FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Todah
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-12-29, 10:44   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Prawda jest taka że Todah (hebr. תֹּודָה) – Eucharystiia to ofiara dziękczynna...

Jeżeli kto składa ją jako ofiarę dziękczynną, to dołączy do tej ofiary dziękczynnej także i placki przaśne rozczynione oliwą i przaśne podpłomyki; z najczystszej mąki, zaprawionej oliwą, będą przyrządzone placki.

3 M<ojż 7;12
Jeżeli kto składa ją jako ofiarę dziękczynną, to dołączy do tej ofiary dziękczynnej także i placki przaśne rozczynione oliwą i przaśne podpłomyki; z najczystszej mąki, zaprawionej oliwą, będą przyrządzone placki.

Z tym tekstem się zgadzam, tutaj, ktoś przyniósł ofiarę z mąki dla Pana, a nie połknął Pana.
Z Katechizmu ----

Kościół wierzy, że Chrystus, który ustanowił Eucharystię, jest też w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny w niej obecny. Naucza też, że jest obecny prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie: z Ciałem i Krwią, wraz z duszą i Bóstwem. Jest w niej obecny w sposób sakramentalny, to jest pod postaciami eucharystycznymi chleba i wina, cały Chrystus: Bóg i człowiek, tak długo, jak długo trwają same postacie eucharystyczne. Dlatego też nie tylko zachęca wierzących do uczestniczenia w Mszy Świętej i przyjmowania Komunii Świętej, ale też z wiarą zanosi Chrystusa obecnego w Hostii - w Najświętszym Sakramencie - chorym i innym osobom pozbawionym możliwości udziału we Mszy Świętej. Co więcej, zobowiązuje wierzących do tego, by przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przystąpili do Stołu Pańskiego. Pragnący przyjąć Komunię Świętą w pełni powinni uczestniczyć w życiu Kościoła oraz znajdować się w stanie łaski, to znaczy żyć bez świadomości popełnionego grzechu ciężkiego. W przeciwnym razie przed przyjęciem Ciała Pańskiego mają obowiązek przystąpienia do sakramentu pojednania.


Nike masz jakąś obsesję? 🤔
Ja nawet zdania nie napisałem w tym temacie o kościele katolickim..
Ty natomiast cały czas o nim piszesz....
Leczysz jakieś urazy czy co?
Wylewając pomyje na kościół sprawia Ci za każdym razem ulgę?
To cię dowartościowuje ? 🤔
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7100
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5526/7220
 76%
EXP: 45/373
 12%
Wysłany: 2022-12-29, 10:55   

Markerów napisał/a:
Co ? Za trudne pytania Pokoja zadaje?
Nie umiesz odpowiedzieć to pozostaje Ci tylko szydera...
Żałosne to wielce 😪

Czekam na twoją odpowiedź dla Pokoi. :lol:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7100
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5526/7220
 76%
EXP: 45/373
 12%
Wysłany: 2022-12-29, 11:04   

Markerów napisał/a:
Wylewając pomyje na kościół sprawia Ci za każdym razem ulgę?

Czyżby pisanie prawdy o Kościele katolickim sprawiało Tobie ból?
Utożsamiasz się z Jego kłamstwami? :shock:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-12-29, 11:11   

Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Prawda jest taka że Todah (hebr. תֹּודָה) – Eucharystiia to ofiara dziękczynna...

Jeżeli kto składa ją jako ofiarę dziękczynną, to dołączy do tej ofiary dziękczynnej także i placki przaśne rozczynione oliwą i przaśne podpłomyki; z najczystszej mąki, zaprawionej oliwą, będą przyrządzone placki.

3 M<ojż 7;12
Jeżeli kto składa ją jako ofiarę dziękczynną, to dołączy do tej ofiary dziękczynnej także i placki przaśne rozczynione oliwą i przaśne podpłomyki; z najczystszej mąki, zaprawionej oliwą, będą przyrządzone placki.

Z tym tekstem się zgadzam, tutaj, ktoś przyniósł ofiarę z mąki dla Pana, a nie połknął Pana.
Z Katechizmu ----

Kościół wierzy, że Chrystus, który ustanowił Eucharystię, jest też w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny w niej obecny. Naucza też, że jest obecny prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie: z Ciałem i Krwią, wraz z duszą i Bóstwem. Jest w niej obecny w sposób sakramentalny, to jest pod postaciami eucharystycznymi chleba i wina, cały Chrystus: Bóg i człowiek, tak długo, jak długo trwają same postacie eucharystyczne. Dlatego też nie tylko zachęca wierzących do uczestniczenia w Mszy Świętej i przyjmowania Komunii Świętej, ale też z wiarą zanosi Chrystusa obecnego w Hostii - w Najświętszym Sakramencie - chorym i innym osobom pozbawionym możliwości udziału we Mszy Świętej. Co więcej, zobowiązuje wierzących do tego, by przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przystąpili do Stołu Pańskiego. Pragnący przyjąć Komunię Świętą w pełni powinni uczestniczyć w życiu Kościoła oraz znajdować się w stanie łaski, to znaczy żyć bez świadomości popełnionego grzechu ciężkiego. W przeciwnym razie przed przyjęciem Ciała Pańskiego mają obowiązek przystąpienia do sakramentu pojednania.


Nike masz jakąś obsesję? 🤔
Ja nawet zdania nie napisałem w tym temacie o kościele katolickim..
Ty natomiast cały czas o nim piszesz....
Leczysz jakieś urazy czy co?
Wylewając pomyje na kościół sprawia Ci za każdym razem ulgę?
To cię dowartościowuje ? 🤔


Właśnie to mnie boli, czyli ta zadziorność, świadcząca o braku wizji w poznaniu Słowa Bożego. Zasadą tego forum jest, przede wszystkim: Komentuj :!:

Jeżeli nawet się nie zgadzamy z czyimiś pogladami w wyznaniach, ale dyskutujemy, jak Słowo Boże daną kwestię przedstawia, to wciąganie w dyskusje anty wyznaniowe jest niegodne dla tych, którzy kierują się żywą wiarą, która do jedności pociąga (Efz. 2:14-17), a nie do popisywania się, do rywalizacji, prowokacji, trolowania, itp.

Mam taką zasadę, że nigdy nie pytam dyskutanta o jego wyznanie. Zależy mi na pokojowej wymianie myśli w duchu dialogu w przyjaźnie ze Słowem Bożym. To zapewnia zdrowie duchowe w wierze. Tak wierzę.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-12-29, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-12-29, 11:39   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Co ? Za trudne pytania Pokoja zadaje?
Nie umiesz odpowiedzieć to pozostaje Ci tylko szydera...
Żałosne to wielce 😪

Czekam na twoją odpowiedź dla Pokoi. :lol:


:oops:
Jednak to tobie zadałem pytanie: Czym jest ołtarz na którym Pan Jezus złożył ofiarę okupu, a także poświęceni Bogu na nim składają swoje ofiary Bogu :?:

Dlaczego odwołujjesz się do pomocy tego, którego prowokujecie :?:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7100
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5526/7220
 76%
EXP: 45/373
 12%
Wysłany: 2022-12-29, 11:57   

Pokoja napisał/a:
Jednak to tobie zadałem pytanie: Czym jest ołtarz na którym Pan Jezus złożył ofiarę okupu, a także poświęceni Bogu na nim składają swoje ofiary Bogu :?:

Nie zauważyłem takiego rozkazu. :lol:
Pan Jezus nie składał ofiary Okupu na żadnym literalnym ołtarzu.
Ani złotym, ani miedzianym. Kamiennym też nie.
Cytat:
Dlaczego odwołujjesz się do pomocy tego, którego prowokujecie :?:

Dlatego, że tylko Wy dwaj rozumiecie się!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-12-29, 13:22   

Pokoja napisał/a:
Mam taką zasadę, że nigdy nie pytam dyskutanta o jego wyznanie. Zależy mi na pokojowej wymianie myśli w duchu dialogu w przyjaźnie ze Słowem Bożym. To zapewnia zdrowie duchowe w wierze. Tak wierzę.


Twoja zasada Pokoja jest mi dobrze znana, nie musisz jej przypominać.
Pokoja napisał/a:

Tobie zadałem pytanie: Czym jest ołtarz na którym Pan Jezus złożył ofiarę okupu, a także poświęceni Bogu na nim składają swoje ofiary Bogu :?:
Dlaczego odwołujjesz się do pomocy tego, którego prowokujecie :?:

O ołtarzu nic w pytaniach nie ma dlaczego pytasz o ołtarz?
A dlaczego się ty wtrącasz, jesteś z zawodu adwokatem?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-12-29, 15:01   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Mam taką zasadę, że nigdy nie pytam dyskutanta o jego wyznanie. Zależy mi na pokojowej wymianie myśli w duchu dialogu w przyjaźnie ze Słowem Bożym. To zapewnia zdrowie duchowe w wierze. Tak wierzę.


Twoja zasada Pokoja jest mi dobrze znana, nie musisz jej przypominać.
Pokoja napisał/a:

Tobie zadałem pytanie: Czym jest ołtarz na którym Pan Jezus złożył ofiarę okupu, a także poświęceni Bogu na nim składają swoje ofiary Bogu :?:
Dlaczego odwołujjesz się do pomocy tego, którego prowokujecie :?:

O ołtarzu nic w pytaniach nie ma dlaczego pytasz o ołtarz?
A dlaczego się ty wtrącasz, jesteś z zawodu adwokatem?


A Ty chociaż czytasz, do czego sami prowokujecie w tym wątku :?: :?: :?:

Jeżeli tak to, dlaczego nie zauważyłaś tego u Henryka :?: :?: :?:

No to zobacz to teraz :!:

Pokoja napisał/a:
Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
autentyczny akt ofiary Chrystusa odbywa się ona na ołtarzu "

Autentyczny akt ofiary odbył się raz na Golgocie.
Nie zmienisz tego, choćbyś na pomoc wezwał Pokoję. :mrgreen:


Nikt mnie nie musi wzywać, poza Duchem Świętego Boga Ojca, który mnie pobudza do zadania, tobie Henryku, prostego pytania:
Na jakim ołtarzu Pan Jezus Chrystus, złożył swoją ofiarę i kiedy :?: :?: :?:

Proszę o dokładną odpowiedź na podstawie Słowa Bożego.
http://biblos.feen.pl/vie...start=30#121646

Co ? Za trudne pytania Pokoja zadaje?


Czekam na twoją odpowiedź dla Pokoi.
http://biblos.feen.pl/vie...start=45#121655



Jednak to tobie zadałem pytanie: Czym jest ołtarz na którym Pan Jezus złożył ofiarę okupu, a także poświęceni Bogu na nim składają swoje ofiary Bogu

Dlaczego odwołujesz się do pomocy tego, którego prowokujecie


Czy to jest wtrącanie się.
Czy Ty Nike jesteś bezstronna, skoro taki zarzut mi stawiasz. Jeżeli tak uważasz to podważ to udowodnij ten zarzut, czy pretensje. Moim zdaniem są one bezpodstawne.

Wam to wolno tak postępować. W ten sposób okazujecie szacunek Bogu Ojcu, Panu Jezusowi, forum i dyskutantom
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-12-29, 15:34   

Tu jest forum i ja nie z Bogiem rozmawiam, tylko z tobą, a to,że do nieba się wybierasz, nie znaczy,że będziesz Bogiem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-12-29, 17:00   

nike napisał/a:
Tu jest forum i ja nie z Bogiem rozmawiam, tylko z tobą, a to,że do nieba się wybierasz, nie znaczy,że będziesz Bogiem.


Najpiew napisz komu odpowiadasz i do czego się odnosisz, gdyż kompletnie Ciebie nie rozumiem :oops:
Oco tak naprawdę Tobie chodzi :?: :!:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-12-29, 18:17   

Pokoja napisał/a:
[
Czym jest ołtarz na którym Pan Jezus złożył ofiarę okupu,
:


Pytanie jest godne analizy....
Ale trzeba pamiętać że : "
Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?

Ołtarz uświęcaa ofiarę...
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7100
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5526/7220
 76%
EXP: 45/373
 12%
Wysłany: 2022-12-29, 19:44   

Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
[
Czym jest ołtarz na którym Pan Jezus złożył ofiarę okupu,
:


Pytanie jest godne analizy....
Ale trzeba pamiętać że : "
Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?

Ołtarz uświęcaa ofiarę...

Nie mam najmniejszego pojęcia „czym jest Ołtarz na którym Jezus złożył Ofiarę”.
Wiem natomiast gdzie jest ten ołtarz.
Chcesz analizy?
To zaczynaj!

Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga; (25) i nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią, (26) gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie. (Hbr 9:24-26)
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-12-29, 20:03   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
[
Czym jest ołtarz na którym Pan Jezus złożył ofiarę okupu,
:


Pytanie jest godne analizy....
Ale trzeba pamiętać że : "
Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?

Ołtarz uświęcaa ofiarę...

Nie mam najmniejszego pojęcia „czym jest Ołtarz na którym Jezus złożył Ofiarę”.

Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga; (25) i nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią, (26) gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie. (Hbr 9:24-26)


Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił pamiątkę swojej śmierci i zmartwychwstania a na krzyżu ta ofiara dokonała się w sposób krwawy. 🤷

Można powiedzieć, że Jezusowe „to czyńcie na moją pamiątką” ciągle sprawia, że ten zwyczajny stół Ostatniej Wieczerzy, staje się poniekąd krzyżem; czyli –– ołtarzem, na którym ofiarę Bogu Ojcu z samego siebie złożył Chrystus;
„ofiarę przebłagalną za nasze grzechy” – jak tłumaczył to List do Hebrajczyków.

Natomiast, analizujący to krzyż jest tylko czymś zewnętrznym.
Tę ofiarę posłuszeństwa Ojcu aż do śmierci Jezus podjął najpierw w sobie samym....
sam podjął decyzję, by siebie ofiarować.
To czyni Go więc poniekąd faktycznie ołtarzem, nie tylko kapłanem, który ofiarę złożył i sama ofiarą za nasze grzechy....

Może to być trochę dla ciebie za trudne zagadnienie...
...
Statystycznie to odpowiesz szyderstwem...
Nie zaskoczysz mnie 😉
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7100
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5526/7220
 76%
EXP: 45/373
 12%
Wysłany: 2022-12-29, 20:32   

Markerów napisał/a:
Można powiedzieć, że Jezusowe „to czyńcie na moją pamiątką” ciągle sprawia, że ten zwyczajny stół Ostatniej Wieczerzy, staje się poniekąd krzyżem; czyli –– ołtarzem, na którym ofiarę Bogu Ojcu z samego siebie złożył Chrystus;

Mam rozumieć, że stół na którym spożywali baranka stał się ołtarzem? :shock:
Tam zabito Jezusa?- To chcesz powiedzieć?
A potem w cudowny sposób stół przemienił się w krzyż? Ale... dopiero na drugi dzień!
Dziwna "analiza"... :-( Taka "uczonych w piśmie". Bo zwykły parafianin tego nie zrozumie.
Dla mnie zdecydowanie za trudne! :lol:

Cytat:
Statystycznie to odpowiesz szyderstwem...
Nie zaskoczysz mnie 😉

Czy to jest już szyderstwo? :-D
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-12-29, 23:27   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
[
Czym jest ołtarz na którym Pan Jezus złożył ofiarę okupu,
:

Pytanie jest godne analizy....
Ołtarz uświęca ofiarę...

Nie mam najmniejszego pojęcia „czym jest Ołtarz na którym Jezus złożył Ofiarę”.
Wiem natomiast gdzie jest ten ołtarz.
Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga; (25) i nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią, (26) gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie. (Hbr 9:24-26)


Na uwagę zasługuj treść z Hbr. 9:24

Cytat:
Chrystus … wszedł do świątyni […] prawdziwej, … do samego nieba


Ziemska Świątynia z dziedzińcem, Miejscem Świętym i Najświętszym, będąca obrazem tej prawdziwej miała swoje ołtarze, na których składano ofiary, zgodnie z wolą Bożą. W rzeczywistości niebieskiej Świątyni, istnieją trzy stany tego ołtarza, stanowiącego wolę Bożą, dotyczącą wielkiego dzieła sprawiedliwości Bożej, związanej z okupem Chrystusowym Nowego Przymierza, złożonym dla wybawienia rodzaju ludzkiego z grzechu i śmierci.

Są też trzy etapy realizacji ofiary, dla wypełnienia tej woli Bożej. Pierwszy etap to chrzest Pana Jezusa w Jordanie i odparcie wielkiej próby na pustyni. Gdy Szatan – diabeł, ustąpił do czasu (Łuk. 4:13), to Pan Jezus realizował drugi etap składania ofiary na ołtarzu Bożej woli. Polegał on na pełnieniu roli kapłańskiej na szeroką skalę w Miejscu Świętym w ciągu 3.5 letniej służby.

Następnie, gdy skończył się czas z Łuk. 4:13, to ponownie przystąpił do niego diabeł przez Judasza. Rozpoczął się etap składania ofiary, ale juz przez Arcykapłana Nowego Przymierza. Było to związane z przejściem poza Zasłonę do Miejsca Najświętszego, gdzie został wykropiony znak krzyża przed ubłagalnią i po niej. Odniesienie zwycięstwa nad śmiercią, dało mu prawo zmiany szat, aby mógł udzielać błogosławieństwa Nowego Przymierza, najpierw dla swego Zboru w postaci darów Ducha Świętego Boga Ojca.

Hbr. 9:26. Skoro jest konieczne częstokroć cierpieć z powodu grzechu początku świata, teraz dla zmazania tego samego, pokazał się jeden raz przez ofiarowanie samego siebie przy zakończeniu wieków.
27. A będąc śmiertelnym, jeden raz był złożonym z powodu ludzi; według tych sąd (przejście pod Zasłoną):
28. W ten sposób Chrystus, zbliżył się dla podźwignięcia grzechów wielu; drugi raz ten sam, zjawia się w widzeniu z powodu żarliwego oczekiwania na zbawienie bez grzechu.


Błogosławieństwa Nowego Przymierza w wyniku Restytucji ma dostąpić także Izrael i świat.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14