FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ewangelie apostolskie a V ewangelia
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-11, 20:58   

Dariusz napisał/a:
[
Jakie grzechy ma niemowlę?


Skoro „przestępstwo jednego [Adama] sprowadziło na wszystkich ludzi wyrok potępiający” (Rz 5, 18) i ”przez nieposłuszeństwo jednego człowieka [Adama] wszyscy stali się grzesznikami” (Rz 5, 19),
to znaczy że ten rodzaj grzechu dotyczy także dzieci.
Jak wszyscy, to wszyscy – nie jest możliwe by przekleństwo przenosiło się na dzieci, a błogosławieństwo - nie. :roll:

Pismo uczy nas, że ”wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej” (Rz 3, 23).
Nie chodzi tu tylko o konkretne czyny grzeszne, których dzieci popełniać nie mogą, ale o grzech płynący z przynależności do rodziny ludzkiej Dowodem na to, że dzieci przychodzą na świat obciążone skutkami grzechu jest to, że podlegają śmierci: „śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli” (Rz 5, 12).
Nazywamy to tradycyjnie „grzechem pierworodnym”. Chyba więc roztropnie jest zadbać o to, aby dziecko zostało z tego grzechu Adama uwolnione1!

Tak jak pisałem Jeśli ktoś uznaje chrzest wyłącznie dorosłych, to tym samym uznaje ze dzieci i młodzież nie są (i nie mogą być) chrześcijanami i pozbawismy ich tej możliwości ja moim dziecią tego okropienstwa nie funduje ale daje to co najlepsze bo jest tego godne!!!!!!

chrzest to nie tylko odpuszczenie grzechów, ale usynowienie przez Boga:
„A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus.” /Ef 2,19-20
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-12, 12:47   

Markerów napisał/a:
Skoro „przestępstwo jednego [Adama] sprowadziło na wszystkich ludzi wyrok potępiający” (Rz 5, 18) i ”przez nieposłuszeństwo jednego człowieka [Adama] wszyscy stali się grzesznikami” (Rz 5, 19),
to znaczy że ten rodzaj grzechu dotyczy także dzieci.

Uwzględnij kontekst Rz 5:18,19.
W całości te wersety brzmią tak:
Tak więc jak przez jeden występek doszło do potępienia najróżniejszych ludzi, tak przez jeden prawy czyn najróżniejsi ludzie mogą być uznani za prawych i otrzymać życie. 19 Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo jednego wielu stanie się prawymi.


Skoro grzech pierworodny przeszedł przez Adama także na dzieci, to i śmierć Jezusa ów grzech zostaje zmazany. Przez Jezusa a nie przez chrzest.
Biblia nie uczy, że chrzest zmazuje grzech pierworodny. Dokonuje tego Jezus.
Zaczynasz wykładać nową naukę, bo dodajesz jeszcze do tego chrzest.
Markerów napisał/a:
Chyba więc roztropnie jest zadbać o to, aby dziecko zostało z tego grzechu Adama uwolnione1!

Za rodziców zrobił to już Jezus.

Poza tym, weź pod uwagę i to, co napisał Paweł w 1 Kor 7:12-14, gdzie wyjaśniono, że dzieci są święte nie ze względu na chrzest, ale z tego powodu, że chociaż jeden z rodziców jest wierzącym chrześcijaninem. Dlatego Paweł odradza rozstawanie z małżonkiem się bez powodu.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-12, 12:55   

Dariusz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Skoro „przestępstwo jednego [Adama] sprowadziło na wszystkich ludzi wyrok potępiający” (Rz 5, 18) i ”przez nieposłuszeństwo jednego człowieka [Adama] wszyscy stali się grzesznikami” (Rz 5, 19),
to znaczy że ten rodzaj grzechu dotyczy także dzieci.

Uwzględnij kontekst Rz 5:18,19.
W całości te wersety brzmią tak:
Tak więc jak przez jeden występek doszło do potępienia najróżniejszych ludzi, tak przez jeden prawy czyn najróżniejsi ludzie mogą być uznani za prawych i otrzymać życie. 19 Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo jednego wielu stanie się prawymi.


Skoro grzech pierworodny przeszedł przez Adama także na dzieci, to i śmierć Jezusa ów grzech zostaje zmazany. Przez Jezusa a nie przez chrzest.
Biblia nie uczy, że chrzest zmazuje grzech pierworodny. Dokonuje tego Jezus.
Zaczynasz wykładać nową naukę, bo dodajesz jeszcze do tego chrzest.
Markerów napisał/a:
Chyba więc roztropnie jest zadbać o to, aby dziecko zostało z tego grzechu Adama uwolnione1!

Za rodziców zrobił to już Jezus.

Poza tym, weź pod uwagę i to, co napisał Paweł w 1 Kor 7:12-14, gdzie wyjaśniono, że dzieci są święte nie ze względu na chrzest, ale z tego powodu, że chociaż jeden z rodziców jest wierzącym chrześcijaninem. Dlatego Paweł odradza rozstawanie z małżonkiem się bez powodu.



Proponuje zacząć czytać ze zrozumieniem tego co ktoś piszę....

Nie wiem jak wydedukowales z moich postów że to rodzice uwalniają od grzechu Adama....

Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem bo męczy mnie powtarzanie...
Pozdrawiam
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-12, 13:07   

Napisałeś: roztropnie jest zadbać, aby uwolnić dziecko od grzechu pierworodnego.
Kto wg. Ciebie ma się wykazać tą roztropnością i ochrzcić dziecko? Rodzice.
Ja natomiast dodałem, że tą roztropnością o uwolnienie wykazał się Jezus. To on swoją śmiercią uwalnia z grzechu każdego, w tym i dzieci.
Rodzice nie muszą do tego dokładać czegoś takiego jak chrzest.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4952
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 122/280
 43%
Wysłany: 2019-05-12, 13:15   

Dzieci nie muszą być ochrzczone czy obrzezane żeby być zbawione skoro bo do nich należy królestwo niebieskie a ich aniołowie stoją przed Bogiem a to mówi nam sam Jezus a reszta to tylko ludzkie bajki dla władzy i pieniędzy oto cała prawda w skrócie na ten temat :-P
_________________
tom68
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-12, 18:07   

Dariusz napisał/a:
Napisałeś: roztropnie jest zadbać, aby uwolnić dziecko od grzechu pierworodnego.
Kto wg. Ciebie ma się wykazać tą roztropnością i ochrzcić dziecko? Rodzice.
Ja natomiast dodałem, że tą roztropnością o uwolnienie wykazał się Jezus. To on swoją śmiercią uwalnia z grzechu każdego, w tym i dzieci.
Rodzice nie muszą do tego dokładać czegoś takiego jak chrzest.



Chrystus przez posługę apostolską chrzci a nie rodzice :)
Zgodnie z jego nakazem
Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.” /Mt 28,19

Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. ON WAS CHRZCIĆ BĘDZIE DUCHEM ŚWIĘTYM i OGNIEM .”/Mt 3,11


Rodzice nie pytają się dziecka czy ma się urodzić do ziemskiego życia – dlaczego nie mieliby postąpić z Nowym Życiem tak samo??? :)
Nie potrafię zrozumieć tego zaciekłego ataku i negacji chrztu dzieci zwłaszcza że jest to praktyka apostolska pierwszych chrześcijan
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-05-12, 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-13, 08:23   

Markerów napisał/a:
Chrystus przez posługę apostolską chrzci a nie rodzice

Abstrakcje wygłaszasz. Osobiście schodzi i polewa wodą niemowlę?
Mat 3,11 - mowa raczej o chrzcie duchem a nie chrzcie wodnym.
Markerów napisał/a:
Rodzice nie pytają się dziecka czy ma się urodzić do ziemskiego życia – dlaczego nie mieliby postąpić z Nowym Życiem tak samo??? :)

Logika dość naiwna, rzekłbym. Rodzice dostali od Boga nakaz: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, więc czują przyzwolenie, aby płodzić dzieci nie pytając ich. Jednak urodzenie dziecka nie czyni z automatu kogoś, kto służy Bogu. Taką decyzję musi podjąć każdy człowiek osobiście.
Markerów napisał/a:
Nie potrafię zrozumieć tego zaciekłego ataku i negacji chrztu dzieci zwłaszcza że jest to praktyka apostolska pierwszych chrześcijan

Wątpię czy stosuję zaciekły atak, ale negację tak.
Powoływanie się na apostołów w tym temacie jest równe doszukiwaniu się w książce telefonicznej potwierdzenia, że najlepsze są pierogi z kapustą i grzybami :-)
Natomiast co do apostolskiego pochodzenia chrztu:

Historyk religii August Neander tak napisał o chrześcijanach żyjących w I w. n.e.: „W tym okresie nie znano praktyki chrztu niemowląt (...) Okoliczność, że pierwsze wzmianki na temat chrztu niemowląt pojawiają się tak późno — z całą pewnością nie wcześniej niż u Ireneusza [ok. 120/140-ok. 200/203] — i że dopiero w III stuleciu uznano go za tradycję apostolską, przemawia raczej przeciw jego pochodzeniu apostolskiemu” (Geschichte der Pflanzung und Leitung der christlichen Kirche durch die Apostel, t. 1, s. 213).
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-13, 08:43   

Dariusz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Chrystus przez posługę apostolską chrzci a nie rodzice

Abstrakcje wygłaszasz. Osobiście schodzi i polewa wodą niemowlę?
Mat 3,11 - mowa raczej o chrzcie duchem a nie chrzcie wodnym.
).
[/b]


I chcesz jeszcze powiedzieć że nie chodzi o wodę chrztu, lecz o oczyszczającą sile Słowa Bożego. Kąpiel odrodzenia (Tyt3,5) nie oznacza chrztu wodnego, lecz mówi o obmyciu z winy grzechu każdego, kto się narodził po raz drugi z wody (Biblii) i z Ducha. Powtórne narodzenie staje się tylko przez Słowo Boże (Biblię i Jezusa) i moc Ducha Świętego(1P1,23????
Czyż to nie taka durna wykładnia odbija się echem w umysłach protestanckich??

W obliczu takiego twierdzenia nie pozostaje nic innego, jak wypróbować tezy w tyglu przytoczonych na ich poparcie tekstów Słowa Bożego, podając je jednak w nieco szerszym kontekście wersetów:. Ef 5,25-27:

„Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem WODĄ , któremu towarzyszy słowo, aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany.”

Werset mówi wyraźnie o obmyciu i o słowie jako o dwu różnych rzeczach – a więc teza jakoby „wodą” miało być Słowo czy Biblia jest błędna. Inna sprawa że w tym wersecie „Słowo” w ogóle nie oznacza Słowa Bożego, lecz konkretne słowa z Mt 28,19 sprawiające iż jest to chrzest w Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego (tzw. formuła trynitarna).

2. Tyt 3,4-8:
„Gdy zaś ukazała się dobroć i miłość Zbawiciela, naszego Boga, do ludzi, nie ze względu na sprawiedliwe uczynki, jakie spełniliśmy, lecz z miłosierdzia swego zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy, usprawiedliwieni Jego łaską, stali się w nadziei dziedzicami życia wiecznego. Nauka ta zasługuje na wiarę, i chcę, abyś z całą stanowczością o tym mówił, że ci, którzy wierzą w Boga, mają się starać usilnie o pełnienie dobrych czynów. Jest to dobre i pożyteczne dla ludzi.”

Tekst nie daje żadnych podstaw do wysnucia wniosków że nie chodzi tu o chrzest – wręcz przeciwnie, obmycie w Duchu Świętym jak najbardziej do Chrztu pasuje, zaś nijak nie wiąże się z tematem Słowa, a tym bardziej Biblii (która zresztą – w sensie Nowego Testamentu - jako taka jeszcze nie istniała całości w momencie pisania Listu do Tytusa). Jednak nawet gdyby nie chodziło w tym fragmencie o chrzest, nie ma tu treści negującej
ten sakrament, a jedynie Prawda o Duchu Świętym który towarzyszy człowiekowi wierzącemu

.. Tekst 1 P 1,23-25 „Jesteście bowiem ponownie do życia powołani nie z ginącego nasienia, ale z niezniszczalnego, dzięki słowu Boga, które jest żywe i trwa. Każde bowiem ciało jak trawa, a cała jego chwała jak kwiat trawy: trawa uschła, a kwiat jej opadł, słowo zaś Pana trwa na wieki. Właśnie to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.” Tekst W OGÓLE nie mówi nic na temat tego, co jest potrzebne do zbawienia – a jedynie z czego nasze zbawienie pochodzi, o tym że Ewangelia (Dobra Nowina) jest Słowem Boga – a także (być może) o stworzeniu nas przez Słowo Boga (Jezusa) jak to napisano w prologu Ewangelii Jana 1,1nn: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.[…] Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-13, 08:49   

Pies pogrzebany jest tutaj, gdyż wrzucasz do jednego wora chrzest wodny z chrztem duchem świętym.
Nie uważam, że to jedno i to samo.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-13, 08:49   

Dariusz napisał/a:
[

Natomiast co do apostolskiego pochodzenia chrztu:

Historyk religii August Neander tak napisał o chrześcijanach żyjących w I w. n.e.: „W tym okresie nie znano praktyki chrztu niemowląt (...) Okoliczność, że pierwsze wzmianki na temat chrztu niemowląt pojawiają się tak późno — z całą pewnością nie wcześniej niż u Ireneusza [ok. 120/140-ok. 200/203] — i że dopiero w III stuleciu uznano go za tradycję apostolską, przemawia raczej przeciw jego pochodzeniu apostolskiemu” (Geschichte der Pflanzung und Leitung der christlichen Kirche durch die Apostel, t. 1, s. 213).


I to twoja tzw sola scriptura?? :) powoływanie na źródła poza biblijne??
Zresztą
Żaden argument gdyż nie tylko mało co jest zapisów nie tylko chrztu ale także wszystkiego innego gdyż chrześcijaństwo było jaj wiesz w tym okresie srogo prześladowane......
Ja się cały czas zastanawiam gdzie w tym czasie był twój zbór czy Kościół.... :roll:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-13, 08:52   

Dariusz napisał/a:
Pies pogrzebany jest tutaj, gdyż wrzucasz do jednego wora chrzest wodny z chrztem duchem świętym.
Nie uważam, że to jedno i to samo.



Tu wypada – – odwołać się do historii Naamana i Elizeusza z 2 Księgi Królewskiej rozdział 5 (stanowiącą zresztą jedną ze starotestamentowych zapowiedzi Chrztu):
Jak wiesz , gdy Naaman przyjechał (kawał drogi!) prosić Elizeusza o oczyszczenie z trądu, ten kazał mu się 7 razy wykąpać w Jordanie. Naaman strasznie się wówczas oburzył: „Przecież myślałem sobie: Na pewno wyjdzie, stanie, następnie wezwie imienia Pana, Boga swego, poruszywszy ręką nad miejscem chorym i odejmie trąd. Czyż Abana i Parpar, rzeki Damaszku, nie są lepsze od wszystkich wód Izraela? Czyż nie mogłem się w nich wykąpać i być oczyszczonym? Pełen gniewu zawrócił, by odejść
.”Na szczęście słudzy Naamana byli rozsądniejsi
Gdyby prorok kazał ci spełnić coś trudnego, czy byś nie wykonał? O ileż więc bardziej, jeśli ci powiedział: Obmyj się, a będziesz czysty?”1 Całość kończy się happy endem: „Odszedł więc Naaman i zanurzył się siedem razy w Jordanie, według słowa męża Bożego, a ciało jego na powrót stało się jak ciało małego dziecka i został oczyszczony.”2 …ale nie ma wątpliwości że gdyby Naaman zlekceważył polecenie proroka (no, bo „Dlaczego miałbym wierzyć, że taki obrzęd ma jakiekolwiek znaczenie?”) to nie zostałby oczyszczony. Czy woda go oczyściła? Nie. Ale skoro Bóg (przez Elizeusza) rozkazał kąpiel i obiecał związaną z nią łaskę oczyszczenia, to szaleństwem byłoby szukać innych rozwiązań. Myślę że gdyby Chrzest Święty nie był ważny, Jezus nie zdefiniowałby misji apostołów w słowach: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.”/Mt 28,19
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-13, 08:57   

Dariusz napisał/a:
Pies pogrzebany jest tutaj, gdyż wrzucasz do jednego wora chrzest wodny z chrztem duchem świętym.
Nie uważam, że to jedno i to samo.


Uważać możesz sobie co chcesz
Duch Święty jest rzeczywiście często przedstawiany jako „Woda Żywa” (nie: „źródło wody żywej”) ale ma się to nijak do wody Chrztu Świętego.

Popatrz

W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu święta, Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza. A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był /dany/, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony”/J 7,37-39/

. Jak wyraźnie widać, woda z tego wersetu w ogóle nie ma nic wspólnego z Chrztem. Całkiem zwyczajnie, Jezus się w nim na temat chrztu nie wypowiada! Gdybyśmy mieli zilustrować ten fragment to źródłem Wody Żywej jest sam Jezus, zaś sama Żywa Woda to Duch Święty. Pozostając na gruncie tej symboliki, sakramenty są „kranami” przez które czerpiemy z Kościoła (będącego Ciałem Chrystusa) Ducha Świętego.

Oczywiście że Duch Święty jest źródłem wszelkiej Łaski. Także tej działającej poprzez Chrzest. Sakrament (każdy, także Chrzest) definiuje się jako „znak widzialny łaski niewidzialnej”. Czyli Łaska pochodzi od Boga, natomiast udziela On jej poprzez sakrament. Sakrament sam w sobie nie jest źródłem mocy, tak jak kran nie jest źródłem wody. Ale tak jak pobieramy wodę za pomocą kranu, tak Łaskę – za pomocą sakramentu. W tym sensie protosakramentem jest Kościół – bowiem przez Niego Jezus udziela łaska

To już tak naprawdę na chłopski rozum wyjaśnienie...
Bo widzę że inaczej się nie da :(
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-05-13, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-13, 08:59   

Markerów napisał/a:
I to twoja tzw sola scriptura?? :) powoływanie na źródła poza biblijne??

Żródła pozabiblijne tylko potwierdzają to, co wynika z Biblii (choć nie zawsze).
Markerów napisał/a:
Żaden argument gdyż nie tylko mało co jest zapisów nie tylko chrztu ale także wszystkiego innego gdyż chrześcijaństwo było jaj wiesz w tym okresie srogo prześladowane......

Podałem to jako przykład co historycy sądzą o apostolskiej praktyce praktyce chrzczenia niemowląt. Mocno odbiega od Twoich wniosków.
Markerów napisał/a:
Ja się cały czas zastanawiam gdzie w tym czasie był twój zbór czy Kościół.... :roll:

Bardzo dobrze! Zastanawiaj się! :)
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-13, 09:08   

Markerów napisał/a:
Myślę że gdyby Chrzest Święty nie był ważny, Jezus nie zdefiniowałby misji apostołów w słowach: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.”/Mt 28,19

Czy ktoś tu kwestionuje ważność chrztu? Nie doczytałem. Kwestionuje się chrzest niemowląt a nie chrzest jako taki.
Markerów napisał/a:
To już tak naprawdę na chłopski rozum wyjaśnienie...

Ha, ha, ha!!! KK tak to wszystko wyjaśnia, że akurat chłopski rozum tego nie ogarnia. Ty udajesz, że rozumiesz, ale toż to jakiś mix pojęć, słów, związki i połączenia nieuzasadnione, coś niby jedno wynika z drugiego, ale...
Pod tym względem możesz z Pokoja podać sobie rękę :lol:

Biblia wskazuje na podstawy wiary czym jest min. nauka o CHRZTACH. Więc jest ich kilka a nie jeden. Proszę więc nie mieszać.
Ostatnio zmieniony przez Dariusz 2019-05-13, 09:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-13, 09:17   

Dariusz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Myślę że gdyby Chrzest Święty nie był ważny, Jezus nie zdefiniowałby misji apostołów w słowach: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.”/Mt 28,19

Czy ktoś tu kwestionuje ważność chrztu? Nie doczytałem. Kwestionuje się chrzest niemowląt a nie chrzest jako taki.
Markerów napisał/a:
To już tak naprawdę na chłopski rozum wyjaśnienie...

Ha, ha, ha!!! KK tak to wszystko wyjaśnia, że akurat chłopski rozum tego nie ogarnia. Ty udajesz, że rozumiesz, ale toż to jakiś mix pojęć, słów, związki i połączenia nieuzasadnione, coś niby jedno wynika z drugiego, ale...
Pod tym względem możesz z Pokoja podać sobie rękę :lol:

Biblia wskazuje na podstawy wiary czym jest min. nauka o CHRZTACH. Więc jest ich kilka a nie jeden. Proszę więc nie mieszać.


Najwidoczniej pada na nie zyzną glebę :(
Przykro mi....
Powierzam Cię w modlitwie...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14