FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwóch Świadków z Apokalipsy!
Autor Wiadomość
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-08, 21:11   

Nike, ja Ci pokazałem na podstawie Biblii, z czym kojarzony jest złoty świecznik. Teraz Ty pokaż mi werset, który mówi, że złoty świecznik to klasa oblubienicy.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2013-06-08, 22:49   

Makarios, Nic mi nie pokazałeś, zupełnie nic. rozwiń teksty które zacytowałeś, ja swoje rozwinęłam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-09, 17:56   

nike napisał/a:
Makarios, Nic mi nie pokazałeś, zupełnie nic. rozwiń teksty które zacytowałeś, ja swoje rozwinęłam.

Widzę, ze zabrakło Ci argumentów. Dziekuję za dyskusję. :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2013-06-09, 19:02   

Makarios, Jak możesz tak mowić? Cała pierwsza strona, to moje odpowiedzi, dosyc obszerne, a twoje podchwytliwe pytanka. Proszę ty mi powiedz jak rozumiesz ten temat, wtedy można dyskusje kontynuować.
Na każde twoje pytanie dałam odpowiedź w moich postach. ty ich po prostu nie czytasz, bo gdybyś czytał, to takich pytań byś nie zadawał.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-19, 11:11   

Czytam, Nike. Czytam wszystkie Twoje posty i to wnikliwie. I dlatego nasuwają mi się wątpliwości. Wychodzę z założenia, że Biblia powinna sama siebie tłumaczyć. Skoro więc napisałaś, że:

Nike napisał/a:
Dwaj świadkowie to dwie części Biblii: Stary i Nowy Testament.

To wykaż teraz na podstawie innych wersetów, że tak właśnie jest.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 09:12   Dwóch świadków z Apokalipsy.

David 77 napisał/a:
Ametyście napisz nam tutaj kim są według ciebie dwaj świadkowie opisani w księdze objawiania ? Napisz zgodnie z prawdą 8-)

Dwóch świadków opisanych w Apokalipsie to dwaj ludzie którzy otrzymają moc od Pana na 1260 dni by zapowiadać, prorokować i czynić plagi dla nieposłusznych pogan.
Cieniem tych wydarzeń były wydarzenia w Egipcie 3500 lat temu gdzie dwóch ludzi, Mojżesz i Aaron czynili plagi laską drewnianą którą miał Mojżesz. Podobnie było w Sodomie gdzie dwóch aniołów spaliło nieposłuszne miasta Sodomę i Gomorę. Teraz dwóch świadków uczyni to na całym świecie w większym wymiarze i nikt przez 1260 dni nie będzie mógł ich zabić.
Obj. 11:3-6
3. I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
4. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi,
5. A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę.
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.
(BW)

Jezus wspomniał że ci dwaj jego świadkowie to dwóch jego pomazańców opisanych w księdze Zachariasza jako dwa drzewa oliwne stojące obok niego po prawej i lewej stronie.
Obj. 11:3-6
4. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemZach. 4:3
3. Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony.
(BW)Zach. 4:12-14
12. I powtórnie odezwałem się, i zapytałem go: Co oznaczają te dwie gałązki drzew oliwnych, które dwiema złotymi rurkami wypuszczają z siebie oliwę do złotych lamp?
13. Wtedy on odpowiedział mi: Czy nie wiesz, co one oznaczają? I odpowiedziałem: Nie, mój panie!
14. A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi.
(BW)
Opisani tu dwaj pomazańcy to dwaj ludzie którym Jezus gdy przyjdzie da moc nad poganami.
Napisałem zgodnie z prawdą i odpowiedzialnie przed Bogiem bo tak mamy napisane i tak musi się to spełnić.
Obj. 22:6
6. I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać.
(BW)

A więc mamy zapowiedź Boga że plagi od dwóch świadków muszą się stać. To jest proroctwo którego nie można lekceważyć.
1 Tes. 5:20-21
20. Proroctw nie lekceważcie.
21. Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.
(BW)

Ciekawe jak ty David 77 widzisz dwóch świadków z Objawienia, napisz zgodnie z prawdą.
Porównamy te dwa nasze wierzenia i poddamy opinii forumowiczów.
Ostatnio zmieniony przez ametyst 2013-07-28, 09:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-07-28, 11:35   

ametyst,

Cytat:
Opisani tu dwaj pomazańcy to dwaj ludzie którym Jezus gdy przyjdzie da moc nad poganami.
Napisałem zgodnie z prawdą i odpowiedzialnie przed Bogiem bo tak mamy napisane i tak musi się to spełnić.


ametyście czy Lucyferze może by tak pozbierać twoja proroctwa które miały się spełnić a jednak nie spełniły więc okazałeś się zgodnie z tym co mówi sam Bóg JHWH Fałszywym prorokiem . Twoja teza życzeniowa mija się z prawdą . Czy nigdy nie czytałeś o tym że władzę nad narodami ma otrzymać więcej niż dwie osoby ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 11:53   

David 77 napisał/a:
ametyst,

Cytat:
Opisani tu dwaj pomazańcy to dwaj ludzie którym Jezus gdy przyjdzie da moc nad poganami.
Napisałem zgodnie z prawdą i odpowiedzialnie przed Bogiem bo tak mamy napisane i tak musi się to spełnić.


. Czy nigdy nie czytałeś o tym że władzę nad narodami ma otrzymać więcej niż dwie osoby ?
Tu rozmawiamy o dwóch świadkach z Objawienia. Przedstaw jak rozumiesz tych dwóch świadków z Objawienia na 1260 dni a wtedy porównamy które wyjaśnienie jest prawidłowe.
Sprawę stawiam uczciwie. Z tych dwóch wyjaśnień czyli twojego i mojego wywiąże się dyskusja kto ma rację. Jeżeli jesteś gotów do takiej konfrontacji to napisz jak wierzysz w to zapowiedziane proroctwo przez Jezusa. Jeżeli będzie unikał swojego wyjaśnienia to zrozumie to jako poddanie się i przyjęcie mojego wyjaśnienia za prawidłowe.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-07-28, 17:47   

ametyst,

Cytat:
Tu rozmawiamy o dwóch świadkach z Objawienia. Przedstaw jak rozumiesz tych dwóch świadków z Objawienia na 1260 dni a wtedy porównamy które wyjaśnienie jest prawidłowe.
Sprawę stawiam uczciwie. Z tych dwóch wyjaśnień czyli twojego i mojego wywiąże się dyskusja kto ma rację. Jeżeli jesteś gotów do takiej konfrontacji to napisz jak wierzysz w to zapowiedziane proroctwo przez Jezusa. Jeżeli będzie unikał swojego wyjaśnienia to zrozumie to jako poddanie się i przyjęcie mojego wyjaśnienia za prawidłowe.


No właśnie dobrze to zaakcentowałeś ,, twoje wyjaśnienie '' dodam od siebie to twoje wyjaśnienie różni się bardzo od tego w jakich sposób apostolstwie odnoszą się do kwestii dni końcowych .

Dwaj świadkowie z księgi Obj 11 rozd to Stary i Nowy Testament tak to rozumie .

Mam do ciebie takie pytanie : to co pisałeś na temat dni ostatnich się nie spełniło okzało śię fałszywym prorokowaniem . Czy przeprosiłeś publicznie na forum biblia Userwó z którymi prowadziłeś polemikę na ten temat ? jeżeli tak to proszę o podanie linka gdzie mogę o tym przeczytać ,jeżeli nie TO NA CO CZEKASZ !!!!.

Podaję linka do tego co pisałeś na forum biblia -http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=4087&postdays=0&postorder=asc&start=30
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 18:49   

David 77 napisał/a:
ametyst,

Cytat:
Tu rozmawiamy o dwóch świadkach z Objawienia. Przedstaw jak rozumiesz tych dwóch świadków z Objawienia na 1260 dni a wtedy porównamy które wyjaśnienie jest prawidłowe.
Sprawę stawiam uczciwie. Z tych dwóch wyjaśnień czyli twojego i mojego wywiąże się dyskusja kto ma rację. Jeżeli jesteś gotów do takiej konfrontacji to napisz jak wierzysz w to zapowiedziane proroctwo przez Jezusa. Jeżeli będzie unikał swojego wyjaśnienia to zrozumie to jako poddanie się i przyjęcie mojego wyjaśnienia za prawidłowe.


No właśnie dobrze to zaakcentowałeś ,, twoje wyjaśnienie '' dodam od siebie to twoje wyjaśnienie różni się bardzo od tego w jakich sposób apostolstwie odnoszą się do kwestii dni końcowych .

Dwaj świadkowie z księgi Obj 11 rozd to Stary i Nowy Testament tak to rozumie .
Nie uciekaj od tematu który tu omawiamy by o czym innym dyskutować. Piszemy tu jak rozumiemy dwóch świadków z Apokalipsy bo taki temat sam podałeś. Nie piszemy tu o osobach z forum tylko o Biblii i tematach biblijnych. Jak chcesz porozmawiać o osobach to załóż inny temat. A teraz o dwóch świadkach z Apokalipsy. Twierdzisz że tych dwóch świadków którym Jezus da moc na 1260 dni to Stary i nowy Testament.
To ja się ciebie pytam, kiedy tych dwóch świadków otrzyma moc lub otrzymało?. Kiedy zatrzymali deszcz by nie padał na ziemię?. Kiedy zamienili wodę w krew i dotknęli innymi plagami?. Kiedy Stary i Nowy testament został zabity i kiedy poszedł do nieba na oczach swych nieprzyjaciół?. Rozumie z tego co napisałeś że Startego i nowego testamentu na ziemi nie ma bo poszedł do nieba na wołanie Boga "Wstąpcie tutaj".
Obj. 11:12-14
12. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.
13. I w tejże godzinie powstało wielkie trzęsienie ziemi, i dziesiąta część miasta zawaliła się, i zginęło w tym trzęsieniu ziemi siedem tysięcy ludzi, pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu niebieskiemu.
14. Drugie ''biada'' minęło; oto nadchodzi szybko trzecie ''biada''.
(BW)

W Biblii napisano że działalność tych dwóch świadków to drugie biada dla ziemi. Czyli Stary i Nowy Testament to drugie biada dla ziemi.
Czy nie wydaje ci się że przyjęcie twojego wyjaśnienia że dwóch świadków z Apokalipsy jakoby to był Stary i Nowy Testament jest co najmniej nie na miejscu i uwłacza logice człowieka i obraża Boga?. Czy myślisz że Bóg tak spełnia swoje obietnice?.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-07-28, 20:21   

ametyst,

Cytat:
W Biblii napisano że działalność tych dwóch świadków to drugie biada dla ziemi. Czyli Stary i Nowy Testament to drugie biada dla ziemi.
Czy nie wydaje ci się że przyjęcie twojego wyjaśnienia że dwóch świadków z Apokalipsy jakoby to był Stary i Nowy Testament jest co najmniej nie na miejscu i uwłacza logice człowieka i obraża Boga?. Czy myślisz że Bóg tak spełnia swoje obietnice?.


Czy według ciebie ziemia czyli ludzkość z entuzjazmem przyjmuje orędzie zawarte w Biblii ?? przecież nie chodzi tutaj o literalną ziemię ale oto kogo ziemia symbolizuje .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 21:32   

David 77 napisał/a:
ametyst,

Cytat:
W Biblii napisano że działalność tych dwóch świadków to drugie biada dla ziemi. Czyli Stary i Nowy Testament to drugie biada dla ziemi.
Czy nie wydaje ci się że przyjęcie twojego wyjaśnienia że dwóch świadków z Apokalipsy jakoby to był Stary i Nowy Testament jest co najmniej nie na miejscu i uwłacza logice człowieka i obraża Boga?. Czy myślisz że Bóg tak spełnia swoje obietnice?.


Czy według ciebie ziemia czyli ludzkość z entuzjazmem przyjmuje orędzie zawarte w Biblii ?? przecież nie chodzi tutaj o literalną ziemię ale oto kogo ziemia symbolizuje .
Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie które zadałem na temat dwóch świadków. Odpowiedz chociaż na jedno. Czy Stary i Nowy Testament usłyszał głos Boga "wstąpcie tutaj" i wstąpił do nieba na oczach przeciwników?.
;Obj. 11:12-14
12. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.
13. I w tejże godzinie powstało wielkie trzęsienie ziemi, i dziesiąta część miasta zawaliła się, i zginęło w tym trzęsieniu ziemi siedem tysięcy ludzi, pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu niebieskiemu.
14. Drugie ''biada'' minęło; oto nadchodzi szybko trzecie ''biada''.
(BW)
A może jeszcze ktoś inny odpowie czy wierzy że Stary i nowy Testament wstąpił do nieba?
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-07-28, 22:00   

ametyst,

Cytat:
Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie które zadałem na temat dwóch świadków. Odpowiedz chociaż na jedno. Czy Stary i Nowy Testament usłyszał głos Boga "wstąpcie tutaj" i wstąpił do nieba na oczach przeciwników?.
;Obj. 11:12-14
12. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.
13. I w tejże godzinie powstało wielkie trzęsienie ziemi, i dziesiąta część miasta zawaliła się, i zginęło w tym trzęsieniu ziemi siedem tysięcy ludzi, pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu niebieskiemu.
14. Drugie ''biada'' minęło; oto nadchodzi szybko trzecie ''biada''.
(BW)
A może jeszcze ktoś inny odpowie czy wierzy że Stary i nowy Testament wstąpił do nieba?

Dosłowne rozumienie księgi Objawienie już nie jednego doprowadziło do wyciągnięcia błędnych wniosków nie jesteś tutaj wyjątkiem :-D

Patrz na naukę apostołów o czym oni pisali ,aaa fakt przecież Ty uwarzysz że to co pisali apostołowie to za mało ..
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 22:07   

David 77 napisał/a:
ametyst,

Cytat:
Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie które zadałem na temat dwóch świadków. Odpowiedz chociaż na jedno. Czy Stary i Nowy Testament usłyszał głos Boga "wstąpcie tutaj" i wstąpił do nieba na oczach przeciwników?.
;Obj. 11:12-14
12. I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.
13. I w tejże godzinie powstało wielkie trzęsienie ziemi, i dziesiąta część miasta zawaliła się, i zginęło w tym trzęsieniu ziemi siedem tysięcy ludzi, pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu niebieskiemu.
14. Drugie ''biada'' minęło; oto nadchodzi szybko trzecie ''biada''.
(BW)
A może jeszcze ktoś inny odpowie czy wierzy że Stary i nowy Testament wstąpił do nieba?

Dosłowne rozumienie księgi Objawienie już nie jednego doprowadziło do wyciągnięcia błędnych wniosków nie jesteś tutaj wyjątkiem :-D

Patrz na naukę apostołów o czym oni pisali ,aaa fakt przecież Ty uwarzysz że to co pisali apostołowie to za mało ..
Apostołowie oprócz Jana nie znali Objawienia i nic nie wiedzieli o dwóch świadkach, my wiemy i dlatego wierzymy że tak będzie jak jest napisane. Kto nie wierzy w to co napisane ten zamienia sobie słowa w symbole które są tylko złudzeniem a nie prawdą. Słowa tu napisane o dwóch świadkach są pewne i prawdziwe.Obj. 22:6
6. I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać.
(BW)

Odpowiedz na jedno chociaż pytanie, czy ST i NT poszedł do nieba?
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-07-30, 17:58   

ametyst,

Cytat:
Apostołowie oprócz Jana nie znali Objawienia i nic nie wiedzieli o dwóch świadkach, my wiemy i dlatego wierzymy że tak będzie jak jest napisane. Kto nie wierzy w to co napisane ten zamienia sobie słowa w symbole które są tylko złudzeniem a nie prawdą. Słowa tu napisane o dwóch świadkach są pewne i prawdziwe.Obj. 22:6
6. I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać.
(BW)

Odpowiedz na jedno chociaż pytanie, czy ST i NT poszedł do nieba?


Lucyferze o tym co w księdze Objawienia jest Symbolem a co należy rozumieć dosłownie decyduje o tym szerszy kontekst ,którego ty nie bierzesz pod uwagę

Odnośnie dwóch Świadków zajrzyj tutaj - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8184
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14