FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2023-02-04, 11:00   Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się

Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, że jestem łagodny i pokorny sercem. Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz."

Czym jest to "jarzmo" i dlaczego jest ono Jezusowym?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-04-15, 07:41   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Henryk napisał/a:
Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, że jestem łagodny i pokorny sercem. Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz."
Czym jest to "jarzmo" i dlaczego jest ono Jezusowym?

Jarzmo i brzemię to trud zasiewania w ludzkich sercach ziarna Ewangelii, które wielokrotnie bywało niszczone i nie przynosiło owocu. Jarzmo troszczenia się o zbawienie powinien wziąć na siebie każdy wierny uczeń Pana Jezusa ,jarzmo troski o zbawienie swoje, najbliższych, dzieci, mieszkańców Ziemi, w tym również wrogów. Od swoich uczniów Pan Jezus wymaga cichości i pokory, gdyż te dwie cnoty upodabniają nas do Niego. Jeśli będziemy uczyć się od Niego łagodności i pokory, to nasz duch znajdzie ukojenie, którego w żadnym wypadku nie przynosi pycha. Nie ma w sobie spokoju duchowego człowiek pyszny, zarozumiały, dumny. Niektórzy niosą to brzemię i troszczą się o zbawienie swoje i bliźnich, inni odrzucają je od siebie wybierając niefrasobliwe, bezrefleksyjne wygodne życie. W przekonaniu, że znajdą samą egoistyczną radość, przyjemności i szczęście, nakładają na siebie straszliwe brzemię grzechu, nieuczciwości, pychy, rozwiązłości. Zamiast spodziewanej radości znajdują tam przesyt, znudzenie, rozczarowania.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-04-15, 09:11   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, że jestem łagodny i pokorny sercem. Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz."
Czym jest to "jarzmo" i dlaczego jest ono Jezusowym?

Jarzmo i brzemię to trud zasiewania w ludzkich sercach ziarna Ewangelii, które wielokrotnie bywało niszczone i nie przynosiło owocu. Jarzmo troszczenia się o zbawienie powinien wziąć na siebie każdy wierny uczeń Pana Jezusa ,jarzmo troski o zbawienie swoje, najbliższych, dzieci, mieszkańców Ziemi, w tym również wrogów. Od swoich uczniów Pan Jezus wymaga cichości i pokory, gdyż te dwie cnoty upodabniają nas do Niego. Jeśli będziemy uczyć się od Niego łagodności i pokory, to nasz duch znajdzie ukojenie, którego w żadnym wypadku nie przynosi pycha. Nie ma w sobie spokoju duchowego człowiek pyszny, zarozumiały, dumny. Niektórzy niosą to brzemię i troszczą się o zbawienie swoje i bliźnich, inni odrzucają je od siebie wybierając niefrasobliwe, bezrefleksyjne wygodne życie. W przekonaniu, że znajdą samą egoistyczną radość, przyjemności i szczęście, nakładają na siebie straszliwe brzemię grzechu, nieuczciwości, pychy, rozwiązłości. Zamiast spodziewanej radości znajdują tam przesyt, znudzenie, rozczarowania.

Absolutnie zgadzam się z każdym twoim słowem.

Ja też otrzymałam pouczenie, że ludzie nakładają na siebie brzemiona ciężkie i niezrozumiałe.
Myślę, że są to brzemiona ich spektakularnie obrazowej religijności.
Przykładem mogą być np.pielgrzymki opatrzone ranami i bólem wyczerpania.
Czy na pewno Jezus tego chce?
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-04-15, 18:46   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

wybrana napisał/a:

Absolutnie zgadzam się z każdym twoim słowem. Ja też otrzymałam pouczenie, że ludzie nakładają na siebie brzemiona ciężkie i niezrozumiałe. Myślę, że są to brzemiona ich spektakularnie obrazowej religijności. Przykładem mogą być np. pielgrzymki opatrzone ranami i bólem wyczerpania. Czy na pewno Jezus tego chce?

Do istotnych elementów pielgrzymki należy droga. Polega ona na przemieszczaniu się od miejsca swego stałego pobytu do miejsca świętego (miejsc świętych). Abram, przyszły Abraham, Ojciec Narodu Wybranego zostaje wezwany przez Boga do wyjścia ze swego rodzinnego kraju i udania się do ziemi, którą mu wskaże Pan. Nie było to łatwe. Ale dzięki tej decyzji stał się on narzędziem realizacji Bożego planu wobec ludzkości, został nazwany przez potomność ojcem wszystkich wierzących (por. Rz 4, 11; Hbr 11, 8).
Druga scena to historia wyjścia Narodu Wybranego z Egiptu. Potomkowie Jakuba doznawali ucisku i prześladowania w Egipcie. Z drugiej strony, mieli zapewniony tam jako taki byt i stabilizację. Powołany przez Boga na przywódcę ludu Mojżesz z pewnym trudem przekonał swych rodaków do opuszczenia domu niewoli i udania się w drogę pełną niepewności oraz trudów ku ziemi, którą obiecał im Pan.
Obydwie sytuacje pokazują, jak ważna jest chwila decyzji o opuszczeniu dotychczasowego miejsca pobytu i udania się w drogę. Rozstrzyga ona o tym, co się ma stać w przyszłości. W tym momencie kształtują się motywy dalszego postępowania. Wielką rolę pełni w niej wiara – więcej, zaufanie Bogu.
Apostoł Paweł nazwał nasze ziemskie życie pielgrzymowaniem: "..wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana" (2 Kor 5, 6). Jego rozstrzygnięcie w gruncie rzeczy było niełatwą decyzją wyruszenia za Panem w pielgrzymkę życia, pełną trudów i doświadczeń, w której nieustannie miało się urzeczywistniać zawierzenie Bogu. :)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4500/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2023-04-15, 22:25   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, że jestem łagodny i pokorny sercem. Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz."
Czym jest to "jarzmo" i dlaczego jest ono Jezusowym?

Jarzmo i brzemię to trud zasiewania w ludzkich sercach ziarna Ewangelii, które wielokrotnie bywało niszczone i nie przynosiło owocu. Jarzmo troszczenia się o zbawienie powinien wziąć na siebie każdy wierny uczeń Pana Jezusa ,jarzmo troski o zbawienie swoje, najbliższych, dzieci, mieszkańców Ziemi, w tym również wrogów.


Wzięcie na siebie jarzma Chrystusowego, odnosi się do Eklezja/Zboru, który w jego miejse sprawuje dzieło pojednania człowieka z Bogiem, 2Kor. 5:16-21; Gal. 6:2. Nikt z nas indywidualnie nie może udźwignąć takiego jarzma, ale jakąś część tak, stosownie do udzielonego daru wiary.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-04-16, 08:05   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Pokoja napisał/a:

Wzięcie na siebie jarzma Chrystusowego, odnosi się do Eklezja/Zboru, który w jego miejsce sprawuje dzieło pojednania człowieka z Bogiem, 2Kor. 5:16-21; Gal. 6:2. Nikt z nas indywidualnie nie może udźwignąć takiego jarzma, ale jakąś część tak, stosownie do udzielonego daru wiary.

No właśnie, dlatego pytałem Ciebie czy Badacze organizują zbory i wydają jakieś czasopismo ? Nie należy przeciwstawiać życia religijnego we Wspólnocie Wiernych indywidualnej pobożności, bo one się nawzajem uzupełniają. Bez indywidualnej pobożności nie ma i zbiorowej. :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2023-04-16, 08:52   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
No właśnie, dlatego pytałem Ciebie czy Badacze organizują zbory i wydają jakieś czasopismo ? Nie należy przeciwstawiać życia religijnego we Wspólnocie Wiernych indywidualnej pobożności, bo one się nawzajem uzupełniają. Bez indywidualnej pobożności nie ma i zbiorowej. :)

Badacze jako spadkobiercy dzieła zapoczątkowanego przez Russella, są zorganizowani w zborach i wydają wiele czasopism, a także bardzo wiele innych periodyków.
Ps.
Nie każdy deklarujący się jako "badacz Pisma" jest członkiem tychże zborów.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2023-04-16, 08:53   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
No właśnie, dlatego pytałem Ciebie czy Badacze organizują zbory i wydają jakieś czasopismo ? Nie należy przeciwstawiać życia religijnego we Wspólnocie Wiernych indywidualnej pobożności, bo one się nawzajem uzupełniają. Bez indywidualnej pobożności nie ma i zbiorowej. :)

Badacze jako spadkobiercy dzieła zapoczątkowanego przez Russella, są zorganizowani w zborach i wydają wiele czasopism, a także bardzo wiele innych periodyków.
Ps.
Nie każdy deklarujący się jako "badacz Pisma" jest członkiem tychże zborów.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4500/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2023-04-16, 09:08   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Wzięcie na siebie jarzma Chrystusowego, odnosi się do Eklezja/Zboru, który w jego miejsce sprawuje dzieło pojednania człowieka z Bogiem, 2Kor. 5:16-21; Gal. 6:2. Nikt z nas indywidualnie nie może udźwignąć takiego jarzma, ale jakąś część tak, stosownie do udzielonego daru wiary.

No właśnie, dlatego pytałem Ciebie czy Badacze organizują zbory i wydają jakieś czasopismo ? Nie należy przeciwstawiać życia religijnego we Wspólnocie Wiernych indywidualnej pobożności, bo one się nawzajem uzupełniają. Bez indywidualnej pobożności nie ma i zbiorowej. :)


Oczywiście masz rację. Nie można uważać, że życie wierzącego jest inne w zborze, a inne poza nim. W zborze i indywidualnie należy się uczyć, jak należy żyć poza zakresem nauczania. Jedno jest dla dugiego. Okup Chrystusowy obejmuje wszystkich, 1Tym. 2:1-6.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-04-16, 10:23   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Pokoja napisał/a:

Oczywiście masz rację. Nie można uważać, że życie wierzącego jest inne w zborze, a inne poza nim. W zborze i indywidualnie należy się uczyć, jak należy żyć poza zakresem nauczania. Jedno jest dla drugiego. Okup Chrystusowy obejmuje wszystkich, 1Tym. 2:1-6.

Ale ktoś mógłby powiedzieć :" Jeśli jarzmo, które na co dzień mam na sobie, jawi się mi jako (nazbyt) gorzkie, ciężkie i beznadziejne , to czy na pewno jest to jarzmo przyjęte od Chrystusa i jako Chrystusowe" ?
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-04-16, 12:25   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Wzięcie na siebie jarzma Chrystusowego, odnosi się do Eklezja/Zboru, który w jego miejsce sprawuje dzieło pojednania człowieka z Bogiem, 2Kor. 5:16-21; Gal. 6:2. Nikt z nas indywidualnie nie może udźwignąć takiego jarzma, ale jakąś część tak, stosownie do udzielonego daru wiary.

No właśnie, dlatego pytałem Ciebie czy Badacze organizują zbory i wydają jakieś czasopismo ? Nie należy przeciwstawiać życia religijnego we Wspólnocie Wiernych indywidualnej pobożności, bo one się nawzajem uzupełniają. Bez indywidualnej pobożności nie ma i zbiorowej. :)
co za głupoty wypisujesz . Każda odnowa w duchu świętym jest zmuszana by pokłonić się na tzw jasnej górze demonowi, tyle jest tej samodzielnej indywidualnej pobożności, każdy płomyk światła jest gaszony z wielką gorliwością. Demony nie lubią światła, oj nie lubią!
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-04-16, 12:39   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Henryk Suchecki napisał/a:
..co za głupoty wypisujesz . Demony nie lubią światła, oj nie lubią!

Jakie znowu demony ? :lol:
Nieznajomość nauk katolickich przez Pana tu przemawia. Rodzina w Kościele jest wspólnotą chrześcijańską, która jest zrodzona w sakramencie małżeństwa i jest głęboko związana z Kościołem, dzięki czemu nazwana jest ona kościołem domowym. Papież Jan Paweł II wielokrotnie nazywał rodzinę chrześcijańską kościołem domowym. Ona odzwierciedla relację jaka istnieje pomiędzy Chrystusem a Kościołem – Jego Oblubienicą (Ef 5, 31-32). Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, który Chrystus wyniósł do rangi sakramentu. Rodzina to jest wspólnota męża i żony w jedności z Bogiem, w której dzięki łasce Bożej są uświęcani jej członkowie i która objęta jest w ekonomię zbawienia. Rodzina jako Kościół domowy jest włączona w misterium życia i rozwoju Kościoła, dzięki czemu otrzymuje ona swój istotny udział w Jego misji zbawczej. Kościół jest wielkim znakiem Boga podniesionym wśród narodów, znakiem Chrystusa. W swoim nauczaniu św. Jan Paweł II nie posługiwał się rodziną jako znak wiarygodności Kościoła. Jednak Papież wielokrotnie podkreślał, że mężczyzna i kobieta, ich wzajemna relacja i ich więź z dziećmi są stałym przypomnieniem Kościołowi o tym, co wydarzyło się na krzyżu. Nauczał, że poprzez sakrament małżeństwo i rodzina są znakiem zbawienia i ponoszą wielką odpowiedzialność za bycie obliczem Kościoła. Rodzina, która nie tylko buduje Kościół, ale także kształtuje społeczeństwo. Rodzina to najmniejsza, ale najważniejsza komórka społeczna, przez którą przepływa przyszłość ludzkości. Można ją określić jako prototyp każdego systemu społecznego. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-16, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-04-16, 13:19   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Nauczał, że poprzez sakrament małżeństwo i rodzina są znakiem zbawienia i ponoszą wielką odpowiedzialność za bycie obliczem Kościoła.
szkoda że tak wielki autorytet dla wielu tylko teoretyzował ,a nie poszedł w ślady św Piotra i tak jak on dzielił łoże z żoną. Coś na tym polu mu nie wyszło, poszedł na łatwiznę tylko gadania
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-04-16, 16:42   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Henryk Suchecki napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Nauczał, że poprzez sakrament małżeństwo i rodzina są znakiem zbawienia i ponoszą wielką odpowiedzialność za bycie obliczem Kościoła.
szkoda że tak wielki autorytet dla wielu tylko teoretyzował ,a nie poszedł w ślady św Piotra i tak jak on dzielił łoże z żoną. Coś na tym polu mu nie wyszło, poszedł na łatwiznę tylko gadania

Jest w Kościele sakrament kapłaństwa, ale jest też tam sakrament małżeństwa. :lol:
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6289
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4500/6115
 73%
EXP: 267/330
 80%
Wysłany: 2023-04-16, 16:49   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Oczywiście masz rację. Nie można uważać, że życie wierzącego jest inne w zborze, a inne poza nim. W zborze i indywidualnie należy się uczyć, jak należy żyć poza zakresem nauczania. Jedno jest dla drugiego. Okup Chrystusowy obejmuje wszystkich, 1Tym. 2:1-6.

Ale ktoś mógłby powiedzieć :" Jeśli jarzmo, które na co dzień mam na sobie, jawi się mi jako (nazbyt) gorzkie, ciężkie i beznadziejne , to czy na pewno jest to jarzmo przyjęte od Chrystusa i jako Chrystusowe" ?


NIE :!:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13