FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymierze Nowe
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-13, 19:21   

Markerów napisał/a:
Przede wszystkim należy stanowczo podkreślić że przymierze nie jest tym samym co kontrakt lub umowa.

Skoro na początku piszesz nieprawdę, to dalej można już nie czytać.

Przymierze jest właśnie umową, warunkowym porozumieniem, pomiędzy dwoma lub większą liczbą stron.
Ale w kontekście religijnym przymierze jest czymś o wiele bardziej znaczącym. Jest świętą obietnicą złożoną przez człowieka(ludzi) przed Bogiem.
Zawsze jest ono warunkowe, a gdy warunki nie będą dotrzymane przez jedną ze stron- zostaje unieważnione.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-13, 19:24   

Wiesława napisał/a:
. W ST jest pomylenie z poplątaniem.

Ależ Wiesławo. To, że Ty masz pomylone i poplątane, wcale nie musi oznaczać, że inni też. :-D
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-09-13, 19:32   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
. W ST jest pomylenie z poplątaniem.

Ależ Wiesławo. To, że Ty masz pomylone i poplątane, wcale nie musi oznaczać, że inni też. :-D

Chyba jednak muszę się wytłumaczyć z tego skrótu myślowego.
Miałam tu na myśli czas. Konkretnie czas stwarzania i kolejność w jakiej pisarze ST oddawali te czasy.
Nie mamy ciągu, jak w linii czasowej. Część wpisów dotyczy np.stworzenia Kosmosu, potem od razu mamy przeskok do ziemi i Adama i Ewy. Potem historię wyprowadzenia z Egiptu itd.
W takim sensie mówię o pomyleniu z poplątaniem. Gdyby odczytywać dosłownie w takiej linii ciągłej, to wynika, że zaraz po stworzeniu Kosmosu są pierwsi rodzice, a to sugeruje, że byli to Izraelici. itd.
Rozumiesz o co mi chodzi?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-09-13, 19:34   

Henryk napisał/a:
Ty masz pomylone i poplątane

:cry: personalnie i z grubej rury.
Podobnie Suchecki. Nie przyszło wam do głowy zapytać, skąd takie zdanie? Cóż. :-D
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-13, 19:48   

Wiesława napisał/a:
Nie przyszło wam do głowy zapytać, skąd takie zdanie? Cóż. :-D

Nie. Nie przyszło.
Znamy Twoje zdanie na temat ST i nie tylko.
Wypadało by, aby Wiesława tłumaczyła się, dlaczego ST jest poplątany i pomieszany.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-13, 20:33   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Przede wszystkim należy stanowczo podkreślić że przymierze nie jest tym samym co kontrakt lub umowa.

Skoro na początku piszesz nieprawdę, to dalej można już nie czytać.

Przymierze jest właśnie umową, warunkowym porozumieniem, pomiędzy dwoma lub większą liczbą stron.
Ale w kontekście religijnym przymierze jest czymś o wiele bardziej znaczącym. Jest świętą obietnicą złożoną przez człowieka(ludzi) przed Bogiem.
Zawsze jest ono warunkowe, a gdy warunki nie będą dotrzymane przez jedną ze stron- zostaje unieważnione.


Jakbyś się wczytał w treść tego co napisałem a nie na wstępie pomijał kontekst to bys nie tyle nie zanegował a zauważył że podobnie myślimy.
Ale jeśli wolisz metodę - ignorancjia - nic mi do tego :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-09-13, 22:01   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
. W ST jest pomylenie z poplątaniem.

Ależ Wiesławo. To, że Ty masz pomylone i poplątane, wcale nie musi oznaczać, że inni też. :-D

Chyba jednak muszę się wytłumaczyć z tego skrótu myślowego.
Miałam tu na myśli czas. Konkretnie czas stwarzania i kolejność w jakiej pisarze ST oddawali te czasy.
Nie mamy ciągu, jak w linii czasowej. Część wpisów dotyczy np.stworzenia Kosmosu, potem od razu mamy przeskok do ziemi i Adama i Ewy. Potem historię wyprowadzenia z Egiptu itd.
W takim sensie mówię o pomyleniu z poplątaniem. Gdyby odczytywać dosłownie w takiej linii ciągłej, to wynika, że zaraz po stworzeniu Kosmosu są pierwsi rodzice, a to sugeruje, że byli to Izraelici. itd.
Rozumiesz o co mi chodzi?

Napisałam kiedyś,że Biblia nie jest pisaną za koleją jak powieść, tylko troszkę tu i trochę tam-----Iz.28:13-----
Dlatego dojdzie ich słowo Pana: Przepis za przepisem, przepis za przepisem, nakaz za nakazem, nakaz za nakazem, trochę tu, trochę tam - aby idąc padli na wznak i potłukli się, uwikłali się i zostali złapani.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-09-13, 22:33   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
. W ST jest pomylenie z poplątaniem.

Ależ Wiesławo. To, że Ty masz pomylone i poplątane, wcale nie musi oznaczać, że inni też. :-D

Chyba jednak muszę się wytłumaczyć z tego skrótu myślowego.
Miałam tu na myśli czas. Konkretnie czas stwarzania i kolejność w jakiej pisarze ST oddawali te czasy.
Nie mamy ciągu, jak w linii czasowej. Część wpisów dotyczy np.stworzenia Kosmosu, potem od razu mamy przeskok do ziemi i Adama i Ewy. Potem historię wyprowadzenia z Egiptu itd.
W takim sensie mówię o pomyleniu z poplątaniem. Gdyby odczytywać dosłownie w takiej linii ciągłej, to wynika, że zaraz po stworzeniu Kosmosu są pierwsi rodzice, a to sugeruje, że byli to Izraelici. itd.
Rozumiesz o co mi chodzi?

Napisałam kiedyś,że Biblia nie jest pisaną za koleją jak powieść, tylko troszkę tu i trochę tam-----Iz.28:13-----
Dlatego dojdzie ich słowo Pana: Przepis za przepisem, przepis za przepisem, nakaz za nakazem, nakaz za nakazem, trochę tu, trochę tam - aby idąc padli na wznak i potłu
li się, uwikłali się i zostali złapani.
I gdzie tu sprawiedliwosc. Izajasz pisze o tym samym, co ja, innymi alowami, a obrywam tylko ja i to od dwoch Henrykow. :roll: ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-14, 10:09   

Wiesława napisał/a:
I gdzie tu sprawiedliwość. Izajasz pisze o tym samym, co ja, innymi słowami, a obrywam tylko ja i to od dwóch Henryków. :roll: ;-)


W takim razie przepraszam.
Nie przyszło mi na myśl, że Twoje słowa:
Cytat:
W ST jest pomylenie z poplątaniem.

mają wyrażać to samo co zapisał Izajasz.
Iz 28:13 BGN "Tak więc, niech im będzie słowo WIEKUISTEGO przykazanie za przykazaniem, przykazanie za przykazaniem, prawidło za prawidłem, cokolwiek tu i cokolwiek ówdzie; aby poszli i przewrócili się na wznak, i byli potłuczeni, usidleni oraz pojmani."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-03-25, 11:25   

Mam do nas wszystkich pytanie dotyczące NOWEGO PRZYMIERZA, zauważyłam, różne myśli i mam pytanie :---------Co sądzicie o Nowym Przymierzu, czy już działa, a jeżeli tak , to w jakim sensie??
Czy dopiero zacznie działać???

ZAPRASZAM do dyskusji:--------- :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-03-25, 12:24   

nike napisał/a:
Mam do nas wszystkich pytanie dotyczące NOWEGO PRZYMIERZA, zauważyłam, różne myśli i mam pytanie :---------Co sądzicie o Nowym Przymierzu, czy już działa, a jeżeli tak , to w jakim sensie??
Czy dopiero zacznie działać???

ZAPRASZAM do dyskusji:--------- :-D


Już działa, a jest to, to samo Przymierze, jako wieczne i święte, które Bóg zawarł z Noem i z Abrahamem. Dla Izraela jest ono jednak Nowym Przymierzem w stosunku do Przymierza Synaju. Nowe Przymierze zostało uprawomocnione ofiarą Chrystusa (Łuk. 22:20) i działa, gdyż okup został złożony przez jednego zamiast przez wielu (Mat. 20:28) i został złożony za wszystkich, 1Tym. 2:5,6. Na skutek tej ofiary i działania Ducha Świętego Boga Ojca, Ewangelia została skierowana do wszystkich narodów. W wyniku tego uczestnicy powołania niebiańskiego, zawarli przymierze przy tej ofierze, składanej w Wieku Ewangelii. Zwycięzcy, którzy pozostali aktywnymi w swym ofiarowaniu siebie, wchodzą w skład Oblubienicy Chrystusowej. To jest wynik Przymierza, które umownie nazywamy Nowym, chociaż jest ono wiecznym, świętym, ale dla Izraela nowym.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2024-03-25, 13:00   

nike napisał/a:
Co sądzicie o Nowym Przymierzu, czy już działa, a jeżeli tak , to w jakim sensie??
Czy dopiero zacznie działać???


Najpierw rozpoczyna się zstępowanie Nowego Jeruzalem do umysłów i serc. Ten etap trwa i wszyscy muszą być pouczeni

‭‭‭‭Ewangelia według św. Mateusza 24:29-31 BW1975‬‬
[29] A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. [30] I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, [31] I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.

https://bible.com/bible/3490/mat.24.29.BW1975

‭‭Księga Jeremiasza 31:38-40 BW1975‬‬
[38] Oto idą dni — mówi Pan — że miasto będzie odbudowane dla Pana od wieży Chananeela aż do Bramy Narożnej. [39] A dalej sznur mierniczy będzie biegł wprost ku wzgórzu Gareb i zwróci się ku Gos. [40] I cała Dolina Zwłok i Popiołu, i wszystkie zbocza w kierunku potoku Kidron aż do rogu Bramy Końskiej ku wschodowi będą poświęcone Panu; nie będzie już spustoszone ani zburzone na wieki.

https://bible.com/bible/3490/jer.31.38.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-03-25, 16:12   

Pokoja napisał/a:
Już działa, a jest to, to samo Przymierze, jako wieczne i święte, które Bóg zawarł z Noem i z Abrahamem.

Cały Pokoja...
Bóg zawarł z Noem to samo Nowe Przymierze?
Hbr 8:8 UBG "Tymczasem, ganiąc ich, mówi: Oto nadchodzą dni, mówi Pan, gdy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze."
Nie wiedziałem, że Noe był potomkiem Judy. :mrgreen:
Hbr 8:10 UBG "Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po tych dniach, mówi Pan: Dam moje prawa w ich umysły i wypiszę je na ich sercach. I będę im Bogiem, a oni będą mi ludem."
Niech ktoś udowodni, że cały Izrael ma już w sercach wypisane prawa Boże, że już stosuje to Prawo w życiu.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-03-25, 17:35   

Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Mam do nas wszystkich pytanie dotyczące NOWEGO PRZYMIERZA, zauważyłam, różne myśli i mam pytanie :---------Co sądzicie o Nowym Przymierzu, czy już działa, a jeżeli tak , to w jakim sensie??
Czy dopiero zacznie działać???
ZAPRASZAM do dyskusji:--------- :-D

Już działa, a jest to, to samo Przymierze, jako wieczne i święte, które Bóg zawarł z Noem i z Abrahamem. Dla Izraela jest ono jednak Nowym Przymierzem w stosunku do Przymierza Synaju. Nowe Przymierze zostało uprawomocnione ofiarą Chrystusa (Łuk. 22:20) i działa, gdyż okup został złożony przez jednego zamiast przez wielu (Mat. 20:28) i został złożony za wszystkich, 1Tym. 2:5,6. Na skutek tej ofiary i działania Ducha Świętego Boga Ojca, Ewangelia została skierowana do wszystkich narodów. W wyniku tego uczestnicy powołania niebiańskiego, zawarli przymierze przy tej ofierze, składanej w Wieku Ewangelii. Zwycięzcy, którzy pozostali aktywnymi w swym ofiarowaniu siebie, wchodzą w skład Oblubienicy Chrystusowej. To jest wynik Przymierza, które umownie nazywamy Nowym, chociaż jest ono wiecznym, świętym, ale dla Izraela nowym.

Już działa?-------A kiedy zostało zatwierdzone? Tekst który zacytowałeś, nic nie mówią o zawarciu Przymierza raczej wręcz przeciwnie, 1Tym2:5-6 ---mówi o pośredniku miedzy Bogiem a ludźmi, a gdzie jest napisane, że kiedy Bóg będzie zawierał przymierze z doskonałą ludzkością, to będzie potrzebny POŚREDNIK?
Łuk.22:20----BG----Także i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej, która się za was wylewa.----w którym miejscu Bóg potwierdza zawarcie Przymierza??
Mat.20:28----BG------Jako i Syn człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służył, i aby dał duszę swą na okup za wielu.-------
1Tym.—BG 2:5—6----Boć jeden jest Bóg, jeden także pośrednik między Bogiem i ludźmi, 6człowiek Chrystus Jezus.
6 Który dał samego siebie na okup za wszystkich, co jest świadectwem czasów jego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-03-25, 21:50   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Już działa, a jest to, to samo Przymierze, jako wieczne i święte, które Bóg zawarł z Noem i z Abrahamem.

Cały Pokoja...
Bóg zawarł z Noem to samo Nowe Przymierze?
Hbr 8:8 UBG "Tymczasem, ganiąc ich, mówi: Oto nadchodzą dni, mówi Pan, gdy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze."
Nie wiedziałem, że Noe był potomkiem Judy. :mrgreen:
Hbr 8:10 UBG "Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po tych dniach, mówi Pan: Dam moje prawa w ich umysły i wypiszę je na ich sercach. I będę im Bogiem, a oni będą mi ludem."
Niech ktoś udowodni, że cały Izrael ma już w sercach wypisane prawa Boże, że już stosuje to Prawo w życiu.


No to pokaże Tobie teraz brak konsekwencji, wynikający z Twojego sposobu rozumowania, świadczącego o tym, że najpierw spichlerz napełniłeś trocinami. To masz stosownie do Twojego sposobu pisania.

Gdy testament/ przymierze jakiegoś człowieka jest spisywane to bywa tak, że z czasem jest coś dopisywane, dla ukazania jego zakresu, albo postawienia jakiegoś warunku, aby spadkobiercy mogli ukazać swoje prawo do spadku. To wszystko dotyczy jednak tego samego testament/przymierza, które ma być przypieczętowane śmiercią. Od jej nastania testament jest otwierany i realizowane jest przymierze, którego zakres, etapami był spisywany/rozwijany.

Podobnie też jak z testamentem człowieka jest i z Wiecznym, Świętym Przymierzem Bożym, które dla Izraela stało się nowym ze względu na Przymierze Synaju. Nowe Przymierze dla Izraela nie było nowym, dla Noego, Abrahama, Izaaka, Jakuba i Dawida, gdyż z nimi Bóg wcześniej nie zawierał jakiegoś figuralnego przymierza, jak z Izraelem na Synaju.

Ap. Paweł bardzo pięknie/mądrze opisał te zależności między Przymierzem Synaju, a Tym Wiecznym, Świętym, które tylko dla Izraela jest nowym. Przymierze Synaju było, jakby postawionym warunkiem, dla wybranego cielesnego narodu, aby Żydzi, lud twardego karku poznali, że są grzeszni, więc tylko dzięki wierze mogą osiągnąć obietnicę zbawienia, a nie przez uczynki zakonu.

Wieczne, Święte Przymierze (Nowe dla Izraela) jest pieczętowane przez śmierć Zakonu Synaju (Rz. 7:4; Gal. 3:17), która jest utożsamiona z śmiercią Pana Jehoszua Chrystusa, który podjął się aby go wypełnić, i to uczynił.

Zawarcie przymierza Boga z Noem (nie musiał pochodzić z Judy) i innymi jest odpowiednikiem opisania warunków Przymierza, a nie Nowym, gdyż z nimi wcześniej nie było zawarte przymierze figuralne. Kto pojmuje to rozróżnienie ten nie ma problemu z poznaniem, że sprawa formowania zakresu działania Wiecznego, Świętego Przymierza, dotyczy okresu poprzedzającego koniec przymierza figuralnego, który zawierał cienie rzeczy przyszłych, wypełniające się od Wieku Ewangelii. Do tego właśnie odnosi się treść Hbr. 8:8,10 (Rz. 11:26,27). Po dniach trwających od Jeremiasz do Jana Chrzciciela, nadeszły dni na realizację Wiecznego, Świętego Przymierza, które tylko dla Izraela jest nowym. Po tych właśnie dniach, Chrystus , zawarł z Apostołami z Izraela Nowe Przymierze i przekazał im królestwo, Łuk. 22:20, 29; Kol. 2:13. W ten to sposób Bóg przez wylanie swojego Świętego Ducha (Dz. 2:17,18), zwrócił się dla odbudowy domu Judy, dał swoje prawa w umysły Apostołów i innych i na sercach, wypisał je. aby poganie mogli usłyszeć o nim, Dz. 15:14-18. Nigdzie nie jest napisane, że miało się to stać natychmiast w odniesieniu do całego Izraela, ale ma tak się stać.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14