FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PIEKŁO
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-22, 19:52   

Henryk napisał/a:
nike napisał/a:
Zacytowałam w moim poście, że karą za grzech jest śmierć, w tym życiu mamy to szczęście, że Jezus za nas umarł i nas wyzwolił od śmierci, ale w Tysiącleciu nikt nas od śmierci wiecznej nie wyzwoli i chyba to będzie wielka kara.

Proponuję nie zabierać Markerowi piekła.
Tak bardzo mu na nim zależy, niech więc sobie tam idzie. :mrgreen:
Ciepłego pobytu kolego!


Ok. Henrykowi skończyły się już argumenty.
Może ktoś inny coś mądrego i wnoszącego do tematu napisze? 🤔
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-22, 20:26   

Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
[quo.
Ale żeby zgrzeszyć przeciw Duchowi Świętemu, to wpierw trzeba GO mieć. Klasa OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ wybierała się od Apostołów dokładnie od Pięćdziesiątnicy i tam zostali SPŁODZENI DO NOWEJ NATURY I ONI DUCHA Św. Posiadali. Apostołowie otrzymali Ducha Św. przed Jezusa śmiercią.
Tak, że nie każdy Ducha Św. posiada, my co najwyżej możemy być Duchem Świętym OŚWIECSANI.


No nie wiem Przez jakiego ducha oświecona czy prowadzona jesteś
Ale NT mówi tylko o dwóch rodzajach duchów i synów (diabelskich i Bożych) 1J 3:10, J 8:44 :roll:
. Tekst Rz 8:9 podaje: „Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego ten do niego nie należy”.


Widocznie ty nie czytasz moich postów, bo ja w poprzednim poście napisałam, kto otrzymał Ducha Bożego.
Warto zauważyć, że u Boga wszystko ma swój czas, i dwa tysiące lat temu kiedy Jezus wystąpił ze swoim poselstwem, zaczął wybierać szczególną klasę SWOJĄ OBLUBIENICĘ i ta klasa stała się NOWYM STWORZENIEM, klasa OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ, W BIBLII TEŻ NAZWANA JEST MALUCZKIM STADKIEM,. Po dwóch tysiącach lat została skompletowana 144000 i wybór do tej klasy się skończył, więc Duch em Św, jesteśmy oświecani, bo nie ma spłodzania do Nowych Stworzeń, bo ta praca została ukończona.
Według mnie ci co mieli iść do nieba już tam są, a dla nas ziemia RAJ NA ZIEMI.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-22, 20:47   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
[quo.
Ale żeby zgrzeszyć przeciw Duchowi Świętemu, to wpierw trzeba GO mieć. Klasa OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ wybierała się od Apostołów dokładnie od Pięćdziesiątnicy i tam zostali SPŁODZENI DO NOWEJ NATURY I ONI DUCHA Św. Posiadali. Apostołowie otrzymali Ducha Św. przed Jezusa śmiercią.
Tak, że nie każdy Ducha Św. posiada, my co najwyżej możemy być Duchem Świętym OŚWIECSANI.


No nie wiem Przez jakiego ducha oświecona czy prowadzona jesteś
Ale NT mówi tylko o dwóch rodzajach duchów i synów (diabelskich i Bożych) 1J 3:10, J 8:44 :roll:
. Tekst Rz 8:9 podaje: „Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego ten do niego nie należy”.


Widocznie ty nie czytasz moich postów, bo ja w poprzednim poście napisałam, kto otrzymał Ducha Bożego.
Warto zauważyć, że u Boga wszystko ma swój czas, i dwa tysiące lat temu kiedy Jezus wystąpił ze swoim poselstwem, zaczął wybierać szczególną klasę SWOJĄ OBLUBIENICĘ i ta klasa stała się NOWYM STWORZENIEM, klasa OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ, W BIBLII TEŻ NAZWANA JEST MALUCZKIM STADKIEM,. Po dwóch tysiącach lat została skompletowana 144000 i wybór do tej klasy się skończył, więc Duch em Św, jesteśmy oświecani, bo nie ma spłodzania do Nowych Stworzeń, bo ta praca została ukończona.
Według mnie ci co mieli iść do nieba już tam są, a dla nas ziemia RAJ NA ZIEMI.


Czyli chcesz powiedzieć że nie masz Ducha Świętego?
🤔 jak już pisałem NT mówi tylko o dwóch rodzajach duchów i synów (diabelskich i Bożych) 1J 3:10, J 8:44.
Tekst Rz 8:9 podaje: „Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego ten do niego nie należy”.
Nie wiadomo więc czemu ingerencję Ducha Św. przydzielasz tylko wybrańcom. 🤔 Tym samym wskazujesz, że nie masz Ducha Chrystusowego i nie możesz być w Królestwie Bożym, bo „jeśli się ktoś nie narodzi z wody i Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego” J 3:5.
:roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-22, 20:49   

nike napisał/a:
[qu.
Według mnie ci co mieli iść do nieba już tam są, a dla nas ziemia RAJ NA ZIEMI.


Jr 17:13 mówi:
„Ci, którzy oddalają się od Ciebie, będą zapisani na ziemi”,
a Łk 10:20 podaje o sprawiedliwych:
„cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie”;

Powodzenia za ziemi bez Ducha Swiętego..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-22, 21:20   

Markerów napisał/a:
nike napisał/a:
[qu.
Według mnie ci co mieli iść do nieba już tam są, a dla nas ziemia RAJ NA ZIEMI.


Jr 17:13 mówi:
„Ci, którzy oddalają się od Ciebie, będą zapisani na ziemi”,
a Łk 10:20 podaje o sprawiedliwych:
„cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie”;

Powodzenia za ziemi bez Ducha Swiętego..


Łukasz żył w czasie wyboru OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ, więc pisał o niebie, czyli bezpośrednio do Oblubienicy Chrystusowej, do nas POŚREDNIO.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-23, 08:42   

Ktoś zapyta:
No dobrze, ale czy nawet nienawidząc Boga grzesznik nie wybierze z Nim przebywania, aby dostać się do Nieba? Przecież np. niejeden spadkobierca spędza sporo czasu z nielubianym krewnym, aby dobrać się do „nagrody” (tj. jego pieniędzy). Czy tak „chytrze” nie może postąpić także człowiek?
🤔
Problem sprawy tkwi w tym że „Niebo” nie jest jakimś przedmiotem, który otrzymujemy od Boga. Niebo – to sam Bóg.
Nienawidząc Boga, nienawidzimy również naszej „nagrody” – Nieba.

Pismo Święte mówi: „Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje”/Mt 6,21/

Chcesz iść do Nieba?
Chcesz? Po czym to poznać? Że tam jest Twoje serce.
Jeśli to jest Twoja perła, poświęciłbyś wszystko co masz by tam się dostać
Ale jeśli ktoś „żyje doczesnością” i sprawy ziemskie są mu droższe niż niebieskie, wówczas Niebo nie jest miejscem w którym przebywa jego serce. Nie jest on obywatelem Królestwa:
„Ich losem – zagłada, ich bogiem – brzuch, a chwała – w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne. Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie.”
/Flp 3,19-20a/
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-23, 08:56   

Markerów napisał/a:
Ktoś zapyta:
No dobrze, ale czy nawet nienawidząc Boga grzesznik nie wybierze z Nim przebywania, aby dostać się do Nieba? Przecież np. niejeden spadkobierca spędza sporo czasu z nielubianym krewnym, aby dobrać się do „nagrody” (tj. jego pieniędzy). Czy tak „chytrze” nie może postąpić także człowiek? 🤔

Tylko ktoś naiwny tak zapyta.
Jezus będąc doskonałym człowiekiem tu na ziemi, dzięki duchowi Bożemu znał ludzkie serca. Wiedział o czym inni myślą.
Łk 6:8 BW "On sam jednak znał myśli ich, [...]."
Mt 9:4 BW "Ale Jezus przejrzawszy ich myśli, rzekł: Dlaczego myślicie źle w sercach swoich?"
Teraz Jezus jest wielce wywyższonym i posiadł z pewnością jeszcze więcej umiejętności.
J 14:12 UBG "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, dzieł, których ja dokonuję, i on będzie dokonywał, i większych od tych dokona, bo ja odchodzę do mego Ojca."
Nie będzie udawania. Chrystus nie da się "oszukać", jak to dziś z nami wielu postępuje udawając przyjaciół i dobroczyńców.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-23, 09:01   

Markerów napisał/a:
Ktoś zapyta:
No dobrze, ale czy nawet nienawidząc Boga grzesznik nie wybierze z Nim przebywania, aby dostać się do Nieba? Przecież np. niejeden spadkobierca spędza sporo czasu z nielubianym krewnym, aby dobrać się do „nagrody” (tj. jego pieniędzy). Czy tak „chytrze” nie może postąpić także człowiek?

Ale wymyśliłeś pytanie, taki ktoś to HIPOKRYTA, może oszukać swojego cielesnego ojca , matkę siostrę brata, bo oni nie potrafią czytać serc i myśli, chociaż co niektóry rodzić domyśla się, że ma dziecko bardzo ZŁE.
W TYSIĄCLECIU będą tacy mądrzy, ale na końcu kiedy będzie oddzielenie owiec i kozłów HIPOKRYCI się objawią i umrą wraz z szatanem i całym jego towarzystwem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-23, 09:02   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Ktoś zapyta:
No dobrze, ale czy nawet nienawidząc Boga grzesznik nie wybierze z Nim przebywania, aby dostać się do Nieba? Przecież np. niejeden spadkobierca spędza sporo czasu z nielubianym krewnym, aby dobrać się do „nagrody” (tj. jego pieniędzy). Czy tak „chytrze” nie może postąpić także człowiek? 🤔

Tylko ktoś naiwny tak zapyta.
Jezus będąc doskonałym człowiekiem tu na ziemi, dzięki duchowi Bożemu znał ludzkie serca. Wiedział o czym inni myślą.
Łk 6:8 BW "On sam jednak znał myśli ich, [...]."
Mt 9:4 BW "Ale Jezus przejrzawszy ich myśli, rzekł: Dlaczego myślicie źle w sercach swoich?"
Teraz Jezus jest wielce wywyższonym i posiadł z pewnością jeszcze więcej umiejętności.
J 14:12 UBG "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, dzieł, których ja dokonuję, i on będzie dokonywał, i większych od tych dokona, bo ja odchodzę do mego Ojca."
Nie będzie udawania. Chrystus nie da się "oszukać", jak to dziś z nami wielu postępuje udawając przyjaciół i dobroczyńców.


Też tak myślę
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-23, 09:10   

Markerów napisał/a:
Też tak myślę

Cieszę się, że tu możemy sobie podać ręce!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-23, 09:13   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Też tak myślę

Cieszę się, że tu możemy sobie podać ręce!


Cieszę wespół z Tobą ;-) 🤝
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-25, 11:19   

A więc Czy śmierć jest jedyną karą, jak uczą tu niektórzy??

Hbr 10:30 podaje: „Do Mnie należy pomsta i Ja odpłacę”, a Ap 22:12 dodaje: „Oto przyjdę niebawem, a Moja zapłata jest ze Mną”.

Te przykłady mówią o karze w przyszłości. Śmierci, o której mówicie doświadcza każdy umierający bez szczególnej interwencji Boga w danej chwili, a kwestia nagrody lub kary to sprawa przyszłości

Nazywacie karę za grzechy „niebytem”:
Czy znaleźliście takie słowo w Biblii? Nie!
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-09-25, 11:41   

Oso by mające wglądy duchowe (że tak powiem) oraz takie, które potrafią poruszać się w obszarach światów niewidocznych dla mas (wychodzenie z ciała, wędrówki itd.) zaświadczają o istnieniu obszarów (tak-obszarów, a nie jednego obszaru), które można, z braku innego pojęcia , nazwać piekłem. Oczywiście nie jest to piekło z widłami, kotłami itp., ale obszar niewyobrażalnych ciemności, cierpienia i takiego "zamkniętego koła", ale dla dusz indywidualnych. Każda dusza ma inne "piekło", własne i cierpi za konkretną przewinę. Można wierzyć lub nie, ale świadectwa, czy sprawozdania raczej pochodzą od ludzi nie związanych z żadną religią, najczęściej są to osoby obojętne wyznaniowo, badające po prostu inne strefy czasoprzestrzeni.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-09-25, 14:21   

Markerów napisał/a:
A więc Czy śmierć jest jedyną karą, jak uczą tu niektórzy??
Hbr 10:30 podaje: „Do Mnie należy pomsta i Ja odpłacę”, a Ap 22:12 dodaje: „Oto przyjdę niebawem, a Moja zapłata jest ze Mną”.
Te przykłady mówią o karze w przyszłości. Śmierci, o której mówicie doświadcza każdy umierający bez szczególnej interwencji Boga w danej chwili, a kwestia nagrody lub kary to sprawa przyszłości
Nazywacie karę za grzechy „niebytem”:
Czy znaleźliście takie słowo w Biblii? Nie!

Hebr.10:30 BW.
Znamy przecież tego, który powiedział: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę; oraz: Pan sądzić będzie lud swój.
Ap. 22:12--BW---
Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.
Według tych tekstów, to w Tysiącleciu [restytucji] będziemy sądzeni za różne nasze niedociągnięcia, jedni mają więcej zaskarbionych grzechów, drudzy mniej.
Sąd w Tysiącleciu będzie trwał 1000 lat, będziemy najpierw napominani, w różny sposób naprawiani, pouczani, bo Bogu nie zależy na naszym niebycie, ale na naszym wiecznym życiu.
Piszesz, że nie ma w Biblii niebytu, nie, nie ma ale jest:----1Mojż.2:17 BG----
Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, umierając umrzesz.
W związku z tym grzechem Adama, jako jego dzieci dziedziczymy po nim grzech i od urodzenia jesteśmy w procesie umierania.
Z tej jednak śmierci wykupił nas od Boskiej Sprawiedliwości Jezus i wstaniemy. Natomiast z śmierci na którą sobie sami zasłużymy wybawienia nie ma, czy to nie jest wielka kara?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-25, 14:29   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
A więc Czy śmierć jest jedyną karą, jak uczą tu niektórzy??
Hbr 10:30 podaje: „Do Mnie należy pomsta i Ja odpłacę”, a Ap 22:12 dodaje: „Oto przyjdę niebawem, a Moja zapłata jest ze Mną”.
Te przykłady mówią o karze w przyszłości. Śmierci, o której mówicie doświadcza każdy umierający bez szczególnej interwencji Boga w danej chwili, a kwestia nagrody lub kary to sprawa przyszłości
Nazywacie karę za grzechy „niebytem”:
Czy znaleźliście takie słowo w Biblii? Nie!

Hebr.10:30 BW.
Znamy przecież tego, który powiedział: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę; oraz: Pan sądzić będzie lud swój.
Ap. 22:12--BW---
Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.
Według tych tekstów, to w Tysiącleciu [restytucji] będziemy sądzeni za różne nasze niedociągnięcia, jedni mają więcej zaskarbionych grzechów, drudzy mniej.
Sąd w Tysiącleciu będzie trwał 1000 lat, będziemy najpierw napominani, w różny sposób naprawiani, pouczani, bo Bogu nie zależy na naszym niebycie, ale na naszym wiecznym życiu.
Piszesz, że nie ma w Biblii niebytu, nie, nie ma ale jest:----1Mojż.2:17 BG----
Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, umierając umrzesz.
W związku z tym grzechem Adama, jako jego dzieci dziedziczymy po nim grzech i od urodzenia jesteśmy w procesie umierania.
Z tej jednak śmierci wykupił nas od Boskiej Sprawiedliwości Jezus i wstaniemy. Natomiast z śmierci na którą sobie sami zasłużymy wybawienia nie ma, czy to nie jest wielka kara?


Owszem, zapłatą za grzech Adama jest śmierć, którą odziedziczyliśmy po nim, bo przecież umieramy.
Napisane jest też: „kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć” (Hbr 10:28), ale też: „ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego (...) i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski” Hbr 10:29.
Słowo „śmierć”, o której uczysz, w NT często oznacza się brak wspólnoty z Bogiem: „Lecz ta, która żyje rozpustnie, za życia umarła” (1Tm 5:6), „Dlatego nawet umarłym głoszono Ewangelię” (1P 4:6), „masz imię, które mówi, że żyjesz a jesteś umarły” Ap 3:1.

Wspólnotę tę mamy przez Chrystusa, co obrazuje cały Rz 6:23, „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie...”. Gdyby śmierć była końcem egzystencji, to jak Jezus mógłby uczyć: „Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama (...) w Królestwie Bożym, a siebie precz wyrzuconych” Łk 13:28.
Widać więc, że będący w piekle mają widzieć swój stan potępienia i to, co utracili
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14