FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjście Jezusa czy jego obecność (paruzja)?
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-05-31, 21:51   

narwik, dobrze, że odpowiadasz, jednak dalej sie nie odnosisz do tych wersetów

Ew Mat 28: 18 A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: "Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi.

Obj 1: 5 i od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją

Kol 2:10 i macie pełnię w nim; On (Jezus ) jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności,


z tych wersetów wynika, że Jezus objął władzę zaraz po swojej misji na ziemi
dalej nie rozumiem, dlaczego miał objąć władzę w 1914 roku
skoro posiadał ją o wiele wcześniej
oczywiście, że Jezus unicestwi swoich nieprzyjaciół, ale dopiero jak przyjdzie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-05-31, 21:59   

Cytat:
David 77, Przemienienie żywych którzy mieli doczekać powtórnego przyjścia Pana jeszcze nie nastąpiło co jest dowodem na to że Pan jeszcze nie powrócił .


Ja to rozumiem w ten sposób: Kiedy nastąpiło zmartwychwstanie klasy Oblubienicy, to jeszcze było dużo z tej klasy na ziemi, więc już kto umierał z klasy Oblubienicy, to zaraz przy śmierci był przemieniany do duchowej natury, to było to pochwycenie, obecnie tej klasy nie ma już na ziemi, więc nikt nie będzie pochwycony.

Cytat:
Pamiątka śmierci Chrystusa ma być obchodzona aż do powrotu Pana , jeżeli Jezus już powrócił to nie powinno się więcej obchodzić Pamiątki śmierci Jezusa .


Łk 22:29-30 bg "
I jać wam sporządzam, jako mi sporządził Ojciec mój, królestwo,
Abyście jedli i pili za stołem moim w królestwie moim, i siedzieli na stolicach, sądząc dwanaście pokoleń Izraelskich."


Tekst ten chyba raczej mówi,że w Królestwie, też będziemy spożywali Wieczerzę na wieczną pamiątkę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-05-31, 22:09   

narwik,
Cytat:

Oczywiście, że nie. Wyrażenie „Jeruzalem niebiańskie” odnosi się w Biblii do niezniszczalnego Królestwa niebiańskiego, do którego powołano chrześcijan namaszczonych duchem Bożym, a tam narody nie mają dostępu, jak wiesz.


Tyle że Jezus mówi o ziemskiej Jerozolimie nie niebiańskiej a mówią o tym wyraźnie wcześniejsze wersety

Ew Łuk 21 : (21) Wtedy mieszkańcy Judei niech uciekają w góry, a ci, którzy są w obrębie miasta, niech wyjdą z niego, a mieszkańcy wsi niech nie wchodzą do niego. (22) Gdyż dni te, to dni odpłaty, aby się wypełniło wszystko, co jest napisane. (23) Biada brzemiennym i karmiącym w owe dni; będzie bowiem wielka niedola na ziemi i gniew nad tym ludem, (24) i padną od ostrza miecza, i zostaną uprowadzeni do niewoli u wszystkich narodów, a Jerozolima będzie zdeptana przez pogan, aż się dopełnią czasy pogan.

O kim jest tutaj mowa , czy uważasz że Niebiańskie Jeruzalem, mogły deptać narody ? :-D

Skoro według ciebie czasy pogan zakończyły się dokładnie po 2520 latach tj w 1914 to jakie obecnie rządy sprawują władzę na ziemi ;-)

Cytat:
Porównujesz Łuk 17/28 z Rodz 19/1-29 i wnioskujesz, że te fragmenty nie akcentują długości ‘dni Noego’ i długiego okresu ‘paruzji Chrystusa’, bo wydarzyły się w ciągu jednej doby

Czy uważnie przeczytałeś ten fragment?
(Łukasza 17:26-28) A jak działo się za dni Noego, tak też będzie za dni Syna Człowieczego: 27 jedli, pili, mężczyźni się żenili, kobiety wydawano za mąż, aż do owego dnia, gdy Noe wszedł do arki i nadszedł potop, i zgładził ich wszystkich. 28 Podobnie jak działo się za dni Lota: jedli, pili, kupowali, sprzedawali, sadzili, budowali.


Wniosek mój jest logiczny a wypływa stąd że zarwano Mateusz jak i Łukasz kładą nacisk na nagłe zaskoczenie które spotkało złych ludzi

Cytat:
Stwierdzasz: „Ten fakt nastąpił nie w 1914 roku, ale po tym jak Jezus wrócił do nieba”

Czy masz na to konkretne dowody, Davidzie?



Dowód jest zawarty w słowach Jezusa

Kiedy Jezus otrzymał władzę i kiedy zasiadł na tronie ?

Ew Mat 28: 18 A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: "Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi.

Obj 1: 5 i od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją

Cytat:
Przytoczyłeś tu fragment z wizji Jana, którą otrzymał od Jezusa, przekazaną mu na czas mającego nadejść „dnia Pańskiego”, a nie na czas po wniebowstąpieniu (Obj. 1/10)

Wydarzenia opisane w tej Księdze (chociażby szarża 4 jeźdźców – 6/1-8)) dotyczą jednego okresu – obecności Chrystusa, co miało miejsce na początku XX wieku i będzie trwać do czasu przyjścia - punktu kulminacyjnego jego obecności - w charakterze wykonawcy wyroków Bożych.


Uważasz że siedem zborów do których Jezus się zwraca i wymienia dokładnie gdzie te zbory się znajdowały należy odnieść do dnia Pańskiego który rozpoczną się w 1914 roku ?

Obj 2;1 Efez

wers 8 Smyrna

wers 12 Pergam

wers 18 Tiatyra

Obj 3:1 Sardes

wers 7 Filadelfia

wers 14 Laodyceia

W orędziu do zbory którzy za czasów apostoła Jana znajdował się w Laodycei Jezus daje obietnice Obj 3: 21

Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

Kiedy Jezus zwyciężył ?


Kol 2:10 i macie pełnię w nim; On (Jezus ) jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności,

Czy Paweł w liście do Kolosan również pisze o dniu Pańskim ? :-D przecież Paweł nie pisze że Chrystus będzie w czasie przyszłym głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności ;-) ale że już jest .



Ew Mat 24: 36 A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.

(42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie. (43) A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego. (44) Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie.

Dz 1: (6) Gdy oni tedy się zeszli, pytali go, mówiąc: Panie, czy w tym czasie odbudujesz królestwo Izraelowi? (7) Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił,

Paweł pisze kiedy Jezus zasiadł na tronie :

Hebr 1:3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach

Hebr 8:1 który usiadł po prawicy tronu Majestatu w niebie,

To gdzie dokładnie nastąpiła Jezusa Parusia ? czy tam gdzie już był obecny czyli w niebie ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-01, 00:40   

nike,

Cytat:
Ja to rozumiem w ten sposób: Kiedy nastąpiło zmartwychwstanie klasy Oblubienicy, to jeszcze było dużo z tej klasy na ziemi, więc już kto umierał z klasy Oblubienicy, to zaraz przy śmierci był przemieniany do duchowej natury, to było to pochwycenie, obecnie tej klasy nie ma już na ziemi, więc nikt nie będzie pochwycony.


skąd wiesz, że Oblubienica jest już kompletna?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-06-01, 10:51   

Krystian napisał/a:
nike,

Cytat:
Ja to rozumiem w ten sposób: Kiedy nastąpiło zmartwychwstanie klasy Oblubienicy, to jeszcze było dużo z tej klasy na ziemi, więc już kto umierał z klasy Oblubienicy, to zaraz przy śmierci był przemieniany do duchowej natury, to było to pochwycenie, obecnie tej klasy nie ma już na ziemi, więc nikt nie będzie pochwycony.


skąd wiesz, że Oblubienica jest już kompletna?


Z chronologii biblijnej i z znaków czasu w którym żyjemy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-06-01, 16:50   

David 77,

David, w tej dyskusji jesteś rozbrajający :)

Przykłady. Jak ja mówię o Jerozolimie fizycznej, to ty o „niebiańskiej” i odwrotnie…
Chcesz wykazać moją niekonsekwencję, a ty sam jesteś niekonsekwentny.

Ponownie stwierdzam, że nie czytasz uważnie co ktoś pisze.
W podtematach „Co się wówczas wydarzyło” oraz „Dlaczego na ziemi jest tyle zła” napisałem jakie rządy sprawują obecnie władzę nad ziemią i jak długo jeszcze, a ty zadajesz mi pytanie na ten temat

Podtrzymujesz, że w omawianych fragmentach Mateusza i Łukasza jest położony nacisk na nagłe przyjście Chrystusa.
Nie negowałem tego. Stwierdziłem jednak, że na podstawie innych dowodów biblijnych, te okresy mogły trwać o wiele dłużej, a nawet całe pokolenia
Oczywiście, nie ustosunkowałeś się do tego

A tu masz jeszcze jeden dowód.
Jak długo Noe budował arkę i głosił? Chwilę?
Odpowiesz na to pytanie, czy je też pominiesz? (niech ono pozostanie pytaniem retorycznym)

Po co mi przytaczasz kolejny raz te same wersety (Mat, Łuk, Obj) – przecież się do nich ustosunkowałem. (Jak cytujesz wersety, to udziel też komentarza, bo bez tego można różnie je zrozumieć) :)

Może mi przypomnisz w jakiej wypowiedzi podważyłem gdziekolwiek władzę Chrystusa?
Przytoczyłem wizję Szczepana oraz Ps 110:1 nawiązujące do tej władzy, no ale ty pominąłeś to milczeniem.
Poszukaj w moich postach, zachęcam. :)

„7 zborów”
Co tu można powiedzieć… Znalazłeś na mnie haka tylko dlatego, że się nieprecyzyjnie wyraziłem i oczywiście nie omieszkałeś tego wykorzystać…
W jakim celu Davidzie?

Ci, co się interesują Biblią chyba wiedzą, że pochwały, zachęty, rady i ostrzeżenia, jakie Jezus udzielił ówczesnym zborom, dotyczą tym bardziej także zborów żyjących w „dniach ostatnich” tego świata (2 Tym 3/1)
Nic na to nie poradzę, jak jesteś innego zdania.

Ktoś powiedział Davidzie, że ‘interpretacja zabija fakty’, to dlatego nawet nie wspomnisz o drugim dowodzie obecności Chrystusa, który miałem do przedstawienia, bo cię to po prostu nie interesuje.
Autorytet już stwierdził, tak ma być i basta! Czy nie tak? :)

I cóż można powiedzieć o takim partnerze do dyskusji?
„……………………….” ;-)
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-06-01, 18:50   

Tutaj należy zwrócić uwagę, że w planie Boga JHWH są zamieszczone dwa zbawienia dla ludzkości.

Pierwsze to Zbawienie do Wysokiego Powołania, Jezus przez cały Wiek Ewangelii, wybierał dla siebie małżonkę—Maluczkie Stadko.

I dla wyboru tej klasy On zasiadał w niebie po prawicy JHWH.
Był obecny w niebie a klasa Oblubienicy go rozpoznawała oczami duchowymi.

Drugie Zbawienie, to dla całego rodzaju ludzkiego, dla którego Jezus przyszedł jako duchowa istota na ziemię. Obecnie Jezus jest jako duchowa istota na ziemi i przygotowuje grunt pod Królestwo, którym On ma rządzić wraz z Maluczkim stadkiem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-06-01, 19:53   

narwik,


Cytat:

Przykłady. Jak ja mówię o Jerozolimie fizycznej, to ty o „niebiańskiej” i odwrotnie…
Chcesz wykazać moją niekonsekwencję, a ty sam jesteś niekonsekwentny.


mam ci zacytować to co pisze w twoich publikacjach ? :-D przecież to nad ziemską Jerozolima miała być deptana przez Pogan
Cytat:


A tu masz jeszcze jeden dowód.
Jak długo Noe budował arkę i głosił? Chwilę?
Odpowiesz na to pytanie, czy je też pominiesz? (niech ono pozostanie pytaniem retorycznym)

Napisałem ci że nie chodzi o długość czasów Noego patrz dni lota jak długo trwały 80 lat czy może krócej ?

Cytat:
„7 zborów”
Co tu można powiedzieć… Znalazłeś na mnie haka tylko dlatego, że się nieprecyzyjnie wyraziłem i oczywiście nie omieszkałeś tego wykorzystać…
W jakim celu Davidzie?


nie miałem zamiaru znaleźć na ciebie haka celem moim było wskazanie tylko że Strażnica może się mylić

Cytat:
Ktoś powiedział Davidzie, że ‘interpretacja zabija fakty’, to dlatego nawet nie wspomnisz o drugim dowodzie obecności Chrystusa, który miałem do przedstawienia, bo cię to po prostu nie interesuje.
Autorytet już stwierdził, tak ma być i basta! Czy nie tak


No wybacz myślałem że uczciwie podejdziesz do dyskusji która będzie polegała na zbijaniu argumentów oponenta .

Ty wyszedłeś z założenia że nauka którą reprezentujesz jest w 100% prawdą i nie może być inaczej :-D jednak weź to pod uwagę że ta nauka może się zmienić jak to już niejednokrotnie miało miejsce w organizacji z innymi naukami i co wtedy powiesz ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-01, 20:20   

nike,

z jakiej chronologii biblijnej skoro się nie sprawdza?
ŚJ uwierzyli w swoją chronologię i tylko się wygłupili
Ty jako Epifanistka masz swoją
natomiast w Biblii jest tak napisane

Dz 1: (6) Gdy oni tedy się zeszli, pytali go, mówiąc: Panie, czy w tym czasie odbudujesz królestwo Izraelowi? (7) Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił,
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-06-01, 20:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-06-01, 20:40   

Jest też napisane tak:
Łuk.21:24--31
I polegną od ostrza miecza, i zapędzeni będą w niewolę między wszystkie narody, i będzie Jeruzalem deptane od pogan, aż się wypełnią czasy pogan. (25) Tedy będą znaki na słońcu i na księżycu i na gwiazdach, a na ziemi uciśnienie narodów z rozpaczą, gdy zaszumi morze i wały; (26) Tak, iż ludzie drętwieć będą przed strachem i oczekiwaniem tych rzeczy, które przyjdą na wszystek świat; albowiem mocy niebieskie poruszą się. (27) A tedy ujrzą Syna człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i chwałą wielką. (28) A gdy się to pocznie dziać, spoglądajcież a podnoście głowy wasze, przeto iż się przybliża odkupienie wasze. (29) I powiedział im podobieństwo: Spojrzyjcie na figowe drzewo i na wszystkie drzewa; (30) Gdy się już pukają, widząc to sami to uznawacie, że już blisko jest lato. (31) Także i wy, gdy ujrzycie, iż się to dzieje, wiedzcie, że blisko jest królestwo Boże


Który naród był rozpędzony po wszystkich krajach? Izrael, a teraz? Teraz ma już swoją ojczyznę jest to jeden dowód z wielu,ze Królestwo Jezusa jest w drzwiach, a jeżeli jest w drzwiach, to klasa Oblubienicy, która w tym królestwie ma rządzić wraz z Jezusem musi być już skompletowana i przygotowywać się do zarządzania tym królestwem logiczne chyba to jest?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-02, 13:16   

David 77,

Cytat:
Ty wyszedłeś z założenia że nauka którą reprezentujesz jest w 100% prawdą i nie może być inaczej jednak weź to pod uwagę że ta nauka może się zmienić jak to już niejednokrotnie miało miejsce w organizacji z innymi naukami i co wtedy powiesz ?


Ty narwik dyskutujesz bardzo kulturalnie i tak trzymaj
natomiast David i kulturalnie i merytorycznie w tej kwestii
jak chcesz narwik to Ci zapodam zmienne światło CK
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-02, 14:37   

Cała ta różnica między paruzją a erchomaj przypomina dzielenie włosa na cztery, a umyka wtedy to co jest najbardziej istotne. Różnica między paruzją a erchomai to tak jak różnica między czasownikiem  " przybywać z powrotem "  a  " powracać ".  
Najlepszym na to dowodem jest fakt, że Jezus mówiąc o paruzji powiedział, że będzie podobna do błyskawicy jaśniejącej na niebie od wschodu aż na zachód - Ewangelia Mateusza 24 : 27.
Trudno sobie wyobrazić, aby błyskawica jaśniała przez dnie, miesiące, czy lata. Błyskawica to zjawisko,  które pojawia się nagle. Ten błysk rozświetla całe niebo w oka mgnieniu.
Opis więc i porównanie, którego użył Jezus przeczy, by paruzja stanowiła jakiś wstęp do jego przyjścia ( erchomai ).
I znowu dowodem na to są słowa Jezusa, który przyrównał swoje przyjście do potopu, który spadł nagle jak potrzask na bezbożnych. Werset 37 do opisu tych wydarzeń używa słowa paruzja, a werset 39 mówi, że nie spostrzegli, że nastał potop. I TAK TEŻ BĘDZIE Z PRZYBYCIEM ( gr. paruzja ) SYNA CZŁOWIECZEGO.
I wtedy też zaraz będą biadać wszystkie plemiona ziemi i ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego ( erchomenon od erchomai ) z wielką mocą i chwałą - Ewangelia Mateusza 24 : 30. 

Nie pomogą tu żadne wyliczanki i kalkulacje tym bardziej, że Jezus dobitnie zaznaczył apostołom : " nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustanowił powagą własnej władzy " - Dz.Ap. 1 : 7
Ci, którzy są lub byli nieposłuszni względem tego nakazu - doczekali się lub doczekają się tylko wstydu.
Co więcej mogą być niepomyślnie osądzeni przez Boga, gdyż w 5 Moj.18 : 20 - 22 sam Bóg objawił, że to spotka tych, którzy będą mówić w Jego imieniu, słowa których nie nakazał mówić. Znakiem zaś rozpoznawczym będzie, że nie spełni się to co przepowiadają.   
Ostatnio zmieniony przez tropiciel 2013-06-02, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-02, 14:56   

tropiciel,

przeczytałem, cała prawda w tej kwestii

daję ci buźkę :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2013-06-02, 23:15   

Cytat:
tropiciel, Najlepszym na to dowodem jest fakt, że Jezus mówiąc o paruzji powiedział, że będzie podobna do błyskawicy jaśniejącej na niebie od wschodu aż na zachód - Ewangelia Mateusza 24 : 27.


(27) Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i ukazuje się aż na zachód, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.

tutaj zamiast przyjście powinno być obecność bo jest użyte słowo parusia--a ono znaczy dokładnie obecność, istnienie, przybycie, przyjazd.
i jeżeli wstawimy obecność, to bardzo dobrze oddamy treść tekstu. Tak jak błyskawica jest widoczna, tak samo obecność Jezusa jest [będzie] widoczna. Dodać jeszcze należy,ze błyskawica jest widoczna w pewnym miejscu, nie na całej ziemi, podobnie obecność Jezusa jest rozpoznana przez ludzi, ale nie wszystkich, jeżeli patrzymy oczami fizycznymi, bo ziemia jest okrągła przecież. A Jezusa mają ujrzeć wszyscy ludzie, i ja wierzę,że w Tysiącleciu oczami wiary wszyscy rozpoznają Jego obecność. A teraz widzą ją tylko jego naśladowcy.

Cytat:
I wtedy też zaraz będą biadać wszystkie plemiona ziemi i ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego ( erchomenon od erchomai ) z wielką mocą i chwałą - Ewangelia Mateusza 24 : 30.


Jest tez taki tekst:

1Tes 5:2 bg "Albowiem sami dostatecznie wiecie, iż on dzień Pański jako złodziej w nocy, tak przyjdzie."

Który więc jest właściwy? Czy złodziej przychodzi z hałasem, czy po kryjomu?

Cytat:
Nie pomogą tu żadne wyliczanki i kalkulacje tym bardziej, że Jezus dobitnie zaznaczył apostołom : " nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustanowił powagą własnej władzy " - Dz.Ap. 1 : 7


Jest też i taki tekst:

Łuk.21:24--31
I polegną od ostrza miecza, i zapędzeni będą w niewolę między wszystkie narody, i będzie Jeruzalem deptane od pogan, aż się wypełnią czasy pogan. (25) Tedy będą znaki na słońcu i na księżycu i na gwiazdach, a na ziemi uciśnienie narodów z rozpaczą, gdy zaszumi morze i wały; (26) Tak, iż ludzie drętwieć będą przed strachem i oczekiwaniem tych rzeczy, które przyjdą na wszystek świat; albowiem mocy niebieskie poruszą się. (27) A tedy ujrzą Syna człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i chwałą wielką. (28) A gdy się to pocznie dziać, spoglądajcież a podnoście głowy wasze, przeto iż się przybliża odkupienie wasze. (29) I powiedział im podobieństwo: Spojrzyjcie na figowe drzewo i na wszystkie drzewa; (30) Gdy się już pukają, widząc to sami to uznawacie, że już blisko jest lato. (31) Także i wy, gdy ujrzycie, iż się to dzieje, wiedzcie, że blisko jest królestwo Boże


Więc jak to jest jeden tekst mówi, nie znane są czasy i chwile, a drugi kiedy to wszystko będzie się dziać itd.

Rzeczywiście wyliczanki sa zbyteczne, ale uczciwe zastanowienie się i obserwowanie, na podstawie znaków o których tekst mówi, czy tez nie jest właściwe? Obserwowanie według chronologii biblijnej nie jest właściwe?

Cytat:
Co więcej mogą być niepomyślnie osądzeni przez Boga, gdyż w 5 Moj.18 : 20 - 22 sam Bóg objawił, że to spotka tych, którzy będą mówić w Jego imieniu, słowa których nie nakazał mówić. Znakiem zaś rozpoznawczym będzie, że nie spełni się to co przepowiadają.


A twoje przepowiednie spełnią się? Czy nie masz żadnych? Jeżeli nie masz, to postaraj się mi wytlumaczyć te dwa teksty.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-06-03, 13:52   

nike napisała/
 
Cytat:
27) Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i ukazuje się aż na zachód, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.
  tutaj zamiast przyjście powinno być obecność bo jest użyte słowo parusia--a ono znaczy dokładnie obecność, istnienie, przybycie, przyjazd. i jeżeli wstawimy obecność, to bardzo dobrze oddamy treść tekstu. 


Już pisałem, że paruzja to synonim erchomai. Między tymi słowami jest taka różnica jak między słowem przybywać z powrotem a powracać czyli właściwie żadna.
nike napisała/
Cytat:
Tak jak błyskawica jest widoczna, tak samo obecność Jezusa jest [będzie] widoczna. 


Nie obecność a przybycie. Przybycie Jezusa będzie jak nagłe rozświetlenie nieba przez błyskawicę z jednego krańca nieba aż po drugi kraniec.
Takiej teorii, że Jezus jest już obecny, a potem dopiero przyjdzie, przeczy kontekst biblijny. Sam Jezus ostrzega w wersecie 23 mówiąc : " gdyby wam wtedy kto powiedział : Oto tu jest Chrystus albo tam - nie wierzcie ! "i dalej w wersecie 26 " gdyby więc wam powiedzieli : Oto jest na pustkowiu - nie wychodźcie, oto jest w miejscach skrytych - nie wierzcie ! " Dlaczego ? " Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przybyciem ( paruzją ) Syna Człowieczego  ". - Ewangelia Mateuszam 24 : 27
Błysk na niebie nie trwa przez dni, miesiące czy lata. Wystarczy zwrócić uwagę na opis jaki daje Jezus i nie doszukiwać się czegoś, czego nie ma w tekście.  
nike napisała/
Cytat:
A twoje przepowiednie spełnią się? Czy nie masz żadnych? Jeżeli nie masz, to postaraj się mi wytlumaczyć te dwa teksty.


 Nie praktykuję czegoś takiego - bo Biblia zabrania takiego przepowiadania zwłaszcza ubranego w wyliczanki. Było już wiele takich wyliczanek i kalkulacji, które się nie sprawdziły i wyrządziły bardzo dużo zła. Przyniosło to tylko wstyd takim osobom powołującym się na Biblię i Chrystusa.    

poprawiłam cytowanie nike.
Ostatnio zmieniony przez nike 2013-06-03, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14