FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: nike
2023-09-13, 09:09
Aktualnie o Świętym Imieniu Boga
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-09-11, 22:02   

zainteresowany ten post piszesz do Fedorowicza a komu ubliżasz sobie czy Fedorowiczowi? bo znowu mówisz o idiotach, mówisz o nieukach,a to jest ubliżanie przecież.
wiesz po czym poznałam,że ty to beniamin i tropiciel, po tych właśnie obraźliwych słowach , które ty na okrągło powtarzasz. I ciągle skomlisz,że ciebie atakujemy.
Wiesz co facio, ja mam tak bardzo czas zajęty, że nie mam żadnej, ale to żadnej chęci zawracać sobie uwagę akurat tobą heh.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-09-11, 22:25   

zainteresowany napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Muszę powiedzieć że jestem mocno zaskoczony negatywną reakcją forumowiczów
Nawet z czystej ciekawości poczytaliby choć fragmenty podanych przez Pana informacji. Ale tu nie ! Zamiast tego czytam o sztucznej inteligencji i Bingu, która jest podobno autorem twierdzenia, że Jehowa nie jest Imieniem Bożym:
"Obecnie większość uczonych i tłumaczy Biblii uważa słowo Jehowah za błędne i niehistoryczne. Nie ma ono podstawy w oryginalnych manuskryptach biblijnych ani w tradycji żydowskiej."
Jak program komputerowy lub przeglądarka czy wyszukiwarka w necie może być autorem czegokolwiek ? Ona korzysta tylko z tego, co napisali ludzie. Pytałem właśnie o tych ludzi.

Nie dziwię się, że słowa prawdy wywołują zdenerwowanie i wściekłość tych, którzy są jej przeciwnikami.
powielają bezmyślnie kompletne bzdury jakich pełno w Internecie.


Jak najbardziej zgadzam się z tym, że w pewnych kwestiach są takie ustawki w Internecie, aby poszukującemu prawdy, jak najbardziej utrudnić dotarcie do niej. Można podać np. Rdz. 1:1 i Mat. 28:19, a także 1J. 5:6-8.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-12, 08:12   

zainteresowany napisał/a:
Ale jeśli występują świadomie przeciw Świętemu Imieniu Bożemu - to kary Bożej nie ujdą.

Na szczęście czasy inkwizycji minęły. :lol:

Jak nie powiesz Jehowa, tylko Jahwe- a może zupełnie odwrotnie- to kary Bożej nie unikniesz.
Tak rzecze zainteresowany.
Ale nie sobie mówi co chce. :-|

Ten, Który objawił nam Ojca powiedział:
Mt 6:9 UBG "Wy więc tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech będzie uświęcone twoje imię."
Żadne ą, ę, bezdźwięczne, z "h" na końcu, lub bez... Po prostu bezimienne: "Ojcze"
Ja modlę się do Kogoś Wielkiego, Kogoś kogo nie potrafię sobie wyobrazić, Kogoś mającego Moc i Władzę przekraczającą moje wyobrażenie!
Do kogoś, u Którego podstawą jest Sprawiedliwość, a także miłość połączona z miłosierdziem.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-12, 08:23   

zainteresowany napisał/a:
Nie dziwię się, że słowa prawdy wywołują zdenerwowanie i wściekłość tych, którzy są jej przeciwnikami.___________

Kto tu "wścieka się" i "denerwuje"?
Kto to od początku wszystkich obraża, a jak nie skutkuje to straszy karą Bożą, jeśli tylko nie zgodzi się z nim?
Czy ktoś Pana zainteresowanego straszył wiecznym potępieniem?
Nie zauważyłem- a zainteresowany- owszem> straszy!
Psychologia nazywa to "projekcją".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2023-09-12, 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zainteresowany

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 09 Sie 2023
Posty: 99
Poziom: 8
HP: 4/159
 3%
MP: 76/76
 100%
EXP: 18/19
 94%
Wysłany: 2023-09-12, 08:29   

Pokoja napisał:

Cytat:
Jak by przyszli poddani do króla Karola i mówili mu: królu Krolu, Koloru, Kerolu, Kirolu to popędziłby ich buławą, gdzie pieprz rośnie, a tu na Forum Miłośników Pisma Świętego, które w swoim logo ma Pismo Święte i tetragram imienia Bożego JHWH, czytamy, ze można dowolnie je wymawiać i pisać, chociaż Masoreci, zadbali o to, aby w czasie, gdy zaprzestano wymawiania imienia Bożego, gdyż kapłani wzgardzili nim (podobnie jak na Zjeździe religijnym w Kazachstanie, wzgardzili, przemyconym przez siebie imieniem Jezus). Masoreci, zadbali o to w czasie, gdy Żydzi zostali rozproszeni do wszystkich narodów świata.

Słuszne spostrzeżenia. Dodam jeszcze swoje. Np. obecny prezydent USA Joe Biden, gdy odwiedził Polskę - to żadna prasa ani internet nie napisał Dżo Bajden przybył do Warszawy. Żaden tez dziennikarz, ani żadna stacja telewizyjna czy radiowa nie przekształcała imienia prezydenta Joe na Józef. Więc jeśli imię prezydenta, a również jego nazwisko jest szanowane i pozostawiane w oryginalnym brzmieniu niezależnie od kraju, który odwiedza i szanowany jest zapis jego imienia i nazwiska, to tym bardziej zasługuje na to najważniejsza Osobistość we wszechświecie czyli Bóg, Stwórca całego wszechświata.


________________
Ostatnio zmieniony przez zainteresowany 2023-09-12, 08:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
zainteresowany

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 09 Sie 2023
Posty: 99
Poziom: 8
HP: 4/159
 3%
MP: 76/76
 100%
EXP: 18/19
 94%
Wysłany: 2023-09-12, 09:51   

nike napisał/a

Cytat:
zainteresowany ten post piszesz do Fedorowicza a komu ubliżasz sobie czy Fedorowiczowi? bo znowu mówisz o idiotach, mówisz o nieukach,a to jest ubliżanie przecież.
wiesz po czym poznałam,że ty to beniamin i tropiciel, po tych właśnie obraźliwych słowach , które ty na okrągło powtarzasz. I ciągle skomlisz,że ciebie atakujemy.
Wiesz co facio, ja mam tak bardzo czas zajęty, że nie mam żadnej, ale to żadnej chęci zawracać sobie uwagę akurat tobą heh.


Nie, post który był zaadresowany do ciebie, był skierowany konkretnie ciebie, i to ty m.in. cały czas mnie ubliżasz razem z userką Wiesława, a w dodatku w sposób cyniczny jeszcze twierdzisz razem z nią, że to ja was obrażam. A to jest nic innego jak oszczerstwo. Proszę sobie dokładnie przeczytać po kolei jak byłem od samego początku złośliwie atakowany i przezywany. Na szczęście zauważyli to forumowicze tacy jak Pokoja i również potem Fedorowicz, tak że nie jest to moje przewidzenie i uczulenie na swoim punkcie. Stąd też twoja złość pod ich adresem. Bravo ! prawdziwie chrześcijańska postawa !

Jednak nie odpłaciłem tym samym. Starałem się tylko wykazać, kto jest agresorem co spotkało się z jeszcze większymi atakami na mnie. Natomiast w dalszym ciągu twierdzę, że autorem czy autorami informacji internetowych bezmyślnie przytaczanych przez ciebie i userkę Wiesława - są nieucy, którzy nie mają pojęcia o języku hebrajskim i w życiu nie przeczytali po hebrajsku jednego rozdziału z Tory, chyba, że robią to celowo, aby siać ferment - co jest wielce prawdopodobne.
To jest przykre stwierdzenie faktu, jak również podsumowanie tych “internetowych rewelacji”, że są po prostu idiotyzmami, bo tego inaczej nazwać nie można. Na tym forum nikogo nie przezywałem od idiotów, i to jest kolejne twoje oszczerstwo !

A co do żałosnych prób mojej identyfikacji, możesz gubić się dalej w domysłach, nie robi to na mnie wrażenia. Możesz mnie nawet identyfikować z chińskim ministrem lub kosmonautą. Widocznie historia twojego odnoszenia się do forumowiczów, którzy piszą ci prawdę się powtarza. To powinno dać ci trochę do myślenia, że może niezupełnie z tobą jest wszystko O.K.
I jeszcze jedno - nie jestem żaden “facio”, ani twój koleżka, lub twoje popychadło. Język jakim się posługujesz najlepiej świadczy o tobie i twojej kulturze - mój komentarz jest całkowicie zbyteczny. Nikt cię też nie prosił o to, byś się mną zajmowała, a z całą pewnością - nie ja. A jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to jest takie powiedzenie, że lepiej milczeć. Biblia zaleca chrześcijańskim niewiastom (o ile się uważasz za chrześcijankę) skromność, a nie puszenie się i zarozumialstwo. Może warto przypomnieć sobie co Słowo Boże mówi o kobietach, które chcą się podobać Bogu.

_________
Ostatnio zmieniony przez zainteresowany 2023-09-12, 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-09-12, 11:22   

UPSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS ALE MI SIĘ DOSTAŁO , ŁOJ TA JOJ.

NIE MA TO JAK MĄDRY PRZEMÓWI DO ROZUMU GŁUPIEMU !!!!!
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-09-12, 11:27   

nike napisał/a:
UPSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS ALE MI SIĘ DOSTAŁO , ŁOJ TA JOJ.

NIE MA TO JAK MĄDRY PRZEMÓWI DO ROZUMU GŁUPIEMU !!!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mam nadzieję, że przeżyjesz. Bo ja na pewno :-D
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-09-12, 14:58   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
UPSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS ALE MI SIĘ DOSTAŁO , ŁOJ TA JOJ.

NIE MA TO JAK MĄDRY PRZEMÓWI DO ROZUMU GŁUPIEMU !!!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mam nadzieję, że przeżyjesz. Bo ja na pewno :-D


Niech się nacieszy facio, bo jak na proroka przystało jest wyjątkowo miłym faciem, a najważniejsze, że FACIEM ZAINTERESOWANYM, tylko CZYM/KIM ??????????????????????
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-12, 15:52   

Henryk napisał/a:

Ale nie sobie mówi co chce. :-|
Ten, Który objawił nam Ojca powiedział:
Mt 6:9 UBG "Wy więc tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech będzie uświęcone twoje imię."
Żadne ą, ę, bezdźwięczne, z "h" na końcu, lub bez... Po prostu bezimienne: "Ojcze"
Ja modlę się do Kogoś Wielkiego, Kogoś kogo nie potrafię sobie wyobrazić, Kogoś mającego Moc i Władzę przekraczającą moje wyobrażenie!
Do kogoś, u Którego podstawą jest Sprawiedliwość, a także miłość połączona z miłosierdziem.

Bardzo pięknie Drogi pan Henryk napisał ! Ale dlaczego jako miłośnicy Biblii spisanej po hebrajsku przez Hebrajczyków mamy nie używać oryginalnych Imion Świętych w oryginale, tylko bezimiennie, czy też jakieś odmienne imiona w innych językach, czy tytuły zastępcze w których gubimy pierwotny sens tych Imion ?
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-12, 16:00   

nike napisał/a:
zainteresowany ten post piszesz do Fedorowicza a komu ubliżasz sobie czy Fedorowiczowi? bo znowu mówisz o idiotach, mówisz o nieukach, a to jest ubliżanie przecież.
wiesz po czym poznałam, że ty to beniamin i tropiciel, po tych właśnie obraźliwych słowach , które ty na okrągło powtarzasz. I ciągle skomlisz, że ciebie atakujemy. Wiesz co facio, ja mam tak bardzo czas zajęty, że nie mam żadnej, ale to żadnej chęci zawracać sobie uwagę akurat tobą heh.

Pan zainteresowany wyrażał się negatywnie o osobach, które Imię Boże Jehowa zmieniły na Jahwe, a Jechoszua na Jezus. Do użytkowników miał słuszną pretensję za odejście od tematu wątku i personalne na niego ataki. Niestety, ja również widząc atak na judaizm rabiniczny odniosłem się z niechęcią do jego wpisów, ponieważ nie zdawałem sobie sprawy że istnieje jeszcze inny judaizm, który Talmud odrzuca a koncentruje się na Torze pisanej. A tymczasem judaizm rabiniczny unikając wymowy Imienia Bożego tylko ułatwił watykanistom sformułowanie dogmatu o Trójcy. Bo skoro Bóg Żydów jest bezimienny lub wieloimienny, a co oznacza Imię Jezus nie wiadomo, to równie dobrze może być nawet i w Trzech osobach.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-09-12, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-12, 16:09   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:

Ale nie sobie mówi co chce. :-|
Ten, Który objawił nam Ojca powiedział:
Mt 6:9 UBG "Wy więc tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech będzie uświęcone twoje imię."
Żadne ą, ę, bezdźwięczne, z "h" na końcu, lub bez... Po prostu bezimienne: "Ojcze"
Ja modlę się do Kogoś Wielkiego, Kogoś kogo nie potrafię sobie wyobrazić, Kogoś mającego Moc i Władzę przekraczającą moje wyobrażenie!
Do kogoś, u Którego podstawą jest Sprawiedliwość, a także miłość połączona z miłosierdziem.

Bardzo pięknie Drogi pan Henryk napisał ! Ale dlaczego jako miłośnicy Biblii spisanej po hebrajsku przez Hebrajczyków mamy nie używać oryginalnych Imion Świętych w oryginale, tylko bezimiennie, czy też jakieś odmienne imiona w innych językach, czy tytuły zastępcze w których gubimy pierwotny sens tych Imion ?


Dlaczego więc nie czytasz i nie piszesz po hebrajsku używając oryginalnych znaczeń i wyrazów?
A skupiasz się tylko na imionach. Nie traktuj pisma wybiórczo. Odwagi
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2023-09-12, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-12, 16:11   

Fedorowicz napisał/a:
[quot, a co oznacza Imię Jezus nie wiadomo, .


Teraz nie wiadomo, a jeszcze kilka postów wcześniej definiował co znaczy 😅
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-12, 16:15   

Markerów napisał/a:
Dlaczego więc nie czytasz i nie piszesz po hebrajsku używając oryginalnych znaczeń i wyrazów? A skupiasz się tylko na imionach. Nie traktuj pisma wybiórczo. Odwagi

Na forum piszemy w języku polskim, co nie przeszkadza pisać wymowę Imion Świętych po hebrajsku w temacie o Imieniu Bożym, czy cytować jakieś teksty hebrajskie z Tory razem z wymową i znaczeniem po polsku. Ale chodziło o to, że rabini zakazali wymowy, a watykaniści zmienili te Imiona na inne. I tego dowiedziałem się od usera zainteresowanego, który podał informacje o uczonych masoretach i źródła. Wystarczy się zapoznać. :)

Cytat:
Teraz nie wiadomo, a jeszcze kilka postów wcześniej definiował co znaczy 😅

Podawałem katolickie komentarze i teksty teologów, nie zdając sobie sprawy jak daleko odbiegają one od monoteizmu etycznego. Czy Pan na przykład słyszał wcześniej o Karaimach i Nehemii Gordonie ?
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-09-12, 16:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-12, 16:19   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Dlaczego więc nie czytasz i nie piszesz po hebrajsku używając oryginalnych znaczeń i wyrazów? A skupiasz się tylko na imionach. Nie traktuj pisma wybiórczo. Odwagi

Na forum piszemy w języku polskim, co nie przeszkadza pisać wymowę Imion Świętych po hebrajsku w temacie o Imieniu Bożym, czy cytować jakieś teksty hebrajskie z Tory razem z wymową i znaczeniem po polsku. Ale chodziło o to, że rabini zakazali wymowy, a watykaniści zmienili te Imiona na inne. I tego dowiedziałem się od usera zainteresowanego, który podał informacje o uczonych masoretach i źródła. Wystarczy się zapoznać. :)


Nie czytasz i nie piszesz po hebrajsku więc gardzisz biblia hebrajską..
Zastępując wyrazy i " przekręcając" je w języku polskim na inną wymowę..
Jest to pogwałcenie Bibli hebrajskiej.. opamiętaj się
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15