FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o wyznanie.
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-06-24, 13:40   

Wiesława napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=wvrjH0itaDk&list=WL&index=37&t=3777s 132. Bogowie w Biblii - Graham Hancock, Mauro Biglino.

Interesująca prezentacja ! Ale Pan Mauro Biglino nie wspomniał ani słowem, że Tora Pisana w tradycji judaizmu to jest nie wszystko ! Istnieje jeszcze Tora Ustna , czyli Talmud. Jest to wiele ksiąg judaizmu, objaśniających znaczenie treści zawartych w Torze. Daje wskazówki, jak żyć zgodnie z wiarą (jakby żydowski katechizm, ale o wiele bardziej rozszerzony). Ludzie w Polsce od dawna chcą wiedzieć, także z powodów historycznych, kim naprawdę byli i są Żydzi, czym jest żydowskość, żydostwo i ich religia -judaizm - a to nie jest możliwe bez wnikliwego poznania judaizmu. Pardes Lauder pisze: " Przychodzimy z dziełami, które prezentują to, czym jest żydowska myśl. Talmud jest szczytem tej myśli - Himalajami judaizmu. Nie każdy może się wspiąć na te góry, nie każdy jest gotów do takiej drogi, ale każdy może patrzeć na nie z szacunkiem i podziwem. " :)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-06-24, 13:52   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=wvrjH0itaDk&list=WL&index=37&t=3777s 132. Bogowie w Biblii - Graham Hancock, Mauro Biglino.

Interesująca prezentacja ! Ale Pan Mauro Biglino nie wspomniał ani słowem, że Tora Pisana w tradycji judaizmu to jest nie wszystko ! Istnieje jeszcze Tora Ustna , czyli Talmud. Jest to wiele ksiąg judaizmu, objaśniających znaczenie treści zawartych w Torze. Daje wskazówki, jak żyć zgodnie z wiarą (jakby żydowski katechizm, ale o wiele bardziej rozszerzony). Ludzie w Polsce od dawna chcą wiedzieć, także z powodów historycznych, kim naprawdę byli i są Żydzi, czym jest żydowskość, żydostwo i ich religia -judaizm - a to nie jest możliwe bez wnikliwego poznania judaizmu. Pardes Lauder pisze: " Przychodzimy z dziełami, które prezentują to, czym jest żydowska myśl. Talmud jest szczytem tej myśli - Himalajami judaizmu. Nie każdy może się wspiąć na te góry, nie każdy jest gotów do takiej drogi, ale każdy może patrzeć na nie z szacunkiem i podziwem. " :)

Nie wspomina, bo to, o czym rozmawia nie jest przedmiotem dyskusji.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-06-24, 14:42   

Wiesława napisał/a:

Nie wspomina, bo to, o czym rozmawia nie jest przedmiotem dyskusji.

Cały czas o tym rozmawia, o interpretacji Starego Testamentu. Ale ja opuszczam to forum zgodnie z życzeniem. Będziecie teraz mogli fantazjować bez przeszkód, pogadać sami ze sobą, a później jak wam się juz znudzi i jak to zwykle bywa po przegonieniu poważnych dyskutantów powstanie martwe forum do likwidacji. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-24, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-06-24, 15:39   

Wiesława napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
s-f:

To prawda, a nie sf.
W dodatku mamy w Biblii całą masę dowodów. Dla uważnego i czytelnika nie ma problemu z tym. iNie dalej, jak wczoraj podałam linki do filmów w tym temacie, a tu jeszcze jeden: https://www.youtube.com/w...ndex=37&t=3777s 132. Bogowie w Biblii - Graham Hancock, Mauro Biglino.
Nie z każdym słowem się zgadzam, oczywiście, ale sporo z tych "odkryć" znam od dawna z przeróżnej literatury. Polecam książki Hancoka (m.in.). Biglino ii Wallis nie są tłumaczeni na polski.

Facet uczył się języka hebrajskiego, więc zainteresowałam się jego wykładnią ponieważ troszkę języka liznęłam, ale jest ateistą i absolutnie nie wiarygodny. Z niczym się z nim nie zgadzam, jedynie tylko, że ELOHIM--- to bogowie.
Nie potrafił jednak wytłumaczyć jak rozumieć słowo ELOHIM w stosunku do BOGA jednego.
Facet mądry tłumaczył książki, mądry ale nie w tym temacie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-06-24, 15:40   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:

Nie wspomina, bo to, o czym rozmawia nie jest przedmiotem dyskusji.

Cały czas o tym rozmawia, o interpretacji Starego Testamentu. Ale ja opuszczam to forum zgodnie z życzeniem. Będziecie teraz mogli fantazjować bez przeszkód, pogadać sami ze sobą, a później jak wam się juz znudzi i jak to zwykle bywa po przegonieniu poważnych dyskutantów powstanie martwe forum do likwidacji. :lol:

Rozmawia o tłumaczeniu, o interpretacji Biblii, a nie o tradycji, midraszach itd.
Nikt cię nie wyrzuca, ale już kiedyś cię zachęcałam, abyś przejrzał swoje posty. Dosłownie prawie w każdym jest jak nie Hitler, to Stalin, jak nie aborcja to LBGt czy inne dziwy. Mnie po prostu odrzuca, kiedy ciągle takie zło, obrzydliwość wypływa mi z ekranu. Po prostu odrzuca i nie chce mi się czytać po raz kolejny takiego bełkotu a już na pewno nie chce mi się dyskusji podejmować, bo nie ma o co. To jest/ to są TWOJE problemy, a nie moje. Jak widac inni mają podobnie do mnie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2023-06-24, 16:33   

Fedorowicz napisał/a:
(...)silna wiara jest niezwykle potrzebna chrześcijanom, gdyż pomaga naśladowcom Chrystusa w znoszeniu prześladowań. Nie należy zapominać jak umarł Chrystus i Apostołowie, ilu było męczenników i świętych w tradycji Kościoła ? Również prorocy Starego Testamentu gineli tragicznie i byli prześladowani.


Poszę Waść żebyś zauważył, iż śmierć nie jest sukcesem, tak dla przegranego, jak i dla zwycięzcy. Sukcesem i prawdziwym zwycięstwem jest odnalezienie Prawdy i służba dla niej podczas całej dalekiej drogi, w stronę wypełnienia postanowień Bożych względem całego stworzenia

Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.
Objawienie św. Jana 3:12 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/rev.3.12.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-06-25, 06:00   

Wiesława napisał/a:
Rozmawia o tłumaczeniu, o interpretacji Biblii, a nie o tradycji, midraszach itd.

Pisma Hebrajskie powstawały w określonych warunkach historycznych, kulturowych, narodowych i religijnych. Czy ma sens analiza ich fragmentów w oderwaniu od źródła, w którym powstawały ?
Cytat:
Nikt cię nie wyrzuca, ale już kiedyś cię zachęcałam, abyś przejrzał swoje posty. Dosłownie prawie w każdym jest jak nie Hitler, to Stalin, jak nie aborcja to LBGt czy inne dziwy. Mnie po prostu odrzuca, kiedy ciągle takie zło, obrzydliwość wypływa mi z ekranu. Po prostu odrzuca i nie chce mi się czytać po raz kolejny takiego bełkotu a już na pewno nie chce mi się dyskusji podejmować, bo nie ma o co. To jest/ to są TWOJE problemy, a nie moje. Jak widac inni mają podobnie do mnie.

Tak, moim problemem jest odejście od tradycyjnych wartości chrześcijańskich i byłem przekonany, że z pewnością ktoś na forum przejawia podobne zaniepokojenie. Chciałem również zastanowić się wspólnie z innymi userami forum w świetle Pisma Swiętego nad przyczynami takiego zjawiska jak modernizm, laicyzacja oraz szeroko pojęta lewicowość w której utkwiły narody jak mucha w sieci pająka.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-25, 06:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-06-25, 07:36   

Tylko za bardzo poszedłeś w tym wszystkim do przodu. Porozmawiajmy spokojnie jak już mówiłam, świat idzie na zginie nie i my już go nie uratujemy, ale siebie to możemy na pewno, a więc próbujmy dyskutować kulturalnie o Biblii jej naukach bo jest ich miliony. I są niezwykle ciekawe. :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-06-25, 09:22   

Fedorowicz napisał/a:
Tak, moim problemem jest odejście od tradycyjnych wartości chrześcijańskich i byłem przekonany, że z pewnością ktoś na forum przejawia podobne zaniepokojenie.

Wszyscy na tym forum- bez wyjątku- byli kiedyś zaniepokojeni odejściem KrK od zasad jakie zostawił nam Jezus z apostołami.
Dlatego nie jesteśmy dziećmi tej „nierządnicy”, co rozsiadła się nad wodami.
Ap 17:15 EKU "I mówi mi: Wody, które zobaczyłeś, nad którymi siedzi Nierządnica, to ludy i tłumy, narody i języki."
To forum w większości składa się z tych, co czytają Biblię i jej wierzą!
Dlatego wiemy, że to wszystko musi zginąć, spłonąć w symbolicznym ogniu.
Nie da się tego naprawić. Były próby naprawy, ale spełzły na niczym.
Jr 51:9 BT5 "Staraliśmy się Babilon uzdrowić, lecz się nie dał wyleczyć. Porzućmy go! Niech każdy idzie do swej ziemi! Albowiem sąd nad nim dosięga nieba i aż pod obłoki się wznosi." 
Oczekujemy czegoś lepszego, nie wywołując rewolucji, wojen, nie prześladując tych, którym jeszcze jest dobrze w tym systemie.
Nie bierzemy sprawy w swoje ręce i „naprawiamy” po swojemu, dążąc do władzy, a po drodze prześladując inaczej myślących.
Czekamy na Pana powracającego wraz ze swymi aniołami.
Mt 16:27 BW "Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego.
A my na tym padole łez czekamy cierpliwie na coś lepszego:
Flp 3:20 EKU "Nasza zaś ojczyzna jest w niebiosach, skąd też oczekujemy Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa." 
2P 3:13 BG "Lecz nowych niebios i nowej ziemi według obietnicy jego oczekujemy, w których sprawiedliwość mieszka."
Cytat:
Chciałem również zastanowić się wspólnie z innymi userami forum w świetle Pisma Swiętego nad przyczynami takiego zjawiska jak modernizm, laicyzacja oraz szeroko pojęta lewicowość w której utkwiły narody jak mucha w sieci pająka.

Panie Fedorowicz- ty nie zastanawiasz się, a jedynie walczysz z tymi zjawiskami, z którymi Tobie nie po drodze.
Modernizm w kościele powszechnym jest tak stary, jak on sam. Zawsze przystosowywał się do warunków, pozwalał na bałwochwalstwo, ludowe i pogańskie wierzenie adaptował do siebie, wprowadzał nowe wierzenia, dogmaty...
Lewicowość głosi sprawiedliwość społeczną, egalitaryzm i konieczność postępu.
Nie widzę w tych hasłach niczego złego, czy też sprzecznego z ewangelią!
Rozumiem że hierarchom KrK to nie może podobać się.
Iz 40:4 UBG "Każda dolina niech będzie podniesiona, a każda góra i każdy pagórek – obniżone. To, co krzywe, niech się wyprostuje, a wyboiste miejsca niech będą równiną." Nie będzie Panów, ekscelencji, wielebnych.
J 10:16 BP "[...], i powstanie jedna owczarnia i jeden pasterz."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-06-25, 10:58   

Fedorowicz napisał/a:
Pisma Hebrajskie powstawały w określonych warunkach historycznych, kulturowych, narodowych i religijnych. Czy ma sens analiza ich fragmentów w oderwaniu od źródła, w którym powstawały ?

Nadal nie rozumiesz, ale trudno.
Fedorowicz napisał/a:
Tak, moim problemem jest odejście od tradycyjnych wartości chrześcijańskich

Sam widzisz, że to jest TWÓJ problem. Nie każdy ma takie problemy, gdyż trzyma się wartości moralnych zawartych między innymi w Biblii, w swoim sercu, w chrześcijaństwie czy też ogólnoludzkich, pozytywnych, wypracowanych przez prawych ludzi.
Fedorowicz napisał/a:
w świetle Pisma Swiętego nad przyczynami takiego zjawiska jak modernizm, laicyzacja oraz szeroko pojęta lewicowość w której utkwiły

Mój drogi, nie zawsze powoływanie się na dokładne wypełnianie Pisma jest dobre. Narody, jak widać czynią dokładnie to, co nakazał ich bóg ze ST: zabijać, składać wonne ofiary nawet z dzieci (Jugosławia, Krym-Aleja Aniołów itd.), eliminować niewygodnych (Inkwizycja, Konkwista) i tak dalej, można dłuuuugo.
Henryk napisał/a:
Wszyscy na tym forum- bez wyjątku- byli kiedyś zaniepokojeni odejściem KrK od zasad jakie zostawił nam Jezus z apostołami.
Dlatego nie jesteśmy dziećmi tej „nierządnicy”, co rozsiadła się nad wodami.

Dokładnie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-06-25, 13:48   

Henryk napisał/a:
Wszyscy na tym forum- bez wyjątku- byli kiedyś zaniepokojeni odejściem KrK od zasad jakie zostawił nam Jezus z apostołami.
Dlatego nie jesteśmy dziećmi tej „nierządnicy”, co rozsiadła się nad wodami.
Ap 17:15 EKU "I mówi mi: Wody, które zobaczyłeś, nad którymi siedzi Nierządnica, to ludy i tłumy, narody i języki."
To forum w większości składa się z tych, co czytają Biblię i jej wierzą!
Dlatego wiemy, że to wszystko musi zginąć, spłonąć w symbolicznym ogniu.
Nie da się tego naprawić. Były próby naprawy, ale spełzły na niczym.
Jr 51:9 BT5 "Staraliśmy się Babilon uzdrowić, lecz się nie dał wyleczyć. Porzućmy go! Niech każdy idzie do swej ziemi! Albowiem sąd nad nim dosięga nieba i aż pod obłoki się wznosi." 
Oczekujemy czegoś lepszego, nie wywołując rewolucji, wojen, nie prześladując tych, którym jeszcze jest dobrze w tym systemie.
Nie bierzemy sprawy w swoje ręce i „naprawiamy” po swojemu, dążąc do władzy, a po drodze prześladując inaczej myślących.
Czekamy na Pana powracającego wraz ze swymi aniołami.
Mt 16:27 BW "Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego.
A my na tym padole łez czekamy cierpliwie na coś lepszego:
Flp 3:20 EKU "Nasza zaś ojczyzna jest w niebiosach, skąd też oczekujemy Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa." 
2P 3:13 BG "Lecz nowych niebios i nowej ziemi według obietnicy jego oczekujemy, w których sprawiedliwość mieszka."
Cytat:
Chciałem również zastanowić się wspólnie z innymi userami forum w świetle Pisma Swiętego nad przyczynami takiego zjawiska jak modernizm, laicyzacja oraz szeroko pojęta lewicowość w której utkwiły narody jak mucha w sieci pająka.

Panie Fedorowicz- ty nie zastanawiasz się, a jedynie walczysz z tymi zjawiskami, z którymi Tobie nie po drodze.

Iz 40:4 UBG "Każda dolina niech będzie podniesiona, a każda góra i każdy pagórek – obniżone. To, co krzywe, niech się wyprostuje, a wyboiste miejsca niech będą równiną." Nie będzie Panów, ekscelencji, wielebnych.
J 10:16 BP "[...], i powstanie jedna owczarnia i jeden pasterz."

Pan Henryk napisał interesujący post, ale dość długi. I porusza w nim wiele zagadnień na raz.

Cytat:
Zawsze przystosowywał się do warunków, pozwalał na bałwochwalstwo, ludowe i pogańskie wierzenie adaptował do siebie..

Z tym twierdzeniem trudno jest mi się zgodzić. To poganie zostali nakłonieni do przyjęcia chrześcijaństwa, a nie na odwrót. Piszą o tym Ojcowie Kościoła, ale nie przeczytamy tego w lewicowych książkach. Pojawienie się chrześcijaństwa, czyli ukazanie się jedynego i najwyższego Boga wywołało według Euzebiusza w świecie zmianę społeczną i polityczną, dzięki której ludzkość otrzymała jednego władcę i odnalazła pokój. Patrząc na świat pogański Euzebiusz dostrzega zatem nie tylko upadek jego religii, ale także utratę przez pogan władzy politycznej. Obraz świata pogańskiego pełnego wojen, zabobonnego lęku przed bogami-demonami i niemoralności, który Euzebiusz odmalowuje w " Praeparatio evangelica" , służy mu jako argument za przyjęciem Ewangelii. Kościół doprowadził niemal cały rodzaj ludzki, nie tylko Greków, ale także najbardziej dzikich barbarzyńców do odwrócenia się od ich nierozumnej pogańskiej brutalności i do przyjęcia Chrystusa.

Z kolei W mowie "Przeciw poganom' Atanazy przeprowadza kompletną, miażdżącą krytykę wierzeń pogańskich. Bogowie pogańscy wymyśleni są przez duszę ludzką, która utraciła kontakt z prawdziwym Bogiem i wymyśla rzeczy nieistniejące. Kult oddawany siłom przyrody, ubóstwienie nieba, słońca, księżyca czy gwiazd jest znakiem upadku ludzkiego rozumu. Poza tym bogowie, o których opowiadają mity, prowadzą się niemoralnie, dlatego Atanazy pyta retorycznie: „Czy więc godzi się uznawać za boga kogoś, komu słusznie zarzuca się popełnienie czynu zakazanego ludziom przez prawo?” Religia pogańska oskarżona zostaje przez Atanazego o popchnięcie człowieka do zbrodni (składanie ofiar z ludzi, rozwiązłość, dzikość obyczajów). Ostatecznie poganie zostają przez Atanazego osądzeni bardzo surowo: „chorzy na umyśle są ci, którzy nie uznają Boga i nie czczą Jego Logosu, Zbawcy wszystkich, naszego Pana Jezusa Chrystusa, przez którego Ojciec wszystko porządkuje, ogarnia i czuwa nad wszechświatem”.

Walka z religią pogańską nie była prowadzona przez Ojców tylko przy pomocy słowa. Przyczyną upadku wierzeń pogańskich była niewątpliwie słabość ich filozoficznych i teologicznych podstaw, którą unaocznili światu chrześcijanie. Sam proces upadku pogaństwa był jednak siłą rzeczy zjawiskiem społecznym i jak wszystkie zjawiska społeczne był procesem niezwykle złożonym.

Według Bazylego. Chrześcijanie – w odróżnieniu od pogan – żyją w perspektywie nowego, wiecznego życia i dlatego na sprawy doczesne patrzą z zupełnie nowej perspektywy. Zachowują dystans do świata, który dla pogan był wszystkim, i lekceważą wartości, które kształtowały postępowanie pogan. Żadna z pogańskich wartości, których listę przedstawił Bazyli, nie jest uważana przez chrześcijan za „wartą zachodu” (euches auksion).

Z początkiem IV wieku w Cesarstwie Rzymskim zaczęła dokonywać się zmiana polityki religijnej polegająca na stopniowym odchodzeniu od tradycyjnych religii pogańskich i coraz bardziej zdecydowanym wspieraniu nowej religii chrześcijańskiej. Edykty cesarskie regulujące kwestie religijne w państwie od początkowej zgody na wyznawanie chrześcijaństwa dość szybko przeszły do aktywnego wspierania i umacniania go przez przywileje dla Kościoła z jednej strony, a coraz bardziej restrykcyjne ograniczenia dla kultów pogańskich z drugiej. Końcem tego procesu jest odwrócenie sytuacji z III wieku: religią państwową stało się chrześcijaństwo, zaś praktykowanie pogaństwa zostało prawnie zakazane.

Cytat:
Modernizm w kościele powszechnym jest tak stary, jak on sam.. , wprowadzał nowe wierzenia, dogmaty...Lewicowość głosi sprawiedliwość społeczną, egalitaryzm i konieczność postępu. Rozumiem że hierarchom KrK to nie może podobać się.

Wręcz przeciwnie, modernizm został potępiony przez Piusa X. Popierają go lewicowi hierarchowie KrK. Sprzeciwili się tylko Lefebryści.
Hasła lewicy są bardzo pociągające, ale niestety zgubne i fałszywe. W 1997 roku we Francji pod redakcją Stephane'a Courtois ukazała się „Czarna księga komunizmu”. Próbowała ona dokonać bilansu komunistycznych zbrodni. W ogromnej mierze została odrzucona przez opiniotwórcze lewicowe elity Zachodu. Uderzające, że nikt nie kwestionował przytoczonych w niej danych. Oburzenie wywołał wstęp, w którym Courtois zestawiał zbrodnie komunizmu ze zbrodniami ..nazistowskimi. :shock:

Cytat:
Nie widzę w tych hasłach niczego złego, czy też sprzecznego z ewangelią!

Ewangelia głosi, aby dawać. Komunizm i faszyzm, aby zabierać. Oto i różnica ! :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-25, 14:06, w całości zmieniany 7 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-06-25, 16:32   

Fedorowicz napisał/a:
Z tym twierdzeniem trudno jest mi się zgodzić. To poganie zostali nakłonieni do przyjęcia chrześcijaństwa, a nie na odwrót.

Poganie rzeczywiście zostali zmuszeni do przyjęcia „chrześcijaństwa” siłą.
Nie odbywało się to z dnia na dzień i bez oporu.
Niszczenie miejsc kultu, pogańskich świątyń rodziło bunt. Prawdopodobnie dla ich złagodzenia zgadzano się na kultywowanie pogańskich Dziadów, które po transformacji stały się Zaduszkami. Wielkanocne jajeczka, zajączki, też mają pogański rodowód, podobnie jak i bożonarodzeniowa choinka.
Przypomnijmy sobie dzisiejsze „katolickie” karnawały w Rio.
Same wystroje katolickich miejsc kultu- to dopiero bałwochwalstwo i pogaństwo.
Monstrancja, jako symbol egipskiego boga słońca. Etc, itd...
Ale w prawicowych podręcznikach tego nie przeczytasz Panie Fedorowicz.
Ps.
Mam gorącą prośbę- przestań do mnie pisać poprzez „Pan”. Samo imię z powodzeniem wystarczy.
W drugą stronę wcale to nie musi działać...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-06-25, 17:34   

Henryk napisał/a:
Poganie rzeczywiście zostali zmuszeni do przyjęcia „chrześcijaństwa” siłą.
Nie odbywało się to z dnia na dzień i bez oporu.
Niszczenie miejsc kultu, pogańskich świątyń rodziło bunt. Prawdopodobnie dla ich złagodzenia zgadzano się na kultywowanie pogańskich Dziadów, które po transformacji stały się Zaduszkami. Wielkanocne jajeczka, zajączki, też mają pogański rodowód, podobnie jak i bożonarodzeniowa choinka.
Przypomnijmy sobie dzisiejsze „katolickie” karnawały w Rio.
Same wystroje katolickich miejsc kultu- to dopiero bałwochwalstwo i pogaństwo.
Monstrancja, jako symbol egipskiego boga słońca. Etc, itd...
Ale w prawicowych podręcznikach tego nie przeczytasz Panie Fedorowicz.

To wszystko prawda, ale naszła mnie taka refleksja, że często zniszczono bezpowrotnie nasze, ludzkie dziedzictwo. Ja nie umiem się z tym pogodzić. Gdzie był Bóg przez setki tysięcy lat i pozwalał czcić się tzak zwanym poganom na różne sposoby, aż do czasu, gdy zesłał ... chrześcijaństwo (tak - Chrystusa). Bardzo to dziwne, bardzo.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-06-25, 17:56   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Poganie rzeczywiście zostali zmuszeni do przyjęcia „chrześcijaństwa” siłą.
Nie odbywało się to z dnia na dzień i bez oporu.
Niszczenie miejsc kultu, pogańskich świątyń rodziło bunt. Prawdopodobnie dla ich złagodzenia zgadzano się na kultywowanie pogańskich Dziadów, które po transformacji stały się Zaduszkami. Wielkanocne jajeczka, zajączki, też mają pogański rodowód, podobnie jak i bożonarodzeniowa choinka.
Przypomnijmy sobie dzisiejsze „katolickie” karnawały w Rio.
Same wystroje katolickich miejsc kultu- to dopiero bałwochwalstwo i pogaństwo.
Monstrancja, jako symbol egipskiego boga słońca. Etc, itd...
Ale w prawicowych podręcznikach tego nie przeczytasz Panie Fedorowicz.

To wszystko prawda, ale naszła mnie taka refleksja, że często zniszczono bezpowrotnie nasze, ludzkie dziedzictwo. Ja nie umiem się z tym pogodzić. Gdzie był Bóg przez setki tysięcy lat i pozwalał czcić się tzak zwanym poganom na różne sposoby, aż do czasu, gdy zesłał ... chrześcijaństwo (tak - Chrystusa). Bardzo to dziwne, bardzo.

Witam Wiesławo
I w tym momencie zaczynają się - potocznie mówiąc - ''SCHODY''
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-06-25, 18:05   

małyfilozof napisał/a:
Witam Wiesławo
I w tym momencie zaczynają się - potocznie mówiąc - ''SCHODY''

Witaj.
Wiem, wiem. Toteż nie będę drążyć. Jestem prawie sama z tymi rozterkami, ale radzę sobie ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13