FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
duch święty
Autor Wiadomość
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2020-12-15, 18:53   duch święty

Po pierwsze dla materialnego świata w przestrzeni trójwymiarowej słowem duch możemy określić każdy byt niewidzialny dla naszych zmysłów, Taki byt może dla nas zamanifestować się w ponad naturalny sposób , ale w granicach percepcji zmysłów naszego mózgu. Zazwyczaj oddziałuje jak coś co rzuca cień, bezobjawowo na nas
Po drugie stan naszego ego można określić używając przymiotnika np. bohatera cechuje duch odwagi, ciułacza ,kogoś skąpego; duch mamony, kimś pokrętnym kieruje duch kłamstwa i to wcale nie musi oznaczać że w niewidzialnym świecie istnieje byt, który bezpośrednio wpływa na taką a nie inną postawę danej osoby. Ktoś taki mógł wyćwiczyć w sobie taką postawę jak kulturysta mięśnie na siłowni.
Po trzecie każda ideologia to świat niematerialnych myśli ubrany w słowa np. humanizm nurt filozoficzny lub światopogląd oparty na racjonalnym myśleniu, który wyraża się troską o potrzeby, szczęście, godność i swobodny rozwój człowieka w jego środowiskach: społecznym i naturalnym. ta niematerialna część to duch takiej idei.
Co to oznacza że mam ducha świętego nic innego jak stan oddzielenia poprzez prawdę, której gwarantem jest Najwyższy. Jeśli to potwierdzi w nas Najwyższy poprzez swoje Słowo, wtedy rodzi się w nas moc.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2023-01-25, 17:55   

Duch Święty ma władzę nad grzechem. A więc Jego ingerencja w rzeczywistość jest poprawna. Poprawna ingeracja wiąże się z usprawnieniem wnoszonym do rzeczywistości, nie umniejszającym jej w rzadnym szczególe. Nota bene najczęstszą interwencją niepoprawną jest próba przywłaszczenia jakiegoś elementu rzeczywistości. Przykładem poprawnej interwencji jest każde słowo lub gest utwierdzone w wierze

Ten, kto wierzy w Niego, nie stanie przed sądem; lecz na tym, kto nie wierzy, już ciąży wyrok, ponieważ odmówił wiary w imię Jedynego Syna Bożego.
Jana 3:18 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/jhn.3.18.SNP

I choć Prawo Mojżeszowe i Koran nie ośmielają się przypisać potomstwa mieszkańcom niebios, to jednak zalecają by raczej naśladować we wszystkim Boga, niż występować przed Niego. On dysponuje mądrością Życia i udziela jej posłańcom stopniowo. Tak, że każda Jego interwencja w rzeczywistość okazuje się poprawna

Powiem więcej: Jeśli w swej sprawiedliwości nie posuniecie się dalej niż znawcy Prawa i faryzeusze, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
Mateusza 5:20 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mat.5.20.SNP

Koran 67:25-26
25. Oni powiedza: "Kiedy spelni sie ta obietnica, jesli jestescie
prawdomówni?"
26. Powiedz: "Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie
ostrzegajacym."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2023-01-25, 19:32   

radek napisał/a:
Duch Święty ma władzę nad grzechem. A więc Jego ingerencja w rzeczywistość jest poprawna. Poprawna ingeracja wiąże się z usprawnieniem wnoszonym do rzeczywistości, nie umniejszającym jej w rzadnym szczególe. Nota bene najczęstszą interwencją niepoprawną jest próba przywłaszczenia jakiegoś elementu rzeczywistości. Przykładem poprawnej interwencji jest każde słowo lub gest utwierdzone w wierze


Radku.
Możesz jeszcze raz napisać to samo, ale już po Polsku?
Tak zwyczajnie, aby każdy zrozumiał, co napisałeś. :-o
Byłoby fajnie. :-D
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2023-01-26, 08:38   

Henryk napisał/a:
radek napisał/a:
Duch Święty ma władzę nad grzechem. A więc Jego ingerencja w rzeczywistość jest poprawna. Poprawna ingeracja wiąże się z usprawnieniem wnoszonym do rzeczywistości, nie umniejszającym jej w rzadnym szczególe. Nota bene najczęstszą interwencją niepoprawną jest próba przywłaszczenia jakiegoś elementu rzeczywistości. Przykładem poprawnej interwencji jest każde słowo lub gest utwierdzone w wierze


Radku.
Możesz jeszcze raz napisać to samo, ale już po Polsku?
Tak zwyczajnie, aby każdy zrozumiał, co napisałeś. :-o
Byłoby fajnie. :-D


Henryku, spróbuję rozwinąć istotę tej wypowiedzi. Rzeczywistość jest częścią wspólną świadomści wszystkich ludzi. Ci którzy rozumieją ludzi, wraz ze wszystkimi problemami ich świadomości, są tymi, którzy nabyli wiedzy. I teraz uważaj. Kto jest mądry ingeruje w rzeczywistość w taki sposób i z taką subtelnością, aby wzmacniać Ducha bliźniego. Natomiast ci, którzy fascynują się jakimś elementem rzeczywistości ignorując potrzeby Duchowe bliźnich i na przykład są rządni tylko pieniędzy, lub też starają się zagarnąć jak największe terytorium, oni nie wydają owocu do jakiego przeznaczony jest człowiek, bo fascynują się elementem a nie całością, krzywdząc w ten sposób całość rzeczywistości mieszkającą w bliźnim

Z kolei człowiek przypominający ziarno posiane pośród cierni, to ten, który słucha Słowa, lecz troski tego wieku i zwodnicze uroki bogactwa tłamszą Słowo tak, że nie przynosi plonu. Ziarno na dobrej ziemi to ten człowiek, który słucha Słowa i rozumie je. Taki wydaje owoc, jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny.
Mateusza 13:22‭-‬23 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mat.13.22-23.SNP

W tym dniu wy sami poznacie, że Ja jestem w moim Ojcu i wy we Mnie, a Ja w was.
Jana 14:20 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/jhn.14.20.SNP

Wy bądźcie doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec w niebie.
Mateusza 5:48 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mat.5.48.SNP

Koran 4:49
49. Czy ty nie widziales tych, którzy oczyszczaja samych siebie? Wcale
nie! To Bóg oczyszcza, kogo chce, i oni nie doznaja niesprawiedliwosci
nawet na lupinke daktyla.
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2023-01-26, 10:49   

radek napisał/a:
Rzeczywistość jest częścią wspólną świadomości wszystkich ludzi.

Rzeczywistość to nie tylko świadomość ludzka.
Rzeczywistość to wszystko to, co jest rzeczywiste i realne.
Dla Boga dla przykładu, zupełnie inne rzeczy są rzeczywiste i realne, a my- ludzie- nawet nie otarliśmy się o nie. :-(
I tu już mamy konflikt, bo dla każdego coś innego może być realne lub rzeczywiste.
Każdy człowiek także inaczej postrzega rzeczywistość...
Cytat:
Ci którzy rozumieją ludzi, wraz ze wszystkimi problemami ich świadomości, są tymi, którzy nabyli wiedzy. 

Nigdy nie zrozumiemy do końca drugiego człowieka, ponieważ nigdy nie poznamy jego myśli, intencji, pragnień.
Co oczywiście nie oznacza, że nie powinniśmy starć się go zrozumieć.
Dziękuję za próbę rozwinięcia myśli!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14