FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwody w Polsce
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 766
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 68/68
 100%
Wysłany: 2023-07-15, 23:37   

Fedorowicz napisał/a:
wybrana napisał/a:
Skoro chrześcijaństwo uznawało tą samą godność mężczyzny i kobiety, to dlaczego dopiero w 20 wieku kobiety otrzymały prawo do głosowania w wyborach?

A dlaczego ja nie mam prawa karmić dzieci piersią ? Przecież to dyskryminacja .. :lol:

Cytat:
Dopiero w 20 wieku uznają kobietę za człowieka na równych prawach ?

Moje prawo do karmienia dzieci piersią nie zostało uznane nawet w wieku XXI. To skandal ! :lol:

Cytat:
A palenie na stosie, nie wywodziło się z nauki oczyszczenia przez ogień?
Ogień ziemski uznano za ogień duchowy. To widać, jak wielkie ograniczenie w zrozumieniu Ewangelii Chrystusowej miał Kościół.

Na stosach palili pogańscy Rzymianie (na przykład czarownicę Jokastę w I w.n.e.). Arabski podróżnik Ibn Hamid pisze, że robili to Rusini (Rosjanie) w XII w. Palili na stosach Germanowie i Celtowie. Na stosach palili Wikingowie, Szkoci czy Anglicy. Protestanci robili
to również często. Nawet Ameryki to nie ominęło, czego przykładem miasteczko Salem. To było okrutne. Podobnie zresztą jak wbijanie na pal czy wieszanie na rzeźnickim haku. Takie po prostu było wtedy prawo.

Cytat:
Człowiek jest Świątynią Bożą a jego serce Jej Ołtarzem. Światło Boże musi wypełniać nas i mamy modlić I prosić o to światło, by nas wypełniało i niszczyło wszelkie złe podszepty złego. Duch ujarzmia żądze ciała.

Piękne słowa ! "Czyż nie wiecie, żeście Świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście." 1Kor 16-17

Cytat:
Nie zrozum mnie źle, że ja jestem przeciwna wspólnocie wiernych. Taka wspólnota ma służyć we wzajemnym umacnianiu. Wszyscy w niej są braćmi. Nie ma w niej - eminencji czy ojców świętych, bo tylko jeden Ojciec jest Święty w Niebie.

Czyli wszyscy sobie równi ? Nie ma świętości , nie ma szacunku do starszych, do ich zasług ani dorobku, żadnych sakramentów ani hierarchii. Wtedy Ojcu można dać w papę, a Dziadka poczęstować kopniakiem w cztery litery i mówić mu "na ty". :lol:

BTW. Lewica żąda, aby zwierzęta miały.. równe prawa z ludźmi. :shock: :-(

Wiesz co? Myślałam, że jesteś osobą inteligentną ale ten wpis zasiał we mnie wątpliwości.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-07-16, 06:03   

wybrana napisał/a:
Wiesz co? Myślałam, że jesteś osobą inteligentną ale ten wpis zasiał we mnie wątpliwości.

Proszę się nie gniewać, ale w żartobliwy sposób chciałem objaśnić że równość kobiet z mężczyznami pod względem godności ludzkiej nie powinna oznaczać i nie może fizycznie, biologicznie oznaczać wykonywania tych samych prac, podobnych obowiązków i predyspozycji oraz zdolności do ich wykonywania. Kobiety mają predyspozycje do innych zadań, mężczyźni do innych. Feminizm jest kolejną lewicową ideologią, której wyznawcy, zmierzając do realizacji swojego utopijnego celu - budowy lepszego społeczeństwa - ignorują prawa, jakimi rządzi się realny świat. Pod wieloma względami feminizm jest kalką komunizmu, lecz jest jeszcze bardziej absurdalny, bo jeszcze bardziej sprzeczny z naturą i zdrowym rozsądkiem. :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7177
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5393/7220
 74%
EXP: 122/373
 32%
Wysłany: 2023-07-16, 08:45   

Fedorowicz napisał/a:
Czyli wszyscy sobie równi ?

W chrześcijaństwie- tak!
Mt 23:7-8 KOW "pragną, aby im się kłaniano w miejscach publicznych i żeby zwracając się do nich dawano im tytuł 'rabbi'. (8) Wy zaś nie żądajcie tytułu.'rabbi', bo jeden tylko jest Mistrz wasz, a wy wszyscy jesteście braćmi."


Cytat:
Nie ma świętości ,

Niestety, nie ma. Ani JP II- obrońca pedofilów, ani „Święta” sadystka Teresa, ani walczący z Rządem Popiełuszko...
Cytat:
nie ma szacunku do starszych, do ich zasług ani dorobku,

Sam wiek nie nobilituje do szacunku...
Cytat:
żadnych sakramentów ani hierarchii.

Sakramenty to ludzkie wymysły aby panować nad parafianami, a hierarchia to zaspokojenie chorobliwych ambicji jednostek z wygórowanym Ego.
Cytat:
Wtedy Ojcu można dać w papę, a Dziadka poczęstować kopniakiem w cztery litery i mówić mu "na ty". 

Nie bardzo możemy wtrącać się w Pańską rodzinę...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2023-07-16, 09:58   

Henryk napisał/a:
Nie bardzo możemy wtrącać się w Pańską rodzinę...

W punkt. W całej retoryce Fedorowicza przebijają się jego własne problemy i pewnie jego rodziny, bliskich.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-07-16, 12:39   

Henryk napisał/a:
"Czyli wszyscy sobie równi ?" W chrześcijaństwie- tak!
Mt 23:7-8 KOW "pragną, aby im się kłaniano w miejscach publicznych i żeby zwracając się do nich dawano im tytuł 'rabbi'. (8) Wy zaś nie żądajcie tytułu.'rabbi', bo jeden tylko jest Mistrz wasz, a wy wszyscy jesteście braćmi."

Pan tak to po swojemu interpretuje. Ale mnie wydaje się, że Chrystusowi w tej wypowiedzi nie chodzi o to, żeby nie stosować w ogóle określenia "nauczyciel", lecz aby nie zrównywać nikogo z Nim samym, najwyższym Nauczycielem. Podobnie i słowo ojciec, aby nie zrównywać ojców z najwyższym Ojcem, Bogiem.
Przykłady z Pisma Świętego NT :
Apostoł Paweł poucza nas, że patriarcha Abraham jest naszym ojcem (Rz 4:11n., 17).
Apostoł Paweł ojcem naszym nazywa Izaaka (Rz 9:10), a Hbr 1:1 ojcami określa naszych poprzedników w wierze.
Ap. Paweł sam przypisuje sobie ojcostwo wobec Koryntian: "Choć byście mieli bowiem dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, nie macie wielu ojców; ja to właśnie przez Ewangelię zrodziłem was w Chrystusie Jezusie” (1Kor 4:15), a w 1Kor 4:14 nazywa ich swymi dziećmi. „jam się stał ojcem waszym” 1Kor 4:15
NT często określenia „ojciec”, „ojcostwo” stosuje w celach porównawczych: „bo jak dziecko ojcu, tak on wraz ze mną służył Ewangelii” (Flp 2:22; por. 1Tes 2:11), a Piotr czyni sam siebie ojcem duchowym, nazywając Marka swym synem (1P 5:13).
"Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel".
Ale Apostoł Paweł mówi o sobie: "której głosicielem, apostołem i nauczycielem ja zostałem ustanowiony” (2Tm 1:11)

Jeśli chodzi o tytuły religijne, to czytamy w NT o "starszych".
"Choruje kto między wami? Niech przywoła starszych zgromadzenia I niech się modlą nad nim, namaściwszy go oliwą w imieniu Pańskim" (Jakuba 5.14).
πρεσβυτερους, (presbyterous) -starszych. Mamy tu tytuł który noszą starsi, prezbiterzy. Czy każdy był wtedy starszym ?

Cytat:
..hierarchia to zaspokojenie chorobliwych ambicji jednostek z wygórowanym Ego.

Hierarchia np. w rodzinie chrześcijańskiej powoduje, że najmłodsi mają (co bardzo istotne) poczucie bezpieczeństwa i stałości. Dziecko które zbyt wcześnie zostaje obarczone rolą dorosłego, czuje ogromny ciężar, za duży jak na swój wiek; traktowane jako "mały dorosły", nie może swobodnie rozwijać się, bo nie posiada wiedzy ani umiejętności do bycia dorosłym. Rodzice są dla dziecka władzą, źródłem wiedzy i ośrodkiem decyzyjnym, dopóki dzieci nie zdobędą niezbędnych umiejętności życiowych.

Cytat:
..w Pańską rodzinę...

A gdybym nie posiadał żadnej rodziny ? :lol:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-16, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-07-16, 12:42   

Wiesława napisał/a:
W punkt. W całej retoryce Fedorowicza przebijają się jego własne problemy i pewnie jego rodziny, bliskich.

A jeżeli nie mam żadnej rodziny ani bliskich ? :lol:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7177
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5393/7220
 74%
EXP: 122/373
 32%
Wysłany: 2023-07-16, 13:09   

Fedorowicz napisał/a:
A jeżeli nie mam żadnej rodziny ani bliskich ? :lol:

Jest to bardzo przykre. :-(
Ani pogadać, ani zwierzyć się... Ani zaufać...
Z pewnością wszyscy chętnie Pana przytulimy, ale bez tych "lewaków"!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-07-16, 13:27   

Henryk napisał/a:
Jest to bardzo przykre. :-(
Ani pogadać, ani zwierzyć się... Ani zaufać...Z pewnością wszyscy chętnie Pana przytulimy, ale bez tych "lewaków"!

Drogi Panie Henryku. Miałem na myśli, że kwestia czy ktoś ma rodzinę czy nie niewielkie ma znaczenie w dyskusji na temat rozwodów w Polsce. Zarówno osoba samotna, jak i członek wielopokoleniowej, wielodzietnej licznej rodziny ma prawo do etycznej oceny postawy rozwodników, którzy najpierw coś obiecują, a następnie tego nie dotrzymują. Czy można mieć o sobie dobrą opinię, nie wierząc sobie i nie dotrzymując danych obietnic ? Jakie są tego konsekwencje ? Pierwsze niedotrzymanie słowa które bywa tłumaczone niesprzyjającymi zewnętrznymi okolicznościami zwykle się wybacza. Po drugim kłamstwie tracisz swoją wiarogodność i nikt nie traktuje cię poważnie. Trzeci raz to już miarka się przebiera. Takiej kłamliwej i oszukańczej osoby nikt rozsądny nie poleci do żadnych relacji międzyludzkich ani prac. Proszę zadać sobie następujące pytanie: Czy chciałbym przyjaźnić się, lub żyć na co dzień z osobą zupełnie dla ciebie nieprzewidywalną, na którą nie mogę liczyć ani której nie mogę zaufać ?
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-16, 13:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7177
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5393/7220
 74%
EXP: 122/373
 32%
Wysłany: 2023-07-16, 15:46   

Fedorowicz napisał/a:
Proszę zadać sobie następujące pytanie: Czy chciałbym przyjaźnić się, lub żyć na co dzień z osobą zupełnie dla ciebie nieprzewidywalną, na którą nie mogę liczyć ani której nie mogę zaufać ?

Nie chciał bym.
Jednak czasem muszę, choć o przyjaźni i szacunku nie może być mowy. :-(
Co najwyżej tolerancja.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-07-17, 16:40   

Henryk napisał/a:
Nie chciał bym. Jednak czasem muszę, choć o przyjaźni i szacunku nie może być mowy. :- Co najwyżej tolerancja.

Bardzo trafna wypowiedź, szanowny Panie Henryku. Ale wiązać się węzłem małżeńskim z osobą, która nie zwykła dotrzymywać słowa jest nierozsądne i niemoralne. Jak pisał Adam Mickiewicz:
"A gdzie przysięga? gdzie moja rada?
Wszak kto przysięgę naruszy,
Ach, biada jemu, za życia biada!
I biada jego złej duszy !"
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7177
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5393/7220
 74%
EXP: 122/373
 32%
Wysłany: 2023-07-17, 17:10   

Fedorowicz napisał/a:
Ale wiązać się węzłem małżeńskim z osobą, która nie zwykła dotrzymywać słowa jest nierozsądne i niemoralne.

A gdy dana osoba taką okaże się dopiero po ślubie?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-07-17, 17:24   

Henryk napisał/a:
A gdy dana osoba taką okaże się dopiero po ślubie?

Dlatego też jeśli dobrze nie znamy wybranej osoby nie powinniśmy się spieszyć ze współżyciem, (a potem aborcja) i z tak poważną decyzją jak ślub. Nawet w PRL-u Skaldowie śpiewali:
"Trochę mi brak, trochę mi brak babci Ludwiki.
Była cnotliwa, była wstydliwa, ach jakże, ach jakże jej brak.
Dziadek mój czekał.. wiosnę, lato, jesień, zimę
nim powiedziała: "tak".
On czekał, on czekał i widział ją we snach
A Ty jesteś, a Ty jesteś taka noowooczeesna..
Nie całuj mnie pierwsza, nie całuj mnie..
Bądź tylko wierniejsza, pokocham Cię
Pokocham Cię.'
:)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-17, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7177
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5393/7220
 74%
EXP: 122/373
 32%
Wysłany: 2023-07-17, 17:35   

Fedorowicz napisał/a:
Dlatego też jeśli dobrze nie znamy wybranej osoby nie powinniśmy się spieszyć ze współżyciem, (a potem aborcja) i z tak poważną decyzją jak ślub.

Nie odpowiada Pan na pytanie.
Jak postąpić, gdy ślub już odbył się, a dana osoba ma "w poważaniu" wierność i wszelkie przysięgi?

I dlaczego współżycie małżonków kojarzy się Panu jednoznacznie z aborcją?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-07-17, 18:09   

Henryk napisał/a:
Nie odpowiada Pan na pytanie.
Jak postąpić, gdy ślub już odbył się, a dana osoba ma "w poważaniu" wierność i wszelkie przysięgi?

To tak samo jakby Pan powiedział złodziejowi gdzie trzyma pieniądze, a następnie padłszy ofiarą kradzieży zadawał pytanie, jak ma Pan teraz postąpić. Przede wszystkim nie dać się okraść następnym razem.

Cytat:
I dlaczego współżycie małżonków kojarzy się Panu jednoznacznie z aborcją?

Temat wątku dotyczy rozwodników, ludzi bez wstydu i sumienia, a nie uczciwych i pobożnych małżonków.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-17, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 766
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 68/68
 100%
Wysłany: 2023-07-17, 18:29   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
A gdy dana osoba taką okaże się dopiero po ślubie?

Dlatego też jeśli dobrze nie znamy wybranej osoby nie powinniśmy się spieszyć ze współżyciem, (a potem aborcja) i z tak poważną decyzją jak ślub. Nawet w PRL-u Skaldowie śpiewali:
"Trochę mi brak, trochę mi brak babci Ludwiki.
Była cnotliwa, była wstydliwa, ach jakże, ach jakże jej brak.
Dziadek mój czekał.. wiosnę, lato, jesień, zimę
nim powiedziała: "tak".
On czekał, on czekał i widział ją we snach
A Ty jesteś, a Ty jesteś taka noowooczeesna..
Nie całuj mnie pierwsza, nie całuj mnie..
Bądź tylko wierniejsza, pokocham Cię
Pokocham Cię.'
:)

Chociaż zjadbyś beczkę soli z daną osobą, to dopiero po wspólnym zamieszkaniu poznasz jej prawdziwy charakter.
Na odległość przy tylko spotkaniach, takie osoby mogą jeść sobie z dziubka.
Proza życia - zwykła codzienność przebywania ze sobą pokazuje prawdziwy charakter danej osoby.
Czasem chodzą ze sobą kilka lat ale po wspólnym zamieszkaniu często się rozstają.
Teraz pytanie do ciebie, czy powinni złożyć sobie wzajemną przysięgę po poznaniu siebie w codziennym toku życia? Czy raczej nie poznając się bliżej?
Czym jest węzeł małżeński ? Czy zawiera go się wypowiadając słowa przysięgi w Kościele? Czy raczej zawiera przez fizyczne zespolenie dwojga ludzi?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13