FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
katolicyzm zamienił Prawdziwego Boga na stworzenie
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2016-04-17, 09:13   katolicyzm zamienił Prawdziwego Boga na stworzenie

:->: http://mieczducha888.blog...cy-patroni.html

" Módlmy się: Męczenniku święty, święty Florianie, Twoje relikwie zostały przed wiekami do Ojczyzny naszej z wielką czcią przywiezione i częściowo złożone w naszym kościele, – Ciebie, wybrano na patrona naszej parafii, – prosimy Cię święty nasz patronie, abyś tak jak dawniej wyjednywał łaski i cuda u Boga, tak i teraz nie przestawał być naszym obrońcą i orędownikiem przed Bogiem oraz chronił nas od wszystkiego złego. Ciebie dziś czcimy jako danego nam od Boga opiekuna. Wypraszaj nam u Boga łaski oraz cnotę męstwa, abyśmy kiedyś przez Miłosierdzie Boże zasłużyli na uczestnictwo w chwalebnym tryumfie Pana naszego Jezusa Chrystusa - http://www. ospryglice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=108&Itemid=91

" Panie Jezu abyś tak jak dawniej wyjednywał łaski i cuda u Boga, tak i teraz nie przestawał być naszym obrońcą i orędownikiem przed Bogiem oraz chronił nas od wszystkiego złego. Ciebie dziś czcimy jako danego nam od Boga opiekuna. Wypraszaj nam u Boga łaski oraz cnotę męstwa ... " - zamiast Florian wstawiłem "Panie Jezu"


inny przykład :

Święty Judo Tadeuszu, potężny mój Obrońco i opiekunie, w trosce i opuszczeniu oddaję się Twej cudownej opiece.
Wdzięczny Ci jestem za wszystkie łaski, jakie dla mnie już wyjednałeś, a proszę Cię i nadal wspieraj mnie w pracy, pocieszaj w smutku, strzeż przed pokusą. Bądź moją mocą w trudnościach, osłoną w niebezpieczeństwach.
Spraw, abym z Bogiem się budził i z Bogiem szedł na spoczynek.
Dzień po dniu prowadź mnie coraz bliżej Serca Jezusowego, abym spoczął w Nim po trudach i walkach życia, a zamiast miłości własnej, pychy i zniechęcenia, niech w mym sercu zapanuje miłość, ofiarność i pokora - http://ojczyzna. pl/STALE/Juda-Tadeusz.htm

Kolejny "Bóg" rzymskokatolicki - Juda Tadeusz do którego zwracają się ludzie jak do Prawdziwego Boga : Syna i Jego Ojca - 1 list Jana 5:20 : " potężny mój Obrońco i opiekunie " , " oddaję się Twej cudownej opiece " , " Wdzięczny Ci jestem za wszystkie łaski, jakie dla mnie już wyjednałeś " , " a proszę Cię i nadal wspieraj mnie w pracy, pocieszaj w smutku, strzeż przed pokusą ". Do Judy Tadeusza mówi się " Bądź moją mocą w trudnościach, osłoną w niebezpieczeństwach ". Do żadnego człowieka bym tak nie powiedział, tylko do Boga.


________________

artemida - grecka bogini lasów, łowów ....... św Hubert - patron myśliwych, rolników


saturn - staroitalski bóg rolnictwa, zasiewów. .. kronos - w mitologii greckiej bóg rolnictwa ....chloris - bogini kwiatów ... św Izydor Oracz patron rolników.... św Dorota - patronka ogrodników, botaników


harmonia - jako bóstwo patronowała prawdziwej miłości ..... św Walenty - patron zakochanych,


demeter – w mitologii greckiej bogini płodności ziemi, urodzaju, ziemi uprawnej, zbóż, rolnictwa - św Izydor Oracz - patron rolników


hefajstos - grecki bóg ognia, kowali i złotników _____ św Łukasz patron złotników, _____ św Eligiusz z Noyon - " Jest patronem złotników, grawerów i pracowników w metalu, zwłaszcza kowali. Poprzez kowali patronat ten przeszedł m.in. na woźniców, dorożkarzy i handlarzy końmi "


nike - opiekunka sportowców i wojowników,______ św Hubert - patron sportowców - , św Jerzy - patron żołnierzy


neptun – w mitologii rzymskiej bóg wód, chmur i deszczu, .... św Honorat - " orędownik przeciw opadom deszczu i nieszczęściom "


apollo - grecki patron sztuki, poezji.____ Atena - bogini m.in sztuki .... św Franciszek Salezy - patron poetów, św Leon Wielki - patron muzyków i śpiewaków.... św Łukasz - patron malarzy, rzeźbiarzy


leukotea - bogini morska, opiekunka żeglarzy, marynarzy. ,..... św Mikołaj lub Erazm z Formii : "Jest patronem marynarzy (wyładowania elektryczne obserwowane na masztach statków odczytywano jako znak jego opieki i nazywano ogniami św. Elma "


reja - bogini płodności, opiekunka dzieci. ........ św S. Kostka - patron dzieci, św Dominik - patron kobiet w ciąży i małżeństw pragnących dziecka


rzymski esculap, grecki asklepios - opiekuni sztuki lekarskiej -- św Łukasz - patron lekarzy, ........


epione - w mitologii greckiej bogini ukojenia bólu ______, św Katarzyna z Aleksandrii – patronka od bólu gardła i głowy , ______
Św. Apolonia - patronka dentystów i wszystkich cierpiących z powodu bólu zęba ________ Erazm – patron ludzi doznających wielkich bólów fizycznych


hestia - w mitologii greckiej Opiekunka ogniska domowego, podróżnych, nowożeńców i sierot ..... Hieronim Emiliani - patron sierot i porzuconych dzieci, ..... św Agnieszka - patronka zaręczonych, młodych par


talia - w mitologii greckiej opiekunka rozkitającej roslinności_______ św Dorota patronka ogrodników,


priapos– bóg ogrodów i pól, był sprawca płodności natury....... św Marta - opiekuje się spiżarkami i piwniczkami ......


dionizos - bóg winnej latorośli i wina ___ Agatodajmon - greckie bóstwo - patron żniw i wina _____ św Wincenty - patron winiarzy i win -



higieja - bogini i uosobienie zdrowia w mitologii greckiej _____ św Kamil - patron chorych i szpitali -


hermes - bóg handlu, kupców, podróżnych ...... św Kajetan - patron bankowców ..... św Krzysztof - patron podróżnych


hera - grecka patronka macierzyństwa, opiekunka małżeństwa, rodziny ....... św Elżbieta od trudnych małżeństw, ..... św Dorota - młode małżeństwa,..... św Antoni z Padwy - więcej tutaj : http://mieczducha888.blog...cy-patroni.html

,
_________________________________________

" Czcili więc Boga, ale służyli także swoim bogom według zwyczaju tych ludów, z których zostali uprowadzeni do niewoli ... I tak te narody oddawały cześć Panu, ale służyły też swoim bałwanom. Również ich synowie i wnuki postępują tak, jak postępowali ich ojcowie, aż do dnia dzisiejszego. " - 2 Królewska 17:33,41 Biblia Warszawska - w katolicyźmie też jest taki sam zwodniczy, diabelski mix. Trochę Prawdziwego Boga i trochę bożków pod postacią Marii, świętych, aniołów.




" Wtedy Eliasz przystąpił do całego ludu i rzekł: Jak długo będziecie kuleć na dwie strony? Jeżeli Pan jest Bogiem, idźcie za nim, a jeżeli Baal, idźcie za nim! Lecz lud nie odrzekł mu ani słowa " - 1 Królewska 18:21 BW

,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-04-17, 15:32   

Krk bardzo dużo przejął od pogan, dlatego tak to wygląda.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-17, 20:42   

No niestety wiecej tam poganizmow niz biblijnego chrzescijanstwa.
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-15, 04:07   

W historii kościół katolicki aby pozyskać pogan zastępował tradycyjne bóstwa i święta przedchrzescijanskie, interpretując je i przekładając ich znaczenie i symbolikę na chrześcijańską. KrK na swej drodze do zaistnienia zmienil wiele tradycji świąt i obrzędów całkowicie pogańskich, nadając im inne znaczenie. Np. Sol Invictus, czyli z łacińskiego Słońce Niezwyciężone bylo to bóstwo rzymskie. Dekretem z 7 marca 321 roku cesarz Konstantyn Wielki wprowadził niedzielę jako oficjalnie święto Sol Invictus – dies Solis. Kościół katolicki wykorzystał ogromną popularność tego swieta i pod koniec IV wieku przepisał obchodzenie w tym dniu świąt Bożego Narodzenia. :)
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2018-06-22, 16:16   

“Potem ujrzałem innego anioła, zstępującego z nieba, mającego wielką władzę; i ziemia rozświetliła się od jego chwały. I zawołał silnym głosem, mówiąc: „Upadła! Upadła metropolia Babilon Wielki i stała się miejscem mieszkania demonów i kryjówką wszelkiego nieczystego wyziewu, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i znienawidzonego! Bo z powodu wina gniewu jej rozpusty wszystkie narody padły ofiarą i królowie ziemi dopuszczali się z nią rozpusty, a wędrowni kupcy ziemscy wzbogacili się przez moc jej bezwstydnego zbytku” (Objawienie 18:1-3).
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2018-06-24, 21:35   

Gedeon napisał/a:
“Potem ujrzałem innego anioła, zstępującego z nieba, mającego wielką władzę; i ziemia rozświetliła się od jego chwały. I zawołał silnym głosem, mówiąc: „Upadła! Upadła metropolia Babilon Wielki i stała się miejscem mieszkania demonów i kryjówką wszelkiego nieczystego wyziewu, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i znienawidzonego! Bo z powodu wina gniewu jej rozpusty wszystkie narody padły ofiarą i królowie ziemi dopuszczali się z nią rozpusty, a wędrowni kupcy ziemscy wzbogacili się przez moc jej bezwstydnego zbytku” (Objawienie 18:1-3).

Po co do tego tematu wracasz?
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2018-06-25, 10:56   

Iwona napisał/a:

Po co do tego tematu wracasz?

A po co on jest na forum? Żeby tylko popatrzeć? Do jakiego celu służy forum i tematy tu zawarte? Czy nie do dyskusji?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2018-06-25, 11:25   

Gedeon napisał/a:
Iwona napisał/a:

Po co do tego tematu wracasz?

A po co on jest na forum? Żeby tylko popatrzeć? Do jakiego celu służy forum i tematy tu zawarte? Czy nie do dyskusji?

Zgadzam się z Gedeonem, jest to forum BIBLIJNE a więc rozmawiajmy jak rozumiemy teksty biblijne.
A nie przy najbliższej porażce wycofujemy się, otwierajmy swoje umysły na każde zdanie wypowiadane przez userów, tak właśnie wygląda dyskusja tak myślę. :-D

Mówmy prawdę sprawdzona i bez poniżania i ubliżania.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2018-06-25, 11:37   

Nie wiem dlaczego Iwona tak zareagowała? Przecież podałem tylko fragment biblijny. Nie rozumiem o co jej chodzi.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2018-06-25, 12:54   

Gedeon napisał/a:
Nie wiem dlaczego Iwona tak zareagowała? Przecież podałem tylko fragment biblijny. Nie rozumiem o co jej chodzi.

Dlatego, że w tym temacie wykazano brak chociażby chęci zrozumienia tego w co my katolicy wierzymy. Oskarżyło się tutaj nas o to, że święci to są dla nas bogowie. My wierzymy, że nie są bogami ale jako dzieci Boże (każdy z nas nim jest) przebywają z Nim w tej chwili w niebie. I to nie tylko ci, którzy zostali kanonizowani. Tu chodzi o wszystkich zmarłych.


Zareagowałam tak bo nas tutaj aię fałszywie oskarżyło o coś w co nie wierzymy
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2018-06-25, 12:59   

Iwona napisał/a:

Zareagowałam tak bo nas tutaj aię fałszywie oskarżyło o coś w co nie wierzymy

Wykaż więc na podstawie Biblii jak ta sprawa wygląda z Bożego punktu widzenia.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2018-06-25, 22:30   

Ja też chętnie poczytam. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15