FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Korzenie celibatu ...
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2019-05-27, 17:41   

Katolicy są zgodni i jedno jak np papa Franek i ojciec Tadek R :-P
_________________
tom68
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-27, 20:19   

nike napisał/a:
Markerów, Jeżeli wszystkie kościoły które wymieniłeś katolickie sa sobie równie i jednakowo uznaja papieża, dlaczego w jednym obrządku księża sie zenią a w drugim nie wolno się żenić, a żonatemu współżyć z żoną?
No i jeżeli s jesteście razem tacy zgodni to dlaczego do tej pory nie ma jednej nazwy skoro jest wszystko takie same?


Nie czytasz ze zrozumieniem tego co ktoś próbuje ci przekazać , i to jest powodem Twego podejścia do niektórych tematów...

Jedna nazwa jest, katolicki poprostu jak jest jeden, powszechny, apostolski Kościół... Inne powstały nie mając drogi sukcesji i są budowane na człowieku i jego osobistej interpretacji prawd wiary, stąd właśnie jest tyle odłamów i pseudo kościołów powstałych w oparciu o negacjie kościoła katolickiego...
Nie było by protestantyzmu i herezji jakby nie było katolicyzmu....
Ale Jezus i apostołowie mówili że tak będzie...
:(
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2019-05-28, 14:38   

Sukcesja apostolska to według protestantów trzymanie się przez kościół nauk biblii a nie tradycji - Słownik Religii - PIN ...
_________________
tom68
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2019-05-28, 20:31   

Markerów napisał/a:
Inne powstały nie mając drogi sukcesji i są budowane na człowieku


Mam rozumieć,że te inne katolickie były budowane na człowieku? A rzymski na kim jest zbudowany nie na człowieku PIOTRZE?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-28, 20:33   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Inne powstały nie mając drogi sukcesji i są budowane na człowieku


Mam rozumieć,że te inne katolickie były budowane na człowieku? A rzymski na kim jest zbudowany nie na człowieku PIOTRZE?



Na Chrystusie nike na Chrystusie :)
On prawdziwy BÓG prawdziwy CZLOWIEK
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2019-05-28, 21:58   

Markerów napisał/a:
Na Chrystusie nike na Chrystusie :)
On prawdziwy BÓG prawdziwy CZLOWIEK

Na Chrystusie powiadasz,?? Przecież w waszej nauce to OPOKĄ---SKAŁĄ JEST PIOTR A NIE CHRYSTUS.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-29, 04:42   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Na Chrystusie nike na Chrystusie :)
On prawdziwy BÓG prawdziwy CZLOWIEK

Na Chrystusie powiadasz,?? Przecież w waszej nauce to OPOKĄ---SKAŁĄ JEST PIOTR A NIE CHRYSTUS.


Tu pretensje swoje kieruj już do Pana Jezusa
Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w Niebie.”

Słowa te padają po pytaniu Jezusa „A wy za kogo Mnie uważacie?” i odpowiedzi Piotra „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”.
Chrystus oświadcza, iż słowa Piotra nie pochodzą od niego samego – z jego mądrości czy pobożności – lecz że Apostoł ma poznanie od Boga Ojca. Nie jest to więc odniesienie do „naturalnej” wiary Piotra, lecz do wiary płynącej z namaszczenia z Nieba.
Zdanie chyba należy bardziej rozumieć jako rozeznanie namaszczenia Piotra niż pochwałę jego osobistej wiary. Piotr nie został wybrany dla swych naturalnych zalet - otrzymał Łaskę od Boga dla pełnienia roli, „urzędu” jaki został mu powierzony przez Jezusa :)

Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-05-29, 07:26   

Markerów napisał/a:
Na Chrystusie nike na Chrystusie :)

Ten Chrystus nakazał stworzyć kościół hierarchiczny? :shock:
Tak mocno uzależniony od zwierzchników, że na czele postawili sobie papieża zamiast Jezusa?
Nie łudź się, że ten Twój Kościół ma cokolwiek wspólnego z naukami Chrystusa.
Tylko nazwa...
Podobnie jak ówczesne "drzewo figowe"- tylko liście.

Czyny, owoce, sposób życia i traktowania "owieczek", szczególnie przez tych z wyższej hierarchii są dokładnym zaprzeczeniem tego, co nauczał Jezus i apostołowie.
Obłuda, zakłamanie, fałsz, niewiara...
Jezus nakazał wiernym budować pałace swym przywódcom, utrzymywać ich i obsługiwać w każdej dziedzinie? :roll:

Cytat:
On prawdziwy BÓG prawdziwy CZLOWIEK

To stwierdzenie to jedynie dogmat Twego kościoła, nie mający żadnego poparcia w Słowie Bożym.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-29, 07:56   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Na Chrystusie nike na Chrystusie :)

Ten Chrystus nakazał stworzyć kościół hierarchiczny? :shock:
Tak mocno uzależniony od zwierzchników, że na czele postawili sobie papieża zamiast Jezusa?
Nie łudź się, że ten Twój Kościół ma cokolwiek wspólnego z naukami Chrystusa.
Tylko nazwa...
Podobnie jak ówczesne "drzewo figowe"- tylko liście.

Czyny, owoce, sposób życia i traktowania "owieczek", szczególnie przez tych z wyższej hierarchii są dokładnym zaprzeczeniem tego, co nauczał Jezus i apostołowie.
Obłuda, zakłamanie, fałsz, niewiara...
Jezus nakazał wiernym budować pałace swym przywódcom, utrzymywać ich i obsługiwać w każdej dziedzinie? :roll:

[


. Co do instytucji i hierarchii – sprawa jest bardziej skomplikowana.
Instytucja to „grupa, ugrupowanie lub podmiot”
. W innej definicji to termin (…) odnoszący się do bardzo trwałych elementów ładu społecznego, uregulowanych i usankcjonowanych form działalności, uznanych sposobów rozwiązywania problemów współpracy i współżycia oraz niektórych organizacji formalnych pełniących w społeczeństwie określone funkcje.

Myślę, że w tym pozytywnym sensie Kościół jest (oprócz tych wszystkich wspaniałych rzeczy, którymi jest) także instytucją. :)

Czy to nie w instytucji są „urzędy”?
Napisano bowiem w Księdze Psalmów: Niech opustoszeje dom jego i niech nikt w nim nie mieszka! A urząd jego niech inny obejmie! (Dz 1,20)
Przez Niego otrzymaliśmy łaskę i urząd apostolski, aby ku chwale Jego imienia pozyskiwać wszystkich pogan dla posłuszeństwa wierze (Rz 1,5).
(…) bądź to urząd diakona – dla wykonywania czynności diakońskich; bądź urząd nauczyciela – dla wypełniania czynności nauczycielskich (Rz 12,7)

. Instytucja-Kościół ma swoich przełożonych (Rz 12,8), których należy otaczać szacunkiem nawet po śmierci i ich naśladować :)
, a także być im posłusznym: Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne (Hbr 13,17) :)
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-29, 08:00   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Na Chrystusie nike na Chrystusie :)

Ten Chrystus nakazał stworzyć kościół hierarchiczny? :shock:
Tak mocno uzależniony od zwierzchników, że na czele postawili sobie papieża zamiast Jezusa?
Nie łudź się, że ten Twój Kościół ma cokolwiek wspólnego z naukami Chrystusa.
Tylko nazwa...
Podobnie jak ówczesne "drzewo figowe"- tylko liście.

Czyny, owoce, sposób życia i traktowania "owieczek", szczególnie przez tych z wyższej hierarchii są dokładnym zaprzeczeniem tego, co nauczał Jezus i apostołowie.
Obłuda, zakłamanie, fałsz, niewiara...
Jezus nakazał wiernym budować pałace swym przywódcom, utrzymywać ich i obsługiwać w każdej dziedzinie? :roll:

[


Truizmem jest powiedzieć, że Kościół składa się z ludzi grzesznych. Oczywiście ci, którzy gorszą innych, są w fatalnej sytuacji (Łk 17,1 Mt 18,7), jednak odrzucając każdą społeczność grzeszną, musiałbym odrzucić każdą wspólnotę na ziemi, a zacząć od tych, do których św. Paweł pisał natchnione listy (Koryntianie, Galaci, Żydzi itd.).

Powiem więcej – łatwo, tworząc „prywatny kościół "
niemal 2000 lat po założeniu Kościoła przez Jezusa, powiedzieć – „patrzcie, jakie oni mieli grzechy!”

. Pozostajeprzytoczyć: Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas (Kor 4,7).

A nie ma większej pokusy niż ta, gdy się widzi zło czynione przez kogoś w Kościele – człowiek ma ochotę rzucić wszystko i założyć własną grupę, która będzie „doskonała” (a przy okazji można głosić w niej własną naukę, bez żadnych ograniczeń, według własnego zrozumienia prawda heniu?? :) ).
To jest jedna z najczęściej podsuwanych przez szatana pokus w stosunku do ludzi szczerze pragnących królestwa Bożego, którzy już w nim zasmakowali. To pragnienie pójścia na skróty, rozłamania Kościoła w imię celu, jakim jest doskonałość – doskonałość zakłamana, dodajmy, gdyż nieosiągalna w doczesności – jest w istocie perfekcjonizmem, próbą zrobienia „super grupy do zbawiania”. Człowiek jest grzeszny i mrzonką jest uważać, że nawet posiadająca doskonałe nauczanie wspólnota będzie pozbawiona piętna ludzkiej słabości.

Dwunastu apostołów przez około trzy lata było formowanych i nauczanych przez samego Jezusa Chrystusa – a mimo to, w chwili próby, Judasz go zdradził, Piotr się zaparł, a dziewięciu innych po prostu uciekło i poddało się zwątpieniu
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-29, 08:07   

Henryk napisał/a:
[

Cytat:
On prawdziwy BÓG prawdziwy CZLOWIEK

To stwierdzenie to jedynie dogmat Twego kościoła, nie mający żadnego poparcia w Słowie Bożym.


A co człowiekiem Chrystus nie jest??? :)

Co do Bóstwa to Najwidoczniej słabo znasz Slowo Boże
Jest w Nowym Testamencie szereg tekstów, w których mówi się wprost o Jezusie Chrystusie jako o Bogu. Choćby na przykład w scenie z niewiernym Tomaszem, kiedy przekonany apostoł powiada Chrystusowi: "Pan mój i Bóg mój!" (J 20,28)
Stwierdzeniem boskości Chrystusa rozpoczyna się Ewangelia św. Jana: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo".
Zaś pierwszy list tegoż apostoła analogicznym stwierdzeniem się kończy: "On jest prawdziwym Bogiem i Życiem Wiecznym".
Św. Paweł napisze, że "w Nim mieszka cała pełnia Bóstwa -- ucieleśniona" (Kol 2,9)
. A w Liście do Tytusa znajdziemy formułę, że "oczekujemy błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa" (2,13).

:)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2019-05-29, 08:28   

Markerów napisał/a:
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą

Czy ty dobrze zrozumiałeś te dyskusję Jezusa z Piotrem? Czy ty myślisz co czytasz?

tutaj jest dyskusja w tym temacie, wkleję część.
http://biblos.feen.pl/vie...?t=4737&start=0

Mat.16:17 Błogosławionyś=> Jesteś błogosławiony od Boga, że mogłeś poznać tę prawdę.
Synu Jonaszowy=> Bar-Jona.
Ciało i krew=> Żaden człowiek nie powiedział.
Nie objawiły=> Nie dał ci tego poznać.
Ale Ojciec mój=> Tutaj znowu Chrystus Pan nie rości sobie prawa być dla siebie ojcem.
Który jest w niebie=> A nie tutaj przed wami.
Mat.16:18 Zaś ty jest Piotr=> Petros, kamień, jeden z "żywych kamieni". Kamień reprezentuje mocny charakter, silną wolę.
Na tej opoce=> Petra, skała podstawowa, prawda. Ta wielka prawda, że jestem Chrystusem.
Zbuduję Kościół mój=> Który składać będzie się jedynie z tych, co uczynili pokutę za grzechy, poprawę na ile to było możebne, przyjęli ofiarę Chrystusa i ofiarowali się. Nie ma tu żadnej wzmianki o licznych kościołach i różnych systemach, lub możnowładnym duchowieństwie.
Bramy piekielne=> Hades, zniszczenie, śmierć, a nie męki wieczne. Nie mamy rozumieć, ażeby Kościół Chrystusowy stał przy bramie prowadzącej do miejsca mąk, gdzie wiecznie płonie ogień i starał się dostać do środka, by się spalić, lub stamtąd wydostać kogoś. "O piekło, gdzież zwycięstwo twoje", 1 Kor. 15:55.
Nie przemogą go=> By zupełnie był zniszczony na zawsze.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-05-29, 08:36   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą

Czy ty dobrze zrozumiałeś te dyskusję Jezusa z Piotrem? Czy ty myślisz co czytasz?

tutaj jest dyskusja w tym temacie, wkleję część.
http://biblos.feen.pl/vie...?t=4737&start=0

Mat.16:17 Błogosławionyś=> Jesteś błogosławiony od Boga, że mogłeś poznać tę prawdę.
Synu Jonaszowy=> Bar-Jona.
Ciało i krew=> Żaden człowiek nie powiedział.
Nie objawiły=> Nie dał ci tego poznać.
Ale Ojciec mój=> Tutaj znowu Chrystus Pan nie rości sobie prawa być dla siebie ojcem.
Który jest w niebie=> A nie tutaj przed wami.
Mat.16:18 Zaś ty jest Piotr=> Petros, kamień, jeden z "żywych kamieni". Kamień reprezentuje mocny charakter, silną wolę.
Na tej opoce=> Petra, skała podstawowa, prawda. Ta wielka prawda, że jestem Chrystusem.
Zbuduję Kościół mój=> Który składać będzie się jedynie z tych, co uczynili pokutę za grzechy, poprawę na ile to było możebne, przyjęli ofiarę Chrystusa i ofiarowali się. Nie ma tu żadnej wzmianki o licznych kościołach i różnych systemach, lub możnowładnym duchowieństwie.
Bramy piekielne=> Hades, zniszczenie, śmierć, a nie męki wieczne. Nie mamy rozumieć, ażeby Kościół Chrystusowy stał przy bramie prowadzącej do miejsca mąk, gdzie wiecznie płonie ogień i starał się dostać do środka, by się spalić, lub stamtąd wydostać kogoś. "O piekło, gdzież zwycięstwo twoje", 1 Kor. 15:55.
Nie przemogą go=> By zupełnie był zniszczony na zawsze.


Noi pięknie nike :)

Istota Mt 16:18 leży w nadaniu Szymonowi nowego imienia, co staje się znakiem szczególnego powołania. Jest to analogiczna sytuacja, jaka wystąpiła wobec Abrahama, który pierwotnie nazywał się Abram. Bóg, zawierając ze swoim Ludem Wybranym przymierze, tak się do niego zwrócił: „Oto moje przymierze z tobą: staniesz się ojcem mnóstwa narodów. Nie będziesz więc odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, bo uczynię ciebie ojcem mnóstwa narodów.”/Rdz 17,4-5/

Co ciekawsze, Abraham został – podobnie jak Piotr – nazwany „skałą” :)
„Wejrzyjcie na skałę, z której was wyciosano, i na gardziel studni, z której was wydobyto. Wejrzyjcie na Abrahama, waszego ojca, i na Sarę, która was zrodziła.”/Iz 51,1b-2a/ Obie zmiany imienia – Abram na Abraham i Szymon na Piotr (Kefas) mają tę samą genezę – zawarcie przymierza.

Tak jak Abraham stał się nauczycielem, protoplastą i prawodawcą Ludu Wybranego - Izraela, podobnie Piotr staje się dla Ludu Wybranego Nowego Przymierza (Izraela duchowego Rz 2,28-29):  seniorem Ludu Wybranego Nowego Przymierza (1 Ptr 2,9) – Kościoła „Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.”/Mt 16,18 :)

prawodawcą w imieniu Boga
(„I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.”/Mt 16,19/) 

nauczycielem
„Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr: Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli.”/Dz 15,7/

pasterzem
„A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje.”/J 21,15-17

:)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-05-29, 09:52   

Markerów napisał/a:
Czy to nie w instytucji są „urzędy”?

W instytucjach są.
Twój kościół jest instytucją, miejscem pracy i bogacenia się dla wielu.
W kościele Chrystusowym nie ma urzędów!
Kościół jest jedynie zgromadzeniem wyznawców.
Wszyscy są sobie równi, choć posiadają różne dary i uzdolnienia!
Cytat:
Truizmem jest powiedzieć, że Kościół składa się z ludzi grzesznych.

Już gdzieś to słyszałem: „Święty kościół składa się z grzeszników”. :roll:
Jeśli masz na myśli Swój- powszechny, to jest prawdą.
W nim są ludzie żądni władzy, pieniędzy, bezwzględnego posłuszeństwa poddanych, ludzie nie gardzący żadną podłością.
Nade wszystko dotyczy to nie tyle prostych parafian- tych „na dole", co hierarchię.

Kościół Boży stanowią święci. Ludzie, którzy obmyli swe grzechy we krwi baranka.
Kiedyś byli grzesznikami, ale już nie są dzięki swej nieobłudnej wierze.
Cytat:
Powiem więcej – łatwo, tworząc „prywatny kościół "
niemal 2000 lat po założeniu Kościoła przez Jezusa, powiedzieć – „patrzcie, jakie oni mieli grzechy!”

Prywatny kościół ma papież z kardynałami, biskupami i całą resztą "przewielebnych" urzędników.
Oni nie tyle mieli grzechy, co mają je cały czas!
Żyjemy w czasie, gdy są właśnie wyjawiane.
Łk 8:17 bt5 "Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło."
Powtarzasz za kimś:
Cytat:
Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas (Kor 4,7).

Rozumiesz choć o co chodzi z tą gliną? Wątpię! :lol:
Glina nie jest grzeszna. Naczynie gliniane jedynie przecieka.
Trzeba cały czas uzupełniać, przypominać, dokładać...
Cytat:
Dwunastu apostołów przez około trzy lata było formowanych i nauczanych przez samego Jezusa Chrystusa – a mimo to, w chwili próby, Judasz go zdradził, Piotr się zaparł, a dziewięciu innych po prostu uciekło i poddało się zwątpieniu

A potem otrzymali mądrość od Boga- ducha świętego, który:
J 16:13 bw "Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi."
Cytat:
A co człowiekiem Chrystus nie jest???

Źle zadałeś pytanie.
Chrystus był na ziemi człowiekiem.
Nie był natomiast Bogiem!
Cytat:
Stwierdzeniem boskości Chrystusa rozpoczyna się Ewangelia św. Jana: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo".

Słowo u Boga było duchem.
Było tak potężne, że nazwane zostało bogiem.
Po ziemi chodził człowiek Jezus, który po zesłaniu ducha stał się Chrystusem- pomazanym lub inaczej namaszczonym.
Bogiem, Przedwiecznym Stwórcą, Ojcem, trzecią osobą Trójcy, nigdy nie był.
Po wniebowstąpieniu, uwielbieniu, otrzymaniu chwały przewyższającej wszystko, poza oczywiście chwałą swego Ojca, należy się jemu tytuł Boga- potężnej i wielce chwalebnej istoty.
Ponieważ taka jest definicja słowa „Bóg”.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2019-05-29, 10:15   

Markerów napisał/a:
Co ciekawsze, Abraham został – podobnie jak Piotr – nazwany „skałą” :)


Czy ty umiesz czytać? gdzie jest napisane,ze Jezus nazywa Piotra skałą?
Podobnie i Abrahama?

Jezus jest skałą, [PETRA], Piotr jest kamieniem, małym kamieniem odłamanym od skały.
I nie na Piotrze, tylko na Jezusie jest budowane KRÓLESTWO JEZUSA nie kościół z kamienia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13