FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nike
2013-12-11, 09:53
JAK IMIĘ BOŻE PRZETRWAŁO W SZATAŃSKIM ŚWIECIE
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-21, 16:30   

Cytat:
Może tak byłoby dobrze ?

" Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! "List do Galatów 4,6


W modlitwie...jak najbardziej powinnas zwracac sie do Boga jak do Ojca.
To w sumie zadna nowosc.Ale dobrze zdawac sobie sprawe z tego
ze Bog tez ma imie )
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 14:21   

Posty nie na temat przenioslem Tutaj

36 Reasons the NAME of the GOD of Israel is YEHOWAH.wmv
https://www.youtube.com/watch?v=WEvdqPMvccY
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-26, 16:32   

Olus

Film nawet może być, ale wykładowca coś tam sugeruje pod koniec filmu i nie za bardzo wiem o co mu chodzi, bo jeśli utożsamia Boga z Jezusem, to popełnia elementarny błąd. Imię JEHOWAH odnosi się wyłącznie do Ojca Niebiańskiego długo oczekiwanego Mesjasza jakim się okazał Jeszua z Nazaretu znany jako Jezus Chrystus. Jezus nigdy nie przypisywał sobie tego Imienia i nigdzie w Pismach Hebrajskich nie ma takiej sugestii, że to Imię odnosi się do Mesjasza. Ci, którzy twierdzą inaczej po prostu bzdury opowiadają i nie znają Pisma Świętego.
.

____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-26, 19:39   

Benjamin.Szot napisał/a:
Imię JEHOWAH odnosi się wyłącznie do Ojca Niebiańskiego długo oczekiwanego Mesjasza jakim się okazał Jeszua z Nazaretu znany jako Jezus Chrystus.


Benjaminie ,wybacz lecz nie rozumiem tego zdania
Odbieram je jako zrównanie obu tych postaci (prawdopodobnie nie o to chodziło?)

Ps.Prawdopodobnie mnie ignorujesz ,lecz ja często Twoje posty czytam i tutaj chyba widzę błąd :oops:
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-27, 00:27   

„Jam jest Jehowa. To jest moje imię"

Formy imienia Bożego w różnych językach, świadczące o międzynarodowym uznawaniu brzmienia Jehowa:
angielski — Jehovah
awabakal — Yehóa
bugotu — Jihova
duński — Jehova
efik — Jehovah
fidżijski — Jiova
fiński — Jehova
francuski — Jéhova
hiri motu — Iehova
hiszpański — Jehová
holenderski — Jehovah
igbo — Jehova
japoński — Ehoba
joruba — Jehofah
kantoneski — Yehwowah
maoryski — Ihowa
mwala-malu — Jihova
narrinyeri — Jehovah
nembe — Jihova
niemiecki — Jehova
petats — Jihouva
polski — Jehowa
portugalski — Jeová
rumuński — Iehova
samoański — Ieova
suahilijski — Yehova
suto — Jehova
szwedzki — Jehova
tagalski — Jehova
tahitański — Iehovah
tongan — Jihova
venda — Yehova
węgierski — Jehova
włoski — Geova
xosa — uYehova
zulu — uJehova


http://rgbplus.pl/index.php?id=1082


Znaczenie imienia Bożego JeHoVaH
https://bioslawekblog.wordpress.com/2016/01/23/znaczenie-imienia-bozego-jehovah/

https://bioslawekblog.wordpress.com/2016/01/23/artykul-dedykuje-wszystkim-tym-ktorzy-swiadomie-lub-nie-usprawiedliwiaja-zakaz-wymawiania-imienia-bozego-jehovah-mylac-uzywanie-go-z-naduzywaniem/
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-27, 10:55   

Donia

Cytat:
Benjamin.Szot napisał/a:
Imię JEHOWAH odnosi się wyłącznie do Ojca Niebiańskiego długo oczekiwanego Mesjasza jakim się okazał Jeszua z Nazaretu znany jako Jezus Chrystus.


Benjaminie ,wybacz lecz nie rozumiem tego zdania
Odbieram je jako zrównanie obu tych postaci (prawdopodobnie nie o to chodziło?)


Święte Imię Boże JEHOWAH odnosi się wyłącznie do Ojca Niebiańskiego, który wzbudził w narodzie izraelskim długo oczekiwanego Mesjasza czyli Jeszuę z Nazaretu ( według przyjętego łacińskiego nazewnictwa - znanego jako Jezus Chrystus. ).

por.Wulgata - Mt. 1 : 1 "Liber generationis Iesu Christi filii David filii Abraham"
______________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-02-27, 11:43   

Olus napisał/a:
„Jam jest Jehowa. To jest moje imię"

Formy imienia Bożego w różnych językach, świadczące o międzynarodowym uznawaniu brzmienia Jehowa:
angielski — Jehovah
awabakal — Yehóa
bugotu — Jihova
duński — Jehova
efik — Jehovah
fidżijski — Jiova
fiński — Jehova
francuski — Jéhova
hiri motu — Iehova
hiszpański — Jehová
holenderski — Jehovah
igbo — Jehova
japoński — Ehoba
joruba — Jehofah
kantoneski — Yehwowah
maoryski — Ihowa
mwala-malu — Jihova
narrinyeri — Jehovah
nembe — Jihova
niemiecki — Jehova
petats — Jihouva
polski — Jehowa
portugalski — Jeová
rumuński — Iehova
samoański — Ieova
suahilijski — Yehova
suto — Jehova
szwedzki — Jehova
tagalski — Jehova
tahitański — Iehovah
tongan — Jihova
venda — Yehova
węgierski — Jehova
włoski — Geova
xosa — uYehova
zulu — uJehova


http://rgbplus.pl/index.php?id=1082


Znaczenie imienia Bożego JeHoVaH
https://bioslawekblog.wordpress.com/2016/01/23/znaczenie-imienia-bozego-jehovah/

https://bioslawekblog.wordpress.com/2016/01/23/artykul-dedykuje-wszystkim-tym-ktorzy-swiadomie-lub-nie-usprawiedliwiaja-zakaz-wymawiania-imienia-bozego-jehovah-mylac-uzywanie-go-z-naduzywaniem/


Świetny post Olusie :)
Dałbym Ci lubika, ale to nie mój temat.
Benjaminie wiem, że Ty się nie bawisz w lubiki, ale zrób wyjątek i daj go tutaj Olusowi.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-27, 19:53   

Olus

Imię Boże trzeba wymawiać poprawnie. Nawet imion prezydentów nie wymawia się różnie w różnych językach, a tym bardziej Imię Boga. Hebrajczycy wymawiali Imię jako JEHOUAH ponieważ hebrajskie waw, to odpowiednik polskiego " Ł ".
Pierwszą samogłoskę " e " wymawiali bardzo krótko, przez co akcent podał na ostatnią sylabę, a więc nie tak jak w języku polskim lub angielskim, gdzie akcent pada na środkową sylabę. Hebrajskie " he " wymawiano bardzo łagodnie, przy czym pierwsze " he " było wyraźnie słyszalne, natomiast ostatnie " he " miało charakter zanikający i zamykało Tetragram. Wszystkich głosek było siedem, a jest to liczba doskonałości. Tetragram uzupełniony samogłoskami tworzy trzy sylaby, a nie dwie, stąd wszystkie pozostałe wersje są niepoprawne.

W pełnym zapisie masoreckim Imię Boże to JEHOWAH


Ciekawy film i wykład na ten temat, który wygłosił karaimski Żyd Melech ben Ya'aqov :

https://www.youtube.com/watch?v=w2uaZ4NgLk0

Proroctwo Sofoniasza 3 : 9 - "Potem jednak przemienię ludom ich wargi na czyste, aby wszystkie mogły wzywać imienia JEHOWAH i służyć Mu jednomyślnie - wyraźnie sugeruje, że lud Boży w końcu dokładnie pozna Imię Boże i będzie wzywać Imienia we właściwy sposób. Podobnie mówi o tym proroctwo Izajasza : "Dlatego mój lud pozna moje imię, zrozumie w owym dniu, że to Ja jestem, który mówi: Oto jestem ! " - Iz. 52 : 6.

Niektórzy jednak twierdzą, że wymowa nie ma żadnego znaczenia, bo ważne jest samo stosowanie w przekładach Biblii Imienia Bożego oraz w modlitwie i głoszeniu Słowa Bożego. Na pewno jest to bardzo ważne, ale to nie wszystko. Jeśli bowiem nie przekręca się imion i nazwisk ważnych prezydentów i wymawia się je tak jak brzmią w ich języku ojczystym i podobną metodę zaczynają stosować wydawnictwa kartograficzne drukujące mapy świata z zamieszczonymi nazwami geograficznymi w języku w którym się je stosuje, to tym bardziej Imię Boże - najważniejsze ze wszystkich imion. Ci, którzy powołują się na wzywanie Imienia Bożego powinni uwzględnić, że często podawany przykład jak ktoś kogoś woła w tłumie ludzi po imieniu - ma sens wówczas, gdy się tego imienia nie zniekształca. Bo jeśli np. ktoś zamiast Janek zawoła Ranek - to nikt nie musi na to zareagować.
Dzisiaj badania nad Imieniem Bożym posunęły się znacznie dzięki czemu można wyeliminować mnóstwo błędnych poglądów od których aż się roi w internecie i w różnych książkach nie pisanych przez fachowców od tych zagadnień. Później takie informacje są powielane i rozpowszechniane w kolejnych podręcznikach i w internecie, i mnóstwo takiego śmiecia zatruwa ludzkie umysły powodując chaos oraz dezorientację.
Specjalistami od tego jest kler a zwłaszcza jezuici, dla których Imię Boże stało się kłopotliwe, gdyż wskazuje wyłącznie na Niebiańskiego Ojca przez co doktryna trynitarna zostaje w prosty sposób podważona. Nikt bowiem w Biblii poza Niebiańskim Ojcem nie nosi takiego Imienia. A to Imię wskazuje jednoznacznie, że tylko On jest Bogiem Wszechmocnym.

_____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-03, 15:57   

Posty na temat Izajasza 9,5 przenioslem Tutaj
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-03, 18:17   

Benjamin.Szot napisał/a:
Hebrajczycy wymawiali Imię jako JEHOUAH ponieważ hebrajskie waw, to odpowiednik polskiego " Ł ".


Skąd wiemy jak to imię wymawiali hebrajczycy?
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-03, 22:19   

Donia

Przeczytaj dokładnie artykuł i wszystkie wpisy, a będziesz wiedziała. Nie czytasz nawet tego co zostało opublikowane na tym forum !!!

________________________________________
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-04, 11:06   

Benjamin.Szot napisał/a:
Przeczytaj dokładnie artykuł i wszystkie wpisy, a będziesz wiedziała. Nie czytasz nawet tego co zostało opublikowane na tym forum !!!


Staram się wywiązywać z obowiązków które zostały mi tutaj powierzone więc czytam
Gdybyś post skierowany do mnie napisał czarnym drukiem bez wykrzykników też bym przeczytała ..

Piszesz:

Benjamin.Szot napisał/a:
Dzisiaj badania nad Imieniem Bożym posunęły się znacznie dzięki czemu można wyeliminować mnóstwo błędnych poglądów od których aż się roi w internecie i w różnych książkach nie pisanych przez fachowców od tych zagadnień


Co może świadczyć tylko o tym że skoro się posuwają to wciąż jeszcze trwają

Ja uważam że ostateczna forma brzmienia imienia Bożego nie jest jeszcze nam znana.
Dla mnie imię Wszechmocnego jest święte to znaczy ponad wszelkie profanum(odłączone ponad to co znamy)..Boję się je przekręcić lub źle wypowiedzieć (bo wiem co to znaczy wedle Pisma)
Co wcale nie znaczy że ktoś musi uważać tak samo.
Wypowiedziałam tylko swoje zdanie nic ponad to.
Nie chcę żebyś myślał że to atak z mojej strony,bo tak nie ma.
Szanuję twój wkład w każdy temat.(dobra robota)
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-04, 17:29   

Donia

Cytat:
Co może świadczyć tylko o tym że skoro się posuwają to wciąż jeszcze trwają


Co nie oznacza, że można sobie twierdzić co się chce !

Cytat:
Ja uważam że ostateczna forma brzmienia imienia Bożego nie jest jeszcze nam znana.


Widać, że nie masz pojęcia o tej tematyce, więc w polemikę z tobą bawić się nie będę. Przeczytaj dobrze artykuł i wpisy, a wtedy porozmawiamy.

Cytat:
Dla mnie imię Wszechmocnego jest święte to znaczy ponad wszelkie profanum(odłączone ponad to co znamy)..Boję się je przekręcić lub źle wypowiedzieć (bo wiem co to znaczy wedle Pisma)
Co wcale nie znaczy że ktoś musi uważać tak samo.


Jak się tak bardzo boisz, to nie powinnaś też wymawiać imię Syna Bożego, bo w jego imieniu jest też zawarte Imię Boże. Naucz się czytać po hebrajsku, to niczego nie przekręcisz, a w każdym razie nie będziesz mówić takich rzeczy.

Cytat:
Wypowiedziałam tylko swoje zdanie nic ponad to.


Sorry, ale twoje zdanie mnie mało interesuje. To jest forum publiczne, a nie klub wzajemnej adoracji !

Cytat:
Nie chcę żebyś myślał że to atak z mojej strony,bo tak nie ma.
Szanuję twój wkład w każdy temat.(dobra robota)


Gdybyś szanowała, to rozmowa byłaby inna. Prawda jest taka, że nie czytasz tego co piszę, a jeśli nawet czytasz, to byle jak. Gdyby było inaczej, to poziom tej rozmowy byłby inny. Pozdrawiam

_________________________________
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-04, 20:25   

Jakie jest imię Boga?

https://www.youtube.com/watch?v=Awu4l_hP2Kg

"inne spojrzenie" na imię Najwyższego.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-03-04, 23:06   

Benjamin.Szot napisał/a:
Jak się tak bardzo boisz, to nie powinnaś też wymawiać imię Syna Bożego, bo w jego imieniu jest też zawarte Imię Boże. Naucz się czytać po hebrajsku, to niczego nie przekręcisz, a w każdym razie nie będziesz mówić takich rzeczy.


dobrze napisane
ja kiedyś też się bałem wymawiać słowo JEHOWAH
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15