FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2021-11-05, 13:25   Niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?

2Piotra 3:11-12----BW
Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności.
Jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?

BU---(11) Skoro to wszystko ma się rozpłynąć, to jakimi wy powinniście być w świętym postępowaniu i pobożności; (12) Oczekując i spiesząc się na przyjście dnia Boga, w którym płonące niebiosa rozpuszczą się, a rozpalone żywioły się roztopią.

Jak rozumiecie zacytowane w tych tekstach słowa ?---

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-05, 14:57   Re: Niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną

nike napisał/a:

Jak rozumiecie zacytowane w tych tekstach słowa ?---

Ja to rozumiem tak, że ten co to pisał nie ogarniał istoty nieba, które według mnie ma strukturę niematerialną, a więc spłonąć nie może jak niema co. Biorąc jednak pod uwagę to, że świat zbudowany jest z elementów niematerialnych mających strukturę falową, a jeszcze głębiej sięgając to wszystko jest informacją a ta z kolei zależy od obserwatora i jego możliwości kreacji, więc rozwiązań jest tyle ile obserwatorów, czyli świadomych ludzi. Może więc zamiast we wszystko co nam zapodają religie warto by poczytać też coś innego np. co pisze Nassim Haramein
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2021-11-05, 15:08   

Co tu rozumieć? Przedsmak zdarzeń to Hiroszima i Nagasaki, ilość głowic by zamienić wszystko w kulę ognia człowiek już wyprodukował,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2021-11-05, 20:34   

Można i tak:-----
2Piotra 3:11---- Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimi powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności,----------

My powinniśmy podnosić nasze głowy i oddawać HOŁD Bogu Najwyższemu, że już wkrótce nastanie KRÓLESTWO i cała ludzkość zostanie wzbudzona z grobu, do życia wiecznego.
Obecne ziemskie warunki złe przemijają i przeminą.
Zły porządek rzeczy jest przez Jezusa i Jego Oblubienicę niszczony.
2Piotra 3:12----- Jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?---------

-Tutaj warto wspomnieć, że Jezus jest już obecny i zakłada swoje KRÓLESTWO.
Niebiosa tutaj są symboliczne---i przedstawiają obecne władze religijne.
Żywioły natomiast to-----wszelkie władze świeckie, wszystko zostanie po prostu zniszczone.
Uważam, że to niszczenie zaczęło się już od 1914 roku uciskiem i postępuje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2021-11-06, 09:05   Re: Niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną

Majak napisał/a:
Ja to rozumiem tak, że ten co to pisał nie ogarniał istoty nieba, które według mnie ma strukturę niematerialną, a więc spłonąć nie może jak niema co.

Z takim podejściem do słów apostołów nigdy nie zrozumie się przesłania Ewangelii. :-(
Ja rozumiem to inaczej.
TEN, co to pisał był „narzędziem” samego uwielbionego Jezusa i pisał wyłącznie to, co podał mu Pan.
A skoro Jezus mówił wyłącznie to, co objawił mu Ojciec, tak i apostoł nie mówił od siebie, a wyłącznie to, co otrzymał od Syna Bożego.
J 7:17 BP "Kto chce spełniać Jego wolę, ten pozna, czy ta nauka pochodzi od Boga, czy też Ja mówię od siebie samego."

To, co napisałeś- zabrzmiało tak, że i Jezus „nie ogarniał istoty nieba”.
Prędzej uwierzę, że Majak, a także Suchecki Henryk nie ogarniają słów apostoła.

Skro i apostoł i Jezus wiedzieli o czym mowa- to znaczy, że jednak my czegoś jeszcze nie pojmujemy i jesteśmy w błędzie!
Biblia to też język symboli i apostołowie także nimi się posługiwali.

Ten sam apostoł, w tym samym liście a nawet rozdziale, pisał o tym jak jakiś świat (pierwszy) został unicestwiony w wodzie. Wraz ze swymi niebiosami. Był i już go nie ma!
2P 3:5-6 WSP "Rozmyślnie nie biorą pod uwagę tego faktu, że od pradawnych czasów istniało niebo i ziemia, która wyłoniła się z wody mocą Bożego Słowa. (6) Ten prastary świat został zniszczony także przez wody potopu."
Pisząc to, doskonale „ogarniał” ziemię i niebiosa istniejące przed Potopem.
To nie słońce, gwiazdy i planety wraz ze swymi satelitami zostały utopione w wodzie.
On pisał o tych co dzierżyli władzę „na niebiosach”- o tych co panowali nad ludzkością.
Podobnie i teraźniejsze „niebiosa” i ci co dzierżą władzę na ziemi, zostaną unicestwieni w ogniu. Jednak też nie literalnym ogniem, a palącym gniewem:
So 3:8 EKU "Dlatego możecie się Mnie spodziewać − wyrocznia PANA − w dniu, w którym powstanę jako świadek. Postanowiłem bowiem zebrać narody, zgromadzić królestwa, aby wylać na nią Mój gniew, cały ogrom Mojego gniewu. W ogniu Mojego uniesienia zostanie strawiona cała ziemia."
Dopiero trzecie niebiosa nie ulegną nigdy zagładzie.

2P 3:13 BW "Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość."
Czy ktoś uważa, że „trzecie niebo” będzie innym niż dzisiejsze niebo, a także i te sprzed Potopu?
Twierdzicie, że materialny kosmos będzie wyglądał inaczej?
Niebiosa, czyli władza nad ziemią, ludzkością, zmienia się.
Miejsce przebywania Boga nigdy nie uległo i nie ulegnie zagładzie.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-11-09, 11:50   Re: Niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną

Henryk napisał/a:
Majak napisał/a:
Ja to rozumiem tak, że ten co to pisał nie ogarniał istoty nieba, które według mnie ma strukturę niematerialną, a więc spłonąć nie może jak niema co.


Z takim podejściem do słów apostołów nigdy nie zrozumie się przesłania Ewangelii.

Majak, Słowo Boże jest napisane, także dla takich ludzi jak Ty, czyli myślących logicznie i rozważających najpierw takie kwestie, które można zbadać logicznym rozumowaniem bez odwoływania się do wyższości duchowego rozumowania w wierze, 1Kor. 2:9-15. Jest to zgodne z tym, czego nauczał Pan Jezus, że jeżeli ktoś jest wierny w małym, to i w dużym wiernym będzie. Znaczy to, że dobrze zaczynasz od zbadania małej rzeczy.
Napisałes, że ten kto napisał, cytowaną treść z 2Pio. 3:10 "nie ogarniał istoty nieba". Raczej chodzi o to, że ten kto ten tekst tak przetłumaczył nie dbał o tłumaczenie, zgodne z Duchem Słowa Bożego. Dążono do odwrócenia przesłania tekstu, który jest przeciwko duchowieństwu, aby wykorzystać szacunek, dla autorytetu, Słowa Bożego, przekazanego nam przez Apostołów, aby go użyć dla swoich przyziemnych celów, takich jak zastraszenie, zysk, sława i uzurpatorska władza nad duszami parafian. Sami przyznają się do manipulacji, twierdząc: Wzięli nasze przekłady Biblii, ale nawet się nie zastanowią, co my w nich chcieliśmy przekazać. Nie co Bóg, lecz, co my.

Poniżej, podaję tłumaczenia tekstów Pisma Świętego na podstawie Konkordancji Stronga (KS)

2Pio. 3:10. A dzień Pański przyjdzie jako złodziej, w czasie którego podstawowe zasady
rozumowania, wyniki dzieł niebios świata, uwolnione w czasie z głośnym hukiem, płonąc same, przejdą niepostrzeżenie. (KS)
Mat. 24:34. Zaprawdę powiadam wam: Nie ma obawy, ten rodzaj wciąż jeszcze nie zwraca uwagi; tak wszystkie te rzeczy dokonują się.
35. Także firmament niebieski świata, przejdzie niepostrzeżenie, ale nie zlekceważy moich słów. (KS)

J. 12:44. Ale Jezus wołał, i to mówił: Wierząc względem mnie, nie dla mnie wierzycie; ale, dla onego; mnie posłał jako dar.
45. A kto mnie pojmuje, uznaje mnie, posłanego jako dar.
46. Ja doszedłem do światłości świata, aby żaden, kto wierzy względem mnie nie pozostał w ciemnościach.
47. A jeśliby kto słuchał słów moich, nie wierząc, ja go nie sądzę; jako że nie przyszedłem, abym sądził świat, ale abym zbawił świat.
48. Kto mnie odrzuci, nie przyjmie słów moich; sam ma za coś sądzić; słowa, które mówiłem, one go potępią w ostateczny dzień.
49. Jako że ja z siebie samego nie mówiłem, ale mnie posłano jako dar Ojca; on mi dał polecenie, jak przemawiać, co opowiadać;
50. Więc doświadczyłem, że polecenie jego jest życiem wiecznym; przeto ja wam to mówię, tak jak mi powiedział Ojciec, tak tylko mówię. (KS)

Mat:13:29. Ale on rzekł: Nigdy nie zbierajcie rodzaju chwastu! Zaraz z nim wykorzenicie i zboże.
30. Pozwólcie obojgu rosnąć razem aż do żniwa; a czasu żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie pierwej sam rodzaju chwastu, i wiążcie na wiązkę do spalenia; ale zboże mnie zgromadźcie razem do składu.
37. A on odpowiadając, rzekł im: Syn człowieczy jest, on rozsiewa dobre nasienie;
38. A rola jest świat, a ładne nasienie są synowie królestwa; ale rodzajem chwastu są synowie tego złego;
39. Zaś diabeł jest nieprzyjacielem, ten to samo rozrzuca, a żniwo jest dokonanie świata, a żeńcy są Aniołowie.
40. Otóż podobnie jak zbierają kąkol, a palą ogniem, tak będzie przy dokonaniu świata tego.
41. Wyśle Syn człowieczy Anioły swoje, a zbiorą z królestwa jego wszystkie zgorszenia i, tych czyniących nieprawość;
42. I wrzucą samych do pieca ognistego, tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
43. Wtedy sprawiedliwi w królestwie Ojca swego, zajaśnieją podobnie jak słońce. Mający za coś uszy, ten słuchając, pojmuje. (KS)

1Kor. 3:13. Każdego dzieło jawne będzie, gdyż ogień objawi; dzieło każdego, jakie jest, ogniem otwarcie okażą, jako że w czasie dnia rozgłoszą.
14. Jeśli ktoś pozostanie na miejscu dzieła, które budował, zapłatę weźmie.
15. Jeśli ktoś poniesie stratę, dzieło spali; samego siebie zachowa przy życiu, tak jak przez ogień.
(KS)

wyniki dzieł niebios świata, 2Pio. 3:10 - Dotyczy to zasad rozumowania i dzieł, powstałych na ich podstawie w systemach religijnych świata, a w szczególności w ostępczym Chrześcijaństwie, które dążąc do łatwego zapanowania nad poganami, poszło na układ łatwizny z nimi, wprowadzając wielkie zamieszanie, nazwane w Piśmie Świętym Babilonem Wielkim.

- Tekst z 2Pio. 3:10 nie odnosi się, ani do spalenia niebios gwiezdnych, ani do bomb atomowych, czy innych, lecz do "palenia chwastów" (Mat. 13:29,30, 37-43) w "ogniu kontrowersji (1Kor. 3:13-15), który możesz obserwować na każdym forum, poświęconym abstrakcyjnym tłumaczeniom zagadnień Biblijnych przekładów. Sami ich tłumacze przyznają, że nie są one natchnione, chociaż twierdzą, że są wiernie i pilnie przetłumaczone. Tekst z 2Pio. 3:10, odnosi się do zasad ludzkiego rozumowania i dzieł, zaistniałych na ich podstawie. To wszystko obecnie, co nie jest oparte na Chrystusowym systemie wartości jest niszczone tym "ogniem kontrowersji". Kto obecnie dostrzega, że w ten sposób, już odbywa się ten sąd, opisany w J. 12:44-50 i w 1Kor. 3:13-15. Widać to wyraźnie nawet w zorganizowanym życiu Parlamentu. Z przykrością stwierdzam, że na forach Internetu Słowo Boże jest zamieniane w martwy „proszek”, jest atomizowane. To do niczego dobrego nie prowadzi, gdyż Słowo Boże jest żywe. Z tego powodu należy je w żywej formie badać, a nie w "sproszkowanej".

Tak więc trwaj w logicznym rozumowaniu i zaczynaj od badania tego, co można zbadać zmysłami - to oznacza wierność w małych sprawach Bożych. Gdy taki będziesz miał stosunek do rozważanych zapisów Przekładów Biblii, to szybko zauważysz, jak to porwie Ciebie wyżwj. Sprawy z dziedziny wiary są oparte na tych małych przyziemnych sprawach.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2021-11-09, 12:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-09, 20:37   

Pokoja napisał/a:
Tak więc trwaj w logicznym rozumowaniu i zaczynaj od badania tego, co można zbadać zmysłami

Tak też od kilku lat robię. Codziennie uczę się czegoś nowego, ale mnie to od wyznań wszelakich tylko oddala i tak na początek parę słów o istocie zwanej człowiekiem, na które to cudo składa się nasze ciało i świadomość czasem zwaną duszą. jak wiemy każdy kiedyś umiera, jednak świadomość trwa nadal. Świadomość nie umiera. Nie można jej spalić bo nie ma ciała, więc i skrzywdzić ciężko. Świadomość to informacja o tym kim jesteśmy, więc żadne piekło nie może nas skrzywdzić, ale jest oczywiście jakaś możliwość dręczenia duszy odtrąceniem i brakiem akceptacji dla tego co w trakcie życie zrobiła będąc w ciele. Fajnie pisze o tym w książce Brzmienie życia Michael Newton.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-11-09, 21:12   

Majak napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Tak więc trwaj w logicznym rozumowaniu i zaczynaj od badania tego, co można zbadać zmysłami

Tak też od kilku lat robię. Codziennie uczę się czegoś nowego, ale mnie to od wyznań wszelakich tylko oddala i tak na początek parę słów o istocie zwanej człowiekiem, na które to cudo składa się nasze ciało i świadomość czasem zwaną duszą. jak wiemy każdy kiedyś umiera, jednak świadomość trwa nadal. Świadomość nie umiera. Nie można jej spalić bo nie ma ciała, więc i skrzywdzić ciężko. Świadomość to informacja o tym kim jesteśmy, więc żadne piekło nie może nas skrzywdzić, ale jest oczywiście jakaś możliwość dręczenia duszy odtrąceniem i brakiem akceptacji dla tego co w trakcie życie zrobiła będąc w ciele. Fajnie pisze o tym w książce Brzmienie życia Michael Newton.


W odniesieniu do Twojej myśli, którą pogrubiłem, Słowo Boże wskazuje, że nigdy nie zapomnimy doświadczenia z grzechem, ale nie będzie to w żadnym razie dręczenie siebie, albo kogokolwiek. Jest niedorzecznością, aby nawet za ok. 1 000 lat grzeszenia męczyć w ogniu wiecznym. Jest to niedorzeczny, szatański i diabelski dogmat, oczerniający Boga.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-10, 18:25   

Wymyślono tyle grzechów, że normalnie żyjący człowiek nie ma żadnej szansy sprostać tym wymogom i według tego niby prawa musi do piekła wpaść. W dziejach biblijnych za pracę w szabat zabijano. Zatem ja wolę niedoskonałe prawo ludzi niż Boga Izraela.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-11-11, 21:59   

Majak napisał/a:
Wymyślono tyle grzechów, że normalnie żyjący człowiek nie ma żadnej szansy sprostać tym wymogom i według tego niby prawa musi do piekła wpaść. W dziejach biblijnych za pracę w szabat zabijano. Zatem ja wolę niedoskonałe prawo ludzi niż Boga Izraela.


Jest czas, gdy uczeń mzyki, uczy się wygrywać nuty. Na początku, gdy fałszuje ich wygrywanie to nauczyciel go strofuje i ocenia. Zadaje też dodatkowe ćwiczenia. Bywa, że dla niejednego jest to monotonne i męczące. Gdy jednak opanuje bezbłędnie ich granie i poczuje w sobie znaczenie melodii, a takż jej kojące oddziaływanie na innych, to muzyka nabiera całkiem innego znaczenia. Nie odczuwa on już wtedy, że męczące jest wygrywanie nut.
Podobnie i miłość jest melodią życia, której nauczenie się, wymaga jednak wcześniejszego uczenia się przestrzegania różnych "nut" - przykazań. Nie oznacza jednak, że za naruszenie przykazań, ktoś "musi do piekła wpaść". To jest diabelski straszak, wprowadzony w Przekładach Biblii, tłumaczonej z języka oryginału na język narodowy, aby zwiększyć moc panowania nad ludźmi. Zostało to już trafnie nazwane, jako "Opium dla ludu", dla zysku, dla sławy, dla władzy i dla uwolnienia się duchowieństwa od cierpień.

Słowo Boże naucza o Szeolu i Hadesie, czyli o krainie umarłych (grób, cmentarz). Otaczani są pamięcią ci, którzy tam trafiają. Naucza ono także o Gehennie, która była miejscem utylizacji nieczystości komunalnych. Wrzucano do niej także przestępców skazanych na śmierć. Stała się ona symbolem miejsca, do którego jako "nieczystości" mają być wrzucone "morze" (jako umywalnia z grzechów), kara śmierci i Hades, bestia i fałszywy prorok.

Ponadto jest napisane, że wszyscy, którzy trwając w dobrym uczynku, dążą do chwały, czci i nieśmiertelności, otrzymają życie wieczne, Rz. 2:7. Zwróć uwagę, że otrzymują to przez samo dążenie w tym dobrym kierunku. Co jednak, gdy okażą się bojaźliwi? Wtedy także trafiają do "Gehenny", Ap. 21:8. Co oznacza to, że mając powołanie niebiańskie, zgaszą w sobie Ducha Świętego Boga Ojca, ale tą najmniejszą cząstkę zachowają. Utrata prawa do nagrody, powołania niebiańskiego, oznacza dla nich "śmierć drugą". Pierwsza śmierć, to śmierć w stanie upadku człowieka przez grzech, Rz. 5:12. Wyzwoleni przez okup Chrystusowy z stanu tej śmierci, stają się ożywieni w nim, J. 5:25; 1Kor. 15:22,45. Mogą jednak stać się bojaźliwymi w ubieganiu się o niebiańskie powołanie, ale zachowają tą cząstkę, którą jest życie wieczne na ziemi, J. 13:8; Rz. 2:7. Judaszowi Pan Jezus umył nogi, chociaż nie wykąpał się w domu, J. 13:11.
Szukaj tego przesłania Słowa Bożego, które przybliża do poznania prawdziwego oblicza Bożego. Przekłady Biblii przez zmanipulowaną abstrakcje, uczyniły karykaturę Boga, dlatego kompromitują tych, którzy to w nich uczynili.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2021-11-11, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-14, 16:26   

Pokoja napisał/a:
Ponadto jest napisane, że wszyscy, którzy trwając w dobrym uczynku, dążą do chwały, czci i nieśmiertelności, otrzymają życie wieczne
My już mój drogi życie wieczne mamy i nie może nas nikt unicestwić. Nie wiem co dana dusza mogłaby zrobić by stwórca ją unicestwił. Na pewno nie możemy na śmierć duszy "zasłużyć" sobie żyjąc w ciele materialnym. To co tutaj robimy niewiele znaczy. Najprawdopodobniej inkarnowaliśmy setki jak nie tysiące razy. Moim zdaniem i nie tylko ważnym jest by z tego zaklętego kręgu się wyzwolić i nie inkarnować już tu w tych warunkach jakie się wytworzyły na ziemi. Jakaś sprytna bestia nas oszukała i znaleźliśmy się w tej niekończącej się od tysięcy lat reinkarnacji. Wiem, że nauki religijne uczą czego innego, ale ja już im nie wierzę. Żyjąc tu na ziemi pozbawionym pamięci tego co było przed tym życiem nas tylko może uwstecznić. Każdy wie jak ciężko się odnaleźć w miejskiej, czy wsiowej dżungli.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2021-11-14, 17:53   

" Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hbr 9, 27)Teoria reinkarnacji jest zaprzeczeniem objawionej przez Boga prawdy o niepowtarzalności ludzkiego życia na ziemi. Ci wszyscy, którzy wyznają wiarę w reinkarnację, odrzucają Chrystusa i idą za filozofią będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie(Kol 2, 8)."
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-14, 19:06   

Henryk Suchecki napisał/a:
" Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hbr 9, 27)Teoria reinkarnacji jest zaprzeczeniem objawionej przez Boga prawdy o niepowtarzalności ludzkiego życia na ziemi. Ci wszyscy, którzy wyznają wiarę w reinkarnację, odrzucają Chrystusa i idą za filozofią będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie(Kol 2, 8)."
Masz prawo wierzyć w to co zapodali kapłani z Watykanu. Ja oprócz biblii czytam też inne książki, które lepiej do mnie przemawiają i tak nie wiem czy słyszałeś o regresji hipnotycznej w trakcie to której ludzie zgodnie mówią, że już wcześniej żyli i to wiele razy. Ja tam władzy watykańskiej nie wierzę w ani jedno słowo. Nie muszę czcić żadnego boga, czy Jezusa by żyć w zgodzie z własnym sumieniem, a co za tym idzie być też w zgodzie ze Stwórcą. Świat Henryku tak jak napisano w biblii nie działa i jest na to mnóstwo dowodów, a na to co napisano w biblii nic.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-11-14, 19:46   

Majak napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ponadto jest napisane, że wszyscy, którzy trwając w dobrym uczynku, dążą do chwały, czci i nieśmiertelności, otrzymają życie wieczne
My już mój drogi życie wieczne mamy i nie może nas nikt unicestwić. Nie wiem co dana dusza mogłaby zrobić by stwórca ją unicestwił. Na pewno nie możemy na śmierć duszy "zasłużyć" sobie żyjąc w ciele materialnym. To co tutaj robimy niewiele znaczy. Najprawdopodobniej inkarnowaliśmy setki jak nie tysiące razy. Moim zdaniem i nie tylko ważnym jest by z tego zaklętego kręgu się wyzwolić i nie inkarnować już tu w tych warunkach jakie się wytworzyły na ziemi. Jakaś sprytna bestia nas oszukała i znaleźliśmy się w tej niekończącej się od tysięcy lat reinkarnacji. Wiem, że nauki religijne uczą czego innego, ale ja już im nie wierzę. Żyjąc tu na ziemi pozbawionym pamięci tego co było przed tym życiem nas tylko może uwstecznić. Każdy wie jak ciężko się odnaleźć w miejskiej, czy wsiowej dżungli.

A jakie pamiętasz swoje doświadczenia w czasie tej reinkarnacji i ewentualnie ile wcieleń pamiętasz? Ja nic takiego nie pamiętam. Czy to mozliwe? Jeżeli tak to dlaczego, nictakiego nie pamietam? Czy reinkarnacja nie jest dla wszystkich? O co więc w tym chodzi?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2021-11-14, 19:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2021-11-17, 21:24   

Zamieszczam link, który dedykuje Administratorowi - Nike tego forum, dziękując za jej pracę z prowadzenia tego Forum https://www.youtube.com/watch?v=i7OUU6laIO0
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2021-11-17, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13