FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypowiedź Prezydenta Dudy w sprawie pedofilii w KK
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2019-06-13, 12:38   

A teraz może zacznijmy udzielać się w innym temacie, bo ten chyba już się wyczerpał. zapraszam. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-13, 16:59   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
Gdzie jest napisane, że jest pośrednikiem w modlitwie? W tym fragmencie, który zacytowałaś nie wyczytałam tego

Kto? Jezus? podałam wyraźne teksty,że jeden jest pośrednik Jezus, gdyby była też Maria, to w biblii byłoby napisane.
Iwonko jak możesz bronić czegoś o czym Biblia nie pisze, dlaczego ty nie masz własnego zdania? Powiedziałam tobie nie jeden raz, za bardzo jesteś szczerze? to fanatyczką i zupełnie nic nie wiesz co pisze w Biblii, tylko słuchasz co tobie gada klecha, co z ciebie za nauczyciel religii jest skoro ty nic nie wiesz o Biblii?
Iwonko BIBLIA TO NAJPIĘKNIEJSZA KSIĘGA ŚWIATA JEST. Jak można jej nie znać.???

Czytaj uważnie: "pośrednik W MODLITWIE". Nie wiem gdzie w tym fragmencie pisze, że chodzi o pośrednictwo w modlitwie a nie w czymś innym.

Chyba rozumiesz o co mi chodzi
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5560/7220
 77%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2019-06-13, 18:33   

Iwona napisał/a:
Czytaj uważnie: "pośrednik W MODLITWIE". Nie wiem gdzie w tym fragmencie pisze, że chodzi o pośrednictwo w modlitwie a nie w czymś innym.

Chyba rozumiesz o co mi chodzi


A w czym może pośredniczyć Jezus ludzkości?
Izrael potrzebował pośrednika w osobie Mojżesza, tak i ludzkość będzie potrzebowała Chrystusa!
Od dwudziestu wieków coś zmieniło się. Mianowicie lud Boży (nie mylić z katolikami(!), posiada orędownika!
I wcale nie jest nią wasza bogini o imieniu Maryja!

1J 2:1 bw "Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezus Chrystusa, który jest sprawiedliwy."
On nawet wstawia się za swym ludem!
Rz 8:34 br "Kto może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, Ten, który za nas umarł, co więcej: zmartwychwstał, zasiada po prawicy Ojca i wstawia się za nami?"

Zrobiliście sobie pośredniczkę do Pośrednika.
Mało tego! Ona jest martwa i oczekuje zmartwychwstania jak każdy inny grzeszny człowiek! Jak więc mogłaby pośredniczyć, czy wstawiać się za kimkolwiek.
Bo mam nadzieję, że nie wątpisz choć w to, że i Maria jest grzeszną.
A zresztą kto Ciebie tam wie? :roll: :lol:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-13, 21:06   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Nie jestem ani księdzem ani nim nie będę.... Powołania nie mam

A to się cieszę :)

Pamiętasz jak przyszedłeś na forum, nawet błędy ortograficzne robiłeś i to bardzo często, nic nie umiałeś w Biblii poszukać, raptem olśniony zostałeś i wszystko wiesz, umiesz szukać, nauki kościoła masz w małym paluszku, to jak miałam ciebie z charakteryzować? tylko ksiądz, i tak z charakteryzowałam. cieszę się,ze nie zgadłam, bo żal by mi ciebie było. :-D


Tak, pamiętam,. :)
Mało co wiedziałem i powiem szczerze że były to obfite 4 lata mojej przemiany....
Byliście dla mnie wiarygodni w tym co mówiliście o bibli Chrystusie i kościele.... Mało tego, mimo że byłem z metryki katolikiem tak naprawdę trwałem zdala od Kościoła....
To co mówiliscie wy, tu na forum a także rozmowy jakie przeprowadziłem z innymi protestantami utwierdzaly mnie w przekonaniu ze macie racjie.....
Nie zaniedbujac modlitwy o dar rozumu, prosząc Boga by wskazał mi prawdę..... I co??
Zacząłem sprawdzać WSZYSTKO dosłownie WSZYSTKO ile jest prawdy w tym co glosicie....
Obfite lektury prawie wszystkich encyklik, ojców Kościoła pierwszych wieków całą dogmatyke i apologetyke katolicką...... A także protestancka i historię jego powstania
I przekonałem się jak dużo jest nieprawdy i zakłamania...
To co myślałem że tak kościół naucza i jak go przedstawiają protestanci tak naprawdę nie naucza.....
Dziękuję teraz Duchowi Świętemu że zatrzymał mnie w łonie kościoła Świętego jedynego powszechnego opartego na Apostołach gdzie jest ofiara czysta, wieczna, gdzie jest Matka naszego Pana Jezusa Chrystusa której tak szatan nienawidzi.........
Bóg jest żywy w swym kościele którego siły zła masoneria próbuje zniszczyć....
Podszywajac się pod niego tworząc atrapy które właśnie wy protestanci neguje cie i nazywacie babilonem....
Niech będzie pochwalony Bóg wszechmogący Ojciec i Syn i Duch Święty.... Za wielkie dary które mi udzielił dając rozum poznanie, bym mógł się na nowo narodzić w jego ciele jakim jest kościół.....
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2019-06-13, 21:09   

Iwona napisał/a:
Czytaj uważnie: "pośrednik W MODLITWIE". Nie wiem gdzie w tym fragmencie pisze, że chodzi o pośrednictwo w modlitwie a nie w czymś innym.

Chyba rozumiesz o co mi chodzi

A w czym jeszcze Jezus z nieba ma pośredniczyć między człowiekiem a BOGIEM?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2019-06-13, 21:13   

Markerów,
No tak, to żeś się ładnie wyspowiadał idź teraz komunie przyjmij.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-13, 21:16   

Henryk napisał/a:
[

Zrobiliście sobie pośredniczkę do Pośrednika.
Mało tego! Ona jest martwa i oczekuje zmartwychwstania jak każdy inny grzeszny człowiek! Jak więc mogłaby pośredniczyć, czy wstawiać się za kimkolwiek.
Bo mam nadzieję, że nie wątpisz choć w to, że i Maria jest grzeszną.
A zresztą kto Ciebie tam wie? :roll: :lol:


Zaczynamy się powtarzać :) czy dociera coś do ciebie czytasz w ogóle posty,??
W świetle tego co napisałem w poprzednim postach , można więcej powiedzieć o pośrednictwie jakie Maryja faktycznie sprawuje: 
jest pośredniczką w sensie wstawiennictwa – jak Abraham wstawiający się za Sodomą i Gomorą
 jest pośredniczką jako ta, która zachęca do wpatrywania się w Jezusa i słuchania Jego poleceń „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.”/J 2,5b/
 jest pośredniczką wskazującą na Jezusa – jak Jan Chrzciciel 
jest pośredniczką w sensie towarzyszenia Jezusowi i – dzięki Jego Łasce – uczestnictwa w Jego zbawczym dziele

Natomiast wypada jeszcze raz wyraźnie powiedzieć w jakim sensie Maryja NIE jest pośredniczką: 
jej pośrednictwo nie jest konieczne w naszym przystępie do Boga – przeciwnie, mamy stały i bezpośredni dostęp do Jezusa  jej pośrednictwo nie dodaje nic obiektywnie zasługującego do zbawienia człowieka w Nowym Przymierzu, bowiem Jezus jest jedynym Pośrednikiem tego Przymierza...
Taka jest nauka Kościoła, zakoduj sobie raz na zawsze...

Należy całkowicie odrzucić obraz „pośrednictwa oddzielającego” które wymaga by zwracać się do Jezusa za pośrednictwem Maryi.
Jednym z podstawowych „osiągnięć” Nowego Testamentu jest bezpośredni dostęp do Boga; symbolem tego stała się rozdarta zasłona Przybytku oddzielająca miejsce Święte Świętych od ludu (Mt 27,51).
Jakkolwiek rozumieć pośrednictwo, Maryja jest pośredniczką „w Chrystusie” a nie „do Chrystusa.
Jakbyś miał problemy z przyswojeniem spróbuję bardziej łopatologicznie wytłumaczyć :)
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-13, 21:17   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
Czytaj uważnie: "pośrednik W MODLITWIE". Nie wiem gdzie w tym fragmencie pisze, że chodzi o pośrednictwo w modlitwie a nie w czymś innym.

Chyba rozumiesz o co mi chodzi

A w czym jeszcze Jezus z nieba ma pośredniczyć między człowiekiem a BOGIEM?


Wytłumacz nam czego pośrednikiem jest Jezus?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-13, 21:20   

Henryk napisał/a:
[
Mało tego! Ona jest martwa i oczekuje zmartwychwstania jak każdy inny grzeszny człowiek! Jak więc mogłaby pośredniczyć, czy wstawiać się za kimkolwiek.
Bo mam nadzieję, że nie wątpisz choć w to, że i Maria jest grzeszną.
A zresztą kto Ciebie tam wie? :roll: :lol:


Martwy to raczej ty jesteś....
Biblia do ręki bo Pismo bynajmniej nie uważa „zmarłych” chrześcijan za nieżyjących:
„To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.”/J 6,50/ „Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?”/J 11,26/
Wierzysz w to, Szanowny heniu ? :)
"
Umarłymi” Biblia określa niewierzących (Mt 8,22).
Święci nie są „martwi” bowiem – jak powiedział Jezus nawiązując do Abrahama, Izaaka i Jakuba - „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych” (Mt 22,32)1 i obiecał „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.”/J 11,25/

I rzeczywiście – Jezus na Górze Przemienienia nie rozmawia z duchami, nie odprawia seansu spirytystycznego, tylko spotyka się z żywymi Mojżeszem i Eliaszem (Mt 17,1-4)

Księga Mądrości drwi z ludzi uważających sprawiedliwych za martwych: „A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju.”/Mdr 3,1-2/

Biblia – zwłaszcza Nowy Testament – redefiniuje pojęcie śmierci – śmierć prawdziwa to oddzielenie od Boga
Aniołowi Kościoła w Sardes napisz: To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd: Znam twoje czyny: masz imię, [które mówi], że żyjesz, a jesteś umarły.”/Ap 3,1/ W wymiarze ostatecznym trwanie w stanie śmierci (grzechu ciężkiego) prowadzi do śmierci ostatecznej (Ap 20,6
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-13, 21:26   

nike napisał/a:
Markerów,
No tak, to żeś się ładnie wyspowiadał idź teraz komunie przyjmij.


Wracaj do Kościoła uciekinierko, siostro odłączona córo reformacji...
Chrystus czeka na ciebie..... Wracaj i pokutuj.... A modlitwy świętych ci dopomogą....
Chrystus w najświeższym sakramencie ożywi cie....
Nie śpij przebudz się z letargu... I nie zamykaj się na Ducha Świętego
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-13, 22:51   

Henryk napisał/a:

A w czym może pośredniczyć Jezus ludzkości?

W naturze
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-13, 22:52   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
Czytaj uważnie: "pośrednik W MODLITWIE". Nie wiem gdzie w tym fragmencie pisze, że chodzi o pośrednictwo w modlitwie a nie w czymś innym.

Chyba rozumiesz o co mi chodzi

A w czym jeszcze Jezus z nieba ma pośredniczyć między człowiekiem a BOGIEM?

My mamy naturę ludzką, Bóg ma naturę Boską a Jezus ma i ludzką i Boską bo jest Bogiem i Człowiekiem. I w tym może pośredniczyć
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-13, 22:54   

Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
Markerów,
No tak, to żeś się ładnie wyspowiadał idź teraz komunie przyjmij.


Wracaj do Kościoła uciekinierko, siostro odłączona córo reformacji...
Chrystus czeka na ciebie..... Wracaj i pokutuj.... A modlitwy świętych ci dopomogą....
Chrystus w najświeższym sakramencie ożywi cie....
Nie śpij przebudz się z letargu... I nie zamykaj się na Ducha Świętego

Markerów, przecież ona nigdy w Kościele nie była...
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-14, 05:40   

Iwona napisał/a:
[
Markerów, przecież ona nigdy w Kościele nie była...


To smutne :( :cry:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5560/7220
 77%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2019-06-14, 07:04   

Markerów napisał/a:

Biblia do ręki bo Pismo bynajmniej nie uważa „zmarłych” chrześcijan za nieżyjących:
„To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.”/J 6,50/ „Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?”/J 11,26/

Pisałem już że litera zabija?
Oraz to, że: "Przede wszystkim pamiętajcie, że nie można zapowiedzi prorockich tłumaczyć według własnych zapatrywań."2P 1:20 wsp
A pozatym, cały czas powielasz tu katolickie dogmaty niczym nie weryifikowalne!
Ot, ktoś sobie wymyślił bez najmniejszego dowodu.

Cytat:
Umarłymi” Biblia określa niewierzących (Mt 8,22).
Święci nie są „martwi” bowiem – jak powiedział Jezus nawiązując do Abrahama, Izaaka i Jakuba - „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych” (Mt 22,32)1 i obiecał „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.”/J 11,25/

Znaczy, że nigdy nie umarli? :shock:
Słowo Boże wbrew dogmatom podaje nam:
Hbr 9:27 bt5 "A jak postanowione ludziom raz umrzeć, potem zaś sąd,"

1Tes 4:13 bg "A nie chcę, bracia! abyście wiedzieć nie mieli o tych, którzy zasnęli, iżbyście się nie smucili, jako i drudzy, którzy nadziei nie mają."

Cytat:
I rzeczywiście – Jezus na Górze Przemienienia nie rozmawia z duchami, nie odprawia seansu spirytystycznego, tylko spotyka się z żywymi Mojżeszem i Eliaszem (Mt 17,1-4)
Znowu zaprzeczasz wyraźnym słowom Jezusa:
Mt 17:9 wsp "W drodze powrotnej Jezus zabronił im mówić o tym widzeniu, dopóki Syn Człowieczy nie powstanie z martwych."
To było widzenie, wizja. Rozumiesz znaczenie tego słowa?

Cytat:
Biblia – zwłaszcza Nowy Testament – redefiniuje pojęcie śmierci – śmierć prawdziwa to oddzielenie od Boga

Cytujesz bezkrytycznie czyjeś opracowania.
Ale że nie chcesz zrozumieć, to nie mam zamiaru tłumaczyć...
Śmierć jest zakończeniem życia i wszelkiego działania. Wszystkich ludzi!
Jedynie ci, co są Pańscy są na trwałe zapisani w Jego pamięci.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13