FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rzym Babilonem?
Autor Wiadomość
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-07, 23:47   

Ap. 13:3. A jedną z jej głów, jakoby na śmierć zabito; a czciła śmiertelną ranę siebie samej. Więc cała ziemia była pełna podziwu za bestią.

Jaki to jest przekład ?


"Zadanie śmiertelnej rany nie oznacza, że otrzymujący ją natychmiast umiera:"
Zgadzam się z powyższym

"Kościół Chrystusowy jest wybierany z wszystkich narodów"
Z tym tez się zgadzam można by dodać że na przestrzeni wieków

Co do pozostałych tez które podałeś

1) po wyrwaniu trzech rogów z dziesięciu, powstała "śmiertelna rana"
2) a mały róg czwartej, strasznej bestii, zajął pozycję "ósmego rogu"
3) Bestia z morza po zadaniu śmiertelnej rany jednaj z jej głów, czyli w czasie jej dążenia do wyjścia z otchłani jest też ukazana, jako cała śmiertelnie zraniona

Powyższych 3 tez nie jestem wstanie potwierdzić zaprzeczyć nie analizowałem za mało wiedzy mam na tą chwilę

4) W czasie uznawanym za starożytny, cztery bestie z 7 rozdziału Ks. Daniela, są ukazane jako cztery odrębne, po sobie następujące

Zgadzam się - Tak to są 4 po sobie następujące królestwa przy czym 4 jest ostatnie
Moja teza - Nierządnica z Objawienia Św. Jana siedzi na 4 zwierzęciu z księgi Daniela.

To poniżej skąd ta teza ?

"czciła śmiertelną ranę siebie samej - jest to symbol wewnętrznych walk i samouwielbienia. Oznacza to intrygi skrytobójcze w dążeniu do przejęcia sukcesji władzy."
Ostatnio zmieniony przez roztropny 2022-10-08, 00:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-08, 07:48   

roztropny napisał/a:
Myślę że ta jedna z 7 głów która była śmiertelnie raniona jest wskazówką - głowa to jak sądzę ( lud naród królestwo z ziemską władzą państwową )

Dlaczego Izrael mi pasuje ponieważ jest to królestwo które otrzymało śmiertelną ranę - zostało wymazane z mapy świata jednoocznie rana została uleczona to królestwo zostało przywrócone światu ( po 2000 lat )


Takie ustalenie pasuje takze do Polski, która została wymazana z map na 123 lata. Są jeszcze inne takie kraje.
Śmiertelną ranę besti z morza (Ap. 13:3), mającej siedem głów i dziesięć rogów, należy wiązać z śmiertelną raną czwartej bestii z 7 rozdz. Ks. Dan., po wyrwaniu jej trzech rogów. Ta bestia także wyszła z morza i ma dziesięć rogów. Siedem głów mają wszystkie cztery bestie z 7 rozdz. Ks. Dan., razem wzięte:
1. Babilonu;
2. Persji.
3-6. Grecji;
7. Rzymu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-08, 09:42   

W moim przekonaniu Ap 17-11 to jest opis 8 głowy a właściwie 7 głowy bo 7 i 8 to jest ta sam głowa ( królestwo) które było potem go nie było i znowu jest


Ap 17- 11


Bestia, którą widziałeś, była, a nie ma jej, i ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę. A mieszkańcy ziemi będą się zdumiewać — ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia od założenia świata — spoglądając na Bestię, iż była i nie ma jej, a ma przybyć.

Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej, ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę. A zdumieją się mieszkańcy ziemi, ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia od założenia świata - spoglądając na Bestię, iż była i nie ma jej, a ma przybyć.

Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.

Bestia, którą widziałeś, była, ale już jej nie ma; ma wyjść z przepaści, aby pójść na zagładę. I zdumienie ogarnie wszystkich mieszkańców ziemi, tych, których imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia. Będą bowiem patrzyli na Bestię, która kiedyś była, potem znikła i znów miała się pojawić.


Bestia, którą widziałeś była, lecz jej nie ma. A gdy wyjdzie z otchłani, pójdzie na zatracenie. Mieszkańcy ziemi, których imię nie zostało zapisane od początku świata w księdze życia, zdziwią się, patrząc na bestię, która była, której nie ma i która pojawi się znowu.

Bestyja, którąś widział, była, a nie jest, a ma wystąpić z przepaści, a iść na zginienie; i zadziwią się mieszkający na ziemi, (których imiona nie są napisane w księgach żywota od założenia świata), widząc bestyję, która była, a nie jest, a przecię jest.



moja teza że opisana tu 7 i 8 głowa bestii to jedna i ta sama - Izrael i jego władza państwowa
Z całym sowim poparciem dla doktryn stojących w opozycji do Boga i Pisma Św. jak np LGBT
Widząc te marsze w Izraelu naprawdę się zdziwiłem ale i wielu innych nauk doktryn jawnie występujących przeciwko Bogu. ( Czy można tu mówić o bluźnierstwach ? )


Był niema go i znowu jest

Oczywiście pasuje i inne kraje być może kilka się znajdzie ale czy aby na pewno nie mamy w piśmie wskazówek że nie chodzi o te inne ?

Róg zwierzęcia którym jak sądzę był Aleksander Wielki został złamany władza
podzielona na 4 - a jeden z nich wyrośl ku ? - przepięknej ziemi może nie tyle to dowód co poszlaka.
Nad tymi królami jeszcze będę się zastanawiał
Ostatnio zmieniony przez roztropny 2022-10-08, 10:32, w całości zmieniany 9 razy  
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-08, 09:58   

Jeśli chodzi o królów ( rogi o których piszesz ) wiem że 5 już upadło w chwili gdy proroctwo było spisywane przez Sw. Jana

Ap. 17-10
"I siedmiu jest królów:
pięciu upadło,
jeden istnieje,
inny jeszcze nie przyszedł,
a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać"

królów jeszcze nie analizowałem - wyrwane rogi oznaczają moim zdaniem upadłych królów - usuniętych w ich miejsce mogą powstać inni przejąć władze w taki czy inny spsób.

Prawdziwą moim zdaniem tezą będzie też że ostatnia bestia nosi atrybuty wszystkich poprzednich bestii
Nogi jak u niedźwiedzia ... paszcza lwa.. itd
Ostatnio zmieniony przez roztropny 2022-10-08, 10:14, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-08, 20:15   

roztropny napisał/a:
Myślę że ta jedna z 7 głów która była śmiertelnie raniona jest wskazówką - głowa to jak sądzę ( lud naród królestwo z ziemską władzą państwową )

Dlaczego Izrael mi pasuje ponieważ jest to królestwo które otrzymało śmiertelną ranę - zostało wymazane z mapy świata jednoocznie rana została uleczona to królestwo zostało przywrócone światu ( po 2000 lat )


Staram się zrozumieć Twoje aktywne dążenie, które zasługuje na uwagę. Chociaż Izrael może wchodzić w skład nierządnicy, to jednak ne może być jedną z głów bestii. Dlaczego :?: Otóż z bardzo prostego powodu. Gdy królestwo Izraela, a następnie i Judzkie upadły, a nawet przestały istnieć, to dopiero wtedy powstają Imperia uniwersalne, takie jak Babilon, Persja, Grecja i Rzym, które w Apokalipsie zostały ukazane już jako system ujednolicony pod postacią jednej bestii, czy to smoka, czy bestii, wychodzącej z morza, a następnie tej samej, wychodzącej z otchłani.
Największa walka w czasie panowania bestii - sukcesorów, została stoczona w czasie panowania bestii czwartej, i to jej głowie, została zadana śmiertelna rana. Stało się to po wyrwaniu trzech rogów (WANDALOWIE, HERULOWIE I OSTROGOCI). W ujednoliconym już bycie o zasięgu światowym, przedstawione to jest w postaci śmiertelnego zranienia jednej z głów, czyli głowy rzymskiej. Rana ta była zadana od IV wieku, gdy rozpoczęły się walki z narodami ariańskimi. Imperium Rzymskie przestało istnieć, chociaż nie od razu. Jego władzę na jego oczach, wykonywała uzurpaorka, czyli Pańswo Kościelne (grecko - rzymskie). W tym czasie Izrael już dawno nie istniał. Z tego prostego powodu nie może on być głową śmiertelnie zranioną.
Przemyśl to rozważnie. Jestem gotów udzielić Tobie pomocy w zrozumieniu w sprawie bestii, stosownie z tym, co mi zostało dane zrozumieć w wierze, dzięki Słowu Bozemu, odczytywanemu na podstawie Konkordancji Stronga.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-08, 20:58   

roztropny napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ap. 13:3. A jedną z jej głów, jakoby na śmierć zabito; a czciła śmiertelną ranę siebie samej. Więc cała ziemia była pełna podziwu za bestią.


Jaki to jest przekład ?


Jest to odczytywanie Pisma Świętego na podstawie Konkordancji Stronga, Izj. 29:11

roztropny napisał/a:
Co do pozostałych tez które podałeś

Pokoja napisał/a:
1) po wyrwaniu trzech rogów z dziesięciu, powstała "śmiertelna rana"
2) a mały róg czwartej, strasznej bestii, zajął pozycję "ósmego rogu"
3) Bestia z morza po zadaniu jej śmiertelnej rany, czyli jednaj z jej głów, czyli w czasie jej dążenia do wyjścia z otchłani jest też ukazana, jako cała śmiertelnie zraniona


Powyższych 3 tez nie jestem wstanie potwierdzić zaprzeczyć nie analizowałem za mało wiedzy mam na tą chwilę


Ad 1. Jeżeli zwierzęciu zostaja wyrwane rogi to taka śmiertelna rana oznacza dla niego śmierć. Nie musi ona jednak nastąpić od razu, jeżeli otrzyma jakąś pomoc.

Ad 2 W Ap. 17:11 czytamy, że siódmy król jest

Ap. 17:11. Bestia, która była a nie jest, ta sama jest także ósmym, a jest z powodu siedmiu, więc idzie na zagładę. [KS]
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=5646

Ad 3. To wynika z faktu, że tylko jeden raz jest tłumaczone znaczenie siedmiu głów (7 gór i 7 królów) i dziesięciu rogów. W związku z tym takie byty jak smok, bestia z morza i ta sama, wychodząca z otchłani po ożywieniu posągu bestii, odnoszą się do jednego bytu władzy światowej, ale w trzech różnych stanach.

roztropny napisał/a:
Pokoja napisał/a:
4) W czasie uznawanym za starożytny, cztery bestie z 7 rozdziału Ks. Daniela, są ukazane jako cztery odrębne, po sobie następujące


Zgadzam się - Tak to są 4 po sobie następujące królestwa przy czym 4 jest ostatnie
Moja teza - Nierządnica z Objawienia Św. Jana siedzi na 4 zwierzęciu z księgi Daniela.


Raczej trochę inaczej. Ona siedzi na całej bestii, ale w czasie panowania czwartej bestii z śmiertelną raną jej głowy, a zarazem głową całej bestii, mającej siedem głów i dziesięć rogów

roztropny napisał/a:
To poniżej skąd ta teza ?

Pokoja napisał/a:
"czciła śmiertelną ranę siebie samej - jest to symbol wewnętrznych walk i samouwielbienia. Oznacza to intrygi skrytobójcze w dążeniu do przejęcia sukcesji władzy."


Gdy upadło Imperium Rzymskie w wyniku walk z narodami ariańskimi, to najpierw zostało podzielone na Wschodnie i Zachodnie Cesarstwo Rzymskie. Walki te zostały wykorzystane przez bestię dwurożną, wychodzącą z ziemi (Państwo Kościelne, grecko - rzymskie) do uzurpowania sobie upadającej władzy, już śmiertelnie zranionej głowy. Dla ukrycia tego faktu, zaczęto czcić ą śmiertelną ranę, aby odwrócić uwagę o faktu spisku, dla uzurpacji sobie władzy. To stało się sposobnością do przejęcia władzy, ale zarazem i zmuszało do postawienia posągu tej bestii, aby ją czcić. Taka maskarada była na podobieństwo skrytobójczego działania następcy cesarza, aby go zabić i stać się uzurpatorem. Taki następca, sprawia wtedy pozoru czczenia zabitego poprzednika.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-08, 22:32   

"Jeżeli zwierzęciu zostają wyrwane rogi to taka śmiertelna rana oznacza dla niego śmierć"

No CHWILECZKĘ

Czy gdzieś w Piśmie Św napisane jest że śmiertelna rana nastąpiła na skutek wyrwania rogów albo w wyniku ich wyrwania ?

No niema tego ?

"Gdy królestwo Izraela, a następnie i Judzkie upadły, a nawet przestały istnieć, to dopiero wtedy powstają Imperia uniwersalne, takie jak Babilon
"

Ja wiem że Juda została podbita przez Babilon więc on już istniał mylisz się

To raz a dwa 7 głową nie jest według mnie naród Izraela a władza państwowa Izraela to miałem na myśli i narzazie ku temu się skłaniam

Ostatnia bestia o 7 głowach to globalna władza składająca się z 7 władz która zmusi mieszkańców ziemi do przyjęcia znamienia bestii i obejmie zasięgiem całą ziemię.


I te 7 władz głów to nie są stare królestwa jak babilon medo-persja ... to będą to współczesne królestwa możliwe że i Rzym jako władza ...
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-09, 22:45   

roztropny napisał/a:
Pokoja napisał/a:
"Jeżeli zwierzęciu zostają wyrwane rogi to taka śmiertelna rana oznacza dla niego śmierć"


No CHWILECZKĘ

Czy gdzieś w Piśmie Św napisane jest że śmiertelna rana nastąpiła na skutek wyrwania rogów albo w wyniku ich wyrwania ?

No niema tego ?


Mi chodziło o to, co się dzieje w rzeczywistości, dla zwierzęcia, gdy drugie pozbawi go rogów, a nie o to, co zostało zapisane w Piśmie Świętym. W nim jest napisane, że trzy rogi zostały wyrwane na głowie czwartej bestii z 7 rozdz. Ks. Daniela.

roztropny napisał/a:
Pokoja napisał/a:
"Gdy królestwo Izraela, a następnie i Judzkie upadły, a nawet przestały istnieć, to dopiero wtedy powstają Imperia uniwersalne, takie jak Babilon"


Ja wiem że Juda została podbita przez Babilon więc on już istniał mylisz się

To raz a dwa 7 głową nie jest według mnie naród Izraela a władza państwowa Izraela to miałem na myśli i narzazie ku temu się skłaniam

Ostatnia bestia o 7 głowach to globalna władza składająca się z 7 władz która zmusi mieszkańców ziemi do przyjęcia znamienia bestii i obejmie zasięgiem całą ziemię.

I te 7 władz głów to nie są stare królestwa jak babilon medo-persja ... to będą to współczesne królestwa możliwe że i Rzym jako władza ...


Władza uniwersalnego imperiom Babilonu, nastała, dopiero po upadku królestwa Judzkiego, Dan. 2:37,38. Zgadzam się, że państwo Babilon istniało dużo wcześniej, nawet przed powstaniem Izraela. Jednak tu chodzi o imperium, a nie sam byt państwowy. Tak więc głową nie może być władza państwa Izraela.

Bestia o 7 głowach to globalna hygryda, składająca się z 7 siedmiu systemów władz imperiów takich jak: Od Babilonu do Rzymu. Z Dan. 7:11,12, wynika, że one istnieją, aż do końca i razem kończą żywot. Wszystkie te imperia mają współcześnie swoje odpowiedniki. Nie inaczej. Mamy do czynienia z nową odsłoną sprawowania przez nie władzy, a nie z nowym globalnym bytem.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-10, 01:29   

"wynika, że one istnieją, aż do końca i razem kończą żywot. " Daniel wyjsnia sen krolowi i wyklada mu ze krolestwa nastepuja po sobie. I mamy Babilon MedoPersja Grecja oraz krolestwo czwarte. To co jest pewne to to ze 4 jest ostatnie.
Czy czwarte to Rzym ? Jesli juz to moim zdaniem Rzym to pierwsza z 7 glow czwartego ostatniego ( zwierzecia )
Ostatnio zmieniony przez roztropny 2022-10-10, 01:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-10, 10:13   

roztropny napisał/a:
moja teza że opisana tu 7 i 8 głowa bestii to jedna i ta sama - Izrael i jego władza państwowa
Z całym sowim poparciem dla doktryn stojących w opozycji do Boga i Pisma Św. jak np LGBT
Widząc te marsze w Izraelu naprawdę się zdziwiłem ale i wielu innych nauk doktryn jawnie występujących przeciwko Bogu. ( Czy można tu mówić o bluźnierstwach ? )


- To świadczy, że tak spaczony system wartości należy do Babilonu Wielkiego, Mat. 23:35-38; Ap. 18:24

roztropny napisał/a:
Był niema go i znowu jest


Było potężne Cesarstwo/ Imperium Rzymskie, ale wraz z nastaniem Chrześcijaństwa, doszło do podziału go na Wschodnie C. Rz., i Zachodnie C. Rz. Następnie wyniku wojen z narodami Ariańskimi, doszło do zniknięcia Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego i wyłonienia się systemu papieskiego i powstania Państwa Kościelnego, Grecko Rzymskiego. Z czasem doszło także do upadku Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego. Przestało ono istnieć w takiej postaci, ale w miejsce jego, na jego oczach uzurpatorską władzę, sprawowała bestia dwurożna, wychodząca z ziemi. Aby ukryć skrytobójczy fakt zamachu, dokonanego przez nią na bestii (5 głów, 10 rogów), wychodzącej z morza, postanowiła, aby uczynić jej obraz i go czcić. W związku z tym, że bestia z śmiertelną raną, nadal żyła (jeszcze żyje), dokonano jakby ożywienia tego obrazu. Jest to jednak iluzoryczne, ponieważ to ta sama bestia z morza, odzyskuje swoją władzę na czas swojej „agonii” (New Age - Globalizacja). W wyniku tego bestia z morza po ożywieniu, niby jej obrazu (posągu), wychodzi z otchłani na zginięcie („agonię”). Fakt, że jest to, ta sama bestia z morza, został zakryty w ten sposób, że nierządnica, siedząca na niej, zakryła to, co było wcześniej widoczne, Ap. 13:1-3.

W ten sposób bestii nie było, chociaż nadal istniała. Podobnie odebrano władzę poprzednikom Rzymu, ale ich życie zostało zachowane, aż do zginięcia całej bestii w ogniu, razem z nierządnicą.

Połączyłem w tym wpisie postu, ukazaną symbolicznie przed Wiekiem Ewangelii, rzeczywistość dotyczącą następujących po sobie, czterech bestii z 7 rozdz. Ks. Daniela, połączyłem ją z ujednoliconym już ich opisem pod postacią jednej bestii, wychodzącej z morza.

roztropny napisał/a:
Róg zwierzęcia którym jak sądzę był Aleksander Wielki został złamany władza
podzielona na 4 - a jeden z nich wyrośl ku ? - przepięknej ziemi


Róg Kozła (Grecji) nie odpowiada tylko panowaniu Aleksandra, rozdzielonemu ostatecznie na cztery królestwa diadochów, ale także demokrację grecką. Demokracja ta w późniejszym czasie, dała początek czterem formom demokracji:
1.Feudalnej;
2. Kapitalistycznej;
3. Socjalistycznej i
4. Komunistycznej. Wyrazicielem tej formy demokracji jest obecnie rzeczywistość Internetu. Działa on według zasady Komunistycznej: Każdy z niego bierze według potrzeb, a wnosi do niego wed€g swoich możliwości

roztropny napisał/a:
Jeśli chodzi o królów ( rogi o których piszesz ) wiem że 5 już upadło w chwili gdy proroctwo było spisywane przez Sw. Jana

Ap. 17-10
"I siedmiu jest królów:
pięciu upadło,
jeden istnieje,
inny jeszcze nie przyszedł,
a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać"

Do tego jeszcze się odniosę, gdyż jak wyżej ma to dwuetapowe znaczenie

roztropny napisał/a:
Prawdziwą moim zdaniem tezą będzie też że ostatnia bestia nosi atrybuty wszystkich poprzednich bestii
Nogi jak u niedźwiedzia ... paszcza lwa.. itd.


Jest to nadal kontynuacja na podobieństwo drzewa liściastego o czterech kolejno wyrastających i rozgałęziających się odnogach, które w ich koronach, posiada wiele gałęzi. Ty patrzysz na tą rozdrobnioną już rzeczywistość bestii, ale zorganizowaną, najpierw Świętym Przymierzu (prekursor Unii Europejskiej), następnie w Lidze Narodów i obecnie w ONZ, które jest prekursorem Globalizacji

roztropny napisał/a:
"wynika, że one istnieją, aż do końca i razem kończą żywot. " Daniel wyjsnia sen krolowi i wyklada mu ze krolestwa nastepuja po sobie. I mamy Babilon MedoPersja Grecja oraz krolestwo czwarte. To co jest pewne to to ze 4 jest ostatnie.
Czy czwarte to Rzym ? Jesli juz to moim zdaniem Rzym to pierwsza z 7 glow czwartego ostatniego ( zwierzecia )


Rzym jest czwartą bestią, która przez dziesięć rogów i zuchwałe usta jej małego rogu, występuje w bestii (7 głów i 10 rogów), występującej z morza. Należy on więc do struktury władzy tej bestii. Nie można rozpatrywać jednej (czwartej) bez drugiej (7 głów i 10 rogów).
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-11, 22:51   

"Bestia o 7 głowach to globalna hygryda, składająca się z 7 siedmiu systemów władz imperiów takich jak: Od Babilonu do Rzymu. Z Dan. 7:11,12, wynika, że one istnieją, aż do końca i razem kończą żywot. "


Czy możesz powiedzieć co masz na myśli że istnieją one razem aż do końca i razem kończą żywot ?

Nie następują po sobie ?
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-12, 20:45   

roztropny napisał/a:
Pokoja napisał/a:
"Bestia o 7 głowach to globalna hybryda, składająca się z 7 siedmiu systemów władz imperiów takich jak: Od Babilonu do Rzymu. Z Dan. 7:11,12, wynika, że one istnieją, aż do końca i razem kończą żywot.

Czy możesz powiedzieć co masz na myśli że istnieją one razem aż do końca i razem kończą żywot ?
Nie następują po sobie ?

Cztery bestie z 7 rozdz. Ks. Daniela, czyli od Babilonu do Rzymu, jako imperia pogańskie, występują z „morza”, kolejno po sobie. Miało to miejsce w czasie przed powstaniem Chrześcijaństwa. Natomiast z 2 rozdz. Ks. Daniela, wynika, że w jakimś sensie pod postacią czterech kruszców posągu z domieszką gliny, istnieją one od samego początku, zaistnienia posągu. Tam nie jest napisane, że posąg budowano, kolejno od głowy do stóp i postawiono go. Jest on ukazany od razu w całości, co oznacza, że wszystkie państwa, które kolejno, stawały się Imperiami uniwersalnymi, ukazanymi w tym posągu, istniały już wcześniej, czyli przed upadkiem Królestwa Judzkiego.
Natomiast w odniesieniu do smoka z 12 rozdz. Apokalipsy, bestii występującej z morza (13 rozdz. Apokalipsy), a następnie tej samej (po zadaniu śmiertelnej rany w otchłani), ale występującej z otchłani błędu (otchłani zwiedzenia przez nierządnicę – Babilon Wielki, 17 rozdz. Apokalipsy), należy zauważyć, że jest to już, jakby ujednolicony byt, który we wszystkich tych trzech stanach, charakteryzują te same: siedem głów czterech bestii i 10 rogów bestii czwartej. Jednak trzy kolejne stany tej bestii – smoka, zaznaczono przez diademy na:
1. Siedmiu głowach (SMOK) bez imion bluźnierstwa, gdyż było to w czasie dozwolonym przez Boga;
2. Dziesięciu rogach (bestia, wychodząca z morza), a na głowach imiona bluźnierstwa, gdyż Bóg nie pozwolił Chrześcijaństwu na panowanie w Wieku Ewangelii, a ono przez swoisty zamach stanu, uzurpowało sobie to prawo;
3. Niby bez diademów na rogach bestii, wychodzącej z otchłani, a faktycznie dopiero wtedy ma nastąpić założenie tych koron 10 królom, gdy obejmą władzę, razem z bestią. Śmiertelna rana została zadana smokowi w czasie wojny w niebie, ale ona jest zarazem śmiertelna raną całej bestii z morza. Gdy przekazywał władzę bestii z morza, to już miała śmiertelną ranę, spowodowaną przez wyrwanie trzech rogów na głowie bestii czwartej (Rzym). W takim to stanie, panowała przez 42 miesiące (1260 lat od 539 do 1799). Za sprawą bestii dwurożnej przez utworzenie obrazu (posągu) bestii z morza, dokonywany jest cud wskrzeszenia, jakby z 10 rogami, ale tylko iluzorycznie, gdyż obracają się przeciwko nierządnicy i niszczą ją w ogniu, a następnie także cała bestia, wraz z fałszywym prorokiem (bestią dwurożną), zostaną wrzuceni do jeziora, gorejącego ogniem i siarką, Mat. 25:41; Ap. 19:20; 20:10.
Bestia po wyjściu z otchłani jest pełna bluźnierczych imion, ponieważ wielu rości sobie pretensję do przywódctwa, ale czas jużna to minął

Powyższe pokazuje, że żywe trzy pierwsze bestie istnieją one razem aż do końca i razem kończą żywot z bestią czwartą, które wszystkie razem, wchodzi w skład powyższej bestii – smoka.
Cytat:
Dan. 7:11. Tedym (116) (1934) się przypatrywał (2370), skoro (4481) się głos (7032) począł tych słów (4406) wielkich (7260), które (1768) on róg (7162) mówił (4449); przypatrywałem się (2370), aż (5705) była (~1768) ta bestyja (2423) zabita (6992), i zginęło (7) ciało (1655) jej, a podane było (3052) na spalenie (3346) ogniem (785).
12. Także i pozostałym (7606) bestyjom (2423) odjęta jest (5709) władza (7985) ich bo długość (754) żywota (2417) dana im (8901) była (3052) aż do (5705) czasu (2166), a to do zamierzonego czasu (5732). [BG]


Dan. 7:11. Wtedy głos, który róg powiedział, okazał się z powodu, zwyczajowej sprawy wodza; patrzyłem, aż do czasu gdy bestię, zabito, której ciało zginęło, dane spaleniu ogniem.
12. Władza reszty bestii, przemijała, była opłacana, dla przedłużenia czasu żywota, aż do ustalonego czasu.
[KS]

głos, […] okazał się z powodu, zwyczajowej sprawy wodza – Głos małego rogu, zastąpił zwyczajowe sprawy, którymi w czasie dozwolonym przez Boga, zajmowały się zwierzchnie władze narodów – Imperiów. Stało się to przez uzurpację i swoisty zamach stanu (skrytobójczy sztyletem, Ap. 13:10);

Władza reszty bestii, przemijała – trzech bestii od Babilonu do Grecji;

była opłacana, dla przedłużenia czasu żywota – pokonani płacili wielkie haracze dla zwycięzców, aby zyskać ich przychylność. Pozostałości tych systemów panowania, stanowią teraz rezerwę, dla wyjścia bestii z otchłani, gdyż taka jest wola Boża, aby wykonano jego wyrok, Ap. 17:16,17.

Kod:
Dan. 7:11. Wtedy (116) głos (7032), który (1768) róg (7162) powiedział (4449), okazał się (1934) z powodu (4481) zwyczajowej (2370) sprawy (4406) wodza (7260); patrzyłem (2370), aż do czasu gdy (5705) bestię (2423) zabito (6992), której (1768) ciało (1655) zginęło (7), dane (3052) spaleniu (3346) ogniem (785).
12. Władza (7985) reszty (7606) bestii (2423), przemijała (5709), była opłacana (3052), dla (8901) przedłużenia (754) czasu (5732), żywota (2417), aż do (5705) ustalonego czasu (2166). [KS]
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-10-12, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-15, 11:35   

Pokoja napisał/a:
Od Babilonu do Rzymu.


3 pierwsze są wymienione z nazwy Babilon MedoPersja Grecja. Rzym nigdzie nie jest wymieniony z nazwy więc pozostaje teorią
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-15, 13:21   

roztropny napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Od Babilonu do Rzymu.


3 pierwsze są wymienione z nazwy Babilon MedoPersja Grecja. Rzym nigdzie nie jest wymieniony z nazwy więc pozostaje teorią


Były jednak cztery królestwa posągu i cztery bestie z morza, a Rzym jest następcą Grecji i kontynuacja władzy imperium uniwersalnego. Tak podaje historia. Innej historii nie znamy.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-10-15, 18:54   

roztropny napisał/a:
"Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie."

"Mój wykład" poniżej

Wielką nierządnicą z Apokalipsy Św. Jana jest ludzkość !
Bestią na której siedzi wielka nierządnica to ostatnie królestwo które obejmie zasięgiem całą ziemię.
Rogi na głowach bestii to królowie
Bestia znienawidzi wielką nierządnice - spustoszy ja i spali ją w ogniu.


Obrazek

Nierządnica to osoba - naród ( np niewierna żona Izrael ) , narody ludy języki tłumy ( ludzkość )
Nierząd to czynność - kult, fałszywa religia, bałwochwalstwo z akcentem na szkarłat i purpurę - katolicyzm
jednak czy tylko katolicyzm Rzym i Watykan ?
Bestia to królestwo lub połączone królestwa
Rogi bestii to królowie

https://purytanin.files.wordpress.com/2013/03/eufrat.jpg

Jeśłi ktoś odkryje które królestwa i jacy królowie

A jedna ze składowych królestw jedna z 7 głów była śmiertelnie raniona ) - Izrael ?



A mój wykład jest taki:----------

Obj.13: 3
Na śmierć zabitą => przez Reformację.
Rana uleczona jest => dlatego, że reformatorzy nie postępowali w raz obranym kierunku reformator-
skim, ale przez nowe połączenie kościoła z państwem odnowili to samo zło, nierząd - który karcili w
kościele rzymskim.
Wszystka ziemia => symboliczna ziemia, ludzie posłuszni władzom rządzącym
Ap. 17:11
Bestia => papiestwo. -
Była, a nie jest => była od 539 - 1870 r. , a nie jest od 1870 - 1929r. (1929 - konkordat; uznawał kościół Rzymsko - katolicki za religię panującą) -
Toć jest ten ósmy => papiestwo -
A jest z onych siedmiu => 1/ Chrześcijańskie Cesarstwo Rzymskie. 2/ Zachodnie Cesarstwo. 3/ Królestwo Herulów. 4/ Królestwo Ostrogotów. 5/ PAPIESTWO. 6/ Królestwo Włoch, założone przez Dynastię Sabaudzką. 7/ Faszystowskie Państwo Włoskie. -
A idzie na zginienie => papiestwo. -
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14