FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Susze na całym świecie...
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-25, 17:58   

nike napisał/a:
Po co Bóg grzesznika będzie budził, skoro w tym samym dniu co go obudzi to go unicestwi ?


Po to aby usłyszał wyrok, dlaczego nie będzie żyć.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-25, 18:11   

Henryk napisał/a:
Jednym słowem, wyrażenie "dzień" traktujesz dosłownie jako jeden dzień.
Dz 17:31 UBG "Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sprawiedliwie sądził cały świat przez człowieka, którego do tego przeznaczył, zapewniając o tym wszystkich przez wskrzeszenie go z martwych."


To zacytuj jeszcze Rzymian 6:7 wtedy nam wyjdzie, że Hitler był bohaterem, ponieważ dał szansę życia tym ludziom co zabił, poniewaz uwolnionieni zostali od grzechów.

kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2022-08-25, 20:28   

Krystian napisał/a:
To zacytuj jeszcze Rzymian 6:7 wtedy nam wyjdzie, że Hitler był bohaterem, ponieważ dał szansę życia tym ludziom co zabił, poniewaz uwolnionieni zostali od grzechów.

kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu.

Nie mogę się domyśleć jakim cudem przeskoczyłeś od symbolicznego dnia, który może mieć różną długość, do Hitlera?
Pewnie nic lepszego nie przyszło Tobie na myśl... :lol:
Jednak źle cytujesz ten werset.
Tam stoi "uwolniony od grzechu", a nie od "grzechów".
Od jednego grzechu- grzechu Adamowego.
Skoro karą za tamten grzech jest nasze umieranie, to siłą rzeczy, nasza śmierć jest wystarczającą karą. Z chwilą śmierci jesteśmy wolni od tamtego grzechu.
Pozostałe nasze grzechy, nawyki, przywary, idą z nami do grobu.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-25, 21:24   

Henryk napisał/a:
Jednak źle cytujesz ten werset.
Tam stoi "uwolniony od grzechu", a nie od "grzechów".


Przeczytaj jeszcze raz jak go zacytowałem.
Jak masz problemy ze wzrokiem to czytaj uważniej
Tak zacytowałem:

kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-08-25, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-08-26, 08:17   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
Po co Bóg grzesznika będzie budził, skoro w tym samym dniu co go obudzi to go unicestwi ?


Po to aby usłyszał wyrok, dlaczego nie będzie żyć.

Ty masz wykształcenie prawnicze, czy w prawie świeckim też stajesz przed sądem i jesteś skazany? Po co więc jest ADWOKAT jeżeli oskarżony nie ma głosu?
Po co jest proces? Zauważ to co napisałam dotyczy SĄDU niesprawiedliwego świeckiego.
A BÓG SPRAWIEDLIWY, MIŁUJĄCY LUDZI, MĄDRY, MOCNY, obudzi człowieka po to żeby mu powiedzieć UMRZESZ, BEZ PROCESU???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2022-08-26, 08:26   

Krystian napisał/a:
Tak zacytowałem:

kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu.

No, fakt. Tak zacytowałeś, a zaraz piszesz o grzechach ludzi zamordowanych w liczbie mnogiej.
Cytat:
To zacytuj jeszcze Rzymian 6:7 wtedy nam wyjdzie, że Hitler był bohaterem, ponieważ dał szansę życia tym ludziom co zabił, ponieważ uwolnieni zostali od grzechów.


Nie wiem, dlaczego ten Hitler aż tak stoi Tobie ością w gardle? Nie on był najgorszy, a osobiście chyba nawet nikogo nie zamordował.
Oczywiście nie znaczy to, że pochwalam tu kogokolwiek!

Okup, który złożył Jezus dotyczy WSZYSTKICH ludzi, nie ma tu wyjątków.
Sam powołujesz się na werset, któremu jednak zaprzeczasz:
Dz 24:15 UBG "Mając nadzieję w Bogu, że będzie zmartwychwstanie, którego i oni oczekują, zarówno sprawiedliwych, jak i niesprawiedliwych."
Hitlera bezapelacyjnie zaliczymy do grupy niesprawiedliwych.
Dz 17:31 UBG "Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sprawiedliwie sądził cały świat przez człowieka, którego do tego przeznaczył, zapewniając o tym wszystkich przez wskrzeszenie go z martwych."
Czy nam się to podoba, czy nie- Adolf będzie wzbudzony.
A skoro ten „dzień” może oznaczać (i oznacza!) inny czas niż 12 lub choćby 24 godziny, to i Adolf musi mieć dane spróbować żyć pod laską żelazną uwielbionego Syna Bożego.
Ap 2:27 UBG "I będzie rządził nimi laską żelazną, jak naczynia gliniane będą skruszeni, jak i ja otrzymałem od mego Ojca."
Czy podoła tym warunkom, to inna sprawa.
Jeśli ktoś choć trochę przejawi skruchę, chęć zmiany charakteru, kto szczerze zapragnie żyć w zgodzie z Bożą Sprawiedliwością, odwracając się zupełnie od dawnych zachowań, ten nie będzie odrzucony, a wręcz przeciwnie.
Mt 12:20 UBG "Trzciny nadłamanej nie złamie, a knota tlącego się nie zagasi, dopóki nie doprowadzi sądu do zwycięstwa."
Rzeczy, które przewidział i zaplanował Stwórca- Ten Który Okaże Się- są dla nas jeszcze niezrozumiałe.
Nie potrafimy dziś naszymi umysłami ogarnąć Jego mądrości i końcowych efektów Jego decyzji.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2022-08-26, 14:58   

Coś do tematu...
Chiny, rzeka Jialing Jiang.


_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-26, 16:19   

nike napisał/a:
Ty masz wykształcenie prawnicze, czy w prawie świeckim też stajesz przed sądem i jesteś skazany? Po co więc jest ADWOKAT jeżeli oskarżony nie ma głosu?
Po co jest proces? Zauważ to co napisałam dotyczy SĄDU niesprawiedliwego świeckiego.


Tu moje świeckie wykształcenie prawnicze, nie ma nic do rzeczy.
Opieramy się na Słowie Boga - Biblii.
Skoro Pan Jezus powiedział, że wszyscy wyjdą z grobów - to wszyscy.
Judasz więc też, ale nie przecież po to, aby sobie żył w Tysiącleciu z takimi mordercami jak np. Hitler czy Stalin.

nike napisał/a:
A BÓG SPRAWIEDLIWY, MIŁUJĄCY LUDZI, MĄDRY, MOCNY, obudzi człowieka po to żeby mu powiedzieć UMRZESZ, BEZ PROCESU???


A jak Pan Bóg powiedział Judaszowi czy Anaszowi mieli proces i adwokata?
Judasz sam się powiesił Anasza wraz z żoną strawił ogień na miejscu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-08-26, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2022-08-26, 18:37   

Krystian napisał/a:

Skoro Pan Jezus powiedział, że wszyscy wyjdą z grobów - to wszyscy.
Judasz więc też, ale nie przecież po to, aby sobie żył w Tysiącleciu z takimi mordercami jak np. Hitler czy Stalin.

Według jakich kryteriów ferujesz wyroki?
Od ilości zamordowanych ludzi, czy od pewnego pułapu wartości zrabowanych dóbr?
Może od ilości wypowiedzianych przekleństw albo ilości wypowiedzianych kłamstw?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-08-26, 21:15   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
Ty masz wykształcenie prawnicze, czy w prawie świeckim też stajesz przed sądem i jesteś skazany? Po co więc jest ADWOKAT jeżeli oskarżony nie ma głosu?
Po co jest proces? Zauważ to co napisałam dotyczy SĄDU niesprawiedliwego świeckiego.


Tu moje świeckie wykształcenie prawnicze, nie ma nic do rzeczy.
Opieramy się na Słowie Boga - Biblii.
Skoro Pan Jezus powiedział, że wszyscy wyjdą z grobów - to wszyscy.
Judasz więc też, ale nie przecież po to, aby sobie żył w Tysiącleciu z takimi mordercami jak np. Hitler czy Stalin.

nike napisał/a:
A BÓG SPRAWIEDLIWY, MIŁUJĄCY LUDZI, MĄDRY, MOCNY, obudzi człowieka po to żeby mu powiedzieć UMRZESZ, BEZ PROCESU???


A jak Pan Bóg powiedział Judaszowi czy Anaszowi mieli proces i adwokata?
Judasz sam się powiesił Anasza wraz z żoną strawił ogień na miejscu.

Twoje wykształcenie ma tu dużo na rzeczy, bo skoro grzeszny człowiek umie prowadzić proces sądowy, to o ile lepiej go poprowadzi doskonały bezgrzeszny Jezus. Któremu bardzo zależy na każdym pozyskanym człowieku, bo JEZUS UMARŁ ZA KAŻDEGO CZŁOWIEKA.
A jeżeli chodzi o Annasza i jego żonę, to ja nie wiem czy oni w ogóle wstaną, bo zgrzeszyli przeciwko DUCHOWI ŚWIĘTEMU A jeżeli wstaną to BOSKA SPRAWA, NIE MOJA,podobnie i JUDASZ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-26, 22:07   

nike napisał/a:
A jeżeli chodzi o Annasza i jego żonę, to ja nie wiem czy oni w ogóle wstaną, bo zgrzeszyli przeciwko DUCHOWI ŚWIĘTEMU A jeżeli wstaną to BOSKA SPRAWA, NIE MOJA,podobnie i JUDASZ.


Skoro Pan Jezus powiedział, że wszyscy powstaną z grobów, więc dlaczego nie wierzysz Panu Jezusowi?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-26, 22:29   

Henryk napisał/a:
Według jakich kryteriów ferujesz wyroki?


Nie moja to rzecz wydawać wyroki.
Od Tego jest Pan Jezus i wybrani przez Niego ludzie.
Pan Jezus wskrzesi umarłych i osądzi ich.
Taka jest prawda biblijna

Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe.

2 List do Koryntian
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-08-26, 23:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-08-27, 08:13   

A nie umiesz podać tekstu?
Jeżeli umiesz to podaj.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2022-08-27, 08:32   

Krystian napisał/a:
Skoro Pan Jezus powiedział, że wszyscy powstaną z grobów, więc dlaczego nie wierzysz Panu Jezusowi?

Jeśli mówimy to w kontekście Ananiasza, Safiry i wszystkich innych oświeconych i spłodzonych z Ducha Bożego, to jednak Krystian nie wierzy Jezusowi.
Każdy musi umrzeć i także każdy musi przejść sąd, a właściwie próbę.

Zrodzeni z Boga ten sąd przechodzą w czasie trwania swego życia.
1P 4:17 UBG "Nadszedł bowiem czas, aby sąd rozpoczął się od domu Bożego, a jeśli rozpoczyna się od nas, to jaki będzie koniec tych, którzy są nieposłuszni ewangelii Bożej?"
Oni już umarli (symbolicznie) wraz z Chrystusem jako istoty ludzkie.
Kol 2:12 WSP "Chrzest oznacza, że razem z Chrystusem zostaliście złożeni do grobu i razem z nim obudzeni do życia, przez wiarę w moc Boga, który obudził Chrystusa ze śmierci."
Ten ktoś już zupełnie świadomie i dobrowolnie oddał swe życie Bogu w ofierze podczas swego chrztu.
Rz 6:3 BT5 "Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzy otrzymaliśmy chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?"
Chrystus także umarł w Jordanie, gdy wypowiedział słowa:
Hbr 10:7 STERN "Wtedy rzekłem: "Patrzcie! W zwoju księgi napisano o mnie. Przybyłem, aby czynić Twoją wolę""."
(Choćby na podstawie tych wersetów widać, ile jest warte pokropienie główki niemowlaka przez księdza).

Jeśli taki osobnik świadomie grzeszy po otrzymaniu Ducha Bożego, to taki umiera już śmiercią nie Adamawą, z której jest wybawienie, ale śmiercią ostateczną.
Hbr 6:4-6 WSP "A zatem, kto raz otrzymał światło od Boga, poznał smak daru z niebios, doznał działania Ducha Świętego, (5) przekonał się, jak dobra jest wieść od Boga i jak potężne są moce przyszłego świata, (6) a potem sprzeniewierzył się, ten nie może zaczynać wszystkiego od nowa, bo przez to ponownie krzyżuje i hańbi Syna Bożego."

A poniżej jest tłumaczenie greckiego wyrazu „krino”, tłumaczonego w naszych Bibliach jako „sąd”.

Cytat:
Krima. „Decyzja, dekret, sąd”, w Nowym Testamencie użyty jest ten wyraz jako „potępienie, wyrok”. Te wyrazy nie zawierają znaczenia próby, z wyjątkiem w przyszłości, odnosi się do wyroku.
Krisis.  „Rozdzielanie, przecinanie na poły; wybranie jednego z dwóch. 2) Zdecydowanie, postanowienie, sądzenie, sąd”. Ten wyraz ma znaczenie próby kończącej się decyzją, która jest ostateczną, nieodmienną.
Krino.  „Część, rozdzielić, rozciąć na poły; a więc ułożyć w pewnym porządku, urządzić. 2) Dopytywać się, dochodzić, śledzić”. Wyraz ten wyraźnie pokazuje czynność próby lub krytycyzmu; lecz zawiera też w sobie znaczenia ostatecznej decyzji.
Wyraz krino jest jakby źródłem wyrazów: krima i krisis.
 Krino odnosi się do początkowych prób, doświadczeń i poprawy (w teraźniejszym i przyszłym wieku).  Krisis wskazuje na decyzję lub na czas, w którym nastąpiła decyzja. „Żniwo” wieku żydowskiego było czasem decyzji, lub kryzysem dla cielesnego Izraela; „Żniwo” teraźniejszego wieku jest czasem decyzji krisis dla nominalnego Duchowego Izraela. Zaś cały wiek Tysiąclecia będzie decyzją lub krisis dla całego rodzaju ludzkiego, a zakończy krino lub doświadczenie (zakończenie) onego wieku „żniwem”, tj. czasem decydującym albo krisis. 3) Krima odnosi się do ostatecznego, nieodmiennego wyroku na czyniących zło. Każdy może porównać te określenia z wyrazami, jakie są użyte w Nowym Testamencie i przekonać się o słuszności powyższych stwierdzeń.

Tak więc to wzbudzenie na „sąd” nie oznacza jedynie wydania wyroku, lecz okres próby, podejmowania decyzji, doświadczaniu.
Dz 17:31 WSP "W związku z tym wyznaczył dzień sprawiedliwego sądu nad całym światem za pośrednictwem Człowieka, którego do tego celu powołał; potwierdził to wobec wszystkich przez jego zmartwychwstanie."
2P 3:8 WSP "Kochani! Nigdy o tym nie zapominajcie, że dla Pana jeden dzień jest jak dla was tysiąc lat, a tysiąc lat - jak jeden dzień."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-08-27, 11:12   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
A jeżeli chodzi o Annasza i jego żonę, to ja nie wiem czy oni w ogóle wstaną, bo zgrzeszyli przeciwko DUCHOWI ŚWIĘTEMU A jeżeli wstaną to BOSKA SPRAWA, NIE MOJA,podobnie i JUDASZ.

Skoro Pan Jezus powiedział, że wszyscy powstaną z grobów, więc dlaczego nie wierzysz Panu Jezusowi?

A gdzie tak powiedział zacytuj tekst.
Ja np. znam taki tekst:------Mat.12:31--32
Biblia Warszawska:
Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone.
A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13