FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spowiedź.
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-05-31, 16:18   

nike napisał/a:
Tak bardzo dużo, ale gdzie jest napisane żeby spowiadać się na ucho księdzu, a on dopiero da nam lub nie da rozgrzeszenie. Teksty które cytujesz mówią o modlitwie do Boga przez Jezusa za nasze jakieś przewinienia, a nic o księdzu DLACZEGO? Zauważ dopiero po tysiącu latach rzymski kościół pomyślał o spowiedzi na ucho, bo co, za mała kasa wpływała do skrzyń w kościołach? A może znasz inny powód?

Ale ja już odpowiedziałem na to pytanie : "A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: " Weźmijcie Ducha Świętego ! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane." Kościół nie znał w I wieku teologii biblijnej. Tradycja Kościoła to rozumiana jako całokształt modlitwy, nauki i życia wiarą, które Kościół „Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski” (Credo) otrzymał od Jezusa i Apostołów. I nikt na żadne "ucho" się księdzu nie spowiada, tylko w konfesjonale. Gdy grzech jest śmiertelny. Większość grzechów ciężkich może być odpuszczona w czasie indywidualnej spowiedzi, w której ksiądz – spowiednik, jest pośrednikiem między grzesznikiem a miłosiernym Bogiem. Spowiedź jest jedyną drogą, aby człowiek, który wszedł w stan grzechu śmiertelnego, mógł wrócić do stanu łaski uświęcającej.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2023-05-31, 16:44   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
Tak bardzo dużo, ale gdzie jest napisane żeby spowiadać się na ucho księdzu, a on dopiero da nam lub nie da rozgrzeszenie. Teksty które cytujesz mówią o modlitwie do Boga przez Jezusa za nasze jakieś przewinienia, a nic o księdzu DLACZEGO? Zauważ dopiero po tysiącu latach rzymski kościół pomyślał o spowiedzi na ucho, bo co, za mała kasa wpływała do skrzyń w kościołach? A może znasz inny powód?

Ale ja już odpowiedziałem na to pytanie : "A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: " Weźmijcie Ducha Świętego ! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane." Kościół nie znał w I wieku teologii biblijnej. Tradycja Kościoła to rozumiana jako całokształt modlitwy, nauki i życia wiarą, które Kościół „Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski” (Credo) otrzymał od Jezusa i Apostołów. I nikt na żadne "ucho" się księdzu nie spowiada, tylko w konfesjonale. Gdy grzech jest śmiertelny. Większość grzechów ciężkich może być odpuszczona w czasie indywidualnej spowiedzi, w której ksiądz – spowiednik, jest pośrednikiem między grzesznikiem a miłosiernym Bogiem. Spowiedź jest jedyną drogą, aby człowiek, który wszedł w stan grzechu śmiertelnego, mógł wrócić do stanu łaski uświęcającej.


Tak wygląda twoja odpowiedź? Gdzie w tych słowach Jezusa i apostołów jest powiedziane,że należy iść do księdza i spowiadać mu się na ucho? Wierni musieli czekać aż ponad 1000 lat za tą przyjemnością?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2023-05-31, 16:51   

Fedorowicz napisał/a:
: "A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: " Weźmijcie Ducha Świętego ! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
Fedorowicz napisał/a:
Gdy grzech jest śmiertelny. Większość grzechów ciężkich może być odpuszczona w czasie indywidualnej spowiedzi, w której ksiądz – spowiednik, jest pośrednikiem między grzesznikiem a miłosiernym Bogiem.
Fedorowicz napisał/a:
Spowiedź jest jedyną drogą, aby człowiek, który wszedł w stan grzechu śmiertelnego, mógł wrócić do stanu łaski uświęcającej.

To po kolei:
1. Zgadza się, że tak Pan Jezus powiedział i tchnął na nich i wstąpił w nich Duch Święty. Odtąd mieli moc i mądrość w rozeznaniu i prowadzeniu i głoszeniu o Bogu Ojcu i Jego Synu itd. APOSTOŁOWIE i to ci zgromadzeni tam i wtedy.
Bardzo proszę wyjasnić mi jakim cudem to tchnięcie Duchem św.przekazał Piotr i komu, przekazał Maciej i komu, przekazał Filip i komu itd. Ponadto proszę mi powiedzieć gdzie cokolwiek o tym przekazywaniu dalej, kolejnym osobom, aż do księdza każdego z każdej parafii i do naszych czasów napisano.
Jakim cudem, już z czysto logicznego rozumowania, tacy wszetecznicy (od papieży po wielu kapłanów) mogło być pełni Ducha i jednocześnie zachowywać się jak słudzy diabła.
W jaki sposób grzeszny człowiek może największą Świętość (DŚw.) przekazywać dalej. To jest bzdura bzdur.

2. Jest jeden śmiertelny grzech, który nie może zostać odpuszczony i o nim Pismo św. mówi jasno i otwarci.
Kto ma prawo ustalać listy grzechów, w dodatku je kategoryzować na lekkie, średnie, ciężkie; takie do odpuszczenia w spowiedzi indywidualnej albo takie do odpuszczenia na zbiorowych zgromadzeniach? Na dodatek, aby było zabawniej od czasu do czasu nawet w iternecie ukazują się takie listy - to różne parafie mają odmienne listy - grzechów, które ksiądz nie może odpuścić. Również listy te zmieniają się w zależności od lat, np. dwa lata temu w parafii X nie odpuszczano grzechów YZ, ale już w parafii M je odpuszczano, natomiast w tym roku może być dokładnie odwrotnie. Czy widzisz jaka to jest paranoja? Kościół sam sobie takie głupoty wymyśla i ludzie drwią z tego. Bo to jest zwyczajnie niepoważne.

3. Jedyną drogą jest wiara w Pośrednictwo Pana Jezusa, któremu można każdy grzech wyznać i prosić o wstawiennictwo za nami u Ojca. Lub inaczej. Wyznać grzechy Ojcu i prosić, aby przebaczył, gdyż Jego Syn krew za te grzechy już przelał.

To tak w skrócie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-05-31, 16:53   

nike napisał/a:
..Wierni musieli czekać aż ponad 1000 lat za tą przyjemnością?

Pani tak jak Pan Henryk miesza czasy i epoki w celu manipulacji. Pytanie Pani powinno być :
Jak wyznawano grzechy w I wieku n.e. ? Ma Pani rację, jeśli przez powołanie się na przykład pierwszych chrześcijan chce Pan pobudzić siebie, mnie i innych katolików do większej wierności Bogu. Nie ma Pan jednak racji ani za grosz, jeśli naśladując niektórych sekciarzy ogarniętych antykatolicką fobią Kościołowi współczesnemu zarzuca Pani odstępstwo od ideałów Kościoła czasów Apostolskich. Kościół w każdym kolejnym pokoleniu jest wspólnotą, w której coraz to nowi ludzie dostępują duchowego uzdrowienia i odbywają swoją drogę do życia wiecznego. Zarazem od samego początku we wspólnocie tej pszenica jest pomieszana z kąkolem – zarówno w tym sensie, że wyznawcy Chrystusa czynią również zło, jak i w tym sensie, że są wśród nich, niestety, ludzie wręcz źli. Tak było zawsze, tak było również w Kościele czasów apostolskich. To tylko sekty mają tyle czelności, żeby przedstawiać Kościół jako odstępstwo, siebie zaś jako wspólnoty, w których panuje idealna miłość Boga i bliźnich.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-31, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-05-31, 16:59   

Wiesława napisał/a:
Bardzo proszę wyjaśnić mi jakim cudem to tchnięcie Duchem Św. przekazał Piotr.. już z czysto logicznego rozumowania . Jedyną drogą jest wiara w Pośrednictwo Pana Jezusa, któremu można każdy grzech wyznać i prosić o wstawiennictwo za nami u Ojca. Lub inaczej. Wyznać grzechy Ojcu i prosić, aby przebaczył, gdyż Jego Syn krew za te grzechy już przelał. To tak w skrócie.

Nikt Drogiej Wiesi nie zabrania wyznać swoje grzechy Bogu Ojcu i prosić, aby przebaczył Pani za pośrednictwem Pana Jezusa.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2023-05-31, 17:30   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Bardzo proszę wyjaśnić mi jakim cudem to tchnięcie Duchem Św. przekazał Piotr.. już z czysto logicznego rozumowania . Jedyną drogą jest wiara w Pośrednictwo Pana Jezusa, któremu można każdy grzech wyznać i prosić o wstawiennictwo za nami u Ojca. Lub inaczej. Wyznać grzechy Ojcu i prosić, aby przebaczył, gdyż Jego Syn krew za te grzechy już przelał. To tak w skrócie.

Nikt Drogiej Wiesi nie zabrania wyznać swoje grzechy Bogu Ojcu i prosić, aby przebaczył Pani za pośrednictwem Pana Jezusa.

Widzisz .. nie w tym rzecz. Jak mam wierzyć Kościołowi Katolickiemu (rzzymskiemu), skoro na moje pytania (uważam całkiem zasadne, a na pewno szczere) nigdy mi nie dzielono odpowiedzi. Zbyłeś mnie, jak wielu przed tobą.
Żebyś nie czuł się niezręcznie to cię uspokoję: dokładnie to samo i tak samo zachowują się pastorzy, kiedy ktoś (ja) zaczyna zadawać niewygodne pytania. A nawet gorzej się zachowują, bo od razu jesteś podejrzana, napiętnowana i "obca" no i niemile widziana.
Tak, że 1:1 :-D
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-05-31, 18:03   

Wiesława napisał/a:
Widzisz .. nie w tym rzecz. Jak mam wierzyć Kościołowi Katolickiemu (rzzymskiemu), skoro na moje pytania (uważam całkiem zasadne, a na pewno szczere) nigdy mi nie dzielono odpowiedzi. Zbyłeś mnie, jak wielu przed tobą. Żebyś nie czuł się niezręcznie to cię uspokoję: dokładnie to samo i tak samo zachowują się pastorzy.. A nawet gorzej się zachowują, bo od razu jesteś podejrzana, napiętnowana i "obca" no i niemile widziana.
Tak, że 1:1 :-D

Ale Wiesia odrzuca tradycję Kościoła, jego nauczanie a następnie mówi: "zbyłeś mnie." To tak samo, jakby się Pani rozwiodła, a następnie obwiniała innych za swoją decyzję. A to była Pani decyzja, a nie kogoś innego. :lol:

Cytat:
..kiedy ktoś (ja) zaczyna zadawać niewygodne pytania..

Pytania, czy raczej oskarżenia bez dowodu ? :lol:
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2023-05-31, 18:50   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Widzisz .. nie w tym rzecz. Jak mam wierzyć Kościołowi Katolickiemu (rzzymskiemu), skoro na moje pytania (uważam całkiem zasadne, a na pewno szczere) nigdy mi nie dzielono odpowiedzi. Zbyłeś mnie, jak wielu przed tobą. Żebyś nie czuł się niezręcznie to cię uspokoję: dokładnie to samo i tak samo zachowują się pastorzy.. A nawet gorzej się zachowują, bo od razu jesteś podejrzana, napiętnowana i "obca" no i niemile widziana.
Tak, że 1:1 :-D

Ale Wiesia odrzuca tradycję Kościoła, jego nauczanie a następnie mówi: "zbyłeś mnie." To tak samo, jakby się Pani rozwiodła, a następnie obwiniała innych za swoją decyzję. A to była Pani decyzja, a nie kogoś innego. :lol:

Cytat:
..kiedy ktoś (ja) zaczyna zadawać niewygodne pytania..

Pytania, czy raczej oskarżenia bez dowodu ? :lol:

Nie zgadzam się, to nie jest to samo.
Tradycję odrzucam, a mam do tego podstawy. Oczywiście szanuję Tradycję dopóki ona jest zgodna z tym, na czym bazujemy (bo innych narzędzi nie mamy), czyli z Biblią. Niestety, wiele dogmatów i nauczań jest jawnie sprzecznych z PS i z nauczaniem apostolskim. Temu się sprzeciwiam. Dopytuję włąśnie o te sprawy i jestem zbywana.
Nie mam obowiązku ślepo ufać żadnemu Magisterium, ani żadnej Tradycji. NIC o tym Pan Jezus nie nauczał.
Tak na tą sprawę patrzę i dlatego ważam, że rozwód czy aborcja nie jest żadnym "tym samym" co obwinianiem ...itd.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2023-05-31, 21:21   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
..Wierni musieli czekać aż ponad 1000 lat za tą przyjemnością?

Pani tak jak Pan Henryk miesza czasy i epoki w celu manipulacji. Pytanie Pani powinno być :
Jak wyznawano grzechy w I wieku n.e. ? Ma Pani rację, jeśli przez powołanie się na przykład pierwszych chrześcijan chce Pan pobudzić siebie, mnie i innych katolików do większej wierności Bogu. Nie ma Pan jednak racji ani za grosz, jeśli naśladując niektórych sekciarzy ogarniętych antykatolicką fobią Kościołowi współczesnemu zarzuca Pani odstępstwo od ideałów Kościoła czasów Apostolskich. Kościół w każdym kolejnym pokoleniu jest wspólnotą, w której coraz to nowi ludzie dostępują duchowego uzdrowienia i odbywają swoją drogę do życia wiecznego. Zarazem od samego początku we wspólnocie tej pszenica jest pomieszana z kąkolem – zarówno w tym sensie, że wyznawcy Chrystusa czynią również zło, jak i w tym sensie, że są wśród nich, niestety, ludzie wręcz źli. Tak było zawsze, tak było również w Kościele czasów apostolskich. To tylko sekty mają tyle czelności, żeby przedstawiać Kościół jako odstępstwo, siebie zaś jako wspólnoty, w których panuje idealna miłość Boga i bliźnich.

Dlaczego nie odpowiadasz na pytania logicznie i bez zbędnych podchodów? Ględzisz bez sensu, wydaje ci się,że tak jest eleganciej?

Moje pytania w tym temacie prawie wszystkie są:----- Wskaż mi tekst w Biblii,że Jezus, lub apostołowie, kazali się spowiadać na ucho księdzu, kapłanowi. przez 1116 lat nie było ta spowiedź mody.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7176
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5392/7220
 74%
EXP: 121/373
 32%
Wysłany: 2023-06-01, 11:56   

Fedorowicz napisał/a:
Pani tak jak Pan Henryk miesza czasy i epoki w celu manipulacji.

A cóż to się znowu Panu Fedorowiczowi pomieszało? :-?

Spowiedź, jaką znamy to pomysł z Soboru laterańskiego z XII wieku.
Gdyby ta praktyka istniała wcześniej, nie potrzeba by było jej wprowadzać dopiero wtedy!
Przedtem nikt kapłanowi schowanemu w szafie nie szeptał swych grzechów na ucho.
Nowy Testament nic nie pisze o uczynkach pokutnych. A modlitwa za grzech to już totalny „odjazd” antychrysta. :shock:
Naśladowcy mają sobie nawzajem wyznawać upadki i prosić o pomoc za pomocą modlitwy innych współbraci, w przezwyciężaniu ich.
Jk 5:16 UBG "Wyznawajcie sobie nawzajem upadki i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego."
Kapłan jest tu potrzebny jak łyżwy nurkowi… Chyba, że też wyzna swoje grzechy parafianom. :mrgreen:
Warunkiem jest nie wyłącznie pokuta, a pojednanie z bliźnim, naprawienie szkody.
Księdza Twoje grzechy nie dotyczą, a on sam jest zupełnie obojętny wobec tych, którym zawiniłeś.

Nikt nie zaprzeczy, że apostołowie mieli uprawnienia co najmniej równe dzisiejszemu absolwentowi seminarium, a jednak nie korzystali z „przywileju” odpuszczania grzechów.
A przecież pisze: J 20:23 WUJ "Których odpuścicie grzechy, są im od puszczone: a których zatrzymacie, są zatrzymane."
Dlaczego tak nie czynili za swego życia? Nie chcieli, czy nie mogli? :roll:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2023-06-01, 12:24   

Henryk napisał/a:
Nikt nie zaprzeczy, że apostołowie mieli uprawnienia co najmniej równe dzisiejszemu absolwentowi seminarium, a jednak nie korzystali z „przywileju” odpuszczania grzechów.
A przecież pisze: J 20:23 WUJ "Których odpuścicie grzechy, są im od puszczone: a których zatrzymacie, są zatrzymane."
Dlaczego tak nie czynili za swego życia? Nie chcieli, czy nie mogli?

Co więcej, po grzechu Ananiasza i jego żony nie mówi, że ja -PIotr-wam odpuszczam, ale całkiem inaczej to przebiegało. Nie wiem, czy to dobry przykład, ale tak za mną łazi w tym temacie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7176
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5392/7220
 74%
EXP: 121/373
 32%
Wysłany: 2023-06-01, 12:50   

Wiesława napisał/a:
Nie wiem, czy to dobry przykład, ale tak za mną łazi w tym temacie.

Za mną też łazi.
Nie powiedział apostoł: „wybaczam jemu”, ale też nie przeklinał. A posiadał przecież Ducha Bożego!
2Tm 4:14 TPNT "Aleksander brązownik okazał mi wiele zła; oby oddał mu Pan według jego czynów;" 
To nie my mamy osądzać innych i wyznaczać pokutę!
Nie znamy serc, ani do końca intencji innych. Niestety- kierujemy się tylko pozorami.
1Kor 4:5 KOW "Nie sądźcie więc przedwcześnie, zanim przyjdzie Pan. On wydobędzie na światło to, co ukryte jest w ciemnościach, i wyjawi zamysły serca. A wtenczas otrzyma każdy od Boga zasłużoną pochwałę."
Apostołowie i Ci po nich, będą nawet sądzić i aniołów! Ale czy za swego doczesnego życia?
1Kor 6:3 UBG "Czy nie wiecie, że będziemy sądzić aniołów? A cóż dopiero sprawy doczesne?"
Oczywiście, że nie. Dopiero wtedy, gdy otrzymają pełnię poznania, a także Mocy.
A gdzie tu miejsce na wioskowego księżulka? :lol:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2023-06-01, 13:04   

Dokładnie tak. Pomocny bardzo wpis. (dla mnie). Toteż dzięki.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-06-01, 16:29   

Henryk napisał/a:
..apostołowie mieli uprawnienia co najmniej równe dzisiejszemu absolwentowi seminarium, a jednak nie korzystali z „przywileju” odpuszczania grzechów.
Dlaczego tak nie czynili za swego życia? Nie chcieli, czy nie mogli? :roll:

"Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. Wszystkich ich było około dwunastu mężczyzn. Następnie wszedł do synagogi i odważnie przemawiał przez trzy miesiące rozprawiając i przekonując o królestwie Bożym. Dowiedzieli się o tym wszyscy Żydzi i Grecy, mieszkający w Efezie i strach padł na wszystkich, i wysławiano imię Pana Jezusa. Przychodziło też wielu wierzących, wyznając i ujawniając swoje uczynki. I wielu też z tych, co uprawiali magię, poznosiło księgi i paliło je wobec wszystkich. Wartość ich obliczono na pięćdziesiąt tysięcy denarów w srebrze. Tak potężnie rosło i umacniało się słowo Pańskie."
Ef :19: 17-20

"Choruje ktoś wśród was? Niech przywoła starszych kościoła i niech się modlą nad nim, namaszczając go olejem w imię Pana. A modlitwa wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie. Jeśli zaś popełnił grzechy, będą mu przebaczone."
Jakuba 5:14-15
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-06-01, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2023-06-01, 17:33   

Fedorowicz a kiedy spowiadali na ucho w budce?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14