FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna wojna
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-12, 12:08   

nike napisał/a:

Kto więc Wiesiu jedzie na tym siwym koniu i nazywa się ŚMIERĆ jak nie PAPIESTWO?

Nie wiem. To jakiś obraz porównawczy. Równie dobrze można powiedzieć, że w czołgach, w wozach bojowych w samolotach jedzie śmierć. Skoro tyle setek lat temu był już ten jeździec to obecnie te proroctwa mają się nijak do wydarzeń z XX i obecnego wieku.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-10-12, 12:35   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:

Kto więc Wiesiu jedzie na tym siwym koniu i nazywa się ŚMIERĆ jak nie PAPIESTWO?

Nie wiem. To jakiś obraz porównawczy. Równie dobrze można powiedzieć, że w czołgach, w wozach bojowych w samolotach jedzie śmierć. Skoro tyle setek lat temu był już ten jeździec to obecnie te proroctwa mają się nijak do wydarzeń z XX i obecnego wieku.

Tylko,że Ap.Jan to widzi w widzeniu, a nie na jawie, a wszystkie widzenia biblijne to przyszłościowe są.
Ap.Jan widzi to wydarzenie na wyspie PATMIOS około 100 roku naszej ery, co mógł zobaczyć literalnie na skazaniu? ---klawisza z bronią najwyżej.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-12, 13:01   

nike napisał/a:
klawisza z bronią najwyżej.

A jak miał opisać czołg? Jako konia.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-10-12, 13:15   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
klawisza z bronią najwyżej.

A jak miał opisać czołg? Jako konia.

Nie rozumiem? Po co miał opisywać czołg, kiedy widział konia?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-12, 13:42   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
klawisza z bronią najwyżej.

A jak miał opisać czołg? Jako konia.

Nie rozumiem? Po co miał opisywać czołg, kiedy widział konia?

Chodzi o to, że ty zinterpretowałaś, że wizja Jana, opisana w Ap. o jeźdźcu na koniu to jes śmierć i opis czasów papiestwa, inkwizycja itd.To za bardzo nie ma sensu (jeśli chodzi o 4 jeźdźców) gdyż to są już dawne dla nas czasy. Teraz mamy bardziej zmasowane mordy i niemniej wyrafinowane okrucieństwo. Myślę, że temat jeżdziec na koniu-śmierć, to równie dobrze może być jeździec w czołgu, samolocie, który niesie śmierć.
O to mi chodzi.
No i nie wiem dlaczego uważasz, że z tego zacytowanego fragmentu wychodzi ci, że po śmierci jest cisza. Tam nic o tym nie ma. Cisza dla kości i ciała w grobie, ale człowiek to dusza w ciele. Tam nic nie ma o dziejach duszy po śmierci ciała.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-10-12, 14:32   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
klawisza z bronią najwyżej.

A jak miał opisać czołg? Jako konia.

Nie rozumiem? Po co miał opisywać czołg, kiedy widział konia?

Chodzi o to, że ty zinterpretowałaś, że wizja Jana, opisana w Ap. o jeźdźcu na koniu to jes śmierć i opis czasów papiestwa, inkwizycja itd.To za bardzo nie ma sensu (jeśli chodzi o 4 jeźdźców) gdyż to są już dawne dla nas czasy. Teraz mamy bardziej zmasowane mordy i niemniej wyrafinowane okrucieństwo. Myślę, że temat jeżdziec na koniu-śmierć, to równie dobrze może być jeździec w czołgu, samolocie, który niesie śmierć.
O to mi chodzi.
No i nie wiem dlaczego uważasz, że z tego zacytowanego fragmentu wychodzi ci, że po śmierci jest cisza. Tam nic o tym nie ma. Cisza dla kości i ciała w grobie, ale człowiek to dusza w ciele. Tam nic nie ma o dziejach duszy po śmierci ciała.

Ja nie opisałam śmierci papiestwa, tylko śmierć Albinosów przez papiestwo, to chyba jest różnica.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-12, 16:53   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
klawisza z bronią najwyżej.

A jak miał opisać czołg? Jako konia.

Nie rozumiem? Po co miał opisywać czołg, kiedy widział konia?

Chodzi o to, że ty zinterpretowałaś, że wizja Jana, opisana w Ap. o jeźdźcu na koniu to jes śmierć i opis czasów papiestwa, inkwizycja itd.To za bardzo nie ma sensu (jeśli chodzi o 4 jeźdźców) gdyż to są już dawne dla nas czasy. Teraz mamy bardziej zmasowane mordy i niemniej wyrafinowane okrucieństwo. Myślę, że temat jeżdziec na koniu-śmierć, to równie dobrze może być jeździec w czołgu, samolocie, który niesie śmierć.
O to mi chodzi.
No i nie wiem dlaczego uważasz, że z tego zacytowanego fragmentu wychodzi ci, że po śmierci jest cisza. Tam nic o tym nie ma. Cisza dla kości i ciała w grobie, ale człowiek to dusza w ciele. Tam nic nie ma o dziejach duszy po śmierci ciała.

Ja nie opisałam śmierci papiestwa, tylko śmierć Albinosów przez papiestwo, to chyba jest różnica.

Nie w tym rzecz. Zaznaczyłąś, że proroctwo z Obj.Jana dotyczy jeźdźca na koniu - śmierci i się spełniło, gdy papiestwo szalało ze swoimi zbrodniami. Ja twierdzę, że śmierć na koniu to przenośnia i równie dobrze może znaczyć zagładę narodów w naszych czasach lub jeszcze w innych, przyszłych rzeziach. Potencjał rośnie, broń coraz okrutniejsza, a pomysły złego nie do wyczerpania.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-12, 17:30   

Teraz program Bliskowschodnia masakra
https://www.youtube.com/watch?v=Fefo9pR2SfU
Między innymi wywiad bezpośrednio z Strefy Gazy.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2023-10-12, 20:30   

Wiesiu ja napisałam, że na koniu jechała śmierć, a nie koń był śmiercią i tą śmiercią która jechała na koniu to papiestwo [mordercy]
Proroctwa w Biblii dotyczą raczej konkretnych sytuacji.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-12, 21:11   

nike napisał/a:
Wiesiu ja napisałam, że na koniu jechała śmierć, a nie koń był śmiercią i tą śmiercią która jechała na koniu to papiestwo [mordercy]
Proroctwa w Biblii dotyczą raczej konkretnych sytuacji.
Nike, dobrze zrozumiałam i cały czas o tym piszę. Nie sądzę, aby jadąca na koniu śmierć-papiestwo(!) było już wypełnionym proroctwem. Mimo wielkich zbrodni jakich papiestwo się dopuściło w tamtych czasach (Inkwizycja, mordowanie ludów i nawracanie w imię Boga, likwidacja tak zwanych heretyków), to nie jest najgorsze.
To proroctwo ma szansę jeszcze się wypełnić, gdyż obecne sytuacje w postaci śmierci jadącej w czołgach (broń niosąca zagładę i śmierć tym rządząca)ma szansę przebić mordy papiestwa.

Kiedy w tamtych czasach nawracano mieczem, to jednak nie obejmowało to całego globu. Obecnie można się spodziewać zagłady na o wiele większą skalę. I to jest pole do popisu dla jadącej na koniu śmierci.

Kolejność chyba taka była: zaraza, wojna, głód. śmierć.
Zauważ, że te wszystkie czynniki są stale obecne na ziemi w jakimś zakątku. Zaraz globalnych mieliśmy już kilka (ta ostatnia to pikuś jeśli chodzi o proporcje śmierci). Tą plandemię raczej należy traktować jako test na zamordyzm, jako przygotowanie ludzi na rządy totalnego zniewolenia, globalny terroryzm.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-13, 12:50   

Kochani, nawet nie wiem, jak zacząć. Uważam, że to, co teraz podam w linku dotyczy konfliktu, o którym mowa w temacie. Również dotyczy proroctw o budowie Świątyni, o których także gdzieś jest już temat na forum, ale nie umiem odszukać.
You tub wczoraj podsunął mi taki film i, że był tytuł chwytliwy - oczywiście weszłam. Pierwsze 5,56 minut można sobie darować, jakieś brednie zrozumiałe tylko dla znających kanał i tą kobietę. Już chciałam wyłączyć, ale się zaczęło Od 5,57 zaczyna się temat. Nie sposób streścić.
Ja nie dobrnęłam do końca jeszcze; jestem w 40 minucie, ale chcę się zmobilizować, może dziś, może jutro i dalej posłuchać.
Może ktoś z was zechce posłuchać i porozmawiać o tym, bo mnie się to zarówno klei, jak i wszystko we mnie się gotuje.
To, co chcą obecnie zrobić żydzi to będzie masakra i światowa wojna. Tam jest o zburzeniu Kopuły na Skale itd. Jest też o tej czerwonej jałówce na ofiarę i ona już jest na farmie pod Jerozolimą i jest gotowa do zarżnięcia. A to oznacza, że trzeba ołtarz, trzeba oczyścić miejsce, oczyścić kapłanów i tak dalej. A to dla wszystkich oznacza, że szykuje się niezły kocioł, bo oni naprawdę w to wierzą i - z tego, co mówi ta pani - chcą przyspieszyć przyjscie Mesjasza (ich Mesjasza, oczywiście)!

To raz.
A dwa: padają tam słowa, że mocny udział w tej całej szopce mają protestanci ewagelikalni. No tam to się odezwałam w komentarzu, ale chciałabym wasze zdanie poznać.
Mnie uczono inaczej i dałam temu wyraz; cyt.: "Proszę protestantów w to szaleństwo nie mieszać. My oczekujemy przyjścia Pana Jezusa Chrystusa, a nie składania ofiar z krów. Nasz Pan już swoje życie oddał za nas i żadne rytuały żydowskie zbawionym ludziom nie są do niczego potrzebne. Niech się pani douczy i nawróci."
Na to odezwał się ktoś tak:"@annahladczuk1528
11 godzin temu
Wiec przyjscia ba Ziemie Pana Jezusa nie bedzie jako taki chodzacy ,zywy.Chodzi,ze bedzie na Ziemi swiadomosc Chrystusowa, w nas samych,my jako ludzie będziemy tak uduchowieni,Jak Chrystus Bog,ktory jest w nas wszystkich.Wszyscy na świecie mamy czastke Boga w sobie od urodzenia. Ta świadomośc jest blokowana przez religie ,które nam mowia,że Bóg jest w niebie,a nie mówią, że my jesteśmy Bogami,Boginiamy,bo mieli byśmy ta wiedze,poprzez która możemy robić wszystko.Ciagle nam mowiono,że mamy wine,musimy się podporządkować Bogu,że jest pieklo,a nie ma.Duzo można mowic,a my mamy szukać Boga w srodku,w swoim sercu."
a ja odpowiedziałam tak:"@wiesawad.4462
6 godzin temu
@annahladczuk1528 Zamiast słuchać nawiedzonych youtuberek przeczytaj Biblię. W świadomości chrystusowej jest już każdy nowonarodzony człowiek. W NT wyraźnie pisze o widzialnym powrocie PJ, "i zobaczy Go każde oko...". Nie słuchaj ludzi ale nauk Jezusa a zajaśnnieje ci Chrystus już dziś."

Już naprawdę nie wiem w co wierzyć, bo jeśli faktycznie protestanci wierzą w jakieś natychmiastowe "uduchowienie" nas, i że "Bogami jesteśmy" (z dużej litery), to ja złożę ślubu Perunowi, Neptunowi, Awarożycowi i Rusałce Amelce. :roll:
Miłego dnia (wybywam na trochę)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-14, 14:57   

Za chwilę będzie na Wbrew Cenzurze "Widziane z Izraela"
https://www.youtube.com/watch?v=pSbpVkCCGyY
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-14, 22:54   

Dopiero zauważyłam, że nie podałam linku do omawianego filmu Wysłany: Wczoraj 12:50 , ale chyba nikogo nie obchodzi, bo reakcji brak.
Zwróciłam uwagę, bo Henryk Suchecki o czerwonej jałówce pisze w innym temacie.
https://www.youtube.com/watch?v=uetAVAyScyc
JAK ZDEMATERIALIZOWAĆ MECZET AL AKSA I ODBUDOWAĆ TRZECIĄ ŚWIĄTYNIĘ
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2023-10-15, 11:00   

Przekaz Boży nie jest przeciwko żadnej ze stron, chociaż zgodnie z Biblią lepiej jest być potępionym przez Boga, niż nie być przez Niego znanym (Ap 17:8), chociaż najlepiej jest być po Jego stronie. Gdyby Żydzi byli by wnikliwi względem Koranu i zależao im na wyznawcach Islamu, to na podstawie poglądów Muzułmanów, poprzez dialog dowiedliby swego Prawa do ziemi. Natomiast gdyby wyznawcy Islamu, rozumieli, że to nie ciało prowadzi walkę, lecz Duch i nie walczy się przeciw ciału lecz dla komfortu Ducha, który zyskuje się poprzez zabieganie o wiedzę pochodzącą od Boga, to pierwsi wyszli by z pokojową inicjatywą, z ufnością, że to Bóg dysponuje sprawiedliwością, a człowiek powinien starać się o Jego łaskę w każdej sytuacji, a nie uczyć się rozbójnictwa względem bliźnich z powodu nieumiejętności prowadzenia rozmowy. Najbardziej podkreślaną przez nauczycieli Islamu inicjatywą Boga względem ludzi jest przebaczenie, dlaczego więc ludzie napotykając na trudność myślą, że zachowają honor poprzez potępianie, zamiast starać się o łaskę Bożą, budując przebaczenie, używając mądrości. Nie chce mi się wierzyć, że ludzie nie mają mądrości. Ja nie stawiam swojej opinii ponad wartościami, których domaga się Bóg, nawet wobec moich przyjaciół. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że w trudnych sytuacjach staram się znajdować adekwatne wypowiedzi Pism Świętych i dotąd je znajdowałem

Koran 67:1-2
1. Blogoslawiony niech bedzie Ten, w którego reku jest królestwo - On
jest nad kazda rzecza wszechwladny! -
2. który stworzyl smierc i zycie, aby was doswiadczyc, aby wiedziec,
który z was jest lepszy w dzialaniu; - On jest Potezny, Przebaczajacy!


Szukający woli Bożej łączy a nie dzieli, nawet jeśli musi podjąć ryzyko utraty swojej opinii wśród ludzi

Koran 90:10-13
10. I czy nie poprowadzilismy go ! na rozstajne drogi?
11. Lecz on nie próbowal wejsc na droge stroma.
12. A co pouczy cie, co to jest droga stroma?
13. To uwolnienie niewolnika
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-10-15, 11:06   

Słucham bardzo ciekawego filmu i polecam, aby zrozumieć co jest grane.
"Wydarzenia w Palestynie i Izraelu w Ujęciu Religii"
https://www.youtube.com/w...ist=WL&index=46
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14