FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ap.Piotr jak i gdzie zginął
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-20, 10:43   

Henryk napisał/a:

Był jednym ze "starszych" zboru, nie mający władzy nad innymi.


Nie wiem o jaką władze ci chodzi...
Twoja wypowiedź miałaby sens, gdyby chodziło o władzę świecką.
Władzę pomiędzy apostołami Jezus definiował inaczej: „Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.”/Mt 20, 25b-28


Kościół Natomiast definiuje to tak :
Na nim jednym buduje swój Kościół i poleca mu swoje owce do pasienia.. A choć po zmartwychwstaniu również wszystkim Apostołom również nadaje władzę, mówiąc: Jako mię posłał Ojciec i ja was posyłam... Weźmijcie Ducha Świętego. Których grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a których zatrzymacie, są im zatrzymane, to przecież dla wskazania jedności, rozporządził swą powagą, że źródło tej jedności od jednego bierze początek.
Czym był Piotr, tym była i reszta Apostołów równym zaszczycona udziałem czci i władzy; lecz początek pochodzi z jednostki. Piotrowi dane jest pierwszeństwo, aby okazać, że JEDEN JEST KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA i JEDNA KATEDRA
Wszyscy są też pasterzami i jedna jest trzoda, która przez wszystkich Apostołów we wspólnej zgodzie ma być pasiona, aby była widocznie jednym Kościołem. (…)

Kto się nie trzyma tej jedności Kościoła, czy sądzi, że się trzyma wiary? Kto sprzeciwia się i opiera Kościołowi, kto pomija katedrę Piotra, na którym założony jest Kościół, czy mniema, że jest w Kościele, kiedy i błogosławiony Apostoł Paweł tego samego uczy i podaje za tajemnicę jedności, mówiąc: Jedno ciało i jeden Duch, jedna nadzieja wezwania waszego, jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden Bóg
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-20, 12:43   

Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:

Był jednym ze "starszych" zboru, nie mający władzy nad innymi.


Nie wiem o jaką władze ci chodzi...
Twoja wypowiedź miałaby sens, gdyby chodziło o władzę świecką.
Władzę pomiędzy apostołami Jezus definiował inaczej: „Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.”/Mt 20, 25b-28


Kościół Natomiast definiuje to tak :
Na nim jednym buduje swój Kościół i poleca mu swoje owce do pasienia.. A choć po zmartwychwstaniu również wszystkim Apostołom również nadaje władzę, mówiąc: Jako mię posłał Ojciec i ja was posyłam... Weźmijcie Ducha Świętego. Których grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a których zatrzymacie, są im zatrzymane, to przecież dla wskazania jedności, rozporządził swą powagą, że źródło tej jedności od jednego bierze początek.
Czym był Piotr, tym była i reszta Apostołów równym zaszczycona udziałem czci i władzy; lecz początek pochodzi z jednostki. Piotrowi dane jest pierwszeństwo, aby okazać, że JEDEN JEST KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA i JEDNA KATEDRA
Wszyscy są też pasterzami i jedna jest trzoda, która przez wszystkich Apostołów we wspólnej zgodzie ma być pasiona, aby była widocznie jednym Kościołem. (…)

Kto się nie trzyma tej jedności Kościoła, czy sądzi, że się trzyma wiary? Kto sprzeciwia się i opiera Kościołowi, kto pomija katedrę Piotra, na którym założony jest Kościół, czy mniema, że jest w Kościele, kiedy i błogosławiony Apostoł Paweł tego samego uczy i podaje za tajemnicę jedności, mówiąc: Jedno ciało i jeden Duch, jedna nadzieja wezwania waszego, jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden Bóg


Kościół kłamie. Ty też. W czasach Piotra KRK nie istniał.

Prawdziwy zbór ma być założony nie na kamieniu czyli Piotrze tylko na Panu Jezusie, to on jest skałą.


Kościół Katolicki FAŁSZYWIE twierdzi że skałą jest Piotr.

Mat. 16:18 BT Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą

Przekład dosłowny brzmi inaczej: A ja ci mówię: ty jesteś Kamieniem, a na tej opoce zbuduję mój Kościół

Przekład grecki: Ty jesteś Piotr (πέτρος, petros) i na tej skale (πέτρα, petra) zbuduje Mój Kościół.

Przekład dosłowny i grecki pokazują że Piotr nie jest skałą tylko kamieniem a to nie to samo. Kto jest zatem wspomnianą skałą?

1 Kor. 10:4 BW

i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus.


1 Kor. 3:11

Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.

Wersety jasno pokazują że skałą, fundamentem nie jest Piotr tylko Pan Jezus Chrystus.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-20, 21:03   

Zibi2 napisał/a:
[

Przekład dosłowny brzmi inaczej: A ja ci mówię: ty jesteś Kamieniem, a na tej opoce zbuduję mój Kościół

Przekład grecki: Ty jesteś Piotr (πέτρος, petros) i na tej skale (πέτρα, petra) zbuduje Mój Kościół.

Przekład dosłowny i grecki pokazują że Piotr nie jest skałą tylko kamieniem a to nie to samo. Kto jest zatem wspomnianą skałą?

1 :


Daruj sobie...
Wiersz 18 w oryginalnym zapisie wygląda następująco: καγω δε σοι λεγω οτι συ ει πετρος και επι ταυτη τη πετρα οικοδομησω μου την εκκλησιαν και πυλαι αδου ου κατισχυσουσιν αυτης

PETRA :
Ma różne znaczenia, wszystkie są na jeden temat:  kamień węgielny, może też dotyczyć gruntów kamienistych  skała  głaz
PETROS {pet'-ros}
kamień albo skała, względnie odłam skalny W zdaniu występuje jako imię nadane Piotrowi – imię pochodzące od słowa petra, sugerujące zakotwiczenie, silne oparcie. Petros nie występuje w NT inaczej, niż jako imię Piotra – jako takie bywa stosowane wymiennie z imieniem Kefas (od aramejskiego Kefa=Skała)
Ogarniasz to? :roll:

Całość KAI EPI TAYTE TE PETRA się tłumaczy:
I na tej skale. Czyli cały zwrot brzmi w tłumaczeniu literalnym „a ja ci mowie: ty jesteś Piotr i na tej skale zbuduje mój Kościół”, przy czym imię Piotr wywodzi się ze słowa skała....

może warto Ci zaznaczyć że w grece, w Nowym Testamencie grecki wyraz KAMYK brzmi PSEFOS i występuje dwa razy: Dz: 26:10 i Ap. 2:17.
Większy od kamyka kamień to po grecku litos i pojawia się już w Nowym Testamencie dużo częściej, np. Mt 3:9, Mk 5:5, itd.

Tak więc Zarówno Kefas jak i Petros oznaczają cos jeszcze większego od kamienia, i bardziej solidnego, względnie odłam skalny...

Tego ci już nie powiedzieli w zborze,?? :roll:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-20, 21:12   

Zibi2 napisał/a:
[

1 Kor. 3:11

Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.

Wersety jasno pokazują że skałą, fundamentem nie jest Piotr tylko Pan Jezus Chrystus.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Mamy tu dobrze z ilustrowany pewien fałszywy przez zibiego sposób poszukiwania Prawdy w Biblii :lol:
Otóż nie przeszukujesz jej pod kątem tematów, lecz pod kątem słów.
Jesteś Przedstawicielem skrajnie wypaczonych tego typu poglądów
traktujesz Pismo Święte nie jak żywy – także pod względem sformułowań – tekst literacki ale jak słownik, gdzie jedno określenie może być stosowane tylko do określonego podmiotu (np. skoro „skałą” został nazwany Bóg, to nie można tym słowem nazwać nikogo innego).
Typowe podejście różnych sekt :roll:
Jest to pogląd z gruntu fałszywy – Biblia „tak nie działa”.

Podam przykład ze zdania które ułomnie przytoczyles :

Jezus Chrystus nazwany został „fundamentem”: „Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus.”/ 1 Kor 3,11/
Wydawałoby się więc, że określenie „fundament” (w każdym razie w sensie czegoś na czym opiera się nasze zbawienie) jest zarezerwowane dla Jezusa
A jednak czytając dalej, znajdujemy w Piśmie takie oto wersety:
„A wiec nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - zbudowani na FUNDAMENCIE apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus.” /Ef 2,19-20/
Podobnie w Apokalipsie czytamy o Kościele Niebieskim, Nowym Jeruzalem, potocznie zwanym Niebem:
„A mur Miasta ma dwanaście warstw FUNDAMENTU , a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka.” (Ap. 21,14)

Jak widać, Pismo nie wzdraga się określić tych, którzy pozostają w jedności z Jezusem podobnymi określeniami jak Jego samego

;-)
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-20, 21:34   

Zibi2 napisał/a:
[
Przekład dosłowny i grecki pokazują że Piotr nie jest skałą tylko kamieniem a to nie to samo.


Tak.... Jezus bywa w Piśmie nazywany „Skałą” ale… jest też nazywany kamieniem, i to chyba znacznie częściej: :lol: „zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie KAMIENIEM węgielnym jest sam Chrystus Jezus.”/Ef 2,20/

„On jest KAMIENIEM , odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła.”/Dz 4,11/

„Jezus im rzekł: Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten KAMIEŃ , który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach.”/Mt 21,42/

nie wiem czy wiesz (zapewne nie) ale , określenie „kamień” i „skała” pod adresem Jezusa bywają używane zamiennie: „(…) jak jest napisane: Oto kładę na Syjonie KAMIEŃ obrazy i SKAŁĘ zgorszenia, a kto wierzy w niego, nie będzie zawstydzony.” /Rz 9,33/
„To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony. Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła - i KAMIENIEM upadku, i SKAŁĄ zgorszenia.”/1 Ptr 2,6-8a/

Na zakończenie by Cię już nie męczyć napływem informacji dodam tylko , że określenie „kamień” ma dodatkową symbolikę w świecie żydowskim, zapewne nieznaną osobom promującym takie tłumaczenie imienia Piotra jak ty :roll:

Słowo to (hebrajskie „ewen”) jest symbolem związku ojca z synem - tak więc przetłumaczenie „petros” na „kamień” nie osłabiałoby, lecz przeciwnie – wzmocniłoby wymowę słów Jezusa. 8-)
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2020-04-20, 21:34   

No oczywiste, tylko, że Piotra nie wymieniają te wersety jako głównego fundamentu :-D
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-20, 21:36   

Dariusz napisał/a:
No oczywiste, tylko, że Piotra nie wymieniają te wersety jako głównego fundamentu :-D


Bo nim nie jest... :lol:
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2020-04-20, 22:05   

Markerów napisał/a:
Bo nim nie jest...

Kolejny raz liczysz na niewiedzę czytelników. Bo Twój KK naucza tak:

KKK 936 Pan uczynił Piotra widzialnym fundamentem swojego Kościoła i powierzył mu jego "klucze". Biskup Kościoła w Rzymie, następca św. Piotra, "jest głową Kolegium Biskupów, zastępcą Chrystusa i pasterzem całego Kościoła tu na ziemi" (KPK, kan. 331).

KKK 937 Papież "cieszy się z ustanowienia Bożego najwyższą, pełną, bezpośrednią i powszechną władzą duszpasterską" (Sobór Watykański II, dekret Christus Dominus, 2).

KKK 881 Jedynie Szymona uczynił Pan Opoką swojego Kościoła, nadając mu imię Piotr. Powierzył mu klucze Kościoła (Por. Mt 16,18-19.; ustanowił go pasterzem całej trzody (Por. J 21, 15-17). "Dar związywania i rozwiązywania, dany Piotrowi, został udzielony także Kolegium Apostołów pozostającemu w łączności z głową swoją" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 22). Ta pasterska misja Piotra i innych Apostołów stanowi jeden z fundamentów Kościoła. Jest ona kontynuowana przez biskupów pod prymatem Piotra.

KKK 882 Papież, Biskup Rzymu i następca św. Piotra, jest "trwałym i widzialnym, źródłem i fundamentem jedności zarówno biskupów, jak rzeszy wiernych" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 23). "Biskup Rzymski z racji swego urzędu, mianowicie urzędu Zastępcy Chrystusa i Pasterza całego Kościoła, ma pełną, najwyższą i powszechną władzę nad Kościołem i władzę tę zawsze ma prawo wykonywać w sposób nieskrępowany" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 22; por. dekret Christus Dominus, 2; 9).

Chcesz uchodzić za 'oblatanego' w nauce KK ale chyba się raczej zgrywasz.
Ostatnio zmieniony przez Dariusz 2020-04-20, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-21, 05:52   

Dariusz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Bo nim nie jest...

Kolejny raz liczysz na niewiedzę czytelników. Bo Twój KK naucza tak:

KKK 936 Pan uczynił Piotra widzialnym fundamentem swojego Kościoła i powierzył mu jego "klucze". Biskup Kościoła w Rzymie, następca św. Piotra, "jest głową Kolegium Biskupów, zastępcą Chrystusa i pasterzem całego Kościoła tu na ziemi" (KPK, kan. 331).

KKK 937 Papież "cieszy się z ustanowienia Bożego najwyższą, pełną, bezpośrednią i powszechną władzą duszpasterską" (Sobór Watykański II, dekret Christus Dominus, 2).

KKK 881 Jedynie Szymona uczynił Pan Opoką swojego Kościoła, nadając mu imię Piotr. Powierzył mu klucze Kościoła (Por. Mt 16,18-19.; ustanowił go pasterzem całej trzody (Por. J 21, 15-17). "Dar związywania i rozwiązywania, dany Piotrowi, został udzielony także Kolegium Apostołów pozostającemu w łączności z głową swoją" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 22). Ta pasterska misja Piotra i innych Apostołów stanowi jeden z fundamentów Kościoła. Jest ona kontynuowana przez biskupów pod prymatem Piotra.

KKK 882 Papież, Biskup Rzymu i następca św. Piotra, jest "trwałym i widzialnym, źródłem i fundamentem jedności zarówno biskupów, jak rzeszy wiernych" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 23). "Biskup Rzymski z racji swego urzędu, mianowicie urzędu Zastępcy Chrystusa i Pasterza całego Kościoła, ma pełną, najwyższą i powszechną władzę nad Kościołem i władzę tę zawsze ma prawo wykonywać w sposób nieskrępowany" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 22; por. dekret Christus Dominus, 2; 9).

Chcesz uchodzić za 'oblatanego' w nauce KK ale chyba się raczej zgrywasz.


I gdzie w tych zdaniach jest mowa że Piotr "jest głównym fundamentem"??.
Tak jak to prubujesz przedstawić fałszywie.....
A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - zbudowani na FUNDAMENCIE APOSTOŁÓW i proroków, gdzie KAMIENIEM WĘGIELNY jest SAM CHRYSTUS JEZUS . W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.” Mamy tu ciekawe stwierdzenie – Biblia zdaje się rozróżniać

Kk podaje zgodnie :
Kanon 424 Poruszeni przez łaskę Ducha Świętego i pociągnięci przez Ojca, wierzymy i wyznajemy o Jezusie: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego” (Mt 16,16). Na skale tej wiary, wyznanej przez św. Piotra, Chrystus założył swój Kościół.
Kanon 552 (…) Piotr z racji wyznanej wiary pozostanie niezachwianą skałą Kościoła. Będzie strzegł tej wiary przed wszelką słabością oraz umacniał w niej swoich braci
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2020-04-21, 08:02   

Skoro KK naucza, że:
KKK 881 Jedynie Szymona uczynił Pan Opoką.

JEDYNIE. To proste słowo. Tylko, że ty nauczasz dwojako. raz podajesz naukę biblijną z czym łatwo się zgodzić (że fundamentem głównym jest Jezus ale i całe grono apostołów również), a twój KK uczy, że jedynie Piotr.

Pisz zrozumiale, bez tego nieudolnego kombinowania a będzie OK.
Czytać potrafię.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-21, 10:09   

Markerów napisał/a:
Zibi2 napisał/a:
[

Przekład dosłowny brzmi inaczej: A ja ci mówię: ty jesteś Kamieniem, a na tej opoce zbuduję mój Kościół

Przekład grecki: Ty jesteś Piotr (πέτρος, petros) i na tej skale (πέτρα, petra) zbuduje Mój Kościół.

Przekład dosłowny i grecki pokazują że Piotr nie jest skałą tylko kamieniem a to nie to samo. Kto jest zatem wspomnianą skałą?

1 :


Daruj sobie...
Wiersz 18 w oryginalnym zapisie wygląda następująco: καγω δε σοι λεγω οτι συ ει πετρος και επι ταυτη τη πετρα οικοδομησω μου την εκκλησιαν και πυλαι αδου ου κατισχυσουσιν αυτης

PETRA :
Ma różne znaczenia, wszystkie są na jeden temat:  kamień węgielny, może też dotyczyć gruntów kamienistych  skała  głaz
PETROS {pet'-ros}
kamień albo skała, względnie odłam skalny W zdaniu występuje jako imię nadane Piotrowi – imię pochodzące od słowa petra, sugerujące zakotwiczenie, silne oparcie. Petros nie występuje w NT inaczej, niż jako imię Piotra – jako takie bywa stosowane wymiennie z imieniem Kefas (od aramejskiego Kefa=Skała)
Ogarniasz to? :roll:

Całość KAI EPI TAYTE TE PETRA się tłumaczy:
I na tej skale. Czyli cały zwrot brzmi w tłumaczeniu literalnym „a ja ci mowie: ty jesteś Piotr i na tej skale zbuduje mój Kościół”, przy czym imię Piotr wywodzi się ze słowa skała....

może warto Ci zaznaczyć że w grece, w Nowym Testamencie grecki wyraz KAMYK brzmi PSEFOS i występuje dwa razy: Dz: 26:10 i Ap. 2:17.
Większy od kamyka kamień to po grecku litos i pojawia się już w Nowym Testamencie dużo częściej, np. Mt 3:9, Mk 5:5, itd.

Tak więc Zarówno Kefas jak i Petros oznaczają cos jeszcze większego od kamienia, i bardziej solidnego, względnie odłam skalny...

Tego ci już nie powiedzieli w zborze,?? :roll:



Naciągane bzdury. Zresztą cały czas piszesz bzdury. Religijny oszust.

Dlaczego nie komentujesz wersetów gdzie jasno pisze ze skałą jest Pan Jezus obłudniku?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-21, 10:49   

Dariusz napisał/a:
Skoro KK naucza, że:
KKK 881 Jedynie Szymona uczynił Pan Opoką.

JEDYNIE. To proste słowo. Tylko, że ty nauczasz dwojako. raz podajesz naukę biblijną z czym łatwo się zgodzić (że fundamentem głównym jest Jezus ale i całe grono apostołów również), a twój KK uczy, że jedynie Piotr.

Pisz zrozumiale, bez tego nieudolnego kombinowania a będzie OK.
Czytać potrafię.


A to dziwne... Bo robisz wrażenie jakbyś nie potrafił.. :roll:
Jeszcze raz od początku byś zrozumiał...

Kor 10,4 czytamy że to Jezus jest „duchową skałą”, zaś w Dz 4,11 napisano o Jezusie: „On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła.”.
Nawet , sam apostoł Piotr, mając na myśli Jezusa, pisze: „Zbliżając się do Tego, który jest żywym kamieniem, odrzuconym wprawdzie przez ludzi, ale u Boga wybranym i drogocennym, wy również, niby ŻYWE KAMIENIE , jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa.
To bowiem zawiera się w Piśmie:
Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony. Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła - i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni. Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła, wy, którzyście byli nie - ludem, teraz zaś jesteście ludem Bożym, którzyście nie dostąpili miłosierdzia, teraz zaś jako ci, którzy miłosierdzia doznali.”/ 1 P 2,4-10/

Z tekstu wynika jednoznacznie: 
Jezus jest kamieniem węgielnym  Jak każda budowla my (nowy Naród Wybrany, Kościół) jesteśmy budowani poczynając od Kamienia węgielnego, czyli od Jezusa.

Przytoczone teksty mają pełne odzwierciedlenie w innych częściach Pisma, np. Paweł także zwraca uwagę na pierwszeństwo Jezusa w Kościele:
„On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim.”/ Kol 1,17-18/

I tu uwaga dla ciebie jeśli zajrzysz do Listu do Efezjan 2,19-22 oczom twoim ukaże się tekst:
„A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - ZBUDOWANIE na FUNDAMENCIE APOSTOŁÓW i proroków, GDZIE KAMIENIEM WĘGIELNY jest SAM CHRYSTUS Jezus.
W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.”

TAK więc Biblia zdaje się rozróżniać „fundament” Kościoła od decydującego o spójności całej budowli „kamienia węgielnego”.

Prawda jest taka , iż Jezus – absolutna podstawa gmachu Kościoła buduje na „podłożu ludzkim”.
Czyli :
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą....

I tu płęta której nie rozumiesz :
Kościół nie twierdzi, jakoby Jezus obiecał zbudować Kościół na osobie Piotra - Piotr reprezentuje tu urząd a nie siebie osobiście
8-)
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-21, 10:51   

Zibi2 napisał/a:
[quote


Naciągane bzdury. Zresztą cały czas piszesz bzdury. Religijny oszust.
obłudniku?


Taa wiem rozumiem twoje oburzenie.... Zawsze jest takie samo kiedy zaczyna brakować argumentów.... Pozostają tylko wycieczki personalne... :roll:

Jakie to żałosne...
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7112
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5512/7220
 76%
EXP: 57/373
 15%
Wysłany: 2020-04-21, 10:57   

Markerów napisał/a:
I tu płęta której nie rozumiesz :
Kościół nie twierdzi, jakoby Jezus obiecał zbudować Kościół na osobie Piotra - Piotr reprezentuje tu urząd a nie siebie osobiście 8-)

Z tej "płety" uśmiałem się. :lol:

To tak jak z tym obrazem. Gadał chłop i gadał...
Kościół (oczywiście kler KK) twierdzi, że są zbudowani na opoce, czyli Piotrze.
Tą opoką, czyli skałą jest oczywiście według nich pierwszy papież- Piotr.

Puenty nie będzie.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-21, 11:00   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
I tu płęta której nie rozumiesz :
Kościół nie twierdzi, jakoby Jezus obiecał zbudować Kościół na osobie Piotra - Piotr reprezentuje tu urząd a nie siebie osobiście 8-)

Z tej "płety" uśmiałem się. :lol:

To tak jak z tym obrazem. Gadał chłop i gadał...
Kościół (oczywiście kler KK) twierdzi, że są zbudowani na opoce, czyli Piotrze.
Tą opoką, czyli skałą jest oczywiście według nich pierwszy papież- Piotr.

Puenty nie będzie.


Tak tylko Piotr to urząd a nie Sama osoba Piotra
" ;-)
Masz coś merytorycznego do powiedzenia jeszcze??
Jak nie to dziękuję...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13