FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sejm i Biblia a Chanuka ....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2023-12-16, 15:37   Sejm i Biblia a Chanuka ....

Sejm i Biblia a Chanuka ....

Pokażcie mi w Biblii gdzie jest napisane że Jezus nie świętował Chanuki albo potępił te święto jako ludzkie tradycje bo według mnie ewangelia podaje że był na tym świecie czyli je uznawał - Jan. 10:22
22. Obchodzono wtedy w Jerozolimie uroczystość poświęcenia świątyni. Była zimą.
(BW)

Jezus a Chanuka jaka jest prawda https://misyjne.pl/biblista-o-tezach-grzegorza-brauna-o-chanuce/

Czym jest Chanuka dla Żydów https://youtu.be/sMEWJ3VtASo

Kiedy przyszli ....

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież komunistą.

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem.
Nie byłem przecież związkowcem.

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował.
Nikogo już nie było.

Martin Niemöller, 1892-1984
(niemiecki pastor luterański)

https://epatmos.pl/na-wschod/item/kiedy-przyszli


Sejm powinien być świecki ale niestety nie jest a poza tym jeśli dziś atakują Żydów to jutro zakatują innych wiec trzeba protestować w obronie wszystkich atakowanych choćby dla własnego interesu ...

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej mówi stanowcze „nie” dla wszelkich przejawów agresji, ksenofobii oraz obrażania mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych.

https://adwent.pl/adwentysci-o-ataku-na-swiecznik-chanukowy-w-sejmie/

ps :

Grzegorz B - Dobry Polak to katolik - Pamflet o Lutrze https://histmag.org/Filmowy-pamflet-na-Marcina-Lutra-czyli-Luter-i-rewolucja-protestancka-Grzegorza-Brauna-16262
_________________
tom68
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-12-16, 17:08   Re: Sejm i Biblia a Chanuka ....

Tomasz G napisał/a:
Sejm i Biblia a Chanuka ....

Pokażcie mi w Biblii gdzie jest napisane że Jezus nie świętował Chanuki albo potępił te święto 2


A czy ktoś twierdzi inaczej?
To może od razu do parlamentu wprowadźmy święto namiotów czy święto purim ..
Czy jest w sejmie jakiś poseł wyznający judaizm?? 🤔
Niech żydzi lepiej zaprzestaną mordu na narodzie palestyńskim.. a menory to sobię palą w synagogach. Parlament to nie miejsce na obrzędy religijne. Gdzie nie tak dawno bo w kampanii nijaki marszałek holowania nawoływał do rozdziału państwa od kościoła..a tu proszę.. ..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-12-16, 17:15   Re: Sejm i Biblia a Chanuka ....

Tomasz G napisał/a:


Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej mówi stanowcze „nie” dla wszelkich przejawów agresji, ksenofobii oraz obrażania mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych.

za ten stan rzeczy można winić teorię drugiego przyjścia Pana Jezusa do Izraela w sposób fizyczny i tworzenie tysiącletniego jego królowania w oparciu o kult świątynny. To propagują akurat protestanci i to ostro .Oni KADS myślą , że jak będą robić dobrze judzącym, to zajmą lepsze miejsca przy stole.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-12-16, 17:41   Re: Sejm i Biblia a Chanuka ....

Henryk Suchecki napisał/a:
Tomasz G napisał/a:


że jak będą robić dobrze judzącym, to zajmą lepsze miejsca przy stole.


Proszę jaśniej wyjaśnić, nie rozumiem tego podtekstu - zapraszam do wypowiedzi
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-12-16, 18:33   Re: Sejm i Biblia a Chanuka ....

małyfilozof napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
Tomasz G napisał/a:


że jak będą robić dobrze judzącym, to zajmą lepsze miejsca przy stole.


Proszę jaśniej wyjaśnić, nie rozumiem tego podtekstu - zapraszam do wypowiedzi
Jk.21 Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego nie ma względu na osoby. 2 Bo gdyby przyszedł na wasze zgromadzenie człowiek przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę i przybył także człowiek ubogi w zabrudzonej szacie, 3 a wy spojrzycie na bogato odzianego i powiecie: «Usiądź na zaszczytnym miejscu!», do ubogiego zaś powiecie: «Stań sobie tam albo usiądź u podnóżka mojego!»,  to czy nie czynicie różnic między sobą i nie stajecie się sędziami przewrotnymi?
5 Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują? 6 Wy zaś odmówiliście ubogiemu poszanowania. Czy to nie bogaci uciskają was bezwzględnie i nie oni ciągną was do sądów? 7 Czy nie oni bluźnią zaszczytnemu Imieniu, które wypowiedziano nad wami? 8 Jeśli przeto zgodnie z Pismem wypełniacie królewskie Prawo: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, dobrze czynicie. 9 Jeżeli zaś kierujecie się względem na osobę, popełniacie grzech, i Prawo potępi was jako przestępców.

To co piszę o judzących to jawne lub skryte postępowanie warunkowane
kierowaniem się względem na osobę. W przypadku Sejmu to profity związane ze stronnictwem amerykańsko żydowskim . A w przypadku religijnym to promowanie postaw przeciwnych uznaniu Pana Jezusa jako Mesjasza i uznania go Królem zasiadającego po prawicy Boga Ojca. Gdyby uznawali go to by nie wymuszali stawiania lub palenia choinki czy świec Chanuki w miejscu gdzie mają być szanowane prawa wszystkich obywateli bez względu na jego poglądy, a tak reszta może czuć się jako coś gorszego. Więc jak się ma to postępowanie do tej proklamacji
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej mówi stanowcze „nie” dla wszelkich przejawów agresji, ksenofobii oraz obrażania mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych. Nijak jest logicznie sprzeczna. Dlatego jak napisałem i powtórzę za ten stan rzeczy można winić teorię drugiego przyjścia Pana Jezusa do Izraela w sposób fizyczny i tworzenie tysiącletniego jego królowania w oparciu o kult świątynny.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-12-16, 20:51   

Dziękuję :-P :-P :-P
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-12-16, 21:21   Re: Sejm i Biblia a Chanuka ....

Henryk Suchecki napisał/a:
Dlatego jak napisałem i powtórzę za ten stan rzeczy można winić teorię drugiego przyjścia Pana Jezusa do Izraela w sposób fizyczny i tworzenie tysiącletniego jego królowania w oparciu o kult świątynny.

No właśnie, kto jest propagatorem tej teorii?
Na pewno ta teoria nie jest teorią chrześcijańską, bo chrześcijanie wierzą w zbawienie i otrzymanie nowego życia w Królestwie Boga Ojca w Niebie.
Kto oczekuje przyjścia Zbawiciela, który odnowi kult świątynny?
Myślę, że nie jest to wiara w drugie przyjście Zbawiciela, bo Judaiści jeszcze do dnia dzisiejszego wierzą w pierwsze przyjście Zbawiciela, bo Jezusa, który przyszedł - nie uznali?
Objawienie Jana jest zmodyfikowaną treścią.
Tam tylko niektóre części są z Jana.
Przerobiono te przesłanie na formę judaistycznego wierzenia.
Jezus przyjdzie na sąd i to będzie sąd ostateczny dla dusz ludzkich.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13