FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto był ojcem Pana Jezusa?
Autor Wiadomość
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 970
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 53/83
 63%
Wysłany: 2023-08-24, 09:05   

te cwaniaki , kolorowe dzięciołki
tym gorliwy takim jak ty, obrońcom prawdziwej wiary coś w zamian musieli dać. Więc wymyślili Marię i mantrowanie do niej co dostatecznie ogłupiło prosty lud
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 09:20   

Henryk Suchecki napisał/a:
te cwaniaki , kolorowe dzięciołki
tym gorliwy takim jak ty, obrońcom prawdziwej wiary coś w zamian musieli dać. Więc wymyślili Marię i mantrowanie do niej co dostatecznie ogłupiło prosty lud


Niezłe ubarwione opowiadanie..
Masz wyobraźnie .👏
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 09:24   

Henryk Suchecki napisał/a:
[quotl).
Pierwsze ofiary tego zwierzęcia to arianie, tylko dlatego, że uznawali, że Syn Boży objawił się w ciele, po prostu urodził się taki człowiek, wypełniający realizujący jego wolę w !00 %


Mało tego Arianie a już na pewno sam Ariusz uznawał Ducha Św. jako osobę..
Czyli też według Ciebie mial racjie? :lol:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2023-08-24, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 09:25   

Zamiast ufać tym opiniom antytrynitarzy sami wczytajmy się w teksty opublikowane na Soborze Nicejskim oraz listy wysłane z niego do kościołów lokalnych. Zobaczymy więc co napisano i czego nie napisano na soborze, z tego co mówią dzisiejsi krzykacze antytrynitarze:

Teksty wg: „Dokumenty Soborów Powszechnych. Tekst grecki, łaciński, polski. Tom I (325-787)” Układ i opracowanie Ks.A.Baron i Ks.H.Pietras SJ, Kraków 2003.



Wyznanie Wiary 318 Ojców

„Wierzymy w jednego Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, zrodzonego z Ojca, jednorodzonego, to jest z istoty Ojca, Boga z Boga, Światłość ze Światłości, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego, a nie uczynionego, współistotnego Ojcu, przez którego wszystko się stało, co jest w niebie i co jest na ziemi, który dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił i przyjął ciało, stał się człowiekiem, cierpiał i zmartwychwstał trzeciego dnia, wstąpił do nieba, przyjdzie sądzić żywych i umarłych. I w Ducha Świętego.

Tych, którzy mówią: <<był kiedyś czas kiedy go nie było>> lub <<zanim się narodził nie był>> lub <<stał się z niczego>> lub pochodzi z innej hipostazy, lub z innej substancji [niż Ojciec], lub, że Syn Boży jest* zmienny i przeobrażalny, tych wszystkich powszechny i apostolski Kościół wyłącza”.

[* - W tym miejscu wersje zależne od Atanazego dodają: <<stworzony>>]



Kanony

XIX. O tych, którzy odeszli od Pawła z Samostaty*.

Przyjęto zasadę, żeby zawsze chrzcić na nowo zwolenników Pawła z Samostaty, jeśli wracają na łono kościoła katolickiego. Gdyby któryś z nich był poprzednio członkiem duchowieństwa, a okazał się uczciwy i bez zarzutu, niech zostanie ochrzczony, a biskup kościoła katolickiego niech mu udzieli ‘nałożenia rąk’. Jeżeli zaś badanie wykaże, że jest niegodny, należy go złożyć z urzędu...

[* - Paweł z Samostaty, biskup Antiochii, został wykluczony z Kościoła na synodzie antiocheńskim w 268 roku. Uważał on, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym tylko dlatego, że narodził się z Maryi Dziewicy, a następnie został usynowiony przez Boga w nagrodę za swoje posłuszeństwo.]
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 09:26   

List Soboru w Nicei do Egipcjan

„2. (...) Pragniemy, abyście się dowiedzieli, co było przedmiotem naszych obrad, jakie sprawy zbadano, co postanowiono i co zarządzono. W obecności umiłowanego przez Boga cesarza Konstantyna, jako pierwszą ze wszystkich, rozpatrzyliśmy sprawę bezbożności i przestępstwa Ariusza oraz zwolenników jego nauki. 3. Postanowiliśmy jednomyślnie potępić jego bezbożną doktrynę oraz słowa i bluźniercze wyrażenia, których używał, znieważając Syna Bożego: <<jest z niczego>>, <<zanim się narodził nie był>>, <<był kiedyś [czas], kiedy go nie było>> i to, że <<Syn Boży zdolny jest z własnej woli do dobra i zła>>*. 4. Wszystko to święty sobór potępił, aby nie słuchać dłużej nauki bezbożnej i szalonej i by nie znosić cierpliwie słów pełnych bluźnierstw. Wy zaś usłyszeliście już zapewne albo usłyszycie, jaki wyrok zapadł w jego sprawie, przeto niech się nie uważa, że znieważamy człowieka, który za swój grzech poniósł sprawiedliwą karę. (...). 13. Pełni radości z doprowadzenia do pomyślnego końca naszych obrad i podjęcia słusznych postanowień, z zapanowania powszechnego pokoju i jedności oraz odrzucenia herezji, przyjmijcie z jeszcze większą czcią i miłością naszego współsługę a waszego biskupa, Aleksandra, którego obecność na obradach była dla nas radością, który, mimo podeszłego wieku, podjął tak liczne trudy dla przywrócenia wam pokoju. Módlcie się także za nas wszystkich, aby podjęte przez nas słuszne postanowienia przetrwały niezmienione, przez Boga Wszechmogącego, przez Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Jemu chwała na wieki wieków. Amen”.

[* - W tekstach zależnych od Atanazego pojawia się tu dodatkowe zdanie: <<mówił też o Nim, że jest stworzeniem i dziełem>>.]
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 09:27   

List Euzebiusza z Cezarei do swego Kościoła

1. Zapewne dowiadywaliście się już i z innych źródeł, umiłowani, o uchwałach dotyczących wiary Kościoła, podjętych przez wielki sobór zebrany w Nicei. Zazwyczaj wieści poprzedzają dokładną relację wydarzeń. (...) 2. Pismo przeze mnie przedstawione [na soborze], które zostało odczytane w obecności najmilszego Bogu naszego cesarza oraz uznane jako dobre i godne przyjęcia, przedstawia się następująco:

3. <<Wiarę naszą, jak ją przyjęliśmy od naszych poprzedników biskupów w czasie katechezy, w czasie przyjmowania chrztu oraz jak ją poznaliśmy z Bożych Pism, jaką wyznawaliśmy i jakiej nauczaliśmy jako prezbiterzy, a następnie jako biskupi, tak samo wierząc w chwili obecnej, wam przedstawiamy. Oto ona:

4. Wierzymy w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych oraz w jednego Pana, Jezusa Chrystusa, Słowo Boga, Boga z Boga, światłość ze światłości, życie z życia, Syna jednorodzonego, pierworodnego całego stworzenia, zrodzonego z Ojca przed wszystkimi wiekami, przez którego wszystko się stało, który dla naszego zbawienia przybrał ciało i przebywał między ludźmi, cierpiał, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił do Ojca, ponownie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych. Wierzymy także w jednego Ducha Świętego. 5. Jednocześnie wierzymy, że każdy z Nich jest oraz istnieje [podmiotowo]: Ojciec jest prawdziwie Ojcem, Syn prawdziwie Synem, Duch Święty prawdziwie Duchem Świętym, zgodnie z tym, co powiedział także nasz Zbawiciel, posyłając swoich uczniów w celu przepowiadania: ‘Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego’. Zapewniamy was, że tak samo utrzymujemy, tak samo myślimy, od dawna tak samo utrzymywaliśmy i aż do śmierci wytrwamy w tej wierze, wyklinając wszelką bezbożną herezję. 6. Uroczyście oświadczamy wobec Boga Wszechmogącego i wobec Pana naszego Jezusa Chrystusa, że wszystko to myśleliśmy z całego serca i z całej duszy, odkąd się znamy, i że obecnie myślimy i mówimy zgodnie z prawdą. Możemy przy tym dowieść i przekonać was, że również w przeszłości tak samo wierzyliśmy i tak samo nauczaliśmy>>.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 09:27   

7. Gdy tak przedstawiałem wyznanie wiary, nie nastąpił żaden sprzeciw. Przeciwnie, nawet sam najmilszy Bogu nasz cesarz pierwszy zaświadczył, że jest ono ze wszech miar trafne. Stwierdził z naciskiem, że i on tak samo myśli, i wezwał wszystkich, by je wspólnie przyjęli, podpisali się pod tym nauczaniem oraz byli z nim zgodni, dodając tylko jedno słowo: <<współistotny>>. On sam je wyjaśnił mówiąc, iż mówi się, że <Syn> jest <<współistotny>> nie według tego, co się zdarza ciałom, a więc że On nie istnieje ani na zasadzie podziału, ani na zasadzie jakiegoś rozdzielenia się od Ojca. Albowiem natura niematerialna, duchowa i bezcielesna nie może przyjmować żadnych doznań cielesnych; tego rodzaju rzeczy wypada poznawać w oparciu o słowa Boże, które są nie do wypowiedzenia. Tak rozumował najmądrzejszy i najpobożniejszy nasz cesarz. Oni zaś w związku z wyrażeniem <<wspóistotny>> ułożyli takie oto pismo:

8. <<Wierzymy w jednego Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, jedynego zrodzonego z Ojca, czyli z istoty Ojca, Boga z Boga, światłość ze światłości, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego, a nie uczynionego, współistotnego Ojcu. Przez którego wszystko się stało w niebie, jak i na ziemi, który dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił [na ziemię] i przybrał ciało, stał się człowiekiem, cierpiał i zmartwychwstał trzeciego dnia, wstąpił do nieba, przyjdzie sądzić żywych i umarłych. [Wierzymy] w Ducha Świętego.

Tych, którzy mówią, że był kiedyś [czas], kiedy Go nie było, albo że nie istniał, zanim nie został zrodzony, albo że stał się z niczego, lub też twierdzą, że jest z innej hipostazy czy istoty, albo że Syn Boży jest* zmienny albo przeobrażalny - tych wszystkich powszechny i apostolski Kościół wyłącza [z liczby wiernych]>>.

[* - W tym miejscu teksty zależne od Atanazego dodają: <<stworzony>>.]

9. I kiedy ojcowie soborowi w tym brzmieniu ułożyli formułę, ja nie pozostawiam bez wyjaśnienia kwestii, w jakim znaczeniu użyli zwrotu <<z istoty Ojca>> oraz wyrażenia <<współistotny Ojcu>>. Oto bowiem przy tej okazji posypały się pytania i odpowiedzi, a dyskusja zaczęła badać szczegółowo sens wypowiedzi. I tak zwrot <<z istoty>> zgodnie przyjęto za wskazówkę, że [Syn Boży] jest z Ojca, ale nie istnieje jako część Ojca. 10. I mnie się również wydawało, że dobrze będzie zgodzić się na takie rozumienie zbożnej nauki, która głosi, że Syn jest z Ojca, ale nie jest częścią Jego istoty. Dlatego także ja sam wyraziłem zgodę na tę interpretację i nie odrzuciłem słowa <<współistotny>>, mając przed oczyma cel w postaci pokoju oraz utrzymania się w granicach wytyczonych przez właściwe rozumienie [zasad wiary].
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 09:27   

11. Na tej samej zasadzie przyjąłem słowa <<został zrodzony, a nie uczyniony>>. Mówili bowiem, że określenie <<uczyniony>> jest wspólne dla wszystkich stworzeń, które zostały powołane do bytu przez Syna, a Syn nie ma z nimi żadnego podobieństwa. Dlatego On sam nie jest dziełem podobnym do dzieł, które przez Niego się stały. Albowiem istota Jego nieskończenie przewyższa wszelkie dzieła, a słowa Boże pouczają, że został On zrodzony z Ojca, chociaż sposób zrodzenia jest nie do wypowiedzenia i nie do pojęcia dla żadnej stworzonej natury.

12. Tak samo poddając badaniu wyrażenie, że <<Syn jest współistotny Ojcu>>, w trakcie dyskusji ustalono, że współistotny jest nie według tego, co dotyczy ciał ani nie na podobieństwo żywych istot śmiertelnych, ani na zasadzie podziału istoty, ani na zasadzie rozdzielenia się, ani na zasadzie doznania, zmiany czy przeobrażenia istoty i mocy Ojca. Albowiem niezrodzona natura Ojca obca jest tym wszystkim wyobrażeniom. 13. Zwrot <<współistotny Ojcu>> wskazuje, że Syn Boży nie przejawia żadnego podobieństwa do zrodzonych stworzeń, podobny jest natomiast we wszystkim tylko do Ojca, który Go zrodził, i nie jest z innej hipostazy czy istoty, lecz z Ojca. I ja sam również odniosłem wrażenie, że słusznie postąpię wyrażając swą zgodę na tego rodzaju interpretację, zwłaszcza że dowiedzieliśmy się, iż określeniem <<współistotny>> posługiwali się już w dawnych czasach niektórzy uczeni, wybitni biskupi i pisarze, kiedy wykładali naukę o Ojcu i Synu Słowie-Bożym.

14. Tyle zatem niech będzie powiedziane na temat ogłoszonego wyznania wiary, na które wszyscy razem wyraziliśmy naszą zgodę nie bez zastanowienia, lecz na zasadzie dyskusji przeprowadzonej w obecności samego najmilszego Bogu cesarza, która poddała analizie znaczenie [poszczególnych sformułowań], a której rezultaty zostały przedstawione w przytoczonej powyżej argumentacji. 15. Co do anatemy zamieszczonej przez nich bezpośrednio po wyznaniu wiary, uważałem, że nie nastręcza ona żadnych obaw, skoro zapobiega używaniu określeń nie poświadczonych przez Pisma. Przez to przecież powstało całe to zamieszanie i anarchia w Kościele. Jeśli tedy w żadnym piśmie natchnionym przez Boga nie ma stwierdzenia: ,,[Syn Boży] z niczego>>, ani też: <<Był kiedyś [czas], kiedy nie istniał>>, ani żadnych dalszych dodatków, rzeczą absurdalną wydawało się głoszenie i rozprzestrzenianie podobnych tez. Wyraziłem swą zgodę na tę słuszną decyzję tym chętniej, że i dotychczas nigdy nie miałem zwyczaju używać takich stwierdzeń.

16. Ponadto nie wydawało się nie na miejscu potępić sformułowanie: <<[Syn] nie istniał zanim nie został zrodzony>>, ponieważ wszyscy się zgodzili, że Syn Boży istniał zanim narodził się według ciała. Już nasz najmilszy Bogu cesarz w swoim słowie wyjaśnił, że Syn stosownie do swego Bożego zrodzenia jest uprzedni do wszystkich wieków, ponieważ zanim został dokonany akt zrodzenia, był Mocą Ojca w stanie niezrodzenia, [Synem] Ojca, zawsze Ojca, podobnie jak zawsze Panem i zawsze Zbawicielem, Mocą wszystkiego co istnieje i ze względu na to zawsze identyczny z sobą samym.

17. Uznałem za konieczne, umiłowani, napisać do was o tych wszystkich sprawach i wyjaśnić wam dokładnie motywy mego wahania i wyrażania zgody [na decyzję soboru], a następnie wykazać, jak słusznie przedtem się przeciwstawiałem i aż do ostatniego momentu, póki raziły mnie sformułowania inaczej napisane. Jednakże po przeprowadzeniu uważnej analizy znaczenia terminów, gdy treść przyjętego sformułowania wydała mi się całkowicie zgodna z moją własną formułą, przedstawioną wcześniej, przyjąłem bez sprzeciwu brzmienie nie budzące żadnych zastrzeżeń.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 09:30   

Henryk Suchecki napisał/a:
Markerów napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
Markerów napisał/a:
Jezus Prawdziwy Bóg, Prawdziwy człowiek..
ni pies ni wydra, inaczej chimera w mitologii greckiej potwór ziejący ogniem(bestia) wyszedł z morza, faktycznie niewierzący cesarz ukonstytuował co na ziemi (religijni ludzie) mają czcić. czego nikt zamieszkujący w Niebie (królestwie bożym) nie zaakceptował i nie zaakceptuje do ostatniego dnia co nazywa się teraz


Taa :roll:
, a tak ; bynajmniej tak to przedstawia Apokalipsa Jana
Sobór Nicejski I, pierwszy w dziejach chrześcijaństwa sobór powszechny, zwołany przez cesarza Konstantyna I Wielkiego w celu przeciwdziałania zagrożeniom wiary chrześcijańskiej, związanym z szerzeniem się doktryny aleksandryjskiego prezbitera Ariusza (arianizm);
obradował VI–VIII 325 w Nicei w Bitynii (obecnie İznik, Turcja); wzięło w nim udział 250–320 biskupów, w tym 3 legaci papieża Sylwestra I. Sobór potępił arianizm i ogłosił wyznanie wiary uznające bóstwo Jezusa Chrystusa (Symbol nicejski). Było to pierwsze oficjalne wyznanie wiary o zasięgu i autorytecie ogólnokościelnym (dotąd obowiązywały formuły lokalne zatwierdzane przez biskupa lub synod lokalny). Spór ariański trwał jednak nadal, wskutek czego dzieło Soboru Nicejskiego I zostało podjęte 381 przez I Sobór Konstantynopolitański, który ogłosił Symbol nicejsko-konstantynopolitański (symbole wiary).
Pierwsze ofiary tego zwierzęcia to arianie, tylko dlatego, że uznawali, że Syn Boży objawił się w ciele, po prostu urodził się taki człowiek, wypełniający realizujący jego wolę w !00 %


Jak z powyższego widać Sobór Nicejski nie wprowadził nauki o Trójcy Św., jak się Tobie wydajee, ani jej nie negował (jak się wydaje innym).

Wcześniej przecież w wielu pismach starochrześcijańskich mowa jest o Bogu w Trójcy Św. Pisali o tym np. Teofil (†182), Tertulian (†220), Hipolit (†235), Orygenes (†254), Cyprian (†258), Grzegorz Cudotwórca (†270);

Sobór jedynie określił szczegółowo jaki jest stosunek Syna do Ojca, wobec pojawiających się wtedy herezji przeczących Trójcy Św.

A ty poslyszaną gdzieś herezjie dalej powtarzasz :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6332
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4441/6115
 72%
EXP: 310/330
 93%
Wysłany: 2023-08-24, 09:32   

Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Myślę, że to wynika z moich postów. Jeżeli coś jeszcze będzie potrzeba to rozpatrzymy. Dostrzegam w tym logiczne i zgodne z nim wyjaśnienie ojcostwa Pana Jezusa.


Wy już może tą "logikę" zostawicie w spokoju.. bo się pantera jeszcze przyśni komuś... :roll:

Wszyscy wszystko biorą na " logikę" i .... Mamy co mamy :roll:

Wiesz co? Masz rację. Ja po dzisiejszej "dyskusji" i po tych wszystkich wywodach to chyba w ogóle nie zasnę. W jakiś tam sposób coś we mnie pękło, coś runęło. Dlaczego? Bo nie zdawałam sobie sprawy, właściwie nie uświadamiałam sobie tego, że ludzie uważający się za prawdziwie i właściwie (najwłaściwiej) rozumiejący Biblię (i najlepiej ją odczytujący, komentujący) w ogóle nie wierzą po chrześcijańsku!
To, co dla każdego katolika, prawosławnego, protestanta jest jasne jak słońce dla nich jest zwyczjnym kłamstwem, manipulacją, przeinaczeniem, poprawieniem w tekstach itd.
Jezus to persona spłodzona nie wiadomo przez kogo, na pewno nie Bóg, co najwyżej kiedyś tam dotknięty łaską bożą (od Boga najwyższego lub niższego, diabli wiedzą, nie nadążam) i synem niższym, i już właściwie nie wiem co jeszcze.
Czy wy zdajecie sobie sprawę, że przekraczacie granice, że w tych "badaniach pisma" doprowadzacie do upadku wiary niektórych?
Pytam raz jeszcze: dlaczego mamy wierzyć w jakiegoś człowieka, proroka, nauczyciela skoro to tylko jakiś ciut lepszy człowiek. Całe pismo temu zaprzecza - chrześcijanie uznają Go za Boga prawdziwego, a wy, szanowni badacze mówicie NIE. My wiemy lepiej, bo Strongi i inne ciule sugerują dziwaczne stosunki płciowe w tej rodzinie. Jak dla mnie to jest skandal. Mogę z dniem dzisiejszym Biblię zanieść do śmietnika do pojemnika na papier. Sporo tych egzemplarzy, dobrze, że opróżnili właśnie...Nie wiem, czy będę w stanie jeszcze się pomodlić, bo właściwie do kogo? Modliłam się do Ojca przez Jezusa Chrystusa, a teraz się okazuje, że poza Jehową nie wolno inaczej mówić, no a ten cały Jezus....
Niniejszym kończę swój prydługi wpis. Smutno mi, Boże.


Ja bym się tak nie przejmował.. twoja wiara jest silna,.
nie Może jej zachwiać kilku badaczy... Którzy w Bibli widzą pantery albo w Jezusie Michała :roll:
I chałupniczo ja sobie tłumaczą ..


Jeśli chodzi o wiarę Wiesławy to dostrzegam, że bardzo pragnie, aby coś wyraźnie przemówiło do jej serca i umysłu, że tak jest, i to pochodzi od Boga i jest do to do niej, i to dopiero zapewni jej spokój serca. Każdemu szczerze poszukującemu prawdy Słowa Bożego życzę, aby chociaż tak doświadczył z przekonaniem jednej prawdy wiary, która przemówi do jego serca i poczuje, że jest to mowa Boża do niego. Przekona się wtedy, jak ta prawda wiary w nim promieniuje i oddziałuje na wszystkie inne prawdy wiary. Pobudza do dalszego jej zgłębiania na takiej samej zasadzie, jak ta pierwsza. Zrozumie, dlaczego najpierw należy dobrze poznać małą rzecz, cielesną rzecz, aby na jej podstawie dobrze poznać tą wielką duchową, zapewniającą zbawienie. Najpierw dla nas jest to co cielesne, a dopiero później to, co duchowe, 1Kor. 15:46. Tak wierząca osoba będzie trwać w pokoju serca przed Bogiem, nie będzie rozchwiana emocjonalnie. Będzie czuła słodycz wypowiadanego przez siebie Słowa Bożego. Gdy w wyniku dzielenia się nim odczuje jakąś gorycz doświadczeń, to ta nie odbierze jej tego pokoju (Łuk. 10:6), lecz jak przyprawa pobudzi apetyt do dalszego zgłębiania Słowa Bożego, Ap. 10:10. Wtedy osoba taka nie będzie chwiejna. Nie będzie potrzebowała lukrującego, złudnego zapewnienia, że posiada silną wiarę, chociaż nie może spać spokojnie z powodu emocjonalnego rozchwiania.

Ktoś taki będzie wtedy w stanie bronić tej prawdy wiary i innych z siebie samego, gdyż mocno wierzy, że to Bóg do niego przemówił, więc mówi jego słowo. Nie będzie się przy tym powoływał na autorytety, jako ofiara „ciamciaramcia”, ukształtowana przez wolę faktycznie niewierzącego cesarza, który ukonstytuował co na ziemi mają czcić ludzie religijni, czego człowiek prawdziwie wierzący nie zaakceptował i nie zaakceptuje, gdyż to są piękne bajeczki dla naiwnych, bigoteryjnych ludzi, dla utrzymania i rozszerzania zasięgu imperium przez tzw. zamordyzm dogmatów, pozbawiających logicznego myślenia.

NAPISAŁEŚ TAKŻE, ABY LOGIKĘ POZOSTAWIĆ W SPOKOJU. A CO TY MASZ JESZCZE DO NAPISANIA PRZY BRAKU ARGUMENTÓW, ABY COŚ WYJAŚNIĆ: DLACZEGO JEST NAPISANE W MAT. 1:16, ŻE OJCEM JÓZEFA BYŁ JAKUB, A W ŁUK. 3:23 NAPISANO, ŻE MNIEMANO, IŻ BYŁ NIM HELI. MOŻE WYJAŚNIJ TO LOGICZNIE, ZGODNIE Z SŁOWEM BOŻYM, A DOPIERO POTEM UDZIELAJ RAD. W PRZECIWNYM RAZIE TWOJA RADA MARNĄ JEST.

Twierdzisz, że Badacze Pisma Świętego widzą w nim pantery. To jaką ty posiadasz jego znajomość, że ich w nim nie widzisz?

Cytat:
Dan. 7:6. Potem patrzałem, a oto inna bestia podobna do pantery, mająca na swym grzbiecie cztery ptasie skrzydła. Bestia ta miała cztery głowy; jej to powierzono władzę.

Ap. 13:2) Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery [BT]


Skutki tej greckiej pantery odczuwamy w zgubnej filozofii greckiej, wprowadzonej do Septuaginty – zuchwały i podstępny król, który z Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego w przebiegły sposób uczynił greckie.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 970
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 53/83
 63%
Wysłany: 2023-08-24, 09:34   

Markerów napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
[quotl).
Pierwsze ofiary tego zwierzęcia to arianie, tylko dlatego, że uznawali, że Syn Boży objawił się w ciele, po prostu urodził się taki człowiek, wypełniający realizujący jego wolę w !00 %


Mało tego Arianie a już na pewno sam Ariusz uznawał Ducha Św. jako osobę..
Czyli też według Ciebie mial racjie? :lol:
absolutnie nie. Rzeczą ludzką jest błądzić. zwłaszcza gdy wokoło jest morze kłamstwa. Aby z tego wyjść trzeba zanurzyć się w prawdzie o Ojcu, w prawdzie o Panu Jezusie i prawdzie o duchu świętym i to wszystko
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6332
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4441/6115
 72%
EXP: 310/330
 93%
Wysłany: 2023-08-24, 09:35   

Henryk Suchecki napisał/a:
właśnie w tamtym czasie purpuraci zwietrzyli mamonę, zauważyli że z wiary da się nieźle żyć (przez małe ż) i sprzedali się za judaszowe srebrniki. Jak chcesz to sprawdzić odwiedź najbliszą kurię, od tamtego czasu nic się nie zmieniło, panu Bogu świeczka diabłu ogarek (Babilon) w tym wypadku wielki Babilon


Racja :!: Niewierzący cesarz zadecydował w co należy wierzyć, nawet jeżeli to jest niedorzeczne.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6332
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4441/6115
 72%
EXP: 310/330
 93%
Wysłany: 2023-08-24, 09:50   

Nie zgadzam się na inną tematykę niż tą związaną z tematem wątku. Markerów załóż sobie w tym celu inny wątek, skoro zabrakło Tobie merytorycznych argumentów to chwytasz się offtopów.

UPRZEJMIE PROSZĘ ADMINISTRACIĘ O PRZENIESIENIE POSTÓW MARKEROWA Z STRONY 4
(ROZWAŻANIA SOBORÓW) DO INNEGO WĄTKU. TU NIE MA DLA NICH MIEJSCA.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2023-08-24, 10:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 09:59   

[quote="Henryk Suchecki"]
Markerów napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
[quotl).
Pierwsze ofiary tego zwierzęcia to arianie, tylko dlatego, że uznawali, że Syn Boży objawił się w ciele, po prostu urodził się taki człowiek, wypełniający realizujący jego wolę w !00 %


Mało tego Arianie a już na pewno sam Ariusz uznawał Ducha Św. jako osobę..
Czyli też według Ciebie mial racjie? :lol: [/quote

]absolutnie nie. o


Absolutnie tak
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-24, 10:00   

Pokoja napisał/a:
[q.

NAPISAŁEŚ TAKŻE, ABY LOGIKĘ POZOSTAWIĆ W SPOKOJU. A CO TY MASZ JESZCZE DO NAPISANIA PRZY BRAKU ARGUMENTÓW, ABY COŚ WYJAŚNIĆ: DLACZEGO JEST NAPISANE W MAT. 1:16, ŻE OJCEM JÓZEFA BYŁ JAKUB, A W ŁUK. 3:23 NAPISANO, ŻE MNIEMANO, IŻ BYŁ NIM HELI. MOŻE WYJAŚNIJ TO LOGICZNIE, ZGODNIE Z SŁOWEM BOŻYM, A DOPIERO POTEM UDZIELAJ RAD. W PRZECIWNYM RAZIE TWOJA RADA MARNĄ JEST.

.


Masz rację.. nie nadążam za waszą " logiką" :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13