FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DZIEŃ SĄDU
Autor Wiadomość
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2023-08-07, 10:22   

"Sąd sądem, a sprawiedliwość..". Uważam, że powinniśmy uwzniaślać nasze poglądy na wszystko, uświęcając się tym samym coraz bardziej. Jesli będziemy mieć w sobie niezachwianą dobroć, doświadczymy jeszcze większej dobroci

Uważajcie więc, jak słuchacie. Kto bowiem ma, temu będzie dodane, a kto nie ma, zostanie mu zabrane nawet to, co sądzi, że ma.
Łukasza 8:18 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/luk.8.18.UBG
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-08-07, 10:47   

radek napisał/a:
"Sąd sądem, a sprawiedliwość..". Uważam, że powinniśmy uwzniaślać nasze poglądy na wszystko, uświęcając się tym samym coraz bardziej. Jesli będziemy mieć w sobie niezachwianą dobroć, doświadczymy jeszcze większej dobroci

Uważajcie więc, jak słuchacie. Kto bowiem ma, temu będzie dodane, a kto nie ma, zostanie mu zabrane nawet to, co sądzi, że ma.
Łukasza 8:18 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/luk.8.18.UBG

Zgadzam się z tobą "Sąd sądem, a sprawiedliwość..". Ale to ze SPRAWIEDLIWOŚCI SĄD WYNIKA.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2023-08-07, 12:00   

nike napisał/a:
ze SPRAWIEDLIWOŚCI SĄD WYNIKA.


A sprawiedliwość wynika z dojrzałości, na dojrzałość składa się doświadczenie. Jeśli ktoś doświadczył Miłości, to wie, że jest ona dynamiczna, bo zwieńcza ją wieczna Prawda. Co za tym idzie musimy być niewzruszenie dobrzy, żeby dynamizm życia nie wytrącił nas z równowagi ducha

Wtedy on odpowiedział, mówiąc do mnie: Takie jest słowo Pana do Zorobabela: Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie — mówi Pan Zastępów.
Księga Zachariasza 4:6 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/zec.4.6.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-08-07, 23:36   

Tych sądów to ma być tyle, że pogubić się można.
Nie wiem co chcecie tu omówić.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-08-07, 23:39   

Wiesława napisał/a:
Tych sądów to ma być tyle, że pogubić się można.
Nie wiem co chcecie tu omówić.

JEDEN, czy to za dużo?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-08-08, 00:01   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Tych sądów to ma być tyle, że pogubić się można.
Nie wiem co chcecie tu omówić.

JEDEN, czy to za dużo?

Przecież Biblia mówi o Sądzie Ostatecznym, o Sądzie nad niewierzącymi, o Sądzie Chrystusowym. Że już o sądach katechizmowych krk nie wspomnę, bo tam ma być też jakiś zaraz po śmierci, a te dalsze to już nie pamiętam. Ale katolicki tak czy siak prawie każdego do piekła kwalifikuje, no chyba, że dasz na mszę...itd :roll: to może wieczna dziewica cię z czyśća wyciągnie ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-08-08, 09:00   

Sprawiedliwy z wiary żyć będzie” (List do Rzymian 1:17).ja jestem sprawiedliwy bo wierzę w Pana Jezusa , a ty jesteś sprawiedliwy? jeśli tak to napisz, że jesteś sprawiedliwy tu i teraz Tylko podaj dlaczego, bo ładnie się ubierasz, bo się wyspowiadałeś, bo twoi rodzice to ważne persony, bo jesz codziennie ogórki
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-08, 09:14   

Henryk Suchecki napisał/a:
Sprawiedliwy z wiary żyć będzie” (List do Rzymian 1:17).ja jestem sprawiedliwy bo wierzę w Pana Jezusa , a ty jesteś sprawiedliwy? jeśli tak to napisz, że jesteś sprawiedliwy tu i teraz Tylko podaj dlaczego, bo ładnie się ubierasz, bo się wyspowiadałeś, bo twoi rodzice to ważne persony, bo jesz codziennie ogórki


Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?”/Jak2,20/

„Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.”/Jak 2,26/
„Tak tez i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie”
/Jak 2,17/

„Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie
spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić?”/Jk 2,14
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-08-08, 10:22   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Tych sądów to ma być tyle, że pogubić się można.
Nie wiem co chcecie tu omówić.

JEDEN, czy to za dużo?

Przecież Biblia mówi o Sądzie Ostatecznym, o Sądzie nad niewierzącymi, o Sądzie Chrystusowym. Że już o sądach katechizmowych krk nie wspomnę, bo tam ma być też jakiś zaraz po śmierci, a te dalsze to już nie pamiętam. Ale katolicki tak czy siak prawie każdego do piekła kwalifikuje, no chyba, że dasz na mszę...itd :roll: to może wieczna dziewica cię z czyśća wyciągnie ;-)

A możesz tekstami poprzeć ten twój post?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-08-08, 12:42   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Tych sądów to ma być tyle, że pogubić się można.
Nie wiem co chcecie tu omówić.

JEDEN, czy to za dużo?

Przecież Biblia mówi o Sądzie Ostatecznym, o Sądzie nad niewierzącymi, o Sądzie Chrystusowym. Że już o sądach katechizmowych krk nie wspomnę, bo tam ma być też jakiś zaraz po śmierci, a te dalsze to już nie pamiętam. Ale katolicki tak czy siak prawie każdego do piekła kwalifikuje, no chyba, że dasz na mszę...itd :roll: to może wieczna dziewica cię z czyśća wyciągnie ;-)

A możesz tekstami poprzeć ten twój post?

List do Hebrajczyków 9:27-28 "A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują."
Objawienie Jana 20:112 i 20:15
I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
/.../
I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. "
2 List Piotra 3:3-7
"Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości i mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia. Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi."
2 list do Koryntian 5:8-10
"Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana. Dlatego też dokładamy starań, żeby, niezależnie od tego, czy mieszkamy w ciele, czy jesteśmy poza ciałem, jemu się podobać. Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe."

Niektórych sąd ominie.
Ew. Jana 3:18
"Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. "
Ew. Jana 5:24
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota." (PS.Zwróć uwagę na "żywot wieczny", któremu BPS zaprzeczają).


Dalej podawać? Może jakieś kazania z YT od których się roi. Ale to najpierw swoje archiwa muszę przeszukać, bo już przestałam słuchać.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-08-08, 13:21   

Wszystkie te teksty mówią o jednym sądzie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-08-08, 13:42   

nike napisał/a:
Wszystkie te teksty mówią o jednym sądzie.

To fajnie i ja to wiem, ale z tych wersetów poszczególne denominacje zrobiły 155 sądów, nawrzucały ludzi do czyśćca, piekła i sami diabli wiedzą gdzie. Byle straszyć, byle gawiedź krótko za mordy trzymać.
Strach na ulicach, strach w środkach masowego przekazu, strach w kościołach, strach przed władzą, policją, politykami, bombami, głodem, wojną, kalectwem, chorobami i .... wisienka na torcie: strach przed BOGIEM, który może każdego karać teraz i na wieki.
Oto ludzkie życie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-08-08, 14:15   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wszystkie te teksty mówią o jednym sądzie.

To fajnie i ja to wiem, ale z tych wersetów poszczególne denominacje zrobiły 155 sądów, nawrzucały ludzi do czyśćca, piekła i sami diabli wiedzą gdzie. Byle straszyć, byle gawiedź krótko za mordy trzymać.
Strach na ulicach, strach w środkach masowego przekazu, strach w kościołach, strach przed władzą, policją, politykami, bombami, głodem, wojną, kalectwem, chorobami i .... wisienka na torcie: strach przed BOGIEM, który może każdego karać teraz i na wieki.
Oto ludzkie życie.

Wiesiu wszystko co napisałaś jest prawdą, PRÓCZ BOGA, bo to nie jest winą BOGA, że jest czyściec, piekło,, wieczne karanie, wieczne męki, to nie BÓG tak powiedział, to zrobili ludzie którzy byli, są przy władzy, żeby biednych niczego nie świadomych ludzi straszyć właśnie BOGIEM, dla kasy. Do tej pory np. w czasie 1 Listopada stoją zakonnice przed bramą cmentarza i sprzedają odpusty, czy one z Bogiem podpisywały umowę?
Bóg w rzymskim kościele jest tym najbardziej złym, bo za wszystko chce pieniędzy, w takim złym mniemaniu jest przedstawiany BÓG NAJWYŻSZY przez PAPIESTWO.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-08-08, 14:47   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wszystkie te teksty mówią o jednym sądzie.

To fajnie i ja to wiem, ale z tych wersetów poszczególne denominacje zrobiły 155 sądów, nawrzucały ludzi do czyśćca, piekła i sami diabli wiedzą gdzie. Byle straszyć, byle gawiedź krótko za mordy trzymać.
Strach na ulicach, strach w środkach masowego przekazu, strach w kościołach, strach przed władzą, policją, politykami, bombami, głodem, wojną, kalectwem, chorobami i .... wisienka na torcie: strach przed BOGIEM, który może każdego karać teraz i na wieki.
Oto ludzkie życie.

Wiesiu wszystko co napisałaś jest prawdą, PRÓCZ BOGA, bo to nie jest winą BOGA, że jest czyściec, piekło,, wieczne karanie, wieczne męki, to nie BÓG tak powiedział, to zrobili ludzie którzy byli, są przy władzy, żeby biednych niczego nie świadomych ludzi straszyć właśnie BOGIEM, dla kasy. Do tej pory np. w czasie 1 Listopada stoją zakonnice przed bramą cmentarza i sprzedają odpusty, czy one z Bogiem podpisywały umowę?
Bóg w rzymskim kościele jest tym najbardziej złym, bo za wszystko chce pieniędzy, w takim złym mniemaniu jest przedstawiany BÓG NAJWYŻSZY przez PAPIESTWO.

I tak i nie - w kwestii "winy" Boga.
Zauważ, że jednak w Biblii nie brakuje (głownie w ST) straszaków i to porządnych. Z nakazów, które rzekomo Bóg dał ludziom wynika jasno, że jesteśmy niewolnikami. Każdy sprzeciw nakazom skutkuje konsekwencje ogromne, dla człowieka i jego bliskich. Wprawdzie te klątwy na wiele pokoleń za grzechy ojców już ponoć są odwołane, ale i tak dzieci i wnuki i pra...płacą w pośredni lub bezpośredni sposób za winy i zaniedbania przodków.
Skoro Bóg jest wszech...i wszech...i po stokroć...wszech, to jak można całą winę na człowieka zwalać i tylko człowieka pociągać do odpowiedzialności?
Ja tego nie pojmuję. Nawet ziemski, nieudolny rodzic tak nie robi.

Ponadto wiem, że wiele spraw ludzie poprzekręcali, ale ty widzisz tylko błędy krk. Natomiast ja w życiu moim już pokatolickim nasłuchałam się dziesiątek , jeśli nie setek kazań i wykłądów niekatolickich i to na ich podstawie stwierdzam, że nie ma gorszych straszaków niż wykładowcy protestanccy.
Katolicy dają chociaż nadzieję, że często fałszywą - to swoją drogą, a wykładnie protestanckie są bezwzględne.

Tak czy owak, jak do żadnej społeczności kościelnej się nie nadaję. Widać jestm przeklęta i z tych niewybranych. Trudno - mówi się, i żyje się dalej.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-08, 15:37   

Wiesława napisał/a:
[q"

Niektórych sąd ominie.
Ew. Jana 3:18
"Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. "
Ew. Jana 5:24
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota." (PS.Zwróć uwagę na "żywot wieczny", któremu BPS zaprzeczają).

.


Nikogo sąd nie ominie, sądzony będzie każdy.
W powyższej twojej Interpretacji i wersetów jakie podałaś jest pewne nieporozumienie
Bo. Słowo „sąd” jest używane w NT w dwu znaczeniach;
jako czynność sądzenia (czyli rozważenia czyjegoś postępowania) oraz jako synonim potępienia (osądzenia), jak na przykład w poniższych cytatach:
„Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” /Łk 6,37/

„A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.” /J 3,19/

„Przeto nie możesz wymówić się od winy, człowiecze, kimkolwiek jesteś, gdy zabierasz się do sądzenia. W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, [w tej] sam na siebie wydajesz wyrok, bo ty czynisz to samo, co osądzasz.” /Rz 2,1/

„Wiemy zaś, że sąd Boży według prawdy dosięga tych, którzy się dopuszczają takich czynów” /Rz 2,2/

„Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony.” 1 Kor 2,15/

Oba znaczenia słowa „sąd” występują tutaj:
„Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności.
Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem.” / Jk 2,12-13/

A więc jak sama widzisz W żadnym wypadku nie można wyciągnąć z tego wniosku że wiernych chrześcijan nie czeka sąd w pierwszym sensie. :lol:

Paweł w 2 Liście do Tesaloniczan pisze o uciskach spotykających chrześcijan:
„Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jego jest uznanie was za godnych królestwa Bożego, za które też cierpicie.”/ 2 Tes 1,5/

I znowu sąd nie jest on bynajmniej zbędny, ani ograniczony tylko do potępionych – przeciwnie, dotyczy wszystkich:
„do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi
WSZYSTKICH, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu,” / Hbr 12,23/
:mrgreen:
„Jeżeli bowiem Ojcem nazywacie Tego, który bez względu na osoby sądzi według uczynków KAŻDEGO, to w bojaźni spędzajcie czas swojego pobytu na obczyźnie.” /1 P 1,17/

„A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd[...|” / Hbr 9,27/
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14