FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblijny POTOP
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2023-12-09, 13:16   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
Nie tylko więc Biblia i historia różnych starożytnych narodów, ale również epoka lodowcowa, odkrycia zoologiczne dokonane na Syberii i gdzie indziej oraz geologia dowodzą o prawdziwości powszechnego potopu, a teoria Valiana daje naukowe wyjaśnienia o nim.

Mam pytanie do Pani Nike.. Kim był Valian, bo nie mogę nigdzie znaleźć ?


prof. Izaak N. Vail----
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-12-09, 14:57   

nike napisał/a:
prof. Izaak N. Vail----

Kochana Pani Nike, proszę się nie gniewać, odczytałem tylko z Wikipedii. W języku angielskim, aby Polacy nie znający obcych języków nie czytali.
"Isaac Newton Vail (1840-January 26,1912) was an American Quaker, schoolteacher, and pseudoscientist supporting the theory of catastrophism. His ideas were taken up by creationists."
Był Amerykańskim kwakrem, nauczycielem szkolnym, pseudonaukowcem, wspierającym teorię katastrofizmu, podniesionym przez kreacjonistów. Vail argumentował, że Ziemia miała kiedyś pierścienie podobne do Saturna, co stało się znane jako „teoria Vailana” lub „teoria pierścieniowa”.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2023-12-09, 15:48   

A za co ja mam się gniewać? Nie bardzo rozumiem, co chcesz mi powiedzieć, ,że nie zgadzasz się z Profesorem?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-12-09, 15:55   

nike napisał/a:
A za co ja mam się gniewać? Nie bardzo rozumiem, co chcesz mi powiedzieć, ,że nie zgadzasz się z Profesorem?

To Szanowna Pani, a nie ja powołała się na prace i osiągnięcia Isaaca Newtona Vaila. Dlatego należałoby te jego dzieła ( o ile istnieją) podać na forum do dyskusji.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 960
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 43/83
 51%
Wysłany: 2023-12-09, 16:38   

Pozwolę napisać z innej strony, ( taki dodatek do tematu):

BIBLIJNA CHRONOLOGIA GEOLOGICZNA, w powiązaniu z aktualistycznymi kryteriami geochonologicznymi odpowiada poszczególnym okresom historii ziemi w następujący sposób:

ERA ARCHAICZNA: okres poprzedzający ''tydzień stwarzania''. W galaktogenezie odpowiada mu okres przed zbliżeniem się ziemi do słońca, pod wpływem jego pola grawitacyjnego na odległość orbity Neptuna i Plutona ( okres ten należy liczyć od momentu powstania ziemi jako istniejące obecnie ciała niebieskiego – wg przyjętych poglądów kilka miliardów lat temu)


ERA PROTEROZOLICZNA: I i II ''dzień stwarzania'' – pierwszy i drugi etap przystosowania się ziemi do jej astronomicznej pozycji w ekosferze słońca. Jest to okres, w którym ziemia osiągneła i utrwala swą obecną lub zbliżoną do obecnej orbitę.

ERA PALEOZOLOGICZNA: III i IV i V ''dzień stwarzania'' – kolejne etapy rozwoju warunków ekosferycznych i ekologicznych na ziemi. W erze tej ma miejsce orogeneza kaledońska i hercyńska, z oceanu światowego wynurzają się lądy, pojawia się roślinność, wodne zwierzęta bezkręgowe i niższe kręgowce, atmosfera się oczyszcza z pyłów i nadmiaru wody.

ERA MEZOZOICZNA: VI ''dzień stwarzania'' – ostatni okres rozwojowy naszej planety. Pojawiają się kręgowce wodne i lądowe oraz człowiek. Okres ten zamyka katastrofa POTOPU, usuwając ''efekt cieplarniany'' i diametralnie zmieniając warunki ziemi.


ERA KENOZOICZNA: otwiera ją trzeciorzęd, który zasadniczo rozpoczyna się z POTOPEM.
W rejonach biegunów magnetycznych opadają lawiny kosmicznego lodu, dając początek epoce lodowcowej, która nie kończy się wraz z POTOPEM, lecz trwa po jego zakończeniu jako plejstocen, toteż pod określeniem ''epoka lodowcowa'' rozumiemy zlodowacenie po potopowe, mimo że rozpoczęło się ono już w pierwszej fazie POTOPU.
Wynika stąd możliwość rozszerzenia e czasie czwartorzędu na cały trzeciorzęd i rozpatrywanie tego ostatniego równolegle z plejstocenem, ale tylko odnośnie do obszarów nie będących zlodowaceniem a jedynie zalewem wodnym.
Koniec plejstocenu odpowiada ustaleniu się równowagi termicznej i tektonicznej powierzchni ziemi około 500 lat po POTOPIE przy założeniu , że zlodowacenie istotnie dobiegło końca. (Przyjmujemy, że ostatnim przejawem katastrofizmu po potopowego a zarazem zakończeniem plejstoceny było powstanie Wielkiego Rowu w Afryce, co stało się fizyczną przyczyną zagłady Sodomy i innych miast w dolinie Siddim).


Analiza relacji biblijnej z punktu widzenia chronologii wskazuje, że siódmy ''dzień'' metaforycznego tygodnia stwarzania może trwać wiele tysięcy, ale na pewno nie miliony lat.
Dotyczy to oczywiście i poprzednich sześciu ''dni'', obejmujących okres równie ''dniowi'' siódmemu.
Wynikająca stąd chronologia biblijna*
[ zwróć uwagę na gwiazdkę(*) na samym dole postu , kursywa czarna] przedstawia się następująco:

Era archaiczna''na początku'' (Rdz.1,1,2)
Era proterozoiczna I i II'' ''dzień stwarzania'' ( Biblia nie dostarcza jednoznacznych danych umożliwiających ustalenie daty początku siódmego ''dnia'' i okresu jego trwania )
Era paleozoicznaIII, IV i V ''dzień stwarzania''
Era mezozoiczna od początku VI ''dnia stwarzania'' do 2370 roku p.n.e.
Era kenozoiczna:

Trzeciorzęd do 2370-2369 r. p.n.e.
Czwartorzęd:

Plejstocen – 2369-1919 r. p.n.e. [Rok 1919 p.n.e. jest datą zagłady Sodomy, co wynika z analizy danych chronologicznych w Księdze Rodzaju. Sodoma leżała w dolinie Siddim, ''gdzie dziś jest morze słone'' Rdz.14,3 (BT), która to dolina stanowi i obecnie fragment Wielkiego Rowu]
Holocen – 1919 r. p.n.e. do dziś.

Można te liczby lat kwestionować, lecz nie sposób je obalić skutecznie i nieodwołalnie. Aktualistyczny, hipotetyczny schemat geochronologiczny nie może być i nie jest dowodem przeciwko ani kosmicznemu, ani biblijnemu katastrofizmowi, żaden bowiem zwolennik aktualizmu nie jest w stanie pogodzić istnienia śladów radiowęgla w kopalniach organicznych z datowaniem ich powstania na okres karboński sprzed z górą ćwierci miliarda lat.
CHRONOLOGIA BIBLIJNA przewiduje powstanie węgli kopalnianych nie wcześniej niż kilkadziesiąt tysięcy lat temu i datowanie to bynajmniej nie stoi w sprzeczności z danymi, jakie można otrzymać metodą radiowęgla. (Pod koniec lat siedemdziesiątych doniesiono o nowej metodzie bardzo dokładnego pomiaru radioaktywności próbek zawierających radiowęgiel, nie usuwa ona jednak wszystkich wątpliwości.)


*[Katastroficzna tabela czasu Patten'a różni się od biblijnej. Fakt, że proporcje czasowe chronologii biblijnej i lyellowskiej są bardzo zbliżone, nie upoważnia do aktualistycznej interpretacji geologicznej historii ziemi, zrealizowanej w Księdze Rodzaju.
Katastrofizm tej relacji jest reprezentowany przez rozdzielenie wód atmosferycznych i naziemnych, orogeniczne wynurzenie lądów (być może była to orogeneza kaledońska), ukazanie się ciał niebieskich na ziemskim widnokręgu, POTOP i orogeneza alpejska ...itd. Porównaj, Księga Rodzaju rozdz. pierwszy i siódmy]
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-12-10, 04:46   

małyfilozof napisał/a:
..Okres ten zamyka katastrofa POTOPU, usuwając ''efekt cieplarniany'' i diametralnie zmieniając warunki ziemi.ERA KENOZOICZNA: otwiera ją trzeciorzęd, który zasadniczo rozpoczyna się z POTOPEM..

Mógłby Pan podać źródło, zwłaszcza tych informacji o potopie ?
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 960
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 43/83
 51%
Wysłany: 2023-12-10, 12:06   

Witaj Fedorowicz :lol: - PRYWATNE ARCHIWUM
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-12-10, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-12-10, 14:10   

małyfilozof napisał/a:
Witaj Fedorowicz :lol: - PRYWATNE ARCHIWUM

Proszę Pana, niezwykle istotne jest sprawdzenie, skąd pochodzą publikowane treści (jakie są ich źródła). Ma ogromne znaczenie wiedza, czy artykuły zamieszczane na forum pisane są w oparciu o rzetelne i obiektywne źródła naukowe, tytuły prac i ich autorów, czy też niepotwierdzone naukowo . W regulaminie forum tego niestety nie ma, a jest to W DYSKUSJACH BARDZO WAŻNE. Jeżeli treści są niepotwierdzone naukowo, można dopisać do takiego tekstu "moim zdaniem". I wtedy nikt nie ma prawa do zastrzeżeń. :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2023-12-10, 17:02   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
A za co ja mam się gniewać? Nie bardzo rozumiem, co chcesz mi powiedzieć, ,że nie zgadzasz się z Profesorem?

To Szanowna Pani, a nie ja powołała się na prace i osiągnięcia Isaaca Newtona Vaila. Dlatego należałoby te jego dzieła ( o ile istnieją) podać na forum do dyskusji.


Ja nie mam jego dzieł i wątpię,że ty masz dzieła jakiegokolwiek profesora, jeżeli są jego dzieła to w j. angielskim, można trochę poczytać w komputerze,z tłumaczeniem na j. polski.
Ja do opisu potopu posłużyłam się dziełem Pastora P.Johnsona, który napisał na podstawie
BIBLII ponad 17 tomów, jednym z nich jest 2Tom ------STWORZENIE i tam Pastor Johnson powołuje się na wiedzę tego profesora.
Ja wierzę, że to co w tym Tomie jest napisane o potopie jest prawdą biblijną.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 960
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 43/83
 51%
Wysłany: 2023-12-10, 18:57   

Fedorowicz napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
Witaj Fedorowicz :lol: - PRYWATNE ARCHIWUM

Proszę Pana , niezwykle istotne jest sprawdzenie, skąd pochodzą publikowane treści (jakie są ich źródła). Ma ogromne znaczenie wiedza, czy artykuły zamieszczane na forum pisane są w oparciu o rzetelne i obiektywne źródła naukowe, tytuły prac i ich autorów, czy też niepotwierdzone naukowo . W regulaminie forum tego niestety nie ma, a jest to W DYSKUSJACH BARDZO WAŻNE. Jeżeli treści są niepotwierdzone naukowo, można dopisać do takiego tekstu "moim zdaniem". I wtedy nikt nie ma prawa do zastrzeżeń. :)


Panie Federowicz :lol: , z postu (w tym temacie) Pan pisze cytuję: '' ... Opowiadanie biblijne jest zapożyczeniem, przepracowaniem, przerabianiem starszych wersji. ...''
Pan nie uznaje wersji Potopu biblijnego, tylko innej kultury starożytnej.
Uważam, że moje źródła dla Pana w tej kwestii są nieistotne, nie odegrają żadnej różnicy wobec przekonań jakimi Pan się kieruje.
Wiem doskonale, kiedy powinienem podać dla szerokiej publiczności jakiekolwiek źródło, grzecznie proszę o niepouczanie mnie w obecności czytelników tego wątku, jak powinienem postąpić.
Ponadto z Panem prowadzić dyskusję to tak - ośmielę zacytować: ''dyskusja z Tobą, przypomina mi grę z gołębiem w szachy. Gołąb powywraca figury na szachownicy, potem na nią napaskudzi i będzie chodził dumny że wygrał. ''
Dlaczego, zacytowałem powyższe słowa?, ponieważ PAN nie dyskutuje tylko nachalnie przedstawia swoje racje, nie traktuje Pan z szacunkiem innych, a ich rozważania ośmiesza i ignoruje, swoją niepodważalną opinią. (bez urazy)
Wobec takiej postawy postanowiłem zacytować słowa o ''gołębiu'' z uniżeniem pozdrawiam
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-12-10, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-12-11, 05:54   

małyfilozof napisał/a:


Panie Federowicz :lol: , z postu (w tym temacie) Pan pisze cytuję: '' ... Opowiadanie biblijne jest zapożyczeniem, przepracowaniem, przerabianiem starszych wersji. ...''
Pan nie uznaje wersji Potopu biblijnego, tylko innej kultury starożytnej.
Uważam, że moje źródła dla Pana w tej kwestii są nieistotne, nie odegrają żadnej różnicy wobec przekonań jakimi Pan się kieruje.
Wiem doskonale, kiedy powinienem podać dla szerokiej publiczności jakiekolwiek źródło, grzecznie proszę o niepouczanie mnie w obecności czytelników tego wątku, jak powinienem postąpić.
Ponadto z Panem prowadzić dyskusję to tak - ośmielę zacytować: ''dyskusja z Tobą, przypomina mi grę z gołębiem w szachy. Gołąb powywraca figury na szachownicy, potem na nią napaskudzi i będzie chodził dumny że wygrał. ''
Dlaczego, zacytowałem powyższe słowa?, ponieważ PAN nie dyskutuje tylko nachalnie przedstawia swoje racje, nie traktuje Pan z szacunkiem innych, a ich rozważania ośmiesza i ignoruje, swoją niepodważalną opinią. (bez urazy)
Wobec takiej postawy postanowiłem zacytować słowa o ''gołębiu'' z uniżeniem pozdrawiam

Panie mały filezef, ja Panu nie zabraniam ani prawa do swoich wierzeń, ani odrzucania źródeł naukowych które zaprezentował dr.Majewski. Ale wtedy uczciwej byłoby się do tego szczerze przyznać , a nie podszywać się pod naukowość i nie podawać źródeł. Jako user wielkiego serca i gołębiego rozumu ma Pan prawo do wiary w cokolwiek. Przesyłam wyrazy miłości. :lol:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2023-12-11, 09:13   

Federewicz/ [Fedorowicz] ----miło ci się zrobiło?, jesteś przecież uczulony mocno na właściwe literki prawda??? Ja celowo twoje nazwisko zniekształciłam, tak jak ty, celowo zniekształciłeś nick "małyfilozof" na "mały filezef," Podoba ci się to u obcego, tylko nie u siebie prawda?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-12-11, 10:53   

nike napisał/a:
Federewicz/ [Fedorowicz] ----miło ci się zrobiło?, jesteś przecież uczulony mocno na właściwe literki prawda??? Ja celowo twoje nazwisko zniekształciłam, tak jak ty, celowo zniekształciłeś nick "małyfilozof" na "mały filezef," Podoba ci się to u obcego, tylko nie u siebie prawda?

Szanowna Pani Nike nie ma zwyczaju czytać postów wcześniejszych, dlatego cytuję poprzedni post małego filozofa, który przekręcił mój nick name:
mały filozof napisał/a:
Panie Federowicz..

Poza tym nawyzywal mnie od gołębi, na co ja odpisałem w podobnym stylu. Ale za to bym się nawet nie obrażał, jedynie irytuje mnie nie czytanie postów, bo nie zapoznał się w ogóle z prezentacją dr.Majewskiego w kwestii potopu. :lol:
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 960
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 43/83
 51%
Wysłany: 2023-12-11, 14:18   

:lol: Droga Nike :lol: - dziękuję, za obronę w słowie, ale poradzę sobie z tym ''gołębiem'', wszędzie go przeganiają na forach, bo bardzo paskudzi.
Uważam, że trzeba zastosować radykalną metodę, cyt: ''"Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z gołębiem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - pozdrawiam
*+*+*+*+*+*+*
PS. Przejdźmy zatem do głównego tematu wątku i omińmy przytyki personalne- GOŁĄBKU- z uniżeniem proszę
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-12-11, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3409
Poziom: 45
HP: 5822/7015
 83%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 18/213
 8%
Wysłany: 2023-12-11, 16:08   

nike napisał/a:
..Podoba ci się to u obcego, tylko nie u siebie prawda?

Niechętnie wdaję się w niemerytoryczne pyskówki i personalne przepychanki na forum. Jedynie w obronie prawdy. Co jeszcze poza nieczytaniem postów i chamskimi uwagami "ad personam" o anonimowych userach mnie razi, to niepodawanie źródeł swych wypowiedzi stylizowanych na naukowe, a w rzeczywistości pseudonaukowe. Jeżeli ktoś nie podaje ani źródła naukowego, ani tytułu pracy naukowej, ani jej autora to jaki jest dowód na prawdziwość takiego wpisu dotyczącego przykładowo geologii, czyli nauki zajmującej się budową, własnościami i historią Ziemi oraz procesami zachodzącymi w jej wnętrzu i na jej powierzchni, dzięki którym ulega ona przeobrażeniom ? Żaden.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-11, 16:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14