FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
egipske Ra
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758

Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-08-06, 21:50   

Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Jezus jest Bogiwm, to mam na myśli.
Jak Pan Jezus jest Bogiem to kim jest Ojciec , drugim Bogiem ?
Dla mnie Pan Jezus to człowiek, kobiety z reguły rodzą ludzi, to sprawa oczywista.

Na początku ziemia była ewolucyjną planetą na której kształtowało się życie.
Że zwierzęcej postaci ukształtowały się pierwotne istoty ludzkie, które były prymitywne i ich życie tak jak zwierząt bardziej podlegało inkstynktowi niż etyce.
Bóg stworzył na ziemi pierwszych doskonałych ludzi- Adam I Ewa, by dokonali doskonalenia ludzkości na ziemi.
Planeta może być zapisana w światłości życia, gdy ludzie kierujący ją staną się wzniosłymi Synami Bożymi.
Jezus Syn Boży a jednocześnie Stwórca naszego wszechświata sam osobiście wcielił się na ziemi w wybranego człowieka, by przeżyć pełnię jego życia, by lepiej zrozumieć istotę życia człowieka.
Jezus przyszedł na świat, by wydać świadectwo prawdy, byśmy poznając wielką miłość Bożą pragnęli stać się Jego Synami w pełnym słowa znaczeniu i wznosili się duchowo ku Królestwu Boga Ojca w Niebie, gdzie otrzymujemy nowy dom w przemienionym ciele.
Kościół Rzymski bardzo zdogmatyzował znaczenie krzyża, chociaż ono jest wielkie a za mało nauczał o przemianie duchowej człowieka jako wznoszącego dziecka Bożego.
To prawda jaką nauczał Jezus daje nam tą przemianę i umacnia nas.
Jezus żył w pełnym 100 procentowym ciele człowieczym.
Z ciała był na ziemi człowiekiem. Z Ducha był wpełni Bogiem - kreatorem naszego wszechświata lokalnego.
Bóg Ojciec stworzył istoty duchowe - swoich Synów, którzy kreują wszechświaty lokalne.
Jezus jest Stwórcą - kreatorem - Bogiem naszego wszechświata lokalnego w którego strefie znajduje się między innymi nasza planeta - ziemia.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-08-06, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-08-06, 22:14   

Pytałam już ciebie wybrana czy twoja babcia była małpom? Zapytałaś mnie czy ja tak na prawdę myślę, jak myślisz? Skoro takie głupoty wypisujesz o człekokształtnych, to pra.pra,pra musiał być człekokształtny, w moim rodzie każdy był człowiekiem, a w twoim?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-08-06, 22:23   

Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Jezus jest Bogiwm, to mam na myśli.
Jak Pan Jezus jest Bogiem to kim jest Ojciec , drugim Bogiem ?
Dla mnie Pan Jezus to człowiek, kobiety z reguły rodzą ludzi, to sprawa oczywista.

Dzieki za odpowiedz.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-08-06, 22:28   

Wybranej juz pisalam, ze nawet nauka udowodnila, ze czlowiek NIE pochodzi od malpy. To 2 oddzielne gatunki. Rownolegle w roznych okresach. Ludzie tez zyli rownolegle w roznych odmianach. Teraz tez tak jest. Zaden czlowiek nie wyewoluowal od malpy.
No ale ... nie dociera, jak widac.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-08-06, 22:30   

Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
To teraz już wiesz.



„Russellowcy“ są wiernymi propagatorami poglądów swego nauczyciela.
:idea:

A ty jesteś wiernym propagatorem poglądów papistów, a w tej klatce jak wiesz byli różni, był Borgia morderca chory na syfilizm, miał kilkoro dzieci i z córka synka. i byli inni alkoholicy mordercy papież Joanna też się zadomowiła aż dziecko urodziła i okazało sie,że to kobieta była.
Jeszcze pisać, czy już starczy, papisto?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-06, 22:51   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
To teraz już wiesz.



„Russellowcy“ są wiernymi propagatorami poglądów swego nauczyciela.
:idea:

A ty jesteś wiernym propagatorem poglądów papistów, a w tej klatce jak wiesz byli różni, był Borgia morderca chory na syfilizm, miał kilkoro dzieci i z córka synka. i byli inni alkoholicy mordercy papież Joanna też się zadomowiła aż dziecko urodziła i okazało sie,że to kobieta była.
Jeszcze pisać, czy już starczy, papisto?


Coś słabo, pisz jeszcze
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3336

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 149/204
 73%
Wysłany: 2023-08-07, 05:31   

Wiesława napisał/a:
Wybranej juz pisalam, ze nawet nauka udowodnila, ze czlowiek NIE pochodzi od malpy. To 2 oddzielne gatunki. Rownolegle w roznych okresach. Ludzie tez zyli rownolegle w roznych odmianach. Teraz tez tak jest. Zaden czlowiek nie wyewoluowal od malpy.
No ale ... nie dociera, jak widac.

Według teorii Darwina człowiek i małpy pochodzą od wspólnego przodka należącego do ssaków naczelnych. Jednak w toku ewolucji, linie Homo i Pan rozwijały się w sposób niezależny od siebie. Ich rozdzielenie nastąpiło ok. 6–4 mln lat temu. Zanim pojawił się człowiek rozumny, istniało przynajmniej kilkanaście form hominidów. Ok. 4,5 mln lat temu na Ziemi pojawił się Australopithecus africanus, czyli australopitek. To pierwsze stworzenie, które pod względem wyglądu przypominało człowieka. Z australopiteka wyewoluował Homo habilis , człowiek zręczny. Ten gatunek potrafił już tworzyć proste narzędzia i korzystać z nich. Równolegle z człowiekiem zręcznym żył Homo rudolfensis. Na koniec powstał H. sapiens neanderthalensis. Jeszcze kilkadziesiąt tysięcy lat temu różne odmiany czy podgatunki Homo sapiens krzyżowały się między sobą. Podobno w naszym DNA do dziś są geny, które odziedziczyliśmy po neandertalczykach. A także po jeszcze jednych przodkach, czyli denisowianach. :lol:

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-08-07, 08:49   

A BIBLIA mówi bez żadnej kombinacji, ostatnią rzeczą jaką BÓG stworzył był człowiek i to miało miejsce sześć tysięcy lat temu, na podobieństwo SWOJE, a więc mądry, piękny, zdolny i zdrowy.

I BÓG ODPOCZĄŁ OD STWARZANIA SWEGO. Czy to takie trudne jest?,
Trudne to niby nie jest, ale dla ludzi co BIBLIĘ i BOGA JHWH MAJĄ ZA NIC, BO ONI SĄ MĄDRZEJSI, CO TAKI JHWH BĘDZIE NAM GADAŁ NA DODATEK ŻYDOWSKI JA, JA, JA WIEM NAJLEPIEJ I CO WYSZŁO, ŻE NIEDŁUGO TO MAŁPA BĘDZIE WASZYM BOGIEM, BO TAKA MĄDRA BYŁA.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3336

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 149/204
 73%
Wysłany: 2023-08-07, 11:48   

nike napisał/a:
A BIBLIA mówi bez żadnej kombinacji, ostatnią rzeczą jaką BÓG stworzył był człowiek i to miało miejsce sześć tysięcy lat temu, na podobieństwo SWOJE, a więc mądry, piękny, zdolny i zdrowy. I BÓG ODPOCZĄŁ OD STWARZANIA SWEGO. Czy to takie trudne jest? Trudne to niby nie jest, ale dla ludzi co BIBLIĘ i BOGA JHWH MAJĄ ZA NIC, BO ONI SĄ MĄDRZEJSI, CO TAKI JHWH BĘDZIE NAM GADAŁ NA DODATEK ŻYDOWSKI JA, JA, JA WIEM NAJLEPIEJ I CO WYSZŁO, ŻE NIEDŁUGO TO MAŁPA BĘDZIE WASZYM BOGIEM, BO TAKA MĄDRA BYŁA.

Bardzo interesująca wypowiedź Szanownej Pani Nike ! Coraz bardziej podobają mi się posty Badaczy. Serdecznie Was pozdrawiam ! :)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-08-07, 12:57   

Fedorowicz napisał/a:
Według teorii Darwina człowiek i małpy pochodzą od wspólnego przodka należącego do ssaków naczelnych.

NIEEEPRAWDA.
Powtarzasz brednie. Darwin nigdzie i nigdy w taki sposób nie pisał! To interpretatorzy, dużo, dużo później (w latach 60-tych XX wieku) zaczęęli takiee głupoty głosić.
Fedorowicz napisał/a:
na Ziemi pojawił się Australopithecus africanus, czyli australopitek

Już od dawna nieprawda/.
Fedorowicz napisał/a:
australopiteka wyewoluował Homo habilis , człowiek zręczny

Koleeejna bzdura itd.
Gadasz tak, jak ci nakazują gadać, a zwalczasz komunizm, modeernizm i diabli wieedzą co. Uzupęłnij wieedzęę.
Jśli twoja jeest prawda to pokaż mi w jaki sposób z człowika pigmeja wyewoluował gatuneeek tzw.aborygenów. Pokaż mi, jak z Murzyna człowiek zminia si w Chińczyka.
Bo do tego to się sprowadza, tylko zacimeenienieem jest opeerowanieee nic ni mówiącymi (wikszości ludzi) autrlopitk, neeandrtalczyk i tp.terminy.
Człowik zawsze był człowieekiem. Kompletnym, rozumnym, inteligentnym, w peeełni ukształtowanym pod każdym wzgldeem.
Bo został STWORZONY, jak mówi Biblia i jak potwierdzają obecnie najnowszee ebadania naukow.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758

Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-08-07, 17:32   

nike napisał/a:
A BIBLIA mówi bez żadnej kombinacji, ostatnią rzeczą jaką BÓG stworzył był człowiek i to miało miejsce sześć tysięcy lat temu, na podobieństwo SWOJE, a więc mądry, piękny, zdolny i zdrowy.

I BÓG ODPOCZĄŁ OD STWARZANIA SWEGO. Czy to takie trudne jest?,
Trudne to niby nie jest, ale dla ludzi co BIBLIĘ i BOGA JHWH MAJĄ ZA NIC, BO ONI SĄ MĄDRZEJSI, CO TAKI JHWH BĘDZIE NAM GADAŁ NA DODATEK ŻYDOWSKI JA, JA, JA WIEM NAJLEPIEJ I CO WYSZŁO, ŻE NIEDŁUGO TO MAŁPA BĘDZIE WASZYM BOGIEM, BO TAKA MĄDRA BYŁA.

A kto podważa, że Bóg stworzył człowieka rozumnego na swój obraz i podobieństwo?
Istota ewolucyjna różniła się od istoty Bożej wyglądem, intelektem, etyką.
Istotą ewolucyjna kierowała się więcej instynktem niż etyką.
Grzech Adam I Ewy, to zbyt szybkie łączenie się fizycznie z istotami ewolucyjnymi i wydawanie istot pośrednich.
To miało zły wpływ na rozwój moralny ludzi na ziemi. W znacznym stopniu opóźniło rozwój ludzkości na ziemi.
Przecież nawet Biblia potwierdza, że Kain wziął sobie żonę z krainy Nod.
Czyli oprócz Kaina były też inne istoty.
A skąd u Kaina wyzwoliło się zło, by zabić brata?
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-08-07, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3336

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 149/204
 73%
Wysłany: 2023-08-07, 18:13   

Wiesława napisał/a:
NIEEEPRAWDA.
Powtarzasz brednie. Darwin nigdzie i nigdy w taki sposób nie pisał! To interpretatorzy, dużo, dużo później (w latach 60-tych XX wieku) zaczęęli takiee głupoty głosić.
Już od dawna nieprawda/.
Koleeejna bzdura itd.
Gadasz tak, jak ci nakazują gadać, a zwalczasz komunizm, modeernizm i diabli wieedzą co. Uzupęłnij wieedzęę.
Jśli twoja jeest prawda to pokaż mi w jaki sposób z człowika pigmeja wyewoluował gatuneeek tzw.aborygenów. Pokaż mi, jak z Murzyna człowiek zminia si w Chińczyka.
Bo do tego to się sprowadza, tylko zacimeenienieem jest opeerowanieee nic ni mówiącymi (wikszości ludzi) autrlopitk, neeandrtalczyk i tp.terminy.
Człowik zawsze był człowieekiem. Kompletnym, rozumnym, inteligentnym, w peeełni ukształtowanym pod każdym wzgldeem.
Bo został STWORZONY, jak mówi Biblia i jak potwierdzają obecnie najnowszee ebadania naukow.

Spokojnie ! Ja tylko napisałem co twierdzą naukowcy. To nie znaczy że popieram ich poglądy. :)
Zapraszam miłą Koleżankę do lektury książki Karola Darwina pt: "O pochodzeniu człowieka".

"Wiele bowiem takich cech przypisać wypada analogicznym zmianom, powstałym w szeregu pokoleń u istot pochodzących od wspólnego protoplasty, podobnych do siebie pod względem ukształtowania, a nadto podlegających tym samym przyczynom, wywołującym te same modyfikacje." Charles Darwin
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758

Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-08-07, 21:22   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
NIEEEPRAWDA.
Powtarzasz brednie. Darwin nigdzie i nigdy w taki sposób nie pisał! To interpretatorzy, dużo, dużo później (w latach 60-tych XX wieku) zaczęęli takiee głupoty głosić.
Już od dawna nieprawda/.
Koleeejna bzdura itd.
Gadasz tak, jak ci nakazują gadać, a zwalczasz komunizm, modeernizm i diabli wieedzą co. Uzupęłnij wieedzęę.
Jśli twoja jeest prawda to pokaż mi w jaki sposób z człowika pigmeja wyewoluował gatuneeek tzw.aborygenów. Pokaż mi, jak z Murzyna człowiek zminia si w Chińczyka.
Bo do tego to się sprowadza, tylko zacimeenienieem jest opeerowanieee nic ni mówiącymi (wikszości ludzi) autrlopitk, neeandrtalczyk i tp.terminy.
Człowik zawsze był człowieekiem. Kompletnym, rozumnym, inteligentnym, w peeełni ukształtowanym pod każdym wzgldeem.
Bo został STWORZONY, jak mówi Biblia i jak potwierdzają obecnie najnowszee ebadania naukow.

Spokojnie ! Ja tylko napisałem co twierdzą naukowcy. To nie znaczy że popieram ich poglądy. :)
Zapraszam miłą Koleżankę do lektury książki Karola Darwina pt: "O pochodzeniu człowieka".

"Wiele bowiem takich cech przypisać wypada analogicznym zmianom, powstałym w szeregu pokoleń u istot pochodzących od wspólnego protoplasty, podobnych do siebie pod względem ukształtowania, a nadto podlegających tym samym przyczynom, wywołującym te same modyfikacje." Charles Darwin

Taaak, człowiek kompletny i rozumny zamienił się w buszmena prymitywnego.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-08-07, 21:43   

wybrana napisał/a:
Przecież nawet Biblia potwierdza, że Kain wziął sobie żonę z krainy Nod.
Czyli oprócz Kaina były też inne istoty.

Jak ty rozumiesz? Adam spłodził tylko Kaina i Abla, a córek nie miał?
Kiedy Kain zabił Abla to już było dosyć dużo braci i sióstr spłodzonych przez Adama, Biblia o wszystkich dzieciach nie pisze, bo byś jej nie uniosła.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758

Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-08-07, 21:56   

nike napisał/a:
wybrana napisał/a:
Przecież nawet Biblia potwierdza, że Kain wziął sobie żonę z krainy Nod.
Czyli oprócz Kaina były też inne istoty.

Jak ty rozumiesz? Adam spłodził tylko Kaina i Abla, a córek nie miał?
Kiedy Kain zabił Abla to już było dosyć dużo braci i sióstr spłodzonych przez Adama, Biblia o wszystkich dzieciach nie pisze, bo byś jej nie uniosła.

Czy ty też uważasz, że człowiek kompletny i rozumny jakiego stworzych Bóg zamienił się w dzikiego buszmena?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 14