FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy król Tyru był w Edenie?
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 764
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 66/68
 97%
Wysłany: 2023-06-06, 16:23   

Pokoja napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To jest błędne rozumowanie, ponieważ w czasie, gdy Żydzi byli prześladowani u wszystkich narodów, także przelewano krew wszystkich pomordowanych na ziemi. Babilon Wielkie - nierządnica, to coś więcej niż odstępczy naród żydowski, Mat. 23:29-36:

Nikt tu nie pisał o "odstępczym narodzie żydowskim", tylko o przywódcach religijnych, finansowych i politycznych wrogich Kościołowi oraz o poganach.


To oni też posługiwali się Krucjatami, Świętą Inkwizycja, Krzyżakami i różnymi wojnami, ze na nich sie spełnia treść Ap. 18:24 :?: :?: :?:

Ap. 18:24. I to w tym samym odkryto krew proroków i świętych i wszystkich tych, zabitych na ziemi. [KS]

Jeżeli tak to jak to wyjaśnić, że krk, wyznawców Pana Jezusa, oddawał w ręce władzy zwierzchniej na śmierć, J. 19:11.

No jak wyjaśnić głoszenie, że władza nadana jest przez Boga? Te wszystkie koronowanie głów władców - królów, cesarzy. Układy z władcami świeckimi - konkordaty itd.
Przecież w Ewangelii Mateusza czytamy:
4:8
Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
4:9
I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
4:10
Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.

Podczas kuszenia szatan proponował królestwa tego świata i władzę nad nimi.
A Jezus odpowiedział - idź precz szatanie.
Nie łączył wiary i służenie Bogu z władzą ziemską.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3365

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 178/204
 87%
Wysłany: 2023-06-06, 16:48   

wybrana napisał/a:

No jak wyjaśnić głoszenie, że władza nadana jest przez Boga ? Te wszystkie koronowanie głów władców - królów, cesarzy. Układy z władcami świeckimi - konkordaty itd.
Przecież w Ewangelii Mateusza czytamy:
4:8
Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
4:9
I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
4:10
Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.

Podczas kuszenia szatan proponował królestwa tego świata i władzę nad nimi.
A Jezus odpowiedział - idź precz szatanie.

Nie łączył wiary i służenie Bogu z władzą ziemską.


Nie, tu chodzi o to że Diabeł jest kusicielem do grzechu, który kłamie. Nie jest wcale władcą świata. Ale Pani mu uwierzyła ! :-D

Refleksja i modlitwa:

W walce z pokusami od diabła Pan Jezus posługuje się Słowem Bożym. Jaka jest moja znajomość Pisma Świętego, aby się nim posługiwać w walce z sugestiami od kusiciela do złego Szatana ?
W odpowiedziach na pokusy, Jezus odnosi wszystko do Boga i Jego woli. Na ile jest to już moja stała postawa, aby odnosić wszystko do Boga ?
Jak postrzegam czas strapienia i kuszenia, który jest udziałem w losie Pana Jezusa, poddanym kuszeniu, aby zwyciężać ?

"Światłem niech będzie mi Krzyż Święty,
a nigdy wodzem smok przeklęty.
Idź precz, szatanie, duchu złości,
nigdy mnie nie kuś do marności.
Złe to, co proponujesz mi.
Sam swoją truciznę pij !"
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-06, 16:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 764
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 66/68
 97%
Wysłany: 2023-06-06, 17:33   

Fedorowicz napisał/a:
wybrana napisał/a:

No jak wyjaśnić głoszenie, że władza nadana jest przez Boga ? Te wszystkie koronowanie głów władców - królów, cesarzy. Układy z władcami świeckimi - konkordaty itd.
Przecież w Ewangelii Mateusza czytamy:
4:8
Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
4:9
I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
4:10
Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.

Podczas kuszenia szatan proponował królestwa tego świata i władzę nad nimi.
A Jezus odpowiedział - idź precz szatanie.

Nie łączył wiary i służenie Bogu z władzą ziemską.


Nie, tu chodzi o to że Diabeł jest kusicielem do grzechu, który kłamie. Nie jest wcale władcą świata. Ale Pani mu uwierzyła ! :-D

Refleksja i modlitwa:

W walce z pokusami od diabła Pan Jezus posługuje się Słowem Bożym. Jaka jest moja znajomość Pisma Świętego, aby się nim posługiwać w walce z sugestiami od kusiciela do złego Szatana ?
W odpowiedziach na pokusy, Jezus odnosi wszystko do Boga i Jego woli. Na ile jest to już moja stała postawa, aby odnosić wszystko do Boga ?
Jak postrzegam czas strapienia i kuszenia, który jest udziałem w losie Pana Jezusa, poddanym kuszeniu, aby zwyciężać ?

"Światłem niech będzie mi Krzyż Święty,
a nigdy wodzem smok przeklęty.
Idź precz, szatanie, duchu złości,
nigdy mnie nie kuś do marności.
Złe to, co proponujesz mi.
Sam swoją truciznę pij !"

Gdzie ja napisałam, że szatan jest władcą świata?
Ale jak już o tym rozmawiamy, to owszem królestwo jego jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu.
Nikt mu tej władzy nie nadał, on ją przejął poprzez zwiedzenie dusz.
Bóg daje nam wybór - czyjego królowania pragniemy.
Twórcą wszelkiego zła i wszelkiej niegodziwości na ziemi jest szatan.
Ludzie będąc w jego mocy - czynią sobie wzajemnie zło.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3365

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 178/204
 87%
Wysłany: 2023-06-06, 17:39   

wybrana napisał/a:

Ale jak już o tym rozmawiamy, to owszem królestwo jego jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu. Nikt mu tej władzy nie nadał, on ją przejął poprzez zwiedzenie dusz.
Bóg daje nam wybór - czyjego królowania pragniemy. Twórcą wszelkiego zła i wszelkiej niegodziwości na ziemi jest szatan. Ludzie będąc w jego mocy - czynią sobie wzajemnie zło.

Już w II wieku ery chrześcijańskiej sformułowane przez Panią twierdzenie podjął święty Ireneusz. Bogu — wyjaśniał — podlega wszystko do tego stopnia, że nawet jeden wróbel nie upadnie bez Jego woli na ziemię. Co wobec tego znaczą przechwałki szatana, że jemu poddana jest cała ziemia i że może nią dowolnie dysponować?

"Diabeł — odpowiada na to pytanie św. Ireneusz — mówi to uniesiony pychą. Stworzenie bowiem nie podlega jego władzy. Przecież i on sam jest jednym ze stworzeń. I nie on przydziela ludziom ludzkie królestwa, ale dzieje się to za zrządzeniem Boga Ojca — podobnie jak inne sprawy dotyczące ludzi. Otóż Pan powiada: diabeł kłamcą jest od początku i w prawdzie nie wytrwał (por. J 8,44). Jeżeli więc jest kłamcą i nie trwa w prawdzie, to rzecz jasna, nie ma prawdy w jego słowach, że »to wszystko mnie jest poddane i mogę to odstąpić, komu chcę«. Mówiąc to, kłamie” (Adversus haereses, 5,22,2).

Spod tej śmiercionośnej władzy wyzwolił nas Chrystus. Przypomnijmy sobie, co On sam mówił na ten temat. „Teraz odbywa się sąd nad tym światem — mówił na pięć dni przed swoim ukrzyżowaniem. — Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony” (J 12,31). „Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica” (Łk 10,18) — skomentował wcześniej ewangelizacyjną wyprawę siedemdziesięciu dwóch uczniów.

„On — wysławia Przedwiecznego Ojca za zbawczy czyn Chrystusa Pana apostoł Paweł — uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna” (Kol 1,13). I zaraz w tym samym liście: „Po rozbrojeniu Zwierzchności i Władz, jawnie wystawił je na widowisko, powiódłszy je dzięki Niemu w triumfie” (2,15).

Już należymy do Chrystusa i On jest naszym Władcą, ale nie jesteśmy jeszcze bezgrzeszni. Dlatego diabeł nie traci nadziei, że jeszcze odzyska władzę nad nami. Musimy więc być czujni: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając, kogo pożreć” (1 P 5,8). Przyjdzie też nam jeszcze stoczyć z nim niejedną walkę. Długi fragment Listu do Efezjan, gdzie o tym się mówi, zaczyna się od zdania: „Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła” (Ef 6,11).
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-06, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 764
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 66/68
 97%
Wysłany: 2023-06-06, 19:42   

Fedorowicz napisał/a:
wybrana napisał/a:

Ale jak już o tym rozmawiamy, to owszem królestwo jego jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu. Nikt mu tej władzy nie nadał, on ją przejął poprzez zwiedzenie dusz.
Bóg daje nam wybór - czyjego królowania pragniemy. Twórcą wszelkiego zła i wszelkiej niegodziwości na ziemi jest szatan. Ludzie będąc w jego mocy - czynią sobie wzajemnie zło.

Już w II wieku ery chrześcijańskiej sformułowane przez Panią twierdzenie podjął święty Ireneusz. Bogu — wyjaśniał — podlega wszystko do tego stopnia, że nawet jeden wróbel nie upadnie bez Jego woli na ziemię. Co wobec tego znaczą przechwałki szatana, że jemu poddana jest cała ziemia i że może nią dowolnie dysponować?

"Diabeł — odpowiada na to pytanie św. Ireneusz — mówi to uniesiony pychą. Stworzenie bowiem nie podlega jego władzy. Przecież i on sam jest jednym ze stworzeń. I nie on przydziela ludziom ludzkie królestwa, ale dzieje się to za zrządzeniem Boga Ojca — podobnie jak inne sprawy dotyczące ludzi. Otóż Pan powiada: diabeł kłamcą jest od początku i w prawdzie nie wytrwał (por. J 8,44). Jeżeli więc jest kłamcą i nie trwa w prawdzie, to rzecz jasna, nie ma prawdy w jego słowach, że »to wszystko mnie jest poddane i mogę to odstąpić, komu chcę«. Mówiąc to, kłamie” (Adversus haereses, 5,22,2).

Spod tej śmiercionośnej władzy wyzwolił nas Chrystus. Przypomnijmy sobie, co On sam mówił na ten temat. „Teraz odbywa się sąd nad tym światem — mówił na pięć dni przed swoim ukrzyżowaniem. — Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony” (J 12,31). „Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica” (Łk 10,18) — skomentował wcześniej ewangelizacyjną wyprawę siedemdziesięciu dwóch uczniów.

„On — wysławia Przedwiecznego Ojca za zbawczy czyn Chrystusa Pana apostoł Paweł — uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna” (Kol 1,13). I zaraz w tym samym liście: „Po rozbrojeniu Zwierzchności i Władz, jawnie wystawił je na widowisko, powiódłszy je dzięki Niemu w triumfie” (2,15).

Już należymy do Chrystusa i On jest naszym Władcą, ale nie jesteśmy jeszcze bezgrzeszni. Dlatego diabeł nie traci nadziei, że jeszcze odzyska władzę nad nami. Musimy więc być czujni: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając, kogo pożreć” (1 P 5,8). Przyjdzie też nam jeszcze stoczyć z nim niejedną walkę. Długi fragment Listu do Efezjan, gdzie o tym się mówi, zaczyna się od zdania: „Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła” (Ef 6,11).

I po co dajesz takie wnioski.
Wiadomo, że ci co należą do Chrystusa nie podlegają władzy szatana.
Chrystus wyzwala nas z jego mocy poprzez Ewangelię Zbawienia. Ci, co odrzucają Ewangelię - dalej trwają w jego mocy.
Tak jak prędzej napisałam - każdy ma wybór.
Jezus nauczał o wąskiej i szerokiej drodze.
Jezus zbawia tych, co pragną zbawienia ale są tacy, co wolą służyć złu.
Niestety świat w większości trwa w złu.
Twierdząc, że wszyscy ludzie z automatu są zbawieni jest wielkim kłamstwem.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6305
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4472/6115
 73%
EXP: 283/330
 85%
Wysłany: 2023-06-06, 20:50   

Fedorowicz napisał/a:
wybrana napisał/a:

No jak wyjaśnić głoszenie, że władza nadana jest przez Boga ? Te wszystkie koronowanie głów władców - królów, cesarzy. Układy z władcami świeckimi - konkordaty itd.
Przecież w Ewangelii Mateusza czytamy:
4:8
Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
4:9
I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
4:10
Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.

Podczas kuszenia szatan proponował królestwa tego świata i władzę nad nimi.
A Jezus odpowiedział - idź precz szatanie.

Nie łączył wiary i służenie Bogu z władzą ziemską.


Nie, tu chodzi o to że Diabeł jest kusicielem do grzechu, który kłamie. Nie jest wcale władcą świata. Ale Pani mu uwierzyła !


A Ty Fedorowicz nie wierzysz w to, co niżej cytuję?

Cytat:
J. 14:30) Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3365

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 178/204
 87%
Wysłany: 2023-06-07, 06:32   

Pokoja napisał/a:



A Ty Fedorowicz nie wierzysz w to, co niżej cytuję?

Cytat:
J. 14:30) Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;

Jana 12: 31 Przez kogo niby ten rzekomy "władca świata " miałby być wyrzucony? Przez swoich poddanych ?

Pan znowu wyrywa pojedyncze wersety z kontekstu. Trzeba przeczytać wszystko, co Pan Jezus mówił o Szatanie, a nie jeden werset który pasuje do Pana teorii.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-07, 06:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6305
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4472/6115
 73%
EXP: 283/330
 85%
Wysłany: 2023-06-08, 09:44   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
A Ty Fedorowicz nie wierzysz w to, co niżej cytuję?

Cytat:
J. 14:30) Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;

Jana 12: 31 Przez kogo niby ten rzekomy "władca świata " miałby być wyrzucony? Przez swoich poddanych ?

Pan znowu wyrywa pojedyncze wersety z kontekstu. Trzeba przeczytać wszystko, co Pan Jezus mówił o Szatanie, a nie jeden werset który pasuje do Pana teorii.


Ty jednak tego nie uczyniłeś, aby przedstawić myśl w całej kompozycji.

Dostrzegam, ze sam siebie chyba nie rozumiesz, gdyż napisałeś tak:

Fedorowicz napisał/a:
Diabeł jest kusicielem do grzechu, który kłamie. Nie jest wcale władcą świata.
http://biblos.feen.pl/vie...tart=180#124913


A Pan Jezus, powiedział, ze szatan jet władcą tego świata, J. 14:31.

Gubisz się w tych swoich lewackich fobiach.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3365

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 178/204
 87%
Wysłany: 2023-06-08, 13:00   

Pokoja napisał/a:
Nie jest wcale władcą świata.
..jest władcą tego świata, J. 14:31.
Gubisz się

To Pan sam się gubi. Ja napisałem, że nie jest władcą świata (w domyśle-całego świata) bo władcą całego świata jest Bóg.
A Pan Jezus powiedział: "tego świata". Chodzi tu nie o wszystkich ludzi, ale o niewolników grzechu podlegających władzy diabła.
Odpowiedział im Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu." Kosciół Chrystusowy nie należy do "tego świata".

"wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa."1Piotra 2:5

"Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony."
Jana 12:31
"Tego świata", w grece koine: του κοσμου (tou kosmou)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-08, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6305
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4472/6115
 73%
EXP: 283/330
 85%
Wysłany: 2023-06-10, 09:14   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Nie jest wcale władcą świata.
..jest władcą tego świata, J. 14:31.
Gubisz się

To Pan sam się gubi. Ja napisałem, że nie jest władcą świata (w domyśle-całego świata) bo władcą całego świata jest Bóg.
A Pan Jezus powiedział: "tego świata". Chodzi tu nie o wszystkich ludzi, ale o niewolników grzechu podlegających władzy diabła.
Odpowiedział im Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu." Kosciół Chrystusowy nie należy do "tego świata".

"wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa."1Piotra 2:5

"Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony."
Jana 12:31
"Tego świata", w grece koine: του κοσμου (tou kosmou)


Ale odkrycie. Tego cywilizowanego łacińskiego świata, który przygniata ostatki na ziemi, jak napisał prorok Daniel w 7 rozdziale.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3365

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 178/204
 87%
Wysłany: 2023-06-10, 12:49   

Pokoja napisał/a:
Tego cywilizowanego łacińskiego świata, który przygniata ostatki na ziemi..

To właśnie te ostatki cywilizacji łacińskiej są "solą w oku" masońskich sługusów NWO. Dlatego takie podziały między ludźmi, szczucie i niszczenie resztek wiary i tradycji chrześcijańskiej. W obecnym kryzysie główną rolę także odgrywają kapłani. Idąc za św. Piusem X, można wskazać zeświecczenie jako najbardziej charakterystyczny rys naszych czasów. Doczesność, przyjemność za wszelką cenę i rozrywka stała się najważniejsza. Masoński ideał budowania "raju na ziemi" króluje w umysłach dzięki coraz potężniejszym środom masowego przekazu. Kapłani, którzy nie są przygotowani na pułapki nowoczesności, przesuwają akcent swej posługi na "zagadnienia społeczne". Co dziś daje Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X Kościołowi rzymskokatolickiemu ? Daje mu niezmieniony ideał kapłański, przypomina kapłanom i wiernym o prawdziwym centrum życia religijnego, o źródle wszelkich łask. Kościół został zaatakowany "u swych podstaw", nadeszły czasy "burzenia bastionów"; nastąpiła "walka decydująca między diabłem a Niepokalanym Sercem". Ale dobry Bóg pozwolił, żeby powstała mała armia tych, którzy "strzegą depozytu wiary", którzy chronią sam fundament."

https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/682

Obrońcy Tradycji:

Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-10, 12:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6305
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4472/6115
 73%
EXP: 283/330
 85%
Wysłany: 2023-06-10, 14:05   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Tego cywilizowanego łacińskiego świata, który przygniata ostatki na ziemi..

To właśnie te ostatki cywilizacji łacińskiej są "solą w oku" masońskich sługusów NWO. Dlatego takie podziały między ludźmi, szczucie i niszczenie resztek wiary i tradycji chrześcijańskiej. W obecnym kryzysie główną rolę także odgrywają kapłani. Idąc za św. Piusem X, można wskazać zeświecczenie jako najbardziej charakterystyczny rys naszych czasów. Doczesność, przyjemność za wszelką cenę i rozrywka stała się najważniejsza. Masoński ideał budowania "raju na ziemi" króluje w umysłach dzięki coraz potężniejszym środom masowego przekazu. Kapłani, którzy nie są przygotowani na pułapki nowoczesności, przesuwają akcent swej posługi na "zagadnienia społeczne". Co dziś daje Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X Kościołowi rzymskokatolickiemu ? Daje mu niezmieniony ideał kapłański, przypomina kapłanom i wiernym o prawdziwym centrum życia religijnego, o źródle wszelkich łask. Kościół został zaatakowany "u swych podstaw", nadeszły czasy "burzenia bastionów"; nastąpiła "walka decydująca między diabłem a Niepokalanym Sercem". Ale dobry Bóg pozwolił, żeby powstała mała armia tych, którzy "strzegą depozytu wiary", którzy chronią sam fundament."

https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/682

Obrońcy Tradycji:

Obrazek


Z Pisma Świętego wynika coś innego. Ci, którzy depczą ten ostatek, ci jako panujący, idą na spalenie z powodu uzurpatorem ich roszczeń małego papieskiego rogu, Dan. 7:11,12
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3365

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 178/204
 87%
Wysłany: 2023-06-10, 14:18   

Pokoja napisał/a:
.. małego papieskiego rogu, Dan. 7:11,12

Daniela 7:11, 12
"Z powodu gwaru wielkich słów, jakie wypowiadał róg, patrzałem, aż zabito Bestię; ciało jej uległo zniszczeniu i wydano je na spalenie. Także innym Bestiom odebrano władzę, ale ustalono okres trwania ich życia co do czasu i godziny."

Nic tam nie przeczytamy o "papieskim rogu" Panie Pokoja. :-D
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-10, 14:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6305
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4472/6115
 73%
EXP: 283/330
 85%
Wysłany: 2023-06-11, 15:44   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
.. małego papieskiego rogu, Dan. 7:11,12

Daniela 7:11, 12
"Z powodu gwaru wielkich słów, jakie wypowiadał róg, patrzałem, aż zabito Bestię; ciało jej uległo zniszczeniu i wydano je na spalenie. Także innym Bestiom odebrano władzę, ale ustalono okres trwania ich życia co do czasu i godziny."

Nic tam nie przeczytamy o "papieskim rogu" Panie Pokoja. :-D


A potrafisz czytać symbole, Izj. 29:11,12 :?:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3365

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 178/204
 87%
Wysłany: 2023-06-11, 16:05   

Pokoja napisał/a:
A potrafisz czytać symbole, Izj. 29:11,12 :?:

Lud wybrany, który miał Świątynię Bożą, proroków, cudowną historię z Bogiem stoczył się tak nisko, że nie potrafi (bo nie chciał) słuchać już proroctw. Odrzuca je na swoją zgubę. Obłuda Izraela nie jest ukryta przed Panem. Kapłani wraz z niemal całym ludem obchodzili święta ale cóż z tego. Dla Boga liczy się serce. W Biblii czytamy, że Bóg miał już dosyć obchodzenia świąt, zbrzydły mu one, nie mógł na nie patrzeć. Chciał widzieć ich dobre serca. Księga Izajasza 1.13-18 "Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań - nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się ciężarem, zmęczyłem się znosząc je. A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi. Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić! Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową! Chodźcie więc, a będziemy się prawować - mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13