FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Axanna
2013-04-28, 21:35
Jeden Pasterz i jedna Owczarnia.
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-04-10, 22:48   Jeden Pasterz i jedna Owczarnia.

J 10:16 bg "A mam i drugie owce, które nie są z tej owczarni, i teć muszę przywieść; i głosu mego słuchać będą, a będzie jedna owczarnia i jeden pasterz."

Kiedy ten tekst się spełni?

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
pitong 
katolik

Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 126
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 6/22
 27%
Wysłany: 2013-04-10, 23:35   

Jak już napisałem w innym temacie (łatwo domyślić się, że mam teraz trochę czasu, więc deczko się zaktywizowałem w niektórych wątkach) to, że nastanie Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz, to nie ulega wątpliwości, jako że sam Jezus tak powiedział. Pytanie zaś kiedy, jeśli chodzi o konkretny czas może być o tyle niebezpieczne, jak niebezpieczne jest wierzenie w konkretne daty choćby końca świata (co w połączeniu z niektórymi źródłami owej "wiedzy" o tych "końcach świata skutkuje grzechem bałwochwalstwa, który jest chyba najcięższym, ze wszystkich).
Można zidentyfikować okres dziejów, który w moim odczuciu (co także już wspomniałem) będzie zwiastował jeśli nie rychłe, to bardzo bliskie. ponowne przyjście Chrystusa, ale są to odczucia. Faktem jest, że to nastąpi, a moim zdaniem powinniśmy robić wszystko (oddając się działaniu Ducha Św. oczywiście, gdyż inaczej nasze wysiłki na nic), by owa Jedna Owczarnia nastąpiła jak najrychlej (stąd też dialog ekumeniczny ze strony Kościoła).
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-04-11, 10:54   

pitong,

Cytat:
Jedna Owczarnia nastąpiła jak najrychlej (stąd też dialog ekumeniczny ze strony Kościoła).


W słowach Jezusa należy dostrzec dwa podstawowe aspekty które dotyczą jego stwierdzenia :

ew Jan 10: 16

Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Zatem z wypowiedzi Jezusa wynika że to Jezus jest tym który przyczynia się do zgromadzania owiec do jednej owczarni .

Kim były pierwsza owca ? Pierwsze owce to naród Izraelski do którego został posłany Syna Boże i to właśnie Żydom najpierw była zwiastowana ewangelia

Mat 15:24 A On, odpowiadając, rzekł: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela

Kim wobec tego są inne owce które nie należały do owczarni ?

Tę kwestię bardzo dobrze wyjaśnia apostoł Paweł

Efz 2: 13 Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową. (14) Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni, (15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka (16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń;

Słowa te adresował Paweł do ludzi którzy pochodzili z pogan i nie byli żydami ,zatem te inne owce to właśnie ludzi z narodów .

Rzy1:16
Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka,

Twierdzenie że to KrK jest tym który będzie sprawcą przywrócenia jednej owczarni jest sprzeczne z tym co mówi Jezus . Bo właśnie nikt inny jak tylko nasz Pan i Zbawiciel jest tym który przyprowadza owce do swojej owczarni .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
pitong 
katolik

Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 126
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 6/22
 27%
Wysłany: 2013-04-11, 22:22   

Wybacz, najwyraźniej się nie zrozumieliśmy. W życiu nie twierdziłem, że KK ma się przyczynić do nastania Jednej Owczarni. To Bóg poprzez Ducha Św. się oczywiście do tego przyczyni (jak i do każdej innej, dobrej rzeczy, która dzieje się zarówno w nas, przez nas czy niezależnie od nas).
Chodzi o to, że wierzę, iż to Kościół Katolicki jest Owczarnią Pana, do której sprowadzi w końcu zbłąkane owce. Wtedy nastanie jedna wiara i jeden Kościół w Jezusie Chrystusie.
Wiem, zaraz znowu podacie ileś tam cytatów, które rzekomo temu przeczą, ale jak już wcześniej wspomniałem w innych wątkach, zupełnie inaczej interpretujecie niektóre fragmenty. Powiedziałbym wręcz, że po swojemu, czyli po ludzku - tak jak z tą sprawą wydalania hostii, co niby ma być jednym z dowodów na to, że to nie Chrystus. To JEST Jego ciało, ale w sensie duchowym. Chleb pozostaje chlebem na planie materialnym (widzialnym), lecz zmienia się co do swej istoty - duchowo staje się cząstką samego Chrystusa. Ale to nie ten wątek, więc nie ciągnę tematu. Zwłaszcza, że zatwardziały człowiek ma oczy do patrzenia, a nie widzi oraz uszy do słuchania, a nie słyszy. I tylko we wszechmocy Bożej jest nadzieja, że tą zatwardziaość przemoże w swym miłosierdziu :P
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-04-12, 00:14   

pitong,

Cytat:
Wybacz, najwyraźniej się nie zrozumieliśmy. W życiu nie twierdziłem, że KK ma się przyczynić do nastania Jednej Owczarni. To Bóg poprzez Ducha Św. się oczywiście do tego przyczyni (jak i do każdej innej, dobrej rzeczy, która dzieje się zarówno w nas, przez nas czy niezależnie od nas


Właśnie to stwierdziłeś pisząc -
Cytat:
by owa Jedna Owczarnia nastąpiła jak najrychlej (stąd też dialog ekumeniczny ze strony Kościoła.


Kościół który założył Jezus bardzo różni się od kościoła którego jesteś wyznawcą .

Prawdziwy Kościół Chrystusowy jest oparty wyłącznie na naukach Jezusa i jego apostołów . Apostoł Jan napisał

1 Jan 2:9 Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna.

w NT jest zawarta nauka pierwszych chrześcijan i na niej należy się wzorować stąd też Jan napisał parafrazując ,, jeżeli ktoś wychodzi poza naukę Chrystusa ten nie ma Boga . Sam nasz Pan wiedział że w przyszłości pojawią się ludzie którzy będą tworzyć swoje dogmaty odbiegające od tego czego uczył Jezus . Dlatego Zbawca mówi

Ew Jan 8 : 31 ,32

31 Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15