FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
LOT_zmysłowy postępek córek
Autor Wiadomość
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2024-01-01, 01:16   

Markerów napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
[q.
Piszesz śladową emocją, nie rozumiem Twojej takiej reakcji, zapytam:
Czy uraziłem Ciebie?, ie


Musisz się przyzwyczaić. Pokoja już taki jest . Musi być po jego myśli bo jak nie to zaczyna właśnie taką stosować retorykę konfliktu..
Ma być tak jak strong tłumaczy i koniec kropka :evil:


Ja w interlinii Tory z zeszłego roku mam niezupełnie to, co ów strong naszego dyskutanta
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-01, 07:11   

radek napisał/a:
Markerów napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
[q.
Piszesz śladową emocją, nie rozumiem Twojej takiej reakcji, zapytam:
Czy uraziłem Ciebie?, ie


Musisz się przyzwyczaić. Pokoja już taki jest . Musi być po jego myśli bo jak nie to zaczyna właśnie taką stosować retorykę konfliktu..
Ma być tak jak strong tłumaczy i koniec kropka :evil:


Ja w interlinii Tory z zeszłego roku mam niezupełnie to, co ów strong naszego dyskutanta


No widzisz. Dlatego należy wszystko weryfikować co jegomość naucza i przekazuje
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-01-01, 11:48   

radek napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
małyfilozof napisał/a:

Czy uraziłem Ciebie?

Nie czuje, aby było odpowiednie określenie, że mnie uraziłeś.

Ma być tak jak strong tłumaczy i koniec kropka

Ja w interlinii Tory z zeszłego roku mam niezupełnie to, co ów strong naszego dyskutanta

Tylko coś zasugerowałeś Radku, ale bez żadnego konkretu.
Więc co masz to proszę, podziel się tym, ale z własnym komentarzem. Może się okazać, że wzbogacisz wyjaśnienie, gdyż duchowego bogactwa treści z języka oryginału, trudno jest przekazać jednym słowem polskim (brak jest jednoznacznych odpowiedników słów). A jeżeli całkiem inaczej to rozumiesz to też warto się podzielić. Zachęcam, zapraszam, rozważymy, chyba że uważasz to, już za nieistotne.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2024-01-01, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-01-01, 13:16   

małyfilozof napisał/a:

Żeby było śmiesznie okazuje się, że Moa-bitka - Rut(h), czyli potomkini Moab-a, wyszła za mąż za syna króla Salomona Boaza, pradziadka Dawida:
'' 17 Sąsiadki nadały mu imię. Mówiły: «Narodził się syn dla Noemi», nadały mu imię Obed. On to jest ojcem Jessego, ojca Dawida.
18 A oto potomkowie Peresa. Peres był ojcem Chesrona. 19 Chesron był ojcem Rama, Ram był ojcem Amminadaba. 20 Amminadab był ojcem Nachszona, Nachszon był ojcem Szalmona. 21 Szalmon był ojcem Booza, Booz był ojcem Obeda. 22 Obed był ojcem Jessego, a Jesse był ojcem Dawida. '' Rt.4,17-22'' (BT)

Tutaj chyba się troszkę pomyliłeś w tej wyliczance, kto -----kim.
Był Szalman który był ojcem Boaza , Boaz miał z Rutą Obeda Obed miał Issajego , a Issai Dawida, a Dawid dopiero Salomona. Czyli był Szalman i Salamon.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-01-01, 13:34   

Witaj Nike w nowym roku :lol: , napewno masz racje , nie jestem aż tak biegły w rodowodach - pozdrawiam
=====================
Witaj Markerów :lol: w nowym roku - w zupełności zgadzam się z Twoją wypowiedzią, są tacy, którzy chcieli by mieć swoje ostatnie słowo w danej kwestii według rybnego smaku ''pstronga''
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-01-01, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2024-01-01, 14:09   

Pokoja napisał/a:
Więc co masz to proszę, podziel się tym, ale z własnym komentarzem.


No więc pierwszym fragmentem, który porównałem po zakupieniu Tory, był ten z posta, do którego prowadzi poniższy odnośnik

http://biblos.feen.pl/vie...p=134751#134751

To jest to, co podaje książka

Wj 33:18
(18)I powiedział: Pokaż mi proszę chwałę Twoją (19) I powiedział: Ja przeprowadzę całą dobroć Moją przed Tobą, i zawołam w imię JHWH przed tobą, i będę łaskawy ** (dla) którego będę łaskawy, i zlituję się ** (nad) którym się zlituję

Książkę można znaleźć na przykład pod adresem

https://vocatio.com.pl/pl/p/Hebrajsko-polski-Stary-Testament-Tora/1389

Tak więc jakość parafrazy nieadekwatna, wedlug mnie, do emocji dyskusji

Rozwiązaniem jest rewizja priorytetów. Człowiek jest ogromnym konglomeratem kurpuskularno-falowym - mówiąc językiem fizyki - więc nie możliwe jest, by drugi człowiek udowodnił mu błąd. Już mądrzejsze jest oskarżenie ziemi, że nie jest ogniem. Dlatego trzeba zaakceptować wszystkich ludzi i działać w oparciu o zrozumienie ludzkości. To dlatego przykazanie Miłości bliźniego jest ważniejsze niż całe Pisma Święte, tym nie mniej warto przywołać stwierdzenie

‭‭Ewangelia według św. Łukasza‬ ‭8:18‬ ‭BW1975‬‬
[18] Baczcie więc, jak słuchacie; albowiem temu, który ma, będzie dodane, a temu, który nie ma, i to, co sądzi, że ma, zostanie odebrane.

https://bible.com/bible/3490/luk.8.18.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-01-01, 14:12   

małyfilozof napisał/a:
są tacy, którzy chcieli by mieć swoje ostatnie słowo w danej kwestii według rybnego smaku ''pstronga''


Jak mam to rozumieć, jeżeli nie jesteś chwiejnym jak chorągiewka?
Jak mam to rozumieć w kontekście Twoich wpisów?
małyfilozof napisał/a:
W umieszczonym wątku, przedstawiliśmy wyczerpująco swoje zrozumienie w temacie.
Jeżeli stwierdziłem, że nie wypowiedziałeś się WYCZERPUJĄCO - zwracam honor, przepraszam

Ps. Pisz, pisz, pisz - ja z zainteresowaniem będę czytał Twoje wywody

są tacy, którzy chcieli by mieć swoje ostatnie słowo w danej kwestii według rybnego smaku ''pstronga''


Najpierw napisałeś, że wyczerpująco przedstawiłem swoje zrozumienie, a następnie napisałeś, że stwierdziłeś, że "nie wypowiedziałem się WYCZERPUJĄCO", a teraz wyjeżdżasz z jakimś smakiem pstrąga. Sam napisałeś, że prawdziwa dyskusja, polega na wymianie różnych stanowisk. To służy dla zrozumienia prawdy, a nie do stawiania kropki nad "i".
Z powodu takiej Twojej przewrotności … robi się nie dobrze.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-01-01, 14:26   

radek napisał/a:
Wj 33:18 powiedział: Pokaż mi proszę chwałę Twoją (19) I powiedział: Ja przeprowadzę całą dobroć Moją przed Tobą, i w imię JHWH przed tobą


Jeżeli to JHWH mówił do Mojżesza to dlaczego nie powiedział, że w imię swoje przeprowadzi chwałę swoją, lecz w imię trzeciej osoby "w imię JHWH".

Poza tym, jak ten of top ma się do tematu wątku o Locie?[/quote]
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2024-01-01, 15:25   

Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
Wj 33:18 powiedział: Pokaż mi proszę chwałę Twoją (19) I powiedział: Ja przeprowadzę całą dobroć Moją przed Tobą, i w imię JHWH przed tobą


Jeżeli to JHWH mówił do Mojżesza to dlaczego nie powiedział, że w imię swoje przeprowadzi chwałę swoją, lecz w imię trzeciej osoby "w imię JHWH".


Czy ja stwierdziłem, że to JHWH powiedział? Podajesz nadinterpretację mojej wypowiedzi

Pokoja napisał/a:
Poza tym, jak ten of top ma się do tematu wątku o Locie?


Nie całkiem of top, ponieważ postępek poniekąd porusza ;-)
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-01-01, 15:31   

Pokoja napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
są tacy, którzy chcieli by mieć swoje ostatnie słowo w danej kwestii według rybnego smaku ''pstronga''


Jak mam to rozumieć, jeżeli nie jesteś chwiejnym jak chorągiewka?
Jak mam to rozumieć w kontekście Twoich wpisów?
małyfilozof napisał/a:
W umieszczonym wątku, przedstawiliśmy wyczerpująco swoje zrozumienie w temacie.
Jeżeli stwierdziłem, że nie wypowiedziałeś się WYCZERPUJĄCO - zwracam honor, przepraszam

Ps. Pisz, pisz, pisz - ja z zainteresowaniem będę czytał Twoje wywody

są tacy, którzy chcieli by mieć swoje ostatnie słowo w danej kwestii według rybnego smaku ''pstronga''


Najpierw napisałeś, że wyczerpująco przedstawiłem swoje zrozumienie, a następnie napisałeś, że stwierdziłeś, że "nie wypowiedziałem się WYCZERPUJĄCO", a teraz wyjeżdżasz z jakimś smakiem pstrąga. Sam napisałeś, że prawdziwa dyskusja, polega na wymianie różnych stanowisk. To służy dla zrozumienia prawdy, a nie do stawiania kropki nad "i".
Z powodu takiej Twojej przewrotności … robi się nie dobrze.


Witaj Pokoja w nowym roku :lol: Jest pewna grupa w społeczeństwie z, którą trudno prowadzić konwersację.
Napiszę taką zabawną historię, proszę przeczytaj – sam uśmiejesz się:

Pewnego słonecznego letniego dnia siedząc w przy kawiarnianym ogródku, popijałem aromatyczną kawę i obserwowałem przechodzących ludzi.
Nagle dostrzegł mnie siedzącego przy kawie - był to starszy mężczyzna cieszący się pośród znajomych osobą rozważną, mającą wypracowany punkt widzenia w rożnych sprawach, wydarzeniach i dziedzinach .. itd., lubiłem z nim dyskutować na wiele tematów, jego opinia zawsze sprawiała wyważone stwierdzenie czy osąd.
Kiedy przysiadł się do stolika przy, którym siedziałem – szarmancko przywitał się i zapytał, czy może się dosiąść i podyskutować.
Z uśmiechem, wskazując gestem ręki, zaprosiłem, aby zajął obok mnie miejsce.
Rozmawialiśmy o wszystkim i niczym.
W pewnym momencie spojrzał z powagą na mnie i zapytał:
Czy może zwierzyć się z nowego odkrycia , którego ostatnio dokonał - odpowiedziałem, że wysłucham uważnie, co ma interesującego do powiedzenia.

Zauważyłem i doszedłem do przekonania, że ziemia jest WKLĘSŁA – stwierdził, patrząc przenikliwym spojrzeniem na moją twarz.
Zaszokowało, mnie takie dziwne stwierdzenie przez osobę, która ma cztery tytuły przed nazwiskiem.
- Zapytałem na jakiej podstawie stwierdza taką wysuniętą tezę?
- Spójrz na moje buty a sam stwierdzisz, że mam rację - zerknąłem z zaciekawieniem i odpowiedziałem - buty jak buty nić szczególnego nie zauważam.
W tedy, on nagle poczerwieniał na twarzy, wzrok przybrał złowrogie spojrzenie a z ust wydobył się, przeraźliwy okrzyk – nieee widzisz??!!
Wstał przysuwając nogę do nogi, lekko unosząc spodnie, abym widział jego w całej okazałości półbuty, przy tym wypowiedział z naciskiem słowa - a teraz dostrzegasz, kształt butów???
- nie, nie dostrzegam żadnej różnicy - odpowiedziałem poirytowanemu towarzyszowi
Zobacz na noski kierując swój wzrok na buty, czy teraz widzisz - one są wygięte w górę nie są płaskie z podeszwą, a chodzę w nich od trzech lat.
- I na tej postawie twierdzisz, że nasza planeta-ziemia jest wklęsła a nie jak podają badania naukowe ???


Czy Pokoja, nie zabawna historia ???
Podobnie z ''pstragiem'' jest smaczną słodkowodną rybą, różnica polega tylko na tym - ma duuużo, bardzo duużo małych ości -pozdrawiam
PS. taka lekcja obrazowo-poglądowa
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-01-01, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-01-01, 19:06   

małyfilozof napisał/a:
Pokoja napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
są tacy, którzy chcieli by mieć swoje ostatnie słowo w danej kwestii według rybnego smaku ''pstronga''


Jak mam to rozumieć, jeżeli nie jesteś chwiejnym jak chorągiewka?
Jak mam to rozumieć w kontekście Twoich wpisów?
małyfilozof napisał/a:
W umieszczonym wątku, przedstawiliśmy wyczerpująco swoje zrozumienie w temacie.
Jeżeli stwierdziłem, że nie wypowiedziałeś się WYCZERPUJĄCO - zwracam honor, przepraszam

Ps. Pisz, pisz, pisz - ja z zainteresowaniem będę czytał Twoje wywody

są tacy, którzy chcieli by mieć swoje ostatnie słowo w danej kwestii według rybnego smaku ''pstronga''


Najpierw napisałeś, że wyczerpująco przedstawiłem swoje zrozumienie, a następnie napisałeś, że stwierdziłeś, że "nie wypowiedziałem się WYCZERPUJĄCO", a teraz wyjeżdżasz z jakimś smakiem pstrąga. Sam napisałeś, że prawdziwa dyskusja, polega na wymianie różnych stanowisk. To służy dla zrozumienia prawdy, a nie do stawiania kropki nad "i".
Z powodu takiej Twojej przewrotności … robi się nie dobrze.


Witaj Pokoja w nowym roku :lol: Jest pewna grupa w społeczeństwie z, którą trudno prowadzić konwersację.
Napiszę taką zabawną historię, proszę przeczytaj – sam uśmiejesz się:

Pewnego słonecznego letniego dnia siedząc w przy kawiarnianym ogródku, popijałem aromatyczną kawę i obserwowałem przechodzących ludzi.
Nagle dostrzegł mnie siedzącego przy kawie - był to starszy mężczyzna cieszący się pośród znajomych osobą rozważną, mającą wypracowany punkt widzenia w rożnych sprawach, wydarzeniach i dziedzinach .. itd., lubiłem z nim dyskutować na wiele tematów, jego opinia zawsze sprawiała wyważone stwierdzenie czy osąd.
Kiedy przysiadł się do stolika przy, którym siedziałem – szarmancko przywitał się i zapytał, czy może się dosiąść i podyskutować.
Z uśmiechem, wskazując gestem ręki, zaprosiłem, aby zajął obok mnie miejsce.
Rozmawialiśmy o wszystkim i niczym.
W pewnym momencie spojrzał z powagą na mnie i zapytał:
Czy może zwierzyć się z nowego odkrycia , którego ostatnio dokonał - odpowiedziałem, że wysłucham uważnie, co ma interesującego do powiedzenia.

Zauważyłem i doszedłem do przekonania, że ziemia jest WKLĘSŁA – stwierdził, patrząc przenikliwym spojrzeniem na moją twarz.
Zaszokowało, mnie takie dziwne stwierdzenie przez osobę, która ma cztery tytuły przed nazwiskiem.
- Zapytałem na jakiej podstawie stwierdza taką wysuniętą tezę?
- Spójrz na moje buty a sam stwierdzisz, że mam rację - zerknąłem z zaciekawieniem i odpowiedziałem - buty jak buty nić szczególnego nie zauważam.
W tedy, on nagle poczerwieniał na twarzy, wzrok przybrał złowrogie spojrzenie a z ust wydobył się, przeraźliwy okrzyk – nieee widzisz??!!
Wstał przysuwając nogę do nogi, lekko unosząc spodnie, abym widział jego w całej okazałości półbuty, przy tym wypowiedział z naciskiem słowa - a teraz dostrzegasz, kształt butów???
- nie, nie dostrzegam żadnej różnicy - odpowiedziałem poirytowanemu towarzyszowi
Zobacz na noski kierując swój wzrok na buty, czy teraz widzisz - one są wygięte w górę nie są płaskie z podeszwą, a chodzę w nich od trzech lat.
- I na tej postawie twierdzisz, że nasza planeta-ziemia jest wklęsła a nie jak podają badania naukowe ???


Czy Pokoja, nie zabawna historia ???
Podobnie z ''pstragiem'' jest smaczną słodkowodną rybą, różnica polega tylko na tym - ma duuużo, bardzo duużo małych ości -pozdrawiam
PS. taka lekcja obrazowo-poglądowa


Życzę Tobie dobrego roku 2024, ale bez tej wklęsłej myśli filozoficznej o ziemi, czy wklęsłych butach z noskami, gdyż w żaden sposób nie mogę pojąć w jaki sposób po ościach można poznać rybny smak ''pstronga'' :-D :lol: . Nie wdawaj się w takie zamulone towarzystwo :oops: , więc życzę Tobie także wytrwałości, wśród przeciwności. :idea:

CD.
Jeżeli jeszcze będziesz kontynuował tą zabawną historię, to proszę powiedz temu gościowi, ale tak na poważnie, całkiem na serio, że ziemia nie jest wklęsła, ani wydrążona w środku :?: ? Nie mów mu, że nic nie możesz skojarzyć tego z tymi jego butami, ponieważ dostrzegasz, że to jest jego takie sobie subiektywne postrzeganie :mrgreen: czegoś, czego nie jest w stanie udowodnić na podstawie pStrąga. Przedstaw mu raczej proste argumenty :idea: :
:->: Ziemia na pewno jest wklęsła, ponieważ:
1. Widzimy statek, jak odpływa z drugiej strony Morza Śródziemnego, czy nawet Bałtyckiego. Następnie widać go jak po tej wklęsłości płynie w dół, a później pod górę na naszą stronę morza. :-D :lol:
2. Nie widzimy najpierw żagli, jak wpływa na nasz horyzont widokowy. Gdyby ziemia była okrągłą (w przybliżeniu) kulą to najpierw byśmy widzieli żagle, a później dół statku.
3. Jest napisane o Bogu, że: Niebo jest stolicą jego, a ziemia podnóżkiem stóp jego. Pochwal go, że ma rację, ponieważ przy wklęsłej ziemi: Bóg jest taki malutki, ale może go zadeptać podnóżkiem. Taką karykaturę Boga ukazuje.
Czy nawet jako Mały filozof jesteś w stanie, jeszcze coś więcej napisać, dla zabawy w galimatias :?: :?:

Ja już więcej moze nie będę, ale do czasu :-D :lol:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2024-01-01, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-01-01, 19:25   

Drogi POKOJA :lol: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2024 roku niech, nie puszczała Ciebie mądrość, aby MOC w argumentacji była z Tobą, ale nie z ''Harry Pottera'' - pozdrawiam.
Ps. Nie pisałem, że poprzez ości można rozróżnić smak ryby (Twoja nadinterpretacja) - jasno mój wpis brzmi cyt. '' Podobnie z ''pstragiem'' jest smaczną słodkowodną rybą, różnica polega tylko na tym - ma duuużo, bardzo duużo małych ości ''
w tym poście zawarte są dwie myśli oddzielone przecinkiem (bądź spostrzegawczy), ale przedstawię obrazowo kolorem:
'' Podobnie z ''pstragiem'' jest smaczną słodkowodną rybą, różnica polega tylko na tym - ma duuużo, bardzo duużo małych ości ''
po przecinku cyt " różnica polega tylko na tym".
Więc , gdzie tu sformułowałem smak ryby poprzez ości ???
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-01-01, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-01-01, 20:14   

małyfilozof napisał/a:
Drogi POKOJA :lol: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2024 roku niech, nie puszczała Ciebie mądrość, aby MOC w argumentacji była z Tobą, ale nie z ''Harry Pottera'' - pozdrawiam.
Ps. Nie pisałem, że poprzez ości można rozróżnić smak ryby (Twoja nadinterpretacja) - jasno mój wpis brzmi cyt. '' Podobnie z ''pstragiem'' jest smaczną słodkowodną rybą, różnica polega tylko na tym - ma duuużo, bardzo duużo małych ości ''
w tym poście zawarte są dwie myśli oddzielone przecinkiem (bądź spostrzegawczy), ale przedstawię obrazowo kolorem:
'' Podobnie z ''pstragiem'' jest smaczną słodkowodną rybą, różnica polega tylko na tym - ma duuużo, bardzo duużo małych ości ''
po przecinku cyt " różnica polega tylko na tym".
Więc , gdzie tu sformułowałem smak ryby poprzez ości ???


Wybaczam, gdyż to chyba jakiś skutek powitania Nowego Roku jeszcze wywiera wpływy, gdyż napisałeś tak:

małyfilozof napisał/a:
są tacy, którzy chcieli by mieć swoje ostatnie słowo w danej kwestii według rybnego smaku ''pstronga''
jest smaczną słodkowodną rybą, różnica polega tylko na tym - ma duuużo, bardzo duużo małych ości.


Nie wziąłem tego z 'Harry Pottera''

Pozdrawiam
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-01-01, 20:30   

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Pokoja, nie myliłem sie, w naprowadzające myśli:
Twój cyt.:
''Jeżeli jeszcze będziesz kontynuował tą zabawną historię, to proszę powiedz temu gościowi, ale tak na poważnie, całkiem na serio, że ziemia nie jest wklęsła, ani wydrążona w środku :?: ? Nie mów mu, że nic nie możesz skojarzyć tego z tymi jego butami, ponieważ dostrzegasz, że to jest jego takie sobie subiektywne postrzeganie :mrgreen: czegoś, czego nie jest w stanie udowodnić na podstawie pStrąga. Przedstaw mu raczej proste argumenty :idea: :
:->: Ziemia na pewno jest wklęsła, ponieważ:
1. Widzimy statek, jak odpływa z drugiej strony Morza Śródziemnego, czy nawet Bałtyckiego. Następnie widać go jak po tej wklęsłości płynie w dół, a później pod górę na naszą stronę morza. :-D :lol:
2. Nie widzimy najpierw żagli, jak wpływa na nasz horyzont widokowy. Gdyby ziemia była okrągłą (w przybliżeniu) kulą to najpierw byśmy widzieli żagle, a później dół statku.
3. Jest napisane o Bogu, że: Niebo jest stolicą jego, a ziemia podnóżkiem stóp jego. Pochwal go, że ma rację, ponieważ przy wklęsłej ziemi: Bóg jest taki malutki, ale może go zadeptać podnóżkiem. Taką karykaturę Boga ukazuje.
Czy nawet jako Mały filozof jesteś w stanie, jeszcze coś więcej napisać, dla zabawy w galimatias :?: :?: ''tego

Ps. Teraz mnie, rzeczywiście przekonałeś do - ''pSTRĄGA'' -nie wspomnę o TWOICH ''kubkach smakowych ''
POZWOLISZ, ŻE ZAKOŃCZĘ
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-01-01, 21:04, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-01-01, 22:40   

małyfilozof napisał/a:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Pokoja, nie myliłem sie, w naprowadzające myśli:
Twój cyt.:
''Jeżeli jeszcze będziesz kontynuował tą zabawną historię, to proszę powiedz temu gościowi, ale tak na poważnie, całkiem na serio, że ziemia nie jest wklęsła, ani wydrążona w środku :?: ? Nie mów mu, że nic nie możesz skojarzyć tego z tymi jego butami, ponieważ dostrzegasz, że to jest jego takie sobie subiektywne postrzeganie :mrgreen: czegoś, czego nie jest w stanie udowodnić na podstawie pStrąga. Przedstaw mu raczej proste argumenty :idea: :
:->: Ziemia na pewno jest wklęsła, ponieważ:
1. Widzimy statek, jak odpływa z drugiej strony Morza Śródziemnego, czy nawet Bałtyckiego. Następnie widać go jak po tej wklęsłości płynie w dół, a później pod górę na naszą stronę morza. :-D :lol:
2. Nie widzimy najpierw żagli, jak wpływa na nasz horyzont widokowy. Gdyby ziemia była okrągłą (w przybliżeniu) kulą to najpierw byśmy widzieli żagle, a później dół statku.
3. Jest napisane o Bogu, że: Niebo jest stolicą jego, a ziemia podnóżkiem stóp jego. Pochwal go, że ma rację, ponieważ przy wklęsłej ziemi: Bóg jest taki malutki, ale może go zadeptać podnóżkiem. Taką karykaturę Boga ukazuje.
Czy nawet jako Mały filozof jesteś w stanie, jeszcze coś więcej napisać, dla zabawy w galimatias :?: :?: ''tego

Ps. Teraz mnie, rzeczywiście przekonałeś do - ''pSTRĄGA'' -nie wspomnę o TWOICH ''kubkach smakowych ''
POZWOLISZ, ŻE ZAKOŃCZĘ
Obrazek

:mrgreen: :roll:
Przykro mi :oops: , ale te w przesycie wyłupione oczy i wklejone, klaszczące na Twoją cześć ręce pokaz tego rodzajuują, że niczego z tego nie zrozumiałeś, dlatego nadałeś sobie nik taki, jaki masz. Rozumiem Twoją skromność.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2024-01-01, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14