FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia i chrześcijanie a LGBT ....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2022-08-20, 17:52   

Gdybyś czytał i rozumiał temat pt Biblia a LGBT to byś napisał coś na temat ale jak widać nie rozumiesz tego tematu i dlatego nie piszesz na temat zresztą tak robisz nie od dziś ( bo pamiętam jak dawniej próbowałeś raz udowadniać że celibat duchownych jest biblijny a za chwile pisałeś że on biblijny nie jest ) i to samo robisz w temacie Koranu raz jest święty a drugi raz nie a poza tym co miałem Ci napisać już napisałem ....
_________________
tom68
Ostatnio zmieniony przez Tomasz G 2022-08-20, 18:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2022-08-20, 19:36   

Tomasz G napisał/a:
Gdybyś czytał i rozumiał temat pt Biblia a LGBT to byś napisał coś na temat ale jak widać nie rozumiesz tego tematu i dlatego nie piszesz na temat zresztą tak robisz nie od dziś ( bo pamiętam jak dawniej próbowałeś raz udowadniać że celibat duchownych jest biblijny a za chwile pisałeś że on biblijny nie jest ) i to samo robisz w temacie Koranu raz jest święty a drugi raz nie a poza tym co miałem Ci napisać już napisałem ....


Moja pierwsza wypowiedź w tym temacie nie odbiegała od meritum bardziej, niż ta, którą wtedy skomentowałem. Twoja wypowiedź była ogólna i ja też wypowiedizłem się patrząc z szerszej pespektywy, aczkolwiek wnikliwy czytelnik znalazłby jej treść w obszarze tematu, bo orientacja seksualna to szeroki temat, a tymbardziej Biblia

Mat 7:1-2 BT5 "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. (2) Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."

Celibat natomiast jest oczywiście szlachetnym postanowieniem, jednak obnoszenie się publiczne z taką deklaracją zakrawa na, delikatnie mówiąc, nieznajomość Biblii. Miłość jest ponad wszystkim, a to że w sercu jakiś człowiek postanawia zachować celibat, to życie to zweryfikuje, a z szacunku do Miłości i nie wywyższając się ponad Kobietę, która jest jednym z biegunów Miłości, należy unikać w wypowiedziach takich deklaracji

Mat 19:12 BT5 "Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są także bezżenni, którzy ze względu na królestwo niebieskie sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!"
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2022-08-20, 19:55   

Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz przecież to nie prawda :cry:

Biblia bardzo wysoko ceni malzenstwo i posiadanie potomstwa choc tez podaje ze czasem bywali prorocy nie zonaci np Eliasz Elizeusz lub Daniel czy Jan Ch itp Jezus i ap Pawel oraz ap Jan tez nie mieli zon bo NT nic mam o tym nie mowi ale to byl ich wybor ( ktory zawsze mogli zmienic bo czy sam ap Pawel nie napisal lepiej miec zone niz gorzec ) bo kaplani i inni prorocy lub apostolowie mieli zony np ap Piotr mial zone skoro Jezus uzdrowil jego tesciowa i tak tez bylo w kosciele pierwszych wiekow az cesarze i papieze stworzyli przymusowy celibat i kosciol katolicki gdzie wazne jest tradycja a nie biblia oraz wladza i kasa a owoce tych zmian dobrze widac dzisiaj w samym KRK w postaci skandali seksualnych duchownych . :oops: ..
_________________
tom68
Ostatnio zmieniony przez Tomasz G 2022-08-20, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-01-02, 22:05   

LGBT to znak czasu mówiący, że sex odbywa się bez poszanowania prawa, a więc jest gwałtem. LGBT jako znak czasu sugeruje abyśmy budowali potencjał Ducha, ku uporaniu się z nagromadzonymi w ciągu historii problemami. W Edenie nastąpiło zaburzenie harmonii i aby ludzie wrócili do wysokiego poziomu wibracji świadomości, muszą zrozumieć sens sposobu w jaki historia ze wszystkimi swoimi "problematycznymi szczegółami" wiedzie drogą wiary. Tak jak sugeruje Jezus, ludzie Prawdy dążą by ich uczynki przysłużyły się sprawie Bożej J 3:21 BT5. A więc nie mają racji hetero, zwalczając lgbt, bo człowiek to coś więcej niż ciało. I nie mają racji lgbt domagając się zaakceptowania ich niewydolności duchowej, bo człowiek to coś więcej niż ciało. Oczywiście, że nie można żadnej ze stron do niczego zmusić, ale próbując ominąć Prawo Boga, nie mogą mieć o nic do Niego pretensji. Kochani uwierzcie, warto szukać wartości trwałych
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13