FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna wojna
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-11, 14:43   

wybrana napisał/a:
Przecież to pewne, że ziemia jest sterowana przez złe moce szatańskie.
Dlaczego?
Dlatego, że większość ludzi jest w mocy sił szatańskich.

Możesz mieć rację, ale ja bym tego tak demonicznie nie ujmowała.
Szatan nie ma dostępu do ludzkich umysłów. Natomiast jest z pewnością manipulatorem i być może za pomocą swoich sług "podpuszcza", stwarza sytuacje aby wciągnąć ludzi w agresję. Wykorzystuje na przykład religie, wzajemne niechęci w sprawie różnych wiar, a także narodowe niechęci, międzyludzkie itd.
Na przykład w obecnej sytuacji. Przecież ten Hamas z góry dobrze wiedział, że szans nie ma żadnych z takimi siłami, jak armia przeciwnika, za którą stoją inne silne armie. A jednak zaatakowali, wiedząc, że za to zapłacą cywile. Tylko czy druga strona ma prawo z powodu ataków grupki fanatyków od razu odpowiadać zniszczeniem milionów cywilów?
Dlaczego blokują konwoje z pomocą idące od strony Egiptu? Dlaczego odcięto wszystkie środki/media potrzebne do przeżycia. Tam nie ma prądu, wody i wszystkiego. Zaraz odetną powietrze. Czy to jest ok?
Ktoś za tym stoi i spirala zła się nakręca.
Zauważcie, że w Mali jest równie niebezpieczny konflikt.
Zauważcie, że ukraina nadal szaleje "do ostatniego ukraińca". No, ale media już zamilkły. Traz przerzucą się na nową atrakcję :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-10-11, 14:45   

Zapytam skąd można przekonywająco stwierdzić , że istnieją złe moce: Szatan, diabły rusałki, skrzaty ... itp
Tylko wspomina o złych mocach Pismo Święte a tak z ręką na sercu nikt nie widziała jak wygląda zły demon w niektórych sytuacjach ludzie bezpośrednio ich rzekomo widzieli - uważam to ludzka bujna wyobraźnia lub pewne zaburzenia psychiczne.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-10-11, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-11, 15:04   

małyfilozof napisał/a:
Zapytam skąd można przekonywająco stwierdzić , że istnieją złe moce: Szatan, diabły rusałki, skrzaty ... itp
Tylko wspomina o złych mocach Pismo Święte a tak z ręką na sercu nikt nie widziała jak wygląda zły demon w niektórych sytuacjach ludzie bezpośrednio ich rzekomo widzieli - uważam to ludzka bujna wyobraźnia lub pewne zaburzenia psychiczne.

Ja uważam, że inne byty istnieją realnie, ale większość to nasze własne "demony", strachy, lęki itp.
Jednakże...skąd biorą się czysto fizyczne manifestacje, jak np.te "spodki, które zablokowały aparaturę do strzelania? I nie mówią o tym pacjenci psychiatryka, ale wojskowi, których raczej trudno posądzić o słabości umysłu.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-10-11, 15:13   

Wiesława napisał/a:
wybrana napisał/a:
Przecież to pewne, że ziemia jest sterowana przez złe moce szatańskie.
Dlaczego?
Dlatego, że większość ludzi jest w mocy sił szatańskich.

Możesz mieć rację, ale ja bym tego tak demonicznie nie ujmowała.
Szatan nie ma dostępu do ludzkich umysłów. Natomiast jest z pewnością manipulatorem i być może za pomocą swoich sług "podpuszcza", stwarza sytuacje aby wciągnąć ludzi w agresję. Wykorzystuje na przykład religie, wzajemne niechęci w sprawie różnych wiar, a także narodowe niechęci, międzyludzkie itd.
Na przykład w obecnej sytuacji. Przecież ten Hamas z góry dobrze wiedział, że szans nie ma żadnych z takimi siłami, jak armia przeciwnika, za którą stoją inne silne armie. A jednak zaatakowali, wiedząc, że za to zapłacą cywile. Tylko czy druga strona ma prawo z powodu ataków grupki fanatyków od razu odpowiadać zniszczeniem milionów cywilów?
Dlaczego blokują konwoje z pomocą idące od strony Egiptu? Dlaczego odcięto wszystkie środki/media potrzebne do przeżycia. Tam nie ma prądu, wody i wszystkiego. Zaraz odetną powietrze. Czy to jest ok?
Ktoś za tym stoi i spirala zła się nakręca.
Zauważcie, że w Mali jest równie niebezpieczny konflikt.
Zauważcie, że ukraina nadal szaleje "do ostatniego ukraińca". No, ale media już zamilkły. Traz przerzucą się na nową atrakcję :roll:

Szatan nasuwa myśli i daje złe podszepty.
Niestety człowiek zwiedziony wchodzi pod jego sterowanie.
On wmawia, że to jest właściwe i dobre.
Człowiek ma wolną wolę i albo prosi Ducha Świętego, by królował w jego życiu lub wchodzi w moc złych duchów.
Nasze myśli są motorem działania.
My toczymy żyjąc na ziemi wewnętrzną wojnę.
Albo żyjemy w mocy Ducha Świętego albo w mocy złych duchów.
A że większość ludzi odrzuca nauki Zbawiciela, to świat wygląda jak wygląda i trwa w większości w złu.
Bóg daje nam czas na zbawienie, dlatego dopuszcza, by tak było.
Jednak ten czas się skończy i nastąpi sąd ostateczny wszystkich ludzi. Wtedy czas wyzwolenia z mocy zła się skończy i pozostanie się wiecznie potępienie.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-11, 15:20   

wybrana napisał/a:
Człowiek ma wolną wolę i albo prosi Ducha Świętego, by królował w jego życiu lub wchodzi w moc złych duchów.

Moja droga. Patrz na cały świat! Nie zawężaj wszystkiego do chrześcijańskiej wiary.
A taki wydźwięk mają słowa o Duchu świętym i naszych prośbach o Jego pomoc.
Kto o to prosi w kontekście globalnych konfliktów? Kto ma czas dyskutowac całymi dniami z Duchem św.czy innym Bogiem, kiedy na łeb mu bomby lecą?; kiedy ma 5 minut na spakowanie dobytku, ratowanie siebie i dzieci na przykład?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-10-11, 15:29   

Droga wybrana :lol: skąd wiesz jak jest naprawdę???, Swoje przekonania opierasz tylko na PŚ, ja natomiast jestem ostrożny i spoglądam racjonalnie na Szatana, demony ... itd - jak wspomniałem wyżej w poście.
Nie ma niezaprzeczalnego dowodu i nikt w oko w oko nie zetchnął się bezpośrednio z takim przypadkiem (widząc Szatana), więc trochę to naciągane.
Ale, ale wiara danej jednostki w takie przekazy nie można ignorować czy wyśmiewać albo drwić.
Porzekadło mówi - '' gust nie podlega dyskusji'' i podobnie jest w tym przypadku - mogę to uszanować lecz nie zaakceptować.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-10-11, 15:37   

Wiesława napisał/a:
wybrana napisał/a:
Człowiek ma wolną wolę i albo prosi Ducha Świętego, by królował w jego życiu lub wchodzi w moc złych duchów.

Moja droga. Patrz na cały świat! Nie zawężaj wszystkiego do chrześcijańskiej wiary.
A taki wydźwięk mają słowa o Duchu świętym i naszych prośbach o Jego pomoc.
Kto o to prosi w kontekście globalnych konfliktów? Kto ma czas dyskutowac całymi dniami z Duchem św.czy innym Bogiem, kiedy na łeb mu bomby lecą?; kiedy ma 5 minut na spakowanie dobytku, ratowanie siebie i dzieci na przykład?

Ja patrzę na cały świat.
Gdzie widzisz miłość. Przecież wszędzie, to polityczne spekulację mające na celu - wyzysk i zamęt.
Nie ma lepszego kraju, bo wszyscy idą z duchem tego świata.
Z Duchem Świętym czyli z Bogiem ma rozmawiać każdy, kto pragnie być zbawiony - nawet kosztem tego życia.
Celem naszego życia jest Zbawienie, czyli nowe życie w Niebie - w Królestwie Bożym.
Ten świat nie jest rajem i jego koniec nastąpi.
Wojny były, są i będą i wielu niewinnych będzie cierpieć ale trzeba wierzyć w nowe piękne życie - bez bólu, cierpienia i łez w nowym doskonałym ciele.
Jak tak wierzę i dlatego aż tak mocno nie przeżywam życia tego świata.
Owszem jako człowiek ma uczucia i przeżywam trochę ale nie jest to aż tak mocne przeżywanie.
Wierzę przede wszystkim w nowe doskonałe życie w Królestwie Jezusa Chrystusa.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-10-11, 15:49   

małyfilozof napisał/a:
Droga wybrana :lol: skąd wiesz jak jest naprawdę???, Swoje przekonania opierasz tylko na PŚ, ja natomiast jestem ostrożny i spoglądam racjonalnie na Szatana, demony ... itd - jak wspomniałem wyżej w poście.
Nie ma niezaprzeczalnego dowodu i nikt w oko w oko nie zetchnął się bezpośrednio z takim przypadkiem (widząc Szatana), więc trochę to naciągane.
Ale, ale wiara danej jednostki w takie przekazy nie można ignorować czy wyśmiewać albo drwić.
Porzekadło mówi - '' gust nie podlega dyskusji'' i podobnie jest w tym przypadku - mogę to uszanować lecz nie zaakceptować.

Skąd wiem?
Oglądam dużo świadectw ludzi, co doświadczyli wyjście z ciała.
Wiem co to jest, bo to mi było też dane jeszcze przed moim nawróceniem przed 52 rokiem mojego życia.

Unosiłam się w ciemności i miałam ogromne odczucia i świadomość, że unoszę się w tej wielkiej ciemności, która była bardzo czarną przestrzenią.
Czułam się bardzo przestraszona - gdzie ja jestem i co się dzieje ze mną. Czułam się bardzo żywą i świadoma.
Będąc w tak wielkim strachu zaczęłam mówić modlitwę - Wierzę w Boga.
Odezwał się do mnie łagodny męski głos i spytał się - a wierzysz w Boga?.
Odpowiedziałam - że wierzę.
I patrzę a ja leżę w pokoju na wersalce. Byłam zdziwiona, że ktoś mi uwierzył, bo ja to nie powiedziałam szczerze, lecz będąc w dużym strachu, co się dzieje.
Może nie byłam złym człowiekiem ale moja wiara była nikła - na zasadzie nie potwierdzam i nie neguję.
O Bogu myślałam w chwilach trudnych, gdy potrzebowałam wsparcia.
Jestem osobą pragmatyczną i nie szybko można mnie przekonać.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-10-11, 16:06   

Wybrana, Twoja relacja jest fascynująca, przepraszam, że zapytam subtelnie - możne to tylko reakcja po przeżytym mocnym stresie albo mocnej traumie - nie odbierz mojego zapytania, że jest ironiczne.
Zastanawia mnie owo doznanie jakie doświadczyłaś - pozdrawiam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-11, 18:06   

małyfilozof napisał/a:
Wybrana, Twoja relacja jest fascynująca, przepraszam, że zapytam subtelnie - możne to tylko reakcja po przeżytym mocnym stresie albo mocnej traumie - nie odbierz mojego zapytania, że jest ironiczne.
Zastanawia mnie owo doznanie jakie doświadczyłaś - pozdrawiam

Z tego co kiedyś Wybrana pisała wiem, że ona miała śmierć kliniczną. Jak przyjdzie to pewnie sama odpowie.
Z pewnością znasz temat. Dużo ludzi przeżyło taki stan, stan wyjścia świadomości z ciała/duszy z ciała (?), a potem powrót.
Wiele książek napisano o "wędrówce dusz", czyli świadomym i na życzenie opuszczaniu ciała. Podobno każdy to potrafi, trzeba tylko potrenować. Nie ma możliwości, że dusza oderwie się i człowiek umrze podczas eksperymentu, bo łączy "nas"(mnie-mojej duszy- z moim ciałem całkiem gruby sznur). Ponoć, bo ja nie próbowałam i nie mam zamiaru. Powiem tylko, że mojej córce takie coś się przytrafiło, zupełnie samoistnie. Wyszła z ciała i widziała swoje ciało leżące na łóżku. Rano, zaraz po obudzeniu. Ja sądzę, że to mógł być "błąd matrixa". Podczas snu najprawdopodobniej zdarza nam się wędrować. Być może ona obudziła się ciut za wcześnie, zanim "wskoczyła " jej świadomość w ciało. Nie wiem. Córka nie jest osobą religijną, jest agnostyczką, niechętną sprawom spiskowym i wszelkie odloty traktuje "z buta". Czyli każdemu coś dziwnego może się trafić. Ot co.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-10-11, 19:36   

Jest taka dziedzina naukowa - Eksterioryzacja (ang. out-of-body experience – OBE lub OOBE, doświadczenie poza ciałem) – wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-11, 20:03   

małyfilozof napisał/a:
Jest taka dziedzina naukowa - Eksterioryzacja (ang. out-of-body experience – OBE lub OOBE, doświadczenie poza ciałem) – wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego.

Zgadza się. Mam książkę pod tym tytułem, z dawnych lat jeszcze.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/58001/eksterioryzacja---istnienie-poza-cialem
Gbiot, ciężko mi się ją czytało.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-10-12, 10:45   

Moje wyrozumienie do tekstu Obj.Jana 6:8-------------
W Obj. 6: 8 ---BG---czytamy: „I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było śmierć, a
piekło [hades] szło za nim; i dana im jest moc nad
czwartą częścią ziemi, aby zabijali mieczem, i głodem, i
morem, i przez zwierzęta ziemskie”. Język tego wersetu,
jak i całej księgi Objawienia, jest wielce symboliczny.
Na płowym koniu siedzi śmierć a tuż za nią idzie piekło,
gdy więc ktoś umiera, to natychmiast przechodzi do
hadesu. Skoro śmierć wprowadza kogoś do hadesu lub
szeolu, to nie mogą tam być zadawane ani męki, ani nie
może tam istnieć szczęśliwość.
Teksty w tym zestawie wskazują, że nie ma żadnej formy życia w szeolu bądź hadesie, że jest to stan nieświadomości i dlatego nie ma tam żadnej szczęśliwości ani mąk.
Jest to bardzo ciekawy tekst, ale trudno znaleźć jakieś wytłumaczenie, cała Księga Objawienia to jedna niewiadoma.
6:8. I widziałem, a oto koń płowy- — Straszliwe i ponure nauki, że prawdziwy lud Boży musi być "wyniszczony..
P o n u r a zieleń terroru i śmierci.
Słowo to użyte jest przy trawie w Obj. 8:7; 9:4; Marek 6:39."A tego, który siedział na nim, imię było śmierć. — Ten sam jeździec, papiestwo; stosowne określenie na jego główne roszczenia, aby uznać je w okresie przed Reformacyą. .
"Papież Inocenty III najpierw wysłał misjonarzy w
okolice, gdzie doktryny te miały powodzenie, ażeby nauczali rzymsko katolickiej religii, aby czynili cuda i t. d. Ale przekonał się, że to nie skutkuje, więc ogłosił krucjatę przeciwko heretykom i ofiarował tym wszystkim, którzy wezmą udział w krucjacie, zupełne odpuszczenie grzechów i natychmiastową przepustkę do nieba, bez zatrzymania się w czyśćcu. Mając zupełną wiarę w moc papieża i w jego możliwość dotrzymania tych obietnic, pół miliona ludzi — Francuzów. Niemców i Włochów — zgromadziło się pod sztandarem krzyża, w zamiarze bronienia katolicyzmu i zniszczenia herezji. Potem nastąpiły liczne bitwy i oblężenia miast, trwające dwadzieścia lat.
Oblężone miasto Beziers wzięto szturmem w roku 1209, a obywateli jego, bez względu na wiek i płeć, wycięto mieczem w ilości sześćdziesięciu tysięcy, jak stwierdzają to historycy. Krew tych wymordowanych w kościołach, gdzie schronili się przed krzyżowcami, zbroczyła ołtarze, a po ulicach płynęła potokami.
Obliczono, że w jednym tylko dniu zginęło sto tysięcy
Albigensów; ciała ich złożono na stos i spalono. Kler katolicki dziękował Bogu za to dzieło zniszczenia i na pamiątkę tego zwycięstwa ułożono i odśpiewano hymn chwalący Boga." —
A piekło szło za nim. — Wszyscy ludzie zabici przez
papieża poszli do piekła, biblijnego czyli GROBU .
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-12, 11:46   

nike napisał/a:
Potem nastąpiły liczne bitwy i oblężenia miast,

Żeby nie cytować całości...
Nike, protestanci, kontrreformacja też ma krew na rękach. Można się co najwyżej licytować "kto ma więcej".
nike napisał/a:
Teksty w tym zestawie wskazują, że nie ma żadnej formy życia w szeolu bądź hadesie, że jest to stan nieświadomości i dlatego nie ma tam żadnej szczęśliwości ani mąk.

Teksty te nie wskazują, że tam nic się nie dzieje, że wszyscy śpią.
Powiem ci, że jest tyle interpretacji i nauk w tych sprawach, że ja już nie wierzę w żadną biblijną interpretację. Tym bardziej, że są badania i potwierdzenia mnóstwa ludzi, a także samej nauki, że rzeczywistość zarówno nasza - ziemska, jak i pośmiertna jest inna, niż podaje to Biblia.
Nawet w Biblii jest o wzięciach do nieba i co z tego wynika? Poszli tam spać? Czy dalej żyć.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-10-12, 12:03   

Kto więc Wiesiu jedzie na tym siwym koniu i nazywa się ŚMIERĆ jak nie PAPIESTWO?
A jeżeli chodzi o protestantyzm, to są też, zbrodnie, ale pokaż mi większe od papieskich?

Ja do protestantów się nie zaliczam, bo ja na nic nie protestuję
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13