FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-25, 19:04   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

wybrana napisał/a:
Markerów napisał/a:

A ten świat nazywa się fanatyzm antykatolicki

Ja by raczej nazwała fanatyzm rzymskiego katolicyzmu.
Ewangelię Zbawienia jaką nauczał Jezus zmieniono na rytualną rzymską instytucję, która nie głosi tej Ewangelii, lecz głosi zależność zbawienia od uczestniczenia w rytuałach tej instytucji.
.


Bzdura.. nic takiego nie głosi. Dałaś się zmanipulować
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-25, 20:47   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

wybrana napisał/a:
[qu.
Ofiara Jezusa była doskonałą i ostateczna i nie wiem czemu na każdej Mszy się ją uobecnia? Dlaczego Msza nazywa się ofiarą? ..


Każde przymierze Starego Testamentu miało jakiś akt, w którym się odnawiało i
odświeżało. Akt ten nazywano zwykle „ofiarą”. Były 3 podstawowe rodzaje ofiar:
1) ofiara pokarmowa (ofiarowane produkty spożywcze które w trakcie ofiarowania po
prostu zjadano)
2) rozlanie krwi zwierzęcia ofiarnego (najczęściej baranka)
3) ofiara całkowicie niszczona, spalana (zwana niekiedy „pamiątką”)

Biblijne pojęcie ofiary jest nierozerwalnie związane z pojęciem przymierza.
Ofiara to akt, w którym przymierze wyraża się, odnawia, odświeża i umacnia
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-25, 20:53   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

wybrana napisał/a:
[qu. Czyżby ta raz złożona ofiara za nas nie wystarczała? ...


Oczywiście że wystarcza :roll:
Jezus złożył Ofiarę na Ziemi wydając się na pokarm dla swego Ludu w Wieczerniku i zrealizował tę Ofiarę w sposób krwawy na krzyżu.

Ale to jeszcze nie koniec Ofiary. Ofiara ta nigdy nie osiągnie swego kresu – nie na darmo Pismo mówi o Jezusie:
„Tyś jest kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka.”/Hbr 5,6b/ i trochę dalej:
„Poprzysiągł Pan, a nie będzie żałował: Ty jesteś kapłanem na wieki. O tyle też Jezus stał
się poręczycielem lepszego przymierza. I gdy tamtych wielu było kapłanami, gdyż śmierć nie
zezwalała im trwać przy życiu, Ten właśnie, ponieważ trwa na wieki, ma kapłaństwo
nieprzemijające.”/Hbr 7,21b-24/

Gdyby Ofiara zakończyła się na krzyżu, wieczne kapłaństwo Jezusa byłoby zbędne.
Jednak On wstąpił do Nieba – Prawdziwej Świątyni i tam ofiarowuje się nieustannie Ojcu – w sposób bezkrwawy, pełen chwały i radosny:
„Sedno zaś wywodów stanowi prawda: takiego mamy arcykapłana, który zasiadł po prawicy
tronu Majestatu w niebiosach, jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku zbudowanego
przez Pana, a nie przez człowieka. Każdy bowiem arcykapłan ustanawiany jest do składania
darów i ofiar, przeto potrzeba, aby Ten także miał coś, co by ofiarował”/Hbr 8,1-3/

i dalej:

„Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i
nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek, ani nie przez krew kozłów i
cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy
wieczne odkupienie.”/Hbr 9,11-12/

Jezus jest w tej Nieustannej Ofierze ołtarzem, ofiarnikiem (kapłanem) i ofiarą.
Będąc człowiekiem i Bogiem występuje po obu stronach; zawiera ją w imieniu Boga i w imieniu ludzkości.

Dlatego właśnie Sprawując Eucharystię uczestniczymy w tym nieustannym ofiarowaniu Jezusa.
W tym samym, w którym po Paruzji będziemy uczestniczyć bezpośrednio dlatego o Eucharystii
czytamy, iż będzie sprawowana do dnia Powtórnego Przyjścia „Ilekroć bowiem spożywacie
ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.”
/1 Kor 11,26/)
Uczestnicząc w Ofierze jednoczymy się z Bogiem. Dlatego apostoł Paweł omawiając
sprawowanie Eucharystii kończy swój wywód na jej temat słowami:
„Przypatrzcie się Izraelowi według ciała! Czyż nie są w jedności z ołtarzem ci, którzy
spożywają z ofiar na ołtarzu złożonych?”./1 Kor 10,18/
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-04-25, 20:54   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

wybrana napisał/a:
Ewangelię Zbawienia jaką nauczał Jezus zmieniono na rytualną rzymską instytucję, która nie głosi tej Ewangelii, lecz głosi zależność zbawienia od uczestniczenia w rytuałach tej instytucji.


Niestety to prawda. W tej instytucji wystarczy bywać czasem na mszy, przyjąć sakramenty, dać na tacę, około wielkiej nocy wyspowiadać się. I to wszystko.
Czyściec zapewniony.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-25, 21:00   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

wybrana napisał/a:
[q? Eucharystia jest symbolem pojednania a tymczasem Kościół głosi, że ludzie zjadają nie jako symbol wiary lecz fizyczną postać Jezusa. Ten symbol wiary uczyniono formą fizycznego zjadania.
....


Nic bardziej mylnego :roll:
Nie znasz nauczania kościoła..
W zadnym wypadku Kościół nie naucza o przemianie FIZYCZNEJ,
. Jest to obecność realna, rzeczywista i cielesna, niemniej nie oznacza to bynajmniej że następuje jakaś fizyczna przemiana chleba w Ciało czy wina w Krew! Musisz doczytać na temat tego z czym chcesz wojować :-|


Niemożliwe jest, aby Ciało Jezusa było obecne w chlebie na sposób fizyczny, gdyż musielibyśmy uznać fizyczny chleb za Boga
„Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy
sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli
człowieka.”/Dz 17, 29/.

Byłby to pogląd fałszywy również dlatego, iż sugerowałby iż Bóg
fizycznie mieszka np. w świątyni, co jest oczywiście nieprawdą
„Bóg, który stworzył świat i
wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach
zbudowanych ręką ludzką”/Dz 17,24,

Jezus pozostawił nam duchową - ale i cielesną, choć nie na sposób fizyczny - Świątynię Nowego Przymierza:
„Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech
dniach wzniosę ją na nowo. Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę
świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała.
Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli
Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.”/J 2,19-22/.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-25, 21:01   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Ewangelię Zbawienia jaką nauczał Jezus zmieniono na rytualną rzymską instytucję, która nie głosi tej Ewangelii, lecz głosi zależność zbawienia od uczestniczenia w rytuałach tej instytucji.


Niestety to prawda. W tej instytucji wystarczy bywać czasem na mszy, przyjąć sakramenty, dać na tacę, około wielkiej nocy wyspowiadać się. I to wszystko.
Czyściec zapewniony.


KŁAMSTWA bredzisz.. to jest tylko twoje wyobrażenie kościoła..
Błędne jak zwykle
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-25, 21:06   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

wybrana napisał/a:
[q.
Wiele by tu jeszcze pisać....


Ale zanim zaczniesz,.to najpierw..zapoznaj się z nauczaniem kościoła..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-04-25, 22:28   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Usuwam treść postu
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-04-25, 23:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-04-27, 13:20   

Ja kościelne władze pytam:

1 Dlaczego propagują jedzenie mięsa?

Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo.
Izajasza 42:3 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/isa.42.3.SNP

2 Dlaczego propagują modlenie się do krzyża?

Następnie Jezus zwrócił się do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się wyrzeknie samego siebie, weźmie swój krzyż i naśladuje Mnie.
Mateusza 16:24 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mat.16.24.SNP

3 Dlaczego po chrzcie niemowlęcia narzucają mu później jarzmo tradycji katolickiej z różnymi niejasnymi obowiązkami, zamiast dowieść mu, że rzeczywiście przyjęli je jako właściciela Królestwa Niebios?

Jezus natomiast powiedział: Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios.
Mateusza 19:14 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/mat.19.14.SNP
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-27, 13:53   

radek napisał/a:
Ja kościelne władze pytam:

1 Dlaczego propagują jedzenie mięsa?

P


No mówię Ci.... Na każdej mszy tyle mięcha idzie że masarnie nie wyrabiają 😂😅
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-04-27, 16:05   

Markerów napisał/a:
radek napisał/a:
Ja kościelne władze pytam:

1 Dlaczego propagują jedzenie mięsa?

P


No mówię Ci.... Na każdej mszy tyle mięcha idzie że masarnie nie wyrabiają 😂😅


Świetnie, że Cię rozbawiłem. Zamierzam też dopilnować tego, co należy się zwierzętom, za ich usługi

Gdyż przed tym czasem ani praca ludzka, ani praca zwierzęcia nie była wynagradzana. Czy kto wychodził, czy kto przychodził, nie był bezpieczny od wroga, bo Ja podjudzałem wszystkich ludzi, jednych przeciwko drugim.
Księga Zachariasza 8:10 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/zec.8.10.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-27, 16:08   

radek napisał/a:
[q. Zamierzam też dopilnować tego, co należy się zwierzętom, za ich usługi



Działaj kolego ,.. działaj :lol:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-27, 16:19   

radek napisał/a:
Dlaczego propagują jedzenie mięsa?

"Wiem bowiem i jestem przekonany w Panu Jezusie, że nic samo z siebie nie jest nieczyste, ale staje się nieczyste tylko dla kogoś, kto je za takie uważa. Jeśli więc twój brat z powodu pokarmu doznaje rozterki, nie postępujesz zgodnie z miłością. Spożywaniem pokarmu nie przyczyniaj się do zguby tego, za którego umarł Chrystus."
Nie bądź zgorszeniem dla brata, List św. Pawła do Rzymian.
W tamtych czasach Żydów gorszyło spożywanie pokarmów niekoszernych, ale pogan-nie. Apostoł Paweł naucza tu tolerancji w tej kwestii.
"Bo królestwo Boże to nie jedzenie i picie, ale sprawiedliwość, pokój i łaska w Duchu Świętym. Kto tak służy Chrystusowi, jest miły Bogu i ma uznanie u ludzi. Starajmy się więc o to, co przynosi pokój i co służy wzajemnemu zbudowaniu. Nie niszcz dzieła Bożego z powodu pokarmu."

Cytat:
Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo.
Izajasza 42:3 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/isa.42.3.SNP

"Nie będzie wołał.
Nie będzie podnosił głosu.
Nie będzie krzyczał na ulicach.
Nie złamie trzciny ani nie zgasi małego knotka..."

I właśnie te słowa doskonale ukazują Pana Jezusa, który był łagodny i pełen miłości. Nie nosił w sobie nienawiści czy pogardy dla ludzi. Ewangelie pokazują Go, pełnego szacunku dla człowieka... bez względu na to, kim jest... Akceptuje ludzi, ale potępia grzech., Pochyla się nad słabymi, odrzuconymi... Tymi, których inni uważają za niegodnych. Za grzeszników, których trzeba omijać szerokim łukiem.

I jeszcze jedno proroctwo Izajasza doskonale kreśli postać Jezusa... To obraz uzdrowienia i uwolnienia. Izajasz mówi o tym, który otwiera oczy niewidomych...wypuszcza jeńców... tych, co mieszkają w ciemności. Jezus żyje... i wciąż działa z mocą. Niewidomi wciąż odzyskują wzrok...A uwięzieni wciąż odzyskują wolność... On jest z nami... I jest naszą Światłością.
On jest naszym Panem.

Cytat:
Dlaczego propagują modlenie się do krzyża?

Modlą się do Boga, nie do krzyża. ALE KRZYŻ CHRYSTUSA MOCĄ I MĄDROŚCIĄ BOŻĄ (1 KOR 1, 17-25)
"Jedni domagają się znaków, sądząc że bez nich nie można wierzyć, inni szukają prawdy tylko w filozofii, nauce i ludzkiej mądrości. Ty natomiast chcesz, abyśmy słowem i życiem głosili Chrystusa - i to ukrzyżowanego, który dla pierwszych jest zgorszeniem, a głupstwem dla drugich. "
Święty Paweł Apostoł doświadczył na sobie mocy Chrystusowego krzyża i odniósł do siebie zbawcze owoce Jego męki. Zrozumiał, że nie ma zbawienia bez Chrystusa, jak nie ma Chrystusa bez krzyża. Nie może więc być chrześcijanina, który nie byłby wpisany w krzyż Chrystusa, jak i nie można krzyża Chrystusa pozostawić bez wpisania go w życie człowieka. Zbudował więc swoje życie na tym zbawiennym Znaku i uczynił go centrum swojego apostolskiego świadectwa i misyjnego przepowiadania.

Cytat:
Dlaczego po chrzcie niemowlęcia narzucają mu później jarzmo tradycji katolickiej z różnymi niejasnymi obowiązkami..

Obowiązki ucznia Chrystusa są jasne . Co do "jarzma" cytuję: Jezus przemówił tymi słowami: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie. "
Jarzmo nakładane na ludzi przez Prawo i Przykazania wymaga od nich nadludzkiego wysiłku, który często kończy się niepowodzeniem, bo nie każdy z nas ludzi jest w stanie wypełnić przykazania. Wprowadza to człowieka w stan oskarżenia i winy. Natomiast prawo Chrystusowego Królestwa prowadzi nas do relacji, do osobowej więzi miłości z Bogiem jako naszym Ojcem i ludźmi- jako naszymi braćmi.

Cytat:
Jezus natomiast powiedział: Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios.
Mateusza 19:14 SNP

Pan Jezus błogosławi dzieci :
"Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. " :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-27, 16:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-04-27, 17:36   

Fedorowicz napisał/a:
radek napisał/a:
Dlaczego propagują jedzenie mięsa?

"Wiem bowiem i jestem przekonany w Panu Jezusie, że nic samo z siebie nie jest nieczyste, ale staje się nieczyste tylko dla kogoś, kto je za takie uważa. Jeśli więc twój brat z powodu pokarmu doznaje rozterki, nie postępujesz zgodnie z miłością. Spożywaniem pokarmu nie przyczyniaj się do zguby tego, za którego umarł Chrystus."
Nie bądź zgorszeniem dla brata, List św. Pawła do Rzymian.
W tamtych czasach Żydów gorszyło spożywanie pokarmów niekoszernych, ale pogan-nie. Apostoł Paweł naucza tu tolerancji w tej kwestii.
"Bo królestwo Boże to nie jedzenie i picie, ale sprawiedliwość, pokój i łaska w Duchu Świętym. Kto tak służy Chrystusowi, jest miły Bogu i ma uznanie u ludzi. Starajmy się więc o to, co przynosi pokój i co służy wzajemnemu zbudowaniu. Nie niszcz dzieła Bożego z powodu pokarmu."


"Nie niszcz dzieła Bożego" zapominając o przepisach dla Ciebie niewygodnych

Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
Ewangelia według św. Mateusza 5:19 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/mat.5.19.BW1975

Czy wy nie mówicie: Jeszcze cztery miesiące, a nadejdzie żniwo? Otóż mówię wam: Podnieście oczy swoje i spójrzcie na pola, że już są dojrzałe do żniwa.
Ewangelia według św. Jana 4:35 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/jhn.4.35.BW1975


Fedorowicz napisał/a:
Cytat:
Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo.
Izajasza 42:3 SNP
https://bible.com/pl/bible/2095/isa.42.3.SNP

"Nie będzie wołał.
Nie będzie podnosił głosu.
Nie będzie krzyczał na ulicach.
Nie złamie trzciny ani nie zgasi małego knotka..."

(...)
On jest naszym Panem.


W Świecie, którego odnowienia mamy być uczestnikami, czyli w warunkach Rajskich, ludzie będą traktowani adekwatnie do tego, jak będą postępować z tym, co im jest powierzone

I rzekł mu: Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju.
Ewangelia według św. Łukasza 23:43 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/luk.23.43.BW1975

A jeśli nie byliście wierni w sprawie cudzej, któż wam poruczy rzecz własną?
Ewangelia według św. Łukasza 16:12 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/luk.16.12.BW1975

Fedorowicz napisał/a:
Cytat:
Dlaczego propagują modlenie się do krzyża?

Modlą się do Boga, nie do krzyża.


A kto pod krzyżem wiąże małżeństwo i o dotrzymaniu swojego obowiązku pouczenia o Prawdzie na temat Nieba, 'nie myśli?

XVI w.: Sobór TrydenckiEdytuj

Sobór trydencki obradujący w latach 1545-1563, uporządkował kościelne prawo małżeńskie. Przeciwstawiając się poglądom protestanckim, uznającym naturalny, niesakramentalny charakter małżeństwa, określił, że jest dogmatem wiary katolickiej, iż małżeństwo jest sakramentem i że zostało ustanowione przez Chrystusa, a nie później przez Kościół. Kanon 1 o sakramencie małżeństwa, ogłoszony w czasie 24 sesji soborowej brzmiał:

Gdyby ktoś mówił, że małżeństwo nie jest prawdziwie i odrębnie jednym z siedmiu sakramentów ewangelicznego Prawa, ustanowionym przez Chrystusa Pana, ale jest wymyślone w Kościele przez ludzi i nie udziela łaski – niech będzie wyklęty[21].

Lecz ci, którzy zostają uznani za godnych dostąpienia tamtego świata i zmartwychwstania, ani się nie żenią, ani za mąż nie wychodzą.
Ewangelia według św. Łukasza 20:35 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/luk.20.35.BW1975


Fedorowicz napisał/a:
Cytat:
Dlaczego po chrzcie niemowlęcia narzucają mu później jarzmo tradycji katolickiej z różnymi niejasnymi obowiązkami..


Cytat:
Jezus natomiast powiedział: Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios.
Mateusza 19:14 SNP

Pan Jezus błogosławi dzieci :
"Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. " :)


Niech księża Kościoła tzw. "powszechnego" nie zaciągają coraz to cięższych długów, nie myśląc że nie mają obowiązków, bo z tego co się słyszy niektóre dzieci zawiedli

Lepiej być skromnym i pracować na siebie, niż udawać wielkiego i nie mieć na chleb.
Przypowieści Salomona 12:9 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/pro.12.9.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-27, 21:59   

radek napisał/a:

"Nie niszcz dzieła Bożego" zapominając o przepisach dla Ciebie niewygodnych. "Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
Ewangelia według św. Mateusza 5:19 BW1975
Idąc w tym kierunku można by powiedzieć, że chrześcijanie zniszczyli dzieło Boże, bo zamiast nakazu przestrzegania wszystkich 613 przykazań Tory wprowadzili zasadę:
"Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu." Dz. Ap.15:28 Prawo – mówi apostoł Paweł jako nawrócony Żyd – było naszym nauczycielem, który prowadził nas do Chrystusa. "Ale gdy przyszedł Chrystus, nie podlegamy już dłużej nauczycielowi".

"Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy. Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie." Gal 3:23-28

Cytat:
Niech księża Kościoła tzw. "powszechnego" nie zaciągają coraz to cięższych długów, nie myśląc że nie mają obowiązków, bo z tego co się słyszy niektóre dzieci zawiedli.
Lepiej być skromnym i pracować na siebie, niż udawać wielkiego i nie mieć na chleb.
Przypowieści Salomona 12:9

Znów mamy do czynienia w Pana wypowiedzi z wrzucaniem wszystkich duchownych "do jednego worka" i przypisywanie wszystkim duchownym katolickim występków jednostek. To znany chwyt "poniżej pasa" propagandy antykościelnej.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-27, 22:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14