosuje się nazwa ecclesia lub Kościół, jest tak nieznaczny,
skromny i w porównaniu z bogactwami tego świata tak biedny, że nie jest uznawany ani nie nadaje się
do uznania ze światowego punktu widzenia.
Nie jest on dziełem ludzkim ani przez człowieka kierowany.
Imiona jego członków nie są zapisane na ziemi, lecz w niebie (Żyd. 12:23). Jego Głową i Biskupem jest Pan. Jego prawem jest Pańskie Słowo. Ma on jednego Pana, jedną wiarę, jeden chrzest.
Kościół ten jest zbudowany na świadectwach świętych Apostołów i proroków, a Sam Jezus Chrystus
jest jego głównym kamieniem węgielnym.
Słowo "kościół" w języku greckim określa wybrane charaktery ludzi Bożych. Wybrani są istotnie "po-
wołanymi", ponieważ są odłączeni przez Pana od królestwa ciemności i panowania szatana a przyprowadzeni do Królestwa drogiego Syna Bożego i pod Jego panowanie.
Filarem podtrzymującym ten Kościół i fundamentem, na którym został zbudowany, jest Jezus Chrystus, jego Pan. Kościół założony na tej Skale będzie trwał wiecznie.
Jest to 144000 wybranych członków o wzniosłych charakterach i już są w niebie i przygotowują się do BŁOGOSŁAWIENIA LUDZKOŚCI NA ZIEMI.

Nike :-D odpowiedź trafna zaspokoiła moją ciekawość - dziękuję
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-07-19, 20:32   

Bardzo mi miło małyfilozofie : :-D :-D :-D :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-07-19, 20:37   

Nike dziękuję za uznanie- czytając Twoje wpisy, Jesteś nad wyraz : mądrą, inteligentną kobietą -SUPER BABKA
w drodze uznania mały prezent
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-07-19, 21:32   

Dziękuję pięknie, bukiet śliczny. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-07-20, 16:01   

wybrana napisał/a:
Kościół Jezusa jest Kościołem do którego należą wszyscy wierzący w Ewangelię i głoszoną prawdę przez Jezusa. Nie jest on zarejestrowaną instytucją o określonej nazwie. Kościół Boży jest tam, gdzie jest głoszone SŁOWO BOŻE. . i to niezależnie od miejsca zamieszkania. Bramy piekielne go nie przemogą.
Jeżeli głosimy SŁOWO BOŻE, na forum, w rodzinie, wśród przyjaciół, na łące, w lesie lub gdziekolwiek indziej, to jesteśmy uczestnikami Kościoła Bożego. Duch Święty prowadzi I opiekuje się ludźmi nowo narodzonymi. To narodzenie jest wewnętrzną przemianą serca.

Kościół to wspólnota wierzących, a wiara chrześcijańska jest wiarą wspólnotową. Apostoł Paweł nazywa wspólnotę chrześcijańską ciałem, które ma wiele członków, z których wszystkie są ważne dla dobra całości. "Nie może więc oko powiedzieć ręce: Nie jesteś mi potrzebna, albo głowa nogom: Nie potrzebuję was". (1 Kor 12, 21, Rz 12, 3-8).

Kościół jawi się dla wielu jako instytucja niepotrzebna do wyznania wiary. Można wierzyć bez niego, mieć własną wiarę, polegając jedynie na osobistych i subiektywnych przeświadczeniach. Taka postawa wiąże się z wyjściem z Kościoła, odrzuceniem go i potraktowaniem jako zbędnego balastu. Co wtedy dzieje się z wiarą, która traci swój kościelny wymiar? Czy nie będzie jedynie zbiorem pobożnych życzeń, katalogiem krytycznych uwag i litanią pretensji? Czy bez Kościoła możliwa jest dojrzała relacja z Bogiem? Kim staje się w tej propozycji "odkościelniony", osobisty Jezus ? Terapeutą, charyzmatycznym kaznodzieją, zwolennikiem przebaczającej miłości? Wierzyć bez Kościoła to wybrać dom na piasku, pozbawiony fundamentu. To samemu wypłynąć w rejs i nie wrócić – jak mawiał św. J.H. Newman – do portu, którym jest Kościół. Doprawdy, niebezpieczna to wyprawa.
ks. Przemysław Artemiuk

Cytat:
Należą do niego wszyscy wierzący..

Jak 2,19
Wiara bez uczynków jest martwa.
"Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą".
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-20, 16:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-07-20, 17:08   

Fedorowicz napisał/a:
wybrana napisał/a:
Kościół Jezusa jest Kościołem do którego należą wszyscy wierzący w Ewangelię i głoszoną prawdę przez Jezusa. Nie jest on zarejestrowaną instytucją o określonej nazwie. Kościół Boży jest tam, gdzie jest głoszone SŁOWO BOŻE. . i to niezależnie od miejsca zamieszkania. Bramy piekielne go nie przemogą.
Jeżeli głosimy SŁOWO BOŻE, na forum, w rodzinie, wśród przyjaciół, na łące, w lesie lub gdziekolwiek indziej, to jesteśmy uczestnikami Kościoła Bożego. Duch Święty prowadzi I opiekuje się ludźmi nowo narodzonymi. To narodzenie jest wewnętrzną przemianą serca.

Kościół to wspólnota wierzących, a wiara chrześcijańska jest wiarą wspólnotową. Apostoł Paweł nazywa wspólnotę chrześcijańską ciałem, które ma wiele członków, z których wszystkie są ważne dla dobra całości. "Nie może więc oko powiedzieć ręce: Nie jesteś mi potrzebna, albo głowa nogom: Nie potrzebuję was". (1 Kor 12, 21, Rz 12, 3-8).

Kościół jawi się dla wielu jako instytucja niepotrzebna do wyznania wiary. Można wierzyć bez niego, mieć własną wiarę, polegając jedynie na osobistych i subiektywnych przeświadczeniach. Taka postawa wiąże się z wyjściem z Kościoła, odrzuceniem go i potraktowaniem jako zbędnego balastu. Co wtedy dzieje się z wiarą, która traci swój kościelny wymiar? Czy nie będzie jedynie zbiorem pobożnych życzeń, katalogiem krytycznych uwag i litanią pretensji? Czy bez Kościoła możliwa jest dojrzała relacja z Bogiem? Kim staje się w tej propozycji "odkościelniony", osobisty Jezus ? Terapeutą, charyzmatycznym kaznodzieją, zwolennikiem przebaczającej miłości? Wierzyć bez Kościoła to wybrać dom na piasku, pozbawiony fundamentu. To samemu wypłynąć w rejs i nie wrócić – jak mawiał św. J.H. Newman – do portu, którym jest Kościół. Doprawdy, niebezpieczna to wyprawa.
ks. Przemysław Artemiuk

Cytat:
Należą do niego wszyscy wierzący..

Jak 2,19
Wiara bez uczynków jest martwa.
"Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą".

A co z wiarą uczestników zakonu Lewitów?
Co im dała kasta opasana sznurami?
Piszesz o uczynkach. Jakie uczynki masz na myśli? Uczynki rytualne Zakonu czy uczynki wypływające z serca?
Jakub pisał o uczynkach z serca wierzącego.
Pierwsi chrześcijanie nie byli niewolnikami Zakonu.
Oni wyzwolili się spod władzy Zakonu.
Coś tobie z tymi uczynkami się pomyliło.
Wiara jest osobistą relacją między wierzącym a Bogiem.
Gdy Duch Święty zamieszka w sercu wierzącego, to prowadzi, napomina i poucza.
Wspólnota wiernych ma służyć wspólnemu dziękczynieniu Bogu i wzajemnemu pouczeniu. Na pewno nie ma tam kasty władzy zniewalających i łupiących innych wiernych.
Nie jest to władcza instytucja.
Darmo dostaliście - darmo dawajcie.
Służy się albo Bogu albo mamonie.
Nie ma dwóch Panów.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-07-20, 17:24   

wybrana napisał/a:
Wspólnota wiernych ma służyć wspólnemu dziękczynieniu Bogu i wzajemnemu pouczeniu..

Tutaj posunę się do niedyskretnego, niekatolickiego pytania o Pani prywatność (bo ja też jestem trochę komuchem). Za co z góry przepraszam :) Do jakiej społeczności religijnej, Wspólnoty wiernych Pani należy ?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-20, 17:28   

Fedorowicz napisał/a:
[quo :) Do jakiej społeczności religijnej, Wspólnoty wiernych Pani należy ?


Ta dam mam .
I karpik na ustach zapodany 😅
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-07-20, 17:32   

Markerów napisał/a:
Ta dam mam. I karpik na ustach zapodany 😅

A co to znaczy, drogi Przyjacielu ? Proszę o wyjaśnienie .. :)
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-20, 17:36   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Ta dam mam. I karpik na ustach zapodany 😅

A co to znaczy, drogi Przyjacielu ? Proszę o wyjaśnienie .. :)


Gdy komuś zabraknie słów lub argumentów robi " karpia "

IMG_20230720_173531.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 201,89 KB

_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-07-20, 17:41   

Markerów napisał/a:
Gdy komuś zabraknie słów lub argumentów robi " karpia "

A rozumiem, dzięki. Ja stary. Nie nadążam za nowym słownictwem i waszą modą młodzieżową. Dzięki za wyjaśnienie ! Pozdrawiam ! :lol:
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-07-20, 17:43   

Fedorowicz napisał/a:
wybrana napisał/a:
Wspólnota wiernych ma służyć wspólnemu dziękczynieniu Bogu i wzajemnemu pouczeniu..

Tutaj posunę się do niedyskretnego, niekatolickiego pytania o Pani prywatność (bo ja też jestem trochę komuchem). Za co z góry przepraszam :) Do jakiej społeczności religijnej, Wspólnoty wiernych Pani należy ?

Należałam 50 lat do KK. Obecnie nie należę do żadnej denominacji religijnej.
Należę tylko do Kościoła Jezusa Chrystusa.
Jezus Chrystus jest moim Panem, Odkupicielem, Zbawicielem.
A wspólnotą wiernych jest moja rodzina, znajomi i uczestnicy forum.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-07-20, 17:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16