FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Od kogo pochodzą nauki Świadków Jehowy?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2788
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 159/177
 89%
Wysłany: 2023-06-26, 20:36   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Żartujesz?

Jak byś sie czuła, gdyby na forum dyskusyjnym na każde Twoje pytanie jakiś troll jak zdarta płyta powtarzał ciągle to samo :" żartujesz"? :-(

Nie pojmuję. Nazywasz mnie trollem? Twierdzisz, że każda moja odpowiedż na pytanie brzmi:żartujesz? Pierwszy raz na forum takiego zwrotu użyłam, bo pytanie twoje do mnie jest absurdalne i dla mnie brzmi, jak żart.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-06-26, 20:38   

Fedorowicz napisał/a:
Ojojoj, Oj wej ! ! Że tak się wyrażę po "naszemu"..bardzo przepraszam w takim razie. Ale jakoś nie znalazłem Twojego wpisu Droga Wiesiu w temacie dewiacji u lewicowców. A wiele pisałaś niezwykle szczegółowo o przypadkach dewiacji u księży mimo odłączenia jak piszesz "pudła od dekodera". Pisząc o dewiacjach należałoby podać dewiacje w różnych społecznościach, a nie tylko uporczywie w jednej i tej samej. Pozdrawiam serdecznie !


Absolutnie się z tobą nie zgadzam Fedorowicz, np. mnie nie obchodzą świeckie społeczności, mogą robić co chcą.
Za przestępstwa seksualne taka osoba jest karana i to nie małe kary są.
A jak wygląda sprawa z duchownymi, przenoszą zbrodniarzy do innej parafii, jak nie można już inaczej to procesy długo trwają a kara jest ledwo dostrzegalna i to jest zbrodnia , bo kary powinny być większe dla duchownych niż dla świeckich zbrodniarzy, a to dlatego,że duchowny ma uczyć ludzi o BOGU KOMU WIĘCEJ DANO, OD NIEGO WIĘCEJ POWINNO SIĘ WYMAGAĆ.
A jak jest to ty dobrze Fedorowicz o tym wiesz.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-06-27, 09:29   

nike napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Ojojoj, Oj wej ! ! Że tak się wyrażę po "naszemu"..bardzo przepraszam w takim razie. Ale jakoś nie znalazłem Twojego wpisu Droga Wiesiu w temacie dewiacji u lewicowców. A wiele pisałaś niezwykle szczegółowo o przypadkach dewiacji u księży mimo odłączenia jak piszesz "pudła od dekodera". Pisząc o dewiacjach należałoby podać dewiacje w różnych społecznościach, a nie tylko uporczywie w jednej i tej samej. Pozdrawiam serdecznie !


Absolutnie się z tobą nie zgadzam Fedorowicz, np. mnie nie obchodzą świeckie społeczności, mogą robić co chcą.
Za przestępstwa seksualne taka osoba jest karana i to nie małe kary są.
A jak wygląda sprawa z duchownymi, przenoszą zbrodniarzy do innej parafii, jak nie można już inaczej to procesy długo trwają a kara jest ledwo dostrzegalna i to jest zbrodnia , bo kary powinny być większe dla duchownych niż dla świeckich zbrodniarzy, a to dlatego,że duchowny ma uczyć ludzi o BOGU KOMU WIĘCEJ DANO, OD NIEGO WIĘCEJ POWINNO SIĘ WYMAGAĆ.
A jak jest to ty dobrze Fedorowicz o tym wiesz.

Wielce czcigodna Pani Nike! Zarówno dewiacje jak i przestępstwa seksualne występują w każdej społeczności tak religijnej, jak i nieregijnej na całym świecie. Jeżeli piszemy w "kółko Macieju i dookoła Wojtek" tylko o jednej religii w której ma to miejsce, tworzymy fałszywy obraz rzeczywistości noszący znamiona manipulacji. A ponieważ w uczciwej dyskusji chodzi o dojście do prawdy, nie możemy skwitować takich chwytów socjotechnicznych stwierdzeniem, że tylko coś w sztuczny sposób wyrwane z całości, jakiś mały jej fragment nas interesuje . To samo dotyczy wyrywania wersetów z biblijnego kontekstu, czy tłumaczeń Biblii z pominięciem jej tła kulturowego, historycznego i religijnego. Jeżeli na przykład kichanie i kaszel dotyczą podczas grypy sezonowej wszystkich, to nie można na tej podstawie dokonywać segregacji sanitarnej, dzielić ludzi na tych lepszych i tych gorszych, którzy nie uwierzyli propagandzie plandemicznej. Jeżeli na przykład wśród szewców, krawców, stolarzy, kominiarzy ma miejsce puszczanie bąków, to nie można przypisywać tej przypadłości jedynie szewcom i bezustannie tylko ich o to obwiniać. Przypominam, że w cywilizacji łacińskiej istotną rolę odgrywa pojęcie prawdy, a nie tego co ma tylko stwarzać jej pozory dla naiwnych. Co do kar za przestępstwo, zajmuje się tym wymiar sprawiedliwości. Ale konkretną winę trzeba najpierw udowodnić konkretnemu szewcowi w sądzie, a nie obwiniać wszystkich szewców.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-27, 09:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-06-27, 10:29   

Fedorowicz ty ciągle nawracasz do tych samych postów które już pisałeś, nie odpowiedziałeś na mój ten wyżej do którego niby się odnosisz, ale gadasz zupełnie o czym innym.
A więc :---- Czy ty wierzysz w Pismo Św.odpowiesz chyba TAK, a w tekst ?-------

Łuk. 12:48----BW-----
Lecz ten, który nie znał, choć popełnił coś karygodnego, odbierze niewiele razów. Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać.


O czym te teksty mówią :-- o kaszlu, czy o stolarzach, czy o duchowych sprawach,? A komu DUCHOWE SPRAWY SĄ POWIERZANE? Nie wiesz tego,że wygłupiasz się i o szewcach, krawcach gadasz? A taki "niby"wierzący katolik jesteś?
To ja ci powiem, KAPŁANOM,----NAUCZYCIELOM RELIGIJNYM i do tych ludzi w pierwszej kolejności jest ten tekst napisany, bo to oni odpowiadają za trzodę, bo są tej trzody pasterzami, a ryba psuje się od głowy.
Jeżeli łajdakiem zboczeńcem jest KAPŁAN TO KIM MOŻE STAĆ SIĘ OWIECZKA Z TEJ TRZODY?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-06-27, 15:19   

nike napisał/a:
Fedorowicz ty ciągle nawracasz do tych samych postów które już pisałeś...

Dlatego, że na moje pytania nikt nie odpowiada. Czy kiedyś ktoś odpowie ?
Cytat:
A więc :---- Czy ty wierzysz w Pismo Św. odpowiesz chyba TAK, a w tekst ?-------
Łuk. 12:48----BW-----Lecz ten, który nie znał, choć popełnił coś karygodnego, odbierze niewiele razów. Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać. O czym te teksty mówią :-- o kaszlu, czy o stolarzach, czy o duchowych sprawach,? A komu DUCHOWE SPRAWY SĄ POWIERZANE? Nie wiesz tego, że.. To ja ci powiem, KAPŁANOM,----NAUCZYCIELOM RELIGIJNYM i do tych ludzi w pierwszej kolejności jest ten tekst napisany, bo to oni odpowiadają za trzodę, bo są tej trzody pasterzami, a ryba psuje się od głowy. Jeżeli łajdakiem zboczeńcem jest KAPŁAN TO KIM MOŻE STAĆ SIĘ OWIECZKA Z TEJ TRZODY?

Oczywiście że na pasterzach religijnych spoczywa ogromna odpowiedzialność i z tym nikt dyskutować nie będzie. Ale może, jeśli Pani pozwoli przejdźmy do konkretów. Pastorzy pedofile? Wedle badań jest ich więcej niż księży !

Philipp Jenkins, znany historyk z Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii (USA), dokonał głębokich badań przykładów pedofilii i seksualnych nadużyć pośród duchowieństwa, co doprowadziło go do szalenie intrygujących informacji i wniosków, czego owocem stała się książka „Pedophiles and Priests, Anatomy of a Crisis” (Oxford University Press, 1996). Jak się okazuje, podczas gdy około 1,2 do 1,7 % księży katolickich zostało uznanych winnymi przestępstw pedofilskich (lub seksualnego wykorzystywania szczególnie chłopców, strony 80-82), a w większej ilości, bo aż 10% pastorom protestanckich dowiedziono wykroczenia na tle seksualnym, przy liczbie pastorów-pedofilów wahającej się pomiędzy 2% a 3% (strony 50-52). :shock:

Jest to więcej niż interesujące, zauważa Jenkins, zważywszy na to, iż w mediach nie zaistniał nigdy termin „pastor-pedofil” [z ang. „Pastor Pedophilia”, określenie stworzone w analogii do funkcjonującego w mediach anglojęzycznych popularnego terminu, określającego księży pedofili – przyp. tłum.]! Historyk uważa, że media, udowadniając pogląd głoszący swoistą potrzebę, „konieczność rozwiązłości” [ang. „necessity of sexual promiscuity”], znacznie przejaskrawiają istotę przestępstw pedofilskich dokonanych wśród katolickich księży, tworząc sobie pole pod całościową krytykę celibatu. Ciekawe jest więc odkrycie, że protestanccy pastorzy, których nakaz celibatu nie dotyczy, mają znacznie większy problem z nadużyciami seksualnymi, niż księża. Pastor-pedofil jest bowiem określeniem niepasującym do wizji „inżynierów społeczeństw” [ang. „social constructionists”], jak Jenkins określa media. Oto cytat:

„Jeden z najbardziej skandalicznych przypadków molestowania lat 80-tych dotyczył pastora Zielonoświątkowców, Tony’ego Leyv’y, który wykorzystał około stu chłopców z różnych południowych stanów, w przeciągu zaledwie kilku lat. Sprawa Leyv’y nie przebiła się jednak do społecznej świadomości, nie została wspomniana ani w książkach ani artykułach, analizujących przypadki nadużyć seksualnych wśród kleru."
Sue Widemark

Dlaczego na forum nikt o tym nie wspomniał ? :lol:

Cytat:
..wygłupiasz się i o szewcach, krawcach gadasz? A taki "niby" wierzący katolik jesteś ?
Ja do Pani zwracam się z szacunkiem i kulturą, a Pani do mnie jak menel z pod budki z piwem ? Oj nieładnie ! Fuj, Pani Nike ! :-x
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-27, 15:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2788
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 159/177
 89%
Wysłany: 2023-06-27, 15:42   

Fedorowicz napisał/a:
Pastorzy pedofile? Wedle badań jest ich więcej niż księży

Ja mam dość. Niedobrze się robi. Mam wrażenie, że jestem na forum dewiantów i zboczeńców, bo o niczym innym w żadnym temacie się nie pisze. Jakikolwiek temat nie poruszyć to lądowanie na pedofilach, lewakach, komuchach, rozwodnikach i aborcjach :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-06-27, 16:36   

Wiesława napisał/a:
..Ja mam dość. Niedobrze się robi. Mam wrażenie, że jestem na forum dewiantów i zboczeńców, bo o niczym innym w żadnym temacie się nie pisze. Jakikolwiek temat nie poruszyć to lądowanie na pedofilach, lewakach, komuchach, rozwodnikach i aborcjach :roll:

Ale jak była mowa o księżach pedofilach, to Wiesia nie miała dość i było jej dobrze ! A jeszcze podrzucała następne oskarżenia ! :-D :lol:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-27, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-06-27, 21:47   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
..Ja mam dość. Niedobrze się robi. Mam wrażenie, że jestem na forum dewiantów i zboczeńców, bo o niczym innym w żadnym temacie się nie pisze. Jakikolwiek temat nie poruszyć to lądowanie na pedofilach, lewakach, komuchach, rozwodnikach i aborcjach :roll:

Ale jak była mowa o księżach pedofilach, to Wiesia nie miała dość i było jej dobrze ! A jeszcze podrzucała następne oskarżenia ! :-D :lol:

Fedorowicz jak nie zaprzestaniesz, się wygłupjać rozstaniemy się
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-06-27, 21:57   

Fedorowicz ja już w tym temacie pisałam, że mnie nie obchodzi ilu jest zboczeńców w kościołach, każdy powinien ponieść największą karę, bo to jest zbrodnia na psychice dziecka.. Napisałam ,że wszyscy duchowni powinni być karani a nie odsyłani do innej parafii. A więc, każdy obojętnie z jakiego kościoła jest.
Jak na razie to niestety najwięcej zbrodniarzy jest w rzymskim kościele i nic nie pomożesz na to i przestań w końcu bzdury pisać, bo będziemy musieli się rozstać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-06-28, 06:51   

nike napisał/a:
Fedorowicz ja już w tym temacie pisałam, że mnie nie obchodzi ilu jest zboczeńców w kościołach.. .

Podałem wcześniej informację o pedofilii jako marginalnemu statystycznie występkowi który ma jednak miejsce w różnych religiach : "Ta kolejna część niezależnego dochodzenia w sprawie przemocy seksualnej wobec dzieci (IICSA) skupia się na innych wspólnotach religijnych niż Kościół Anglii i Kościół katolicki .Opublikowany w czwartek dokument dotyczy 38 wspólnot religijnych, w tym innych wyznań chrześcijańskich oraz islamu, judaizmu, hinduizmu i buddyzmu. Dzieci były wykorzystywane we wszystkich tych wspólnotach religijnych."Dziennik.pl
Podałem informację i statystyki, że w zborach Swiadków Jehowy w Australii doszło również do pedofilii. Podałem informację, że wśród pastorów protestanckich jest więcej takich przypadków, niż wśród księży. Podałem tez uczciwie źródła tych informacji. Chciałem tym dowieść, że zjawisko to choć występuje w różnych społecznościach religijnych ma charakter marginalny. I nie można robić z niego propagandowego bata na jakąś jedną wybrana grupę religijną z pominięciem innych.

Cytat:
Jak na razie to niestety najwięcej zbrodniarzy jest w rzymskim kościele i nic nie pomożesz na to..i przestań w końcu bzdury pisać, bo będziemy musieli się rozstać..

Udowodni Pani tym, że nie przyjmuje do wiadomości żadnych dowiedzionych faktów ani merytorycznych argumentów. To tak samo jakby kogoś nie tylko zwyzywać, ale i pobić za to, że powiedział prawdę. I jeszcze zakneblować. Ale na swoim własnym forum ma Pani oczywiście prawo pisać co tylko Pani się spodoba. Mnie zasmuciło to, że po wyrzuceniu usera Markerowa nie ma już na forum userów, którzy podzielaliby moje poglądy lub pragneliby dyskutować kulturalnie na tematy biblijne.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-28, 06:57, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-06-28, 08:25   

Napisałam wyraźnie, że nie bronię zbrodniarzy w żadnej denominacji, a ty bronisz w swoim kościele, chociaż wiesz dobrze, że to jest prawdą.

Pisaliśmy co robiły zakonnice ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi, to mówią archeolodzy, w średniowieczu był nawet posąg matki boskiej, kiedy grzesznik który z bólu przyznawał się , to go odsyłali do matki boskiej żeby go przytulała otwierały sie ramiona a figura przytulała nożami grzesznika. Do tego stopnia rzymski kościół mordował tych co nie chcieli mu służyć.
Skończmy już ten temat, bo szkoda zdrowia na roztrząsanie zła rzymskiego kościoła.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-06-28, 08:59   

Fedorowicz napisał/a:
Mnie zasmuciło to, że po wyrzuceniu usera Markerowa nie ma już na forum userów, którzy podzielaliby moje poglądy lub pragneliby dyskutować kulturalnie na tematy biblijne.

Markerów to moja sprawa, nie dyskutowana z właścicielką forum.
Można powiedzieć- moja samowolka.
Nie został wyrzucony, a zablokowany na miesiąc, aby ochłonął z inwektywami i przemyślał swe posty.
Po miesiącu automatycznie powróci Jego prawo do pisania.
Czy na długo?- to zależy wyłącznie od Niego.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-06-28, 10:06   

Ja bardzo chcę rozmawiać na temat Biblii i wszystko robię, żeby tak było, to ty Fedorowicz wypisujesz głupoty, typu lewacy itp i bronisz zaciekle tego co już jest nie do obronienia.

Biblia opisuje BABILON JAKO NIERZĄDNICĘ JEŻDŻĄCĄ NA BESTII I PIJANĄ KRWIĄ ŚWIĘTYCH. Proszę pokarz mi denominację religijną gorszą od rzymskiej, w cudzołóstwie, inkwizycji, chorobach wenerycznych papiestwa, rozpusty w klasztorach, gejostwie i pedofilii. Chciałeś usłyszałeś.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-06-28, 20:01   

Henryk napisał/a:
Markerów to moja sprawa, nie dyskutowana z właścicielką forum.
Można powiedzieć- moja samowolka. Nie został wyrzucony, a zablokowany na miesiąc, aby ochłonął z inwektywami i przemyślał swe posty. Po miesiącu automatycznie powróci Jego prawo do pisania. Czy na długo?- to zależy wyłącznie od Niego.

Gdy wróci, ciekaw jestem co odpowie na ten werset z Listu do Hebrajczyków, że Pan Jezus musiał się uczyć.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-06-28, 20:04   

nike napisał/a:
J.. ty Fedorowicz wypisujesz głupoty, typu lewacy itp i bronisz zaciekle tego co już jest nie do obronienia..

A to zupełnie inna sprawa. To są moje obawy, czy rezygnacja z wartości katolickich nie spowodowała upadku moralności na świecie. I też nie jestem do końca pewien, czy znajdowanie w Biblii sprzeczności nie spowoduje jakiegoś zgorszenia wśród ludzi wierzących. Bo jak powiedział pewien ksiądz, utożsamianie Boga z Biblią w sensie fundamentalistycznym, redukowanie Boga jedynie do Pisma świętego, stawianie tu znaku równości może być niebezpieczne.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-28, 20:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13