FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieczec Boza ....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4946
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 116/280
 41%
Wysłany: 2018-07-22, 16:19   Pieczec Boza ....

Pieczec Boza ....

Biblia uczy jasno ze na swiecie byl zawsze Kosciol Bozy i lud Bozy oraz
Bablinon.... czyli grzeszny swiat ktory lamie prawo Boze ( nazwy
kosciolow czy podzialy organizacji wyznaniowych itp. sa tu bez wiekszego
znaczenia ) znakiem prawdziwego Kosciola Bozego byla zawsze wiara w
Boga i przestrzeganie 10 biblijnych przykazan Bozych w tym tez
swiecenie soboty . W ST kosciolem Bozym byli najpierw sprawiedliwi
potomkowie Adama i Noego oraz Abrahama a potem Izrael ktory wierzyl w
Boga i przestrzegal prawa Bozego np swiecenia soboty itp. Na swiecie byl
i jest tez lud Bozy ktory zyl lub zyje zawsze wedlug takiego swiatla
jakie mial lub ma i tylko Bog bedzie ich i nas sadzil sprawiedliwe w
dzien sadu ( a ktory nie poznal nie ze swojej winy innych prawd
biblijnych ) takim wlasnie ludziom byla i jest gloszona ewangelia jesli
jest to tylko mozliwe i wierzymy ze kiedys .... tuz przed powrotem
Jezusa .... lud Bozy wyjdzie duchowo z Babilonu i polaczy sie z
Kosciolem Bozym w wierze w Boga i przestrzeganiu jego prawa . Jezus i ap
Pawel itp nie mogli wzywac ludzi do lamania dekalogu (bo byliby
falszywymi prorokami ) mogli co najwyzej krytykowac faryzeiski sposob
obchodzenia sabatu itp swiat ....Jezus jak i ap Pawel w NT wykladaja
nam oraz powtarzaja i przypominaja tylko nauki podane juz przez Boga
prorokom i Mojzeszowi a poza tym ciekawe ze wielu chrzescijan woli
nasladowac w zyciu nauki i tradycje ludzi niz nauki i zyczaje Jezusa
.... a mimo to uwaza sie za wierzacych w Jezusa ....
Wedlug proroctw Biblijnych przed powtornym przyjsciem Jezusa dojdzie
do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia
dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci i pieczecia Boza ludu Bozego ...

Ezech. 20:19-20

19. Ja, Pan, jestem waszym Bogiem. Postepujcie wedlug moich przykazan i
przestrzegajcie moich praw, i wykonujcie je!
20. Swieccie moje sabaty i niech beda znakiem miedzy mna a wami, aby
wiedziano, ze Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!

Izaj. 56:4-6
4. Bo tak mowi Pan: Trzebiencom, ktorzy przestrzegaja sabatu i wybieraja
to, w czym mam upodobanie, i trzymaja sie mojego przymierza,
5. Przyznam w moim domu i w obrebie moich murow miejsce i dam im imie
lepsze niz maja synowie i corki, imie wieczne, ktore nie bedzie starte.
6. Cudzoziemcow zas, ktorzy przystali do Pana, aby mu sluzyc i aby
milowac imie Pana, byc jego slugami, wszystkich, ktorzy przestrzegaja
sabatu, nie bezczeszczac go, i trzymaja sie mojego przymierza,

Mateusz 5:17-18.
17. Nie sadzcie, ze przyszedlem zniesc Prawo albo Prorokow. Nie przyszedlem
zniesc, ale wypelnic.
18. Zaprawde bowiem powiadam wam: Dopoki niebo i ziemia nie przemina, ani
jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni sie w Prawie, az sie wszystko
spelni.

Obj. 12:17
17. I zawrzal smok gniewem na niewiaste, i odszedl, aby podjac walke z
reszta jej potomstwa, ktore strzeze przykazan Bozych i trwa przy
swiadectwie o Jezusie.


Obj. 7:2-3
2. Widzialem tez innego aniola wstepujacego od wschodu slonca, ktory mial pieczec Boga zywego i ktory zawolal glosem donosnym na czterech aniolow, ktorym zezwolono wyrzadzic szkode ziemi i morzu, mowiac:
3. Nie wyrzadzajcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopoki nie opatrzymy pieczecia slug Boga naszego na czolach ich.

(BW)

Pieczec Boza a znamie bestii - Jaroslaw Jarosz

https://youtu.be/Nen4fRE56tc

ps :

KRK i Panstwo a Niedziela ....

W encyklice Centesimus Annus (1991) papiez JP II apelowal o wsparcie
wladz swieckich dla obowiazku swiecenia niedzieli. Najnowszy "Katechizm
Kosciola Katolickiego" zacheca wiernych do szukania wsparcia wladz
swieckich dla prawa niedzielnego (Catechism of the Catholic Church,
Liguori: Liguori Publications, 1994, s. 528).

Warto zajrzec do ksiazki Apokalipsa" J. Dunkela, gdzie zostalo to
zapowiedziane, a takze to, co nastapi dalej, gdyz na przymusowej wolnej
niedzieli sie nie skonczy...

https://www.youtube.com/watch?v=oI0ZU204upI


Ze strony sealingtime.com sciagnac mozna kopie ksiazki: The Seventh-Day
Sabbath - Sought Out and Celebrated, wydanej w Londynie w 1657r. Autor
Thomas Tillam napisal, ze przed powtornym przyjsciem Chrysttusa dojdzie
do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia
dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci. W wielu miejscach
swojej pracy posluguje sie terminologia, ktora jest teraz uznana np. w
Kosciele ADS itp. kosciolach .... Na tej samej stronie jest tez inna
interesujaca ksiazka o Baptystach Dnia Siodmego w Ameryce i Europie.....
_________________
tom68
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7072
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5568/7220
 77%
EXP: 17/373
 4%
Wysłany: 2018-07-22, 17:34   Re: Pieczec Boza ....

Tomasz G napisał/a:
znakiem prawdziwego Kosciola Bozego byla zawsze wiara w
Boga i przestrzeganie 10 biblijnych przykazan Bozych w tym tez
swiecenie soboty . W ST kosciolem Bozym byli najpierw sprawiedliwi
potomkowie Adama i Noego oraz Abrahama [...]

Tomaszu.
Musiał byś w jakikolwiek sposób udowodnić nam, że Adam, Noe, Abraham, ich „sprawiedliwi potomkowie”, przestrzegali lub świętowali sobotę, jeszcze przed daniem Zakonu Mojżeszowi.
Potrafisz jakoś to wykazać?
Jeśliby święcenie soboty dla Kościoła Chrystusowego było obowiązujące, bez wątpienia w listach byłoby to podkreślone i to bardzo wyraźnie!
Tak jak wszystkie ważne rzeczy- co najmniej dwa albo trzy razy!

Albo wszystko, albo nic. Jeżeli chcesz przestrzegać sabatu, wówczas należy przestrzegać go całkowicie. Jeżeli chcesz podporządkować się Zakonowi w tym punkcie, to obowiązany jesteś przestrzegać cały Zakon. Wówczas musisz obrzezać się i żyć zgodnie z przepisami Zakonu. Wszystkimi.

Przekaż tę informację także Jarkowi Jarosz.
Widocznie o tym nie wie...
Ps:
Ciekawym ile Jego marynarka posiada procent wełny (czy elany), a ile innych włókien?
Wolno tak? :lol:
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4946
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 116/280
 41%
Wysłany: 2018-07-22, 19:24   

Mogę odp za siebie staram się naśladować Jezusa a nie Papieża dlatego trzymam się prawa na ile mogę a nie pogańskich tradycji Rzymu :-P

Dekalog w czasach patriarchalnych

Najpierw, w okresie patriarchalnym. Bóg podawał swoje rady i pouczenia za pośrednictwem ojców tamtych rodów. Należeli do nich tacy mężowie jak Adam, Enoch, Noe, Abraham. O tym ostatnim Pan powiedział: "Upatrzyłem go jako tego, który będzie nakazywał potomkom swym oraz swemu rodowi, aby przestrzegając przykazań Pana postępowali sprawiedliwie i uczciwie, tak, żeby Pan wypełnił to, co obiecał Abrahamowi" (Rdz. 18,19). Nieco później Bóg oświadczył: "Abraham był mi posłuszny - przestrzegał tego, co mu poleciłem: moich nakazów, praw i pouczeń" (Rdz. 26,5).

Czytając uważnie Księgę Rodzaju i Wyjścia, znajdujemy wiele dowodów na to, że ówcześni ludzie znali i ustosunkowywali się do każdego z przykazań Dekalogu - Dziesięciu Przykazań Bożych, które dopiero później, na Górze Synaj, zostały wyrażone w formie pisemnej. Apostoł Paweł zwrócił uwagę na fakt, że każdy człowiek, nawet poganie nie zapoznani z pisaną formą prawa Bożego, "idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje... wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające i uniewinniające" (Rz 2,14.15).

Chrystus i Dekalog

Nasz Pan i Zbawiciel, Jezus Chrystus, w czasie swojego ziemskiego życia, jako człowiek, zawsze żył i działał w kręgu miłości swojego Ojca. On nigdy nie naruszył żadnego z przykazań tego niezmiennego prawa. I chociaż wielu współczesnych Mu Żydów pomawiało Go o łamanie Zakonu, a już szczególnie często o przestępowanie czwartego przykazania, nakazującego święcenie siódmego dnia tygodnia - sabatu - jako pamiątki twórczej działalności naszego Boga, dnia ustanowionego na odpoczynek każdemu człowiekowi, to nasz Zbawiciel nigdy nie zgrzeszył, nie uczynił nic o co Go posądzano. "On grzechu nie popełnił, a w jego ustach nie było podstępu" - zaświadczył apostoł święty Piotr (1 P 2,22). Owszem, to Jego adwersarze dopuścili się wielu grzechów i zdrad, a chcąc je ukryć, a czasami nawet zalegalizować, by w oczach ogółu wierzących zachować "twarze" ludzi wierzących, jak też wiernych sług Boga i Jego rzeczników na tej ziemi, targnęli się na Boży Dekalog - święte i niezmienne Prawo Pana. Zniekształcili jego proste, jasne i zrozumiałe treści. Pan Jezus bardzo bolał nad tamtą rzeczywistością. Nauki starszych, nauki kościelne, były cenione wyżej niż nauka Boga.

Posłuchajmy rozmowy nauczonych w Piśmie i faryzeuszy z naszym Panem na ten właśnie temat: "Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: <Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem>. On im odpowiedział: < Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji? Bóg przecież powiedział: "czcij ojca i matkę" oraz "kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie". Wy zaś mówicie: "Kto by oświadczył ojcu lub matce: Darem [złożonym w ofierze] jest to, co dla ciebie miało być wsparciem ode mnie, ten nie potrzebuje czcić ojca swego ni matki". I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: "Lud ten czci Mnie wargami, lecz sercem swym jest daleko ode Mnie. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi">" (Mt 15,1-9)

A kiedy wielu spodziewało się, że Pan Jezus dokona zmiany Dekalogu, gdy myśli te zaczęły drążyć umysły wielu szczerych naśladowców Zbawiciela, On w swoim programowym kazaniu wygłoszonym na Górze Błogosławienia, ustosunkował się do tych ludzkich przypuszczeń mówiąc: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczyłby wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego" (Mt 5,17-20).

Następnie ganiąc pozbawione szczerości, powierzchowne i na pokaz czynione praktyki religijne ludzi, którzy chełpili się zachowywaniem Prawa, nasz Pan zwrócił uwagę na głębię znaczeniową treści Dekalogu (Mt 5,21-37). Jako przykład Jezus wybrał przykazanie szóste: "Nie będziesz zabijał", siódme: "Nie będziesz cudzołożył" oraz dziewiąte: "Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek" (czytaj Wj 20,13-16)

Chrzescijanstwo Dekalog w NT

1 Dla nas istnieje tylko jeden Bog, Ojciec..." (1Kor. 8:6).
2. ,,Bedac wiec z rodu Bozego, nie powinnismy sadzic, ze Bostwo jest
podobne do zlota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rak i mysli
czlowieka." (Dz. 17:29) ,,Wtedy Jezus odpowiedzial: Odejdz precz,
szatanie! Jest bowiem napisane: Ty bedziesz skladal holdy Panu, Bogu
twemu, i tylko Jemu bedziesz czesc oddawal." . Mt 4,10
3. Kazdemu, kto mowi jakies slowo przeciw Synowi Czlowieczemu, bedzie
przebaczone, lecz temu, kto bluzni przeciw Duchowi Swietemu, nie bedzie
przebaczone ew Luk 12,10
4. ,,A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bozego." (Hbr. 4:9).
5. ,,Czcij ojca twego i matke..." (Ef. 6:2).
6. ,,Kazdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabojca, a wiecie, ze zaden
zabojca nie nosi w sobie zycia wiecznego." (1J. 3:15).
7. ,,We czci niech bedzie malzenstwo pod kazdym wzgledem i loze
nieskalane, gdyz rozpustnikow i cudzoloznikow osadzi Bog." (Hbr. 13:4).
8. ,,Zlodzieje... nie odziedzicza Krolestwa Bozego." (Lk. 12:10).
9. ,,Dlatego odrzuciwszy klamstwo: niech kazdy z was mowi prawde do
blizniego..." (Ef. 4:25).
10. Zadajcie wiec smierc temu, co jest przyziemne w /waszych/ czlonkach:
rozpuscie, nieczystosci, lubieznosci, zlej zadzy i chciwosci, bo ona
jest balwochwalstwem." (Kol. 3:5).

http://www.eliasz.dekalog...wski/dekal1.htm
_________________
tom68
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7072
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5568/7220
 77%
EXP: 17/373
 4%
Wysłany: 2018-07-22, 20:54   

Tomasz G napisał/a:
Czytając uważnie Księgę Rodzaju i Wyjścia, znajdujemy wiele dowodów na to, że ówcześni ludzie znali i ustosunkowywali się do każdego z przykazań Dekalogu - Dziesięciu Przykazań Bożych, które dopiero później, na Górze Synaj, zostały wyrażone w formie pisemnej.

Tomaszu.
Wydaje mi się, że uważnie czytałem nie tylko ja, pierwsze księgi Mojżeszowe.
Nie raz, nie dwa.
Nie znalazłem żadnego, powtarzam żadnego dowodu, że święcono siódmy dzień, przed daniem Mojżeszowi tablic.
Więc albo wskażesz taki zapis, albo przestaniesz niepokoić nieutwierdzonych jednostek względem soboty.
Byłoby to uczciwe.
Jeśli uważasz, że obowiązuje Ciebie Sabat- święć go.
Jednak nie zmuszaj innych do tego, jak ja nie zmuszam ciebie do kotleta schabowego.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-07-23, 07:54   

Wyznaniami, które kultywują ten dzień są między innymi: Żydzi, Karaimi, Żydzi Mesjanistyczni, Kościół Boży Dnia Siódmego, Baptyści Dnia Siódmego, Święty Kościół Boży, a w Polsce np. „Jednota Braci Polskich”, „Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego”, „Chrześcijanie Dnia Sobotniego”, „Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Poruszenie Reformacyjne”, „Kościół Reformowany Adwentystów Dnia Siódmego”.
Tak że pełen podziw w różnorodności wyznać które każde jedno jest tym prawdziwym......


Pozatym , pieczęcią Bożą nie jest szabat (nigdzie nie jest on w Biblii tak nazwany), lecz Duch Św., którym jesteśmy opieczętowani (Ef 4:30, 1:13). Szabat natomiast był zawsze znakiem między Bogiem, a Izraelem (Ez 20:12), a nie pieczęcią.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-07-23, 07:56   

Adwentystom, którzy za E. White twierdzą, że zbawienie zależne jest od obchodzenia szabatu warto przytoczyć słowa ich kaznodziei S. Bacchiocchiego, który po przeanalizowaniu nauki św. Pawła potrafił napisać:

„Moglibyśmy zatem powiedzieć, że Paweł odrzucał sabat (sobotę) jako środek zbawienia, ale akceptował go (ją) jako cień wskazujący na ciało, które do Chrystusa należy” („Od soboty do niedzieli” S. Bacchiocchi, W-wa 1985, s. 385).
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4946
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 116/280
 41%
Wysłany: 2018-07-23, 13:28   

Wedlug tradycji Zydowskiej Adam poznal Sabat w raju i np Noe wypuszczal ptaki co Sabat a Abraham i inni znali juz dekalog dlugo przed Mojzeszem ...Jezus jak i ap Pawel w NT wykladaja nam oraz powtarzaja i przypominaja tylko nauki podane juz przez Boga prorokom i Mojzeszowi Na pytanie po co jest i byl zakom prawo dekalog odp sam ap Pawel w liscie do Rzymia a wiec zakon mowi ludziom co jest dobre a co jest zle i mowi o potrzebie zbawienia w baranku czyli zbawcy Jezusie Chrystusie tak w ST jak i NT... Dekalog prawo jest wazne i dobre dla ludzi skoro sam Jezus go przestrzega jako czlowiek na ziemi daja nam tym dobry przyklad jak mamy zyc a wiec nie ma zbamiena za przestrzeganie prawa ale nie ma tez zbawienie bez przestrzegania prawa tak w ST jak NT Rzym. 7:7-24 .... Jezus pokazuje nam prawdziwy bozy sposob a nie tradycyjny obchodzenia sabatu a wiec sabat jest dla czlowieka a nie czlowiek dla sabatu bo sabat to swiety dzien modlitwy dobroczynnosci odpoczynku dziekowania Bogu za wszystko dobro itd Jezus odpoczal w sabat po trudach zycia i meki wedlug przykazania ew Jan 15,10 ... a poza tym ciekawe ze wielu chrzescijan woli nasladowac w zyciu nauki i tradycje ludzi niz nauki i zyczaje Jezusa .... a mimo to uwaza sie za wierzacych w Jezusa .... Dlatego staramy sie nasladowac Jezusa a nie ludzi i trzymamy sie bardziej Slowa Bozego na ile mozemy a nie tradycji ....
_________________
tom68
Ostatnio zmieniony przez Tomasz G 2018-07-23, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13603
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 382/608
 62%
Wysłany: 2018-07-23, 21:23   

Mnie interesują tylko, dowody biblijne, czyli teksty jeżeli chodzi o szabat, tradycja może być tylko ciekawostką.

Ez.20:19-20----
(20) Święćcie też moje szabaty, które niech będą znakiem między Mną a wami, aby poznano, że Ja jestem Pan, Bóg wasz.


Tutaj jest mowa o SZABATACH, czyli były to dni odpoczynku, dla człowieka, [szabat] ale też dla odpoczynku ziemi, co siedem lat ziemia miała odpoczywać.

Gdy wnijdziecie do ziemi, którą Ja wam daję, tedy święcić będzie ziemia sabat Panu [obchodzić sabaty według podanego porządku]. Przez sześć lat obsiewać będziesz pole twoje i przez sześć lat winnice twoje obrzynać będziesz, zbierając urodzaje z niej; ale roku siódmego [od wejścia do ziemi] sabat odpoczynienia mieć będzie ziemia". Tak więc cykl siedem razy siedem, czyli czterdzieści dziewięć lat (7 × 7 = 49) rozpoczął się natychmiast, a pięćdziesiąty rok po wejściu do Chanaanu był pierwszym obrazowym Jubileuszem.

(...) bo nie miała odpoczynienia w sabaty wasze, gdyście wy mieszkali w niej" - 3 Mojż. 26: 33,34,35; (zob. w. 43). Zwyczaj żydowski, nie tylko w Palestynie, lecz i wśród Żydów rozproszonych po całym świecie, obejmował święcenie sabatu. Sabat ten początkowo przeznaczony był jako dzień odpoczynku, jako zaprzestanie uciążliwej pracy, a dopiero następnie i całkiem właściwie zaczęto używać tego dnia do odczytywania Zakonu i proroków, oraz do nauczania w synagogach. Był to dzień, w którym zawieszano w całej Palestynie wszelkie zajęcia handlowe i przemysłowe. Stąd nawróceni Żydzi, przechodząc na chrześcijaństwo, całkiem naturalnie zbierali się razem w sabaty dla badania Zakonu i proroków, jako mających teraz swe wypełnienie w Chrystusie i w celu wzajemnego napominania i zachęcania się do wytrwałości i stałości; tym bardziej w miarę zbliżania się wielkiego dnia Pańskiego, dnia Tysiąclecia, "czasów naprawienia wszystkich rzeczy, co Bóg przepowiedział przez usta wszystkich świętych proroków od wieków". Apostołowie i ewangeliści podróżujący poza granicami Palestyny znajdowali najchętniejszych słuchaczy Ewangelii wśród Żydów, którzy i tak już oczekiwali Mesjasza. Najłatwiej było apostołom i ewangelistom spotkać tych Żydów na ich zwykłych sabatowych zebraniach. Zresztą w zarządzeniach i w objawieniu Boskim nie ma niczego, co by zabraniało głosić Ewangelię w siódmym dniu tygodnia, tak samo jak nie było zakazu głoszenia jej w pierwszym, lub którymkolwiek innym dniu tygodnia. Możemy być pewni, że ci pierwotni ewangeliści głosili Słowo nieustannie, gdzie tylko przyszli i przy każdej sposobności, opowiadając nowinę każdemu, kto tylko miał uszy ku słuchaniu.

Pieczęć o której mówi wykładowca to Duch Święty jak dobrze zauważył Markerów, i uważam,ze żadne obchodzenie szabatu , lub nie obchodzenie szabatu nie miało i nie ma wpływu, na to kto otrzyma pieczęć na czole.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4946
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 116/280
 41%
Wysłany: 2018-07-24, 13:55   

Nika - podałem do tego tematu cytaty Biblijne w temacie - Prawo Boże wczoraj i dziś ..... poza tym dekalog prawo jest ważne i dobre dla ludzi skoro sam Jezus go przestrzega jako człowiek na ziemi dając nam tym dobry przykład jak mamy żyć a wiec nie ma zbawienia za przestrzeganie prawa ale nie ma tez zbawienie bez przestrzegania prawa tak w ST jak NT ...
_________________
tom68
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4946
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 116/280
 41%
Wysłany: 2018-07-24, 15:57   

Jak pokazuje nam NT i historia , chrzescijanie w wiekszosci jeszcze dlugo po czasach apostolskich swietowali sobote i to tak chrzescijanie Zydzi jak i poganie , wystarczy zobaczyc link ponizej by zrozumiec kto i po co wprowadzil niedziele jako dzien swiety i ktory dzien maja swiecic dzis prawdziwi nasladowcy Jezusa , jesli ktos dzis uwaza ze moze nie przestrzegac IV przykazania biblijnego dekalogu o swieceniu Soboty , to czemu przestrzega np. II czy reszty przykazan , postawa chrzescijan swietujacych niedziele jest nielogiczna bo albo przestrzegamy caly biblijny dekalogo albo nie .

Film ktory warto obejrzec , zapomniane przykazanie

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
tom68
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14