FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Charles Taze Russell
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2024-01-27, 17:07   

Tak, przepraszam za pomylke w nazwiskach piszac o piramidzie. Niemnie jednak piramida ma kluczowe
znaczenie w naukach obu panow i ludzi idacych ich sladami. Na podstawie piramidy oparli wiele swoich obrazoburczych i heretyckich nauk. Kropka.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 962
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 45/83
 54%
Wysłany: 2024-01-27, 17:16   

W drodze wyjaśnienia
Na obecny czas NIE JESTEM - Badaczem Pisma Święgo ani Świadkiem Jehowy - choć szczerze przyznam, znam złożenia tych wyznań
PS. Bliżej jestem wobec Badaczy Pisma Świętego niż ugrupowaniu religijnemu Świadkowie Jehowy
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-01-27, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2024-01-27, 17:23   

małyfilozof napisał/a:
Spojrzenie OBIEKTYWNE (z mojej strony)

Śpijcie spokojnie. Już nie ma piramidy obok Jego grobu, którą postawiono w trzy lata po Jego pogrzebie.

Ze dwa (a może już trzy) lata temu, na polecenie Ciała Kierowniczego usunięto ją z cmentarza.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 962
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 45/83
 54%
Wysłany: 2024-01-27, 17:28   

Drogi Henryk :-D przyznaję racje, że ugrupowanie religijne Świadków Jehowy usunęło nagrobek'' PIRAMIDY", dla własnych korzyści.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-01-27, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2024-01-27, 17:52   

Henryk napisał/a:
Podłością, którą posiadasz w sercu, można by obdzielić spokojnie kilka osób

Ty swoją podłością sprawiłeś, że odkąd ciebie na forach poznałam, zaczęłam podważać nauki wyznawców Chrystusa. Wszak za takiego się ogłaszałeś i ogłaszasz do dziś.
Kiedy poznałam na forach takich ludzi, jak ty, zaczęłam myśleć po swojemu, bo w mojej głowie nie mogło i nie może nadal się zmieścić, że ktoś mówi o sobie: jestem Chrześcijaninem, a swoim postępowaniem zabija wiarę innych ludzi, a ducha depcze. Sieje spustoszenie w umyśle i sercu, podważa człowieczeństwo drugiego człowieka, jego nadzieje, jego poglądy nieustannie wyśmiewa i lży z każdego słowa, które drugi człowiek wyraża, a które nie jest po twojej myśli.

Henryk napisał/a:
Twoja nieukrywana radość ze śmierci własnego męża


Gdybyś ty był moim mężem i umarł, to bym z całą pewnością wyraziła swoje zadowolenie. Dopiekłeś mi przez lata naszej znajomości na różnych forach, jak nikt inny. No...może jedynie Bobo rękę ci podać i podobni wam fundamentaliści z sekt wam podobnych.
A mojego męża zostaw spokoju, bo go ani nie znałeś, ani nie wiesz, jak żył, co robił swojej rodzinie. Może, gdybyś umiał pochylić się nad innym człowiekiem, to sam byś powiedział: ta rodzina odżyła po 11 latach. Nigdy już się nie podniosłam po krzywdach, jakie mi sprawił mój mąż. Nie żyje od 38 lat i każdy dzień bez niego jest wart więcej niż 11 lat z nim.
Dodam, że jesteś zwykłą świnią, że potrafisz ujawniać czyjeś wpisy po ...ilu? 15 latach odkąd to napisałam. Jesteś mściwą i pamiętliwą świnią. Chrześcijańsko-Badacką świnią.
Kropka.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2024-01-27, 18:11   

małyfilozof napisał/a:
Drogi Henryk :-D przyznaję racje, że ugrupowanie religijne Świadków Jehowy usunęło nagrobek'' PIRAMIDY", dla własnych korzyści.

Może to i była jakaś "korzyść dla SJ", skoro i Oni dziś uważają piramidę za coś "demonicznego".
Cytat:
Cytat:
wykazano, że do poparcia świadectwa zawartego w Biblii Jehowa nie potrzebował żadnych kamiennych pomników wybudowanych przez pogańskich faraonów i pokrytych demonicznymi znakami astrologicznymi.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2000001#h=22:0-23:1026
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 962
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 45/83
 54%
Wysłany: 2024-01-27, 18:14   

Pragnę stwierdzić, że temat to '' Charles Taze Russell'' a nie prywatne wypominki userów - WYPOMINKI jak przypominam sobie to LISTOPAD w (niektórych religiach)
Prosiłbym o troszeczkę wstrzemięźliwości, albo zastosować KROPKA z stron biorącym udział w tym precedensie - dziekuję
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 962
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 45/83
 54%
Wysłany: 2024-01-27, 18:16   

Henryk napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
Drogi Henryk :-D przyznaję racje, że ugrupowanie religijne Świadków Jehowy usunęło nagrobek'' PIRAMIDY", dla własnych korzyści.

Może to i była jakaś "korzyść dla SJ", skoro i Oni dziś uważają piramidę za coś "demonicznego".
Cytat:
Cytat:
wykazano, że do poparcia świadectwa zawartego w Biblii Jehowa nie potrzebował żadnych kamiennych pomników wybudowanych przez pogańskich faraonów i pokrytych demonicznymi znakami astrologicznymi.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2000001#h=22:0-23:1026

Henryk :-D oczywiście popieram Twoje podsumowanie - stwierdzenie
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2024-01-27, 20:25   

Ja np. bardzo lubię dociekać w Biblii, różne proroctwa, studiować je razem z artykułami z Tomów np. br. Russella czy i br. Johnsona, takim wspaniałym dociekaniem jest właśnie PIRAMIDA.
Wszystkie zakręty, nachylenia, korytarze, pokoje króla, królowej. to jest cud w kamieniu.


http://aletheia.badacz.org/strony/lit/piramida.htm
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7178
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5391/7220
 74%
EXP: 123/373
 32%
Wysłany: 2024-01-27, 20:34   

nike napisał/a:
, takim wspaniałym dociekaniem jest właśnie PIRAMIDA.
Wszystkie zakręty, nachylenia, korytarze, pokoje króla, królowej. to jest cud w kamieniu.
http://aletheia.badacz.org/strony/lit/piramida.htm

Prawda.
Jednak, aby zachwycić się pięknem Wielkiej Piramidy, należ poznać choćby w zarysach Plan, jaki Stwórca przewidział względem ludzkości.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2024-01-27, 21:48   

Tak masz rację. Z kim rozmawiam, to proponuję Boski Plan Wieków czyli I Tom Pastora Russella.

Morze wiedzy i bardzo przystępnie napisana. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 962
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 45/83
 54%
Wysłany: 2024-01-27, 21:54   

Takie tam przemyślenia w wieczorny deszczowy wieczór, przy miłej woni Amphory (tytoń) i rozgrzewającego ciało koniaczku:

Od dawna już w niezwykłych kształtach i proporcjach piramidy Cheopsa w Gizie dopatrywano się jakiegoś historycznego, proroczego przesłania.
Budowniczowie królewskich piramid zakodowali ponoć przyszłość, ukrywając ją w określonych stosunkach liczbowych.

Zdaniem Davida Davidsona, inżyniera budowlanego z Leeds, który dokonał na miejscu bardzo dokładnych pomiarów, koło zarysowane wokół tej piramidy liczyłoby 36542 stopy, czyli sto razy tyle, ile mamy dni w roku (365,42).

Drugą magiczną liczbą występującą w architekturze tej budowli jest liczba 286,1 stopy. Naniesione na skalę czasu krotności i ułamki krotności tej liczby (miary) pozwalają wypunktować takie znaczące,wydarzenia jak:
zburzenie Jerozolimy (31 sierpnia 70 roku n.e.), wybuch pierwszej wojny światowej (sierpień 1914 r.),wybuch drugiej wojny światowej (wrzesień 1939 r.) i dalsze, trudne do rozszyfrowania ...

Davidsonowi zarzuca się, że w swych spekulacjach numerologicznych przypisuje budowniczym piramidy Cheopsa znajomość miar anglosaskich i nawet pewną skłonność do posługiwania się nimi.
Np. odkryty we wnętrz grobowca kamień ma dokładnie wysokość jednej stopy angielskiej,
a objętość kamienia odpowiada miarce jednej "pinty" (w temperaturze pokojowej jeden "pint", tj. jedno półkwarcie czystej wody, waży tyle, ile wynosi jeden funt angielski).
Inni badacze obliczają, że odnaleziony w grobowcu pojemnik mieści w sobie dokładnie cztery angielskie miarki, zwane "quarter".
Przypomina on swym wyglądem trumnę bez pokrywy. Ale w miernictwie może się zdarzyć, że proporcje wyrażają się w rożny sposób w rożnych miarach.

Zastanawiające jest raczej to, co miało się wydarzyć, i nie wiadomo - czy się wydarzyło - w dniu 20 sierpnia 1953 roku.
Z wyliczeń zapisanych w "skali czasu" we wnętrzu piramidy Cheopsa wynikało bowiem, że będzie to jakiś przerażający kataklizm.
Piramida Cheopsa nie jest żadnym wyjątkiem ani jedynym tworzywem dla rożnego rodzaju spekulacji numerologicznych.

Wiara w to, że korytarze i sklepienia niektórych sakralnych budowli zostały w taki sposób zbudowane, iż dają podstawę do wyznaczania etapów i określania periodyzacji całej ogólnoludzkiej historii, jest tak stara jak numerologia.
Gdzie można szukać początków numerologii, wiary w magiczną moc liczb i w możliwość przewidywania przyszłości na podstawie rożnych kombinacji cyfrowo liczbowych?

We wszystkich kulturach i religiach świata liczby oraz kombinacje liczbowe odgrywały zazwyczaj daleko większą rolę, niż o tym sądzili i sądzą rożni "osobiści wrogowie" numerologii.
Numerologia, zaliczana do teologii i praktyk typu magicznego, jest oczywiście pseudonauką, dziełem tzw. wiedzy tajemnej, ale materiał przez numerologów zgromadzony okazuje się przydatny dla każdego badacza prawzorów i pra-symboli i wyobraźni ludzkiej, dla antropologów kultury, po-li historyczny, badaczy symboli, religioznawców i innych specjalistów.

Kultura ludów śródziemnomorskich opiera się niewątpliwie na mitologii sumeryjsko-babilońsko-egipsko-żydowskogrecko-rzymskiej... Bliski Wschód i cały rozległy basen Morza Śródziemnego były kolebką Europy, o której pisze Herodot, że wedle podań perskich Europa - córa królewska - porwana została przez kilku Hellenow, którzy wylądowali w fenickim Tyrze. "Byli to zapewne Kreteńczycy".

Spróbujmy zagłębić się w najdawniejsze początki Europy, europejskiej mitologii i tak silnie związanej z nią numerologii. Wyznaczają one bowiem horyzont poznawczy proroctw i oczekiwań odnoszących się do "końca świata" czy może raczej do końca kolejnych, światów", starożytnych, średniowiecznych i nowożytnych, do licznych "końców" świata przewidywanych na rok 1000 i 2000 naszej ery, albo na rok 1400 ery muzułmańskiej, będący odpowiednikiem naszego roku 1980.
Nie ma przecież katastroficznych wizji, apokalips ani futurologii bez liczb; bez łamigłówek i bez kombinacji liczbowych.

Każdy, kto chce wniknąć w tajniki egipskich piramid,musi przedtem próbować zgłębić wiedzę babilońskich magów, bez zrozumienia której staro- egipskie symbole i wierzenia zdają się wisieć w próżni.
Podobnie trudno byłoby mówić o starożytnych Rzymianach bez uprzedniego dostrzeżenia starożytnych Greków - ich nauczycieli i duchowych protoplastów. Nawet wówczas gdy jako niewolnicy byli oni nauczycielami swych panów.

Tak więc droga do egipskich piramid prowadzi przez ogrody Semiramidy i staro babilońską wieżę Etemenank.
O wieży tej pisał Herodot, iż była ona prototypem biblijnej wieży BabeL Wieża Etemenanki -to świątynia starożytnej numerologii, być może najstarsza świątynia numerologii.
To, co o niej wiemy, pozwala w każdym razie wysnuć jakieś wnioski co do jej generalnych założeń.
Gdzie leżała wieża Etemenanki? Być może budowla ta znajdowała się w pobliżu samego Babilonu,w mieście Borsippu (Birs Nimrud), a więc w odległości kilkunastu zaledwie kilometrów od stolicy państwa.
Badania zagadkowego wnętrza legendarnej wieży prowadzono od wielu lat. Frensel i płk Rawlison w XIX wieku postanowili rozszczepić prastare ruiny budowli na dwoje ładunkiem dynamitu w celu zaoszczędzenia czasu i kosztów. Na szczęście. szalony i bardzo "wojskowy" pomysł nie doszedł nigdy do skutku.

Co nam dziś mówi symbolika babilońskiej wieży Etemenanki, zwanej "świątynią utwierdzenia nieba i ziemi"?
Miała ona wznosić się obok wielkiej świątyni Marduka, który w staro babilońskim poemacie o cierpiącym sprawiedliwym człowieku okazał się bogiem litościwym,mającym moc dawania życia nawet w grobie, podczas gdy Sarpanitu, małżonka Marduka, zdołała ocalić człowieka nawet z otchłani śmierci ...Babiloński ów Hiob cierpi bez żadnej przyczyny rożne choroby i niedole, a ponieważ czuje się niewinnym, dochodzi do wniosku, że może to, co człowiek uważa za dobro, bogowie mają za zło.
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2024-01-28, 13:09   

Piramidy są zorientowane na konkretny gwiazdozbiór, który w chwili ich budowy był dla nich widzialny.
12 500 lat pne.
Więcej w książkach, których nie wypada wymieniać, prawda?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 962
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 45/83
 54%
Wysłany: 2024-01-28, 13:56   

Wiesława napisał/a:
Piramidy są zorientowane na konkretny gwiazdozbiór, który w chwili ich budowy był dla nich widzialny.
12 500 lat pne.
Więcej w książkach, których nie wypada wymieniać, prawda?

Witaj Wiesława :lol: zgadzam się z wypowiedzią
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2024-01-29, 12:16   

Wiesława napisał/a:
Piramidy są zorientowane na konkretny gwiazdozbiór, który w chwili ich budowy był dla nich widzialny.
12 500 lat pne.
Więcej w książkach, których nie wypada wymieniać, prawda?

Ja nie mówię o PIRAMIDACH------ tylko O WIELKIEJ PIRAMIDZIE, której CHEOPS ANI JEGO SYNOWIE NIE BUDOWALI.
Gdyby budowali dla umarłego, to umarły by tam leżał, a tam na ścianach żadnych malowideł egipskich, żadnego majątku faraona nic z tych rzeczy, nie była też okradziona, bo tam nic nie było do spieniężenia jedynie okradali ją z kamienia, który wykorzystywali do budowy domów.
Twierdzisz ,ze była budowana 12500 lat p.n.e. czy ja źle ciebie zrozumiałam?
Nawet historycy podają,że piramidy były budowane około 2500 roku przed n.e.

A Wielka piramida prawdopodobnie około roku 2170/2140 p.n.e.

Druga sprawa Wiesławo napisz o tych obrzydliwościach Russella bo obiecałaś?

Często zapowiadasz,że stawiasz kawę i jej nie widzę, więc jesteś NIEWIARYGODNA.

Szkoda bo lubię ciebie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14