FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwóch Świadków z Apokalipsy!
Autor Wiadomość
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-30, 18:11   

David 77 napisał/a:
ametyst,

Cytat:
Apostołowie oprócz Jana nie znali Objawienia i nic nie wiedzieli o dwóch świadkach, my wiemy i dlatego wierzymy że tak będzie jak jest napisane. Kto nie wierzy w to co napisane ten zamienia sobie słowa w symbole które są tylko złudzeniem a nie prawdą. Słowa tu napisane o dwóch świadkach są pewne i prawdziwe.Obj. 22:6
6. I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać.
(BW)

Odpowiedz na jedno chociaż pytanie, czy ST i NT poszedł do nieba?


Lucyferze o tym co w księdze Objawienia jest Symbolem a co należy rozumieć dosłownie decyduje o tym szerszy kontekst ,którego ty nie bierzesz pod uwagę

Odnośnie dwóch Świadków zajrzyj tutaj - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8184
Tam właśnie zadałem pytania i brak logicznych wyjaśnień bo jak wierzyć w to co pisze tom68 jako Adwentysta że ST i NT to Jezus i Jezus sobie da moc na 1260 dni. To jest nielogiczne i komiczne. I jak ogień bucha z ust ST I NT i ilu już z tego powodu zginęło?. Kiedy były te plagi?. Kiedy deszcz nie padał przez 1260 dni? i Kiedy zginął na trzy i pół dnia ST i NT?
Obj. 11:3-6
3. I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
4. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi,
5. A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę.
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.
(BW)

tom68 napisał/a:
Witam !
ST i NT to slowo Boze a slowo Boze to tez Jezus Chrystus a On jest teraz cialem w niebie a duchem na ziemi , czyli Pismo Swiete jest w Chrystusie a Chrystus jest w Pismie Swietym i swoim ludzie czyli Kosciele Bozym Obj 12 . 17 ew Mat 28,18-20 .pozdrawiam ! Tomasz G
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2013-07-30, 21:18   

ametyst, Jak zakładasz nowy temat to najpierw sprawdź, czy juz takiego nie ma oki.
Temat o dwóch świadkach jest tutaj:

http://biblos.feen.pl/vie...p?t=672&start=0
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-30, 23:48   

nike napisał/a:
ametyst, Jak zakładasz nowy temat to najpierw sprawdź, czy juz takiego nie ma oki.
Temat o dwóch świadkach jest tutaj:

http://biblos.feen.pl/vie...p?t=672&start=0
Mie zauważyłem.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-05, 12:42   

_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2014-11-27, 00:41   

Powtórzę moj post z pierwszej stronki, może dyskusja się rozwinie:

Objawienie to Księga symboli jest [prawie cała] (Obj. 1:1, oznajmił), włączając w to Obj. 11:3 i jego kontekst.
Wydaje się, że różne części tego wersetu znaczą co następuje:
Dwaj świadkowie to dwie części Biblii: Stary i Nowy Testament. Tym dwom Świadkom Bóg
udzielił mocy (z gr. exousia, co znaczy autorytet), aby opowiadali Jego posłannictwo i świadczyli
o Nim i Jego planie.
Prorokowanie Starego i Nowego Testamentu przez 1260 dni odnosi się do Słowa Bożego
wydającego posłannictwo w tym szczególnym okresie 1260 symbolicznych dni czyli 1260 lat –
od 539 do roku 1799. Do tego samego symbolicznego okresu odnoszą się inne wersety, mówią
o 31/2 czasach lub w innym miejscu o 42 miesiącach (Dan. 7:25 [czas + czasy + połowa czasu]; 12:7; Obj. 11:2).
Wzmianka o worach jest znamienna: Wór był odzieniem z szorstkiego materiału utkanego z
koziej lub wielbłądziej wełny.
On był noszony jako znak żałoby lub postu.
Podczas tego okresu 1260 lat, Stary i Nowy swe posłannictwo pod przykryciem martwych
języków i poglądów ciemnych wieków.
Uchwalono nawet prawo, które zabraniało posiadania Biblii.
Takie warunki powodowały duchowy głód wśród ludu – naprawdę smutny stan.
Dwa drzewa oliwne i dwa świeczniki

W następnym wersecie (Obj.11:4, czytamy:„Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma
świecznikami, stojącymi przed Bogiem całej ziemi.”
Znajdujemy tutaj Stary i Nowy Testament, o których jest powiedziane w dwóch innych symbolach drzew oliwnych i świeczników.
One są nazwane drzewami oliwnymi, ponieważ zawierają symboliczny olej ducha zrozumienia Prawdy (Ps. 141:5; Mat. 25:3,4,8).
One są nazwane świecznikami, ponieważ wydają symboliczne światło, Prawdę (Ps. 119:105,130).
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6294
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4492/6115
 73%
EXP: 272/330
 82%
Wysłany: 2014-12-05, 21:11   USTALENIE TOŻSAMOŚCI DWÓCH ŚWIADKÓW

nike napisał/a:
Ap. Jan napisał/a:
W Obj. 11:3 czytamy:
„I dam je dwom świadkom moim, którzy prorokować będą tysiąc dwieście i sześćdziesiąt dni, obleczeni będąc w wory.”

Jak rozumiecie ten tekst?

Zapraszam do dyskusji


Dodaję jeszcze jeden tekst:

Cytat:
A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany. (9) I patrzeć będą ludzie ze wszystkich ludów i plemion, i języków, i narodów na ich trupy przez trzy i pół dnia, i nie pozwolą złożyć ich trupów w grobie. (10) A mieszkańcy ziemi radować się będą nimi i weselić się, i podarunki sobie nawzajem posyłać, dlatego że ci dwaj prorocy udręczyli mieszkańców ziemi. (11) Lecz po upływie trzech i pół dnia wstąpił w nich duch żywota z Boga i stanęli na nogi swoje, i strach wielki padł na tych, którzy na nich patrzyli. Ap. 11:8-12; J. 16:21,22


Od śmierci Pana Jezusa do jego zmartwychwstania też opłynęło 3.5 doby, jak w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej, gdy Pismo Święte było zakazane.

USTALENIE TOŻSAMOŚCI DWÓCH ŚWIADKÓW

Pan Jezus do tego, kto rozstrzyga sprawę grzechu powiedział:

Cytat:
weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa. Mt. 18:16; P.Pr. 19:15


Czy w Ap. 11:3 w zw. z w. 8 jest odstępstwo od tej zasady? Myślę, że nie. Wcześniej w Apokalipsie, też jest napisane o dwóch, albo trzech świadkach, na których ma być oparta każda sprawa. Oto oni:

Cytat:
1.
(4) Jan do siedmiu zborów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od tego, który jest i który był, i który ma przyjść, i od siedmiu duchów, które są przed jego tronem, (5) i od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,
2.
A do anioła zboru w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma ostry miecz obosieczny. (13) Wiem, gdzie mieszkasz, tam, gdzie jest tron szatana; a jednak trzymasz się mocno mego imienia i nie zaparłeś się wiary we mnie, nawet w dniach, kiedy Antypas, świadek mój wierny, został zabity u was, gdzie szatan ma swoje mieszkanie. Ap. 2:13
3.
A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego: Ap. 3:14

Sedno z uwagami

Łaska wam i pokój
od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi.
(Pan natury i łaski)

nie zaparłeś się wiary we mnie, nawet w dniach, kiedy Antypas, świadek mój wierny, został zabity u was
(łaska cierpienia, dla sprawy Bożej, przez wiernych z świata poddanego szatanowi)

Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego
(natura stworzenia Bożego)


O trzech świadkach inaczej

Cytat:
Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. (8) A On, gdy przyjdzie, przekona świat
- o grzechu (upadła natura, jako żywioły świata tego) i
- o sprawiedliwości (Pan Jezus składając okup za człowieka, zaspokoił wymagania Bożej sprawiedliwości), i
- o sądzie (jest to wyraz łaski Bożej dla uwolnienia człowieka z pod władzy szatana);
(9) o grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie; (10) o sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie; (11) o sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony. J. 16:7-11

Nie mogę sam z siebie nic uczynić. Jak słyszę, tak sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy, bo staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał. (31) Jeżelibym Ja wydawał o sobie świadectwo, świadectwo moje nie byłoby wiarogodne. (32) Jest inny, który wydaje o mnie świadectwo, i wiem, że świadectwo, które On o mnie wydaje, jest wiarogodne. (33) Wy posłaliście posłańców do Jana, a on dał świadectwo prawdzie
(natura).

(34) Ja zaś nie polegam na świadectwie ludzkim, ale to mówię, abyście byli zbawieni. (35) On był światłem gorejącym i świecącym, a wyście chętnie do czasu radowali się jego światłem. (36) Ja zaś mam świadectwo, które przewyższa świadectwo Jana; dzieła bowiem, które mi powierzył Ojciec, abym je wykonał, te właśnie dzieła, które czynię, świadczą o mnie, że Ojciec mnie posłał
(łaska).

(37) A sam Ojciec, który mnie posłał, wydał o mnie świadectwo

(Wiekuisty Pan natury i łaski).

Ani głosu jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci jego nie widzieliście, (38) ani słowa jego nie zachowaliście w sobie, ponieważ nie wierzycie temu, którego On posłał. J. 5:30-38

I pytali go uczniowie, mówiąc: Czemu więc uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz (Pan natury i łaski, czyli Chrystus z ziemskimi i niebieskimi klasami zbawienia – P.n. i ł)? (11) A On, odpowiadając, rzekł: Eliasz (P.n. i ł) przyjdzie i wszystko odnowi. (12) Lecz powiadam wam, że Eliasz (natura) już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli. Tak i Syn Człowieczy (łaska) ucierpi od nich. (13) Wtedy zrozumieli uczniowie, że mówił do nich o Janie Chrzcicielu.

(5) Któż jest, co zwycięża świat, tylko kto wierzy, iż Jezus jest Synem Bożym? (6) Tenci jest, który przyszedł przez wodę i krew, Jezus Chrystus, nie w wodzie tylko, ale w wodzie i we krwi; a Duch jest, który świadczy, iż Duch jest prawda. (7) Albowiem trzej są, którzy świadczą […] Duch (od Wiekuistego Pana natury i łaski) i woda (natura – chrzest poświęcenia i ofiarowania), i krew (Łaska zbawienia – chrzest w śmierć), a ci trzej ku jednemu są. 1J. 5:5-8


Słowo Boże przedstawia nam trzy sposoby poznania Prawdy o Bożej rzeczywistości i woli:

1. Przyjęcie przez Apostołów nauki i mądrości bezpośrednio od Pana Jezusa (P. n. i ł.);
2. Objawienie przez Pana Jezusa Ap. Pawłowi, Prawdy ukrytej w cieniach zakonu (łaska);
3. Poznanie Boga przez naturę, dane w szczególności zborowi rzymskiemu (natura).

Wszystkie powyższe przypadki, określające tożsamość trzech świadków są przedstawione w Ewangelii Pana Jezusa Chrystusa, jako Pana natury i łaski. Następnie w Starym Testamencie, opisującym, głównie naturę stworzenia i w Nowym Testamencie opisującym głównie łaską zbawienia.

Prorokowanie dwóch świadków, obleczonych w wory przez tysiąc dwieście i sześćdziesiąt dni

nike napisał/a:
Powtórzę moj post z pierwszej stronki, może dyskusja się rozwinie:

Dwaj świadkowie to dwie części Biblii: Stary i Nowy Testament. Tym dwom Świadkom Bóg
udzielił mocy (z gr. exousia, co znaczy autorytet), aby opowiadali Jego posłannictwo i świadczyli
o Nim i Jego planie.
Prorokowanie Starego i Nowego Testamentu przez 1260 dni odnosi się do Słowa Bożego
wydającego posłannictwo w tym szczególnym okresie 1260 symbolicznych dni czyli 1260 lat –
od 539 do roku 1799. Do tego samego symbolicznego okresu odnoszą się inne wersety, mówią
o 3. 1/2 czasach lub w innym miejscu o 42 miesiącach (Dan. 7:25 [czas + czasy + połowa czasu]; 12:7; Obj. 11:2).
Wzmianka o worach jest znamienna: Wór był odzieniem z szorstkiego materiału utkanego z
koziej lub wielbłądziej wełny.
On był noszony jako znak żałoby lub postu.
Podczas tego okresu 1260 lat, Stary i Nowy Testament swe posłannictwo, wykonywali pod przykryciem martwych języków i poglądów ciemnych wieków.
Uchwalono nawet prawo, które zabraniało posiadania Biblii.
Takie warunki powodowały duchowy głód wśród ludu – naprawdę smutny stan.
Dwa drzewa oliwne i dwa świeczniki

W następnym wersecie (Obj.11:4, czytamy:„Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma
świecznikami, stojącymi przed Bogiem całej ziemi.”
Znajdujemy tutaj Stary i Nowy Testament, o których jest powiedziane w dwóch innych symbolach drzew oliwnych i świeczników.
One są nazwane drzewami oliwnymi, ponieważ zawierają symboliczny olej ducha zrozumienia Prawdy (Ps. 141:5; Mat. 25:3,4,8).
One są nazwane świecznikami, ponieważ wydają symboliczne światło, Prawdę (Ps. 119:105,130).


Poza tym, że 1260 dni odczytujemy jako symbol 1260 lat, to jest wskazane, aby uwzględnić także potrzebę odczytania ich jako okresu trwającego 1260 dni, czyli 3.5 roku. Wymaga tego fakt, że bestia dwurożna, wychodząca z ziemi - u której jeden z rogów (róg rzymskiej, czwartej bestii z 7 rozdz. Dan.), sprawował władzę przez 1260 lat, a grecki ją uzupełniał potajemnie - panuje w sumie dłużej niż bestia wychodząca z morza. Róg bestii czwartej nie jest bestią z morza, ani jednym z jej rogów. Należy też uwzględnić fakt odrodzenia się króla południa na czele z kalifem Islamu, który dopełni wszystkiego, Dn. 11:7, 36-38. Tej latorośli króla południa jest bliżej do rogu greckiego bestii dwurożnej (Wschodnie Chrześcijaństwo), niż do rogu rzymskiego tej bestii. Widać to nawet w Unii Europejskiej, która pobłaża Rosji i bardziej otwiera się na Turcję, niż na Watykan.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-06, 15:27   

Pokoja napisał/a:
Poza tym, że 1260 dni odczytujemy jako symbol 1260 lat

A dlaczego? Nie widze podstaw do tego.
Pokoja napisał/a:
Wymaga tego fakt, że bestia dwurożna, wychodząca z ziemi - u której jeden z rogów (róg rzymskiej, czwartej bestii z 7 rozdz. Dan.), sprawował władzę przez 1260 lat

Nieprawidłowe obliczenia, trwała zupełnie inny okres czasu.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6294
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4492/6115
 73%
EXP: 272/330
 82%
Wysłany: 2014-12-06, 16:30   

bartek212701 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Poza tym, że 1260 dni odczytujemy jako symbol 1260 lat

A dlaczego? Nie widze podstaw do tego.


1260 dni odczytujemy jako symbol, według zasady danej Mojżeszowi i Ezechielowi, tzn. "rok za dzień" (1260 lat) i "dzień za rok" (3,5 dnia)
Służba Pana Jezusa trwała 3,5 roku, a stan w śmierci 3.5 dnia. Okres z Dn. 7:25 i Ap. 11:3 trwał 1260 lat, a zakaz wprowadzony na Biblię, trwał 3.5 roku. Są to dwa jednokładne wydarzenia. Jedno obejmuje działalność Pana Jezusa, a drugie "Chrystusa" - "Głowę" i "Ciało".

bartek212701 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wymaga tego fakt, że bestia dwurożna, wychodząca z ziemi - u której jeden z rogów (róg rzymskiej, czwartej bestii z 7 rozdz. Dan.), sprawował władzę przez 1260 lat

Nieprawidłowe obliczenia, trwała zupełnie inny okres czasu.


Dlaczego jest nieprawidłowe i jaki inny okres czasu masz na uwadze?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-06, 16:49   

Pokoja napisał/a:
1260 dni odczytujemy jako symbol, według zasady danej Mojżeszowi i Ezechielowi, tzn. "rok za dzień" (1260 lat) i "dzień za rok" (3,5 dnia)

a dni postu Jezusa na pustyni tez odczytujecie jako dzień za rok? Przesada z tymi latami za dni :) wszedzie tam dajecie gdzie pasuje. Ja tego nie rozumiem.
Pokoja napisał/a:
Dlaczego jest nieprawidłowe i jaki inny okres czasu masz na uwadze?
historyczny.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6294
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4492/6115
 73%
EXP: 272/330
 82%
Wysłany: 2014-12-06, 17:55   

bartek212701 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
1260 dni odczytujemy jako symbol, według zasady danej Mojżeszowi i Ezechielowi, tzn. "rok za dzień" (1260 lat) i "dzień za rok" (3,5 dnia)

a dni postu Jezusa na pustyni tez odczytujecie jako dzień za rok?


A 40 lat Izraela "poszczącego" od standardowego życia, podczas wędrówki po pustyni, rozpoczynające jego życie w wolności, jeszcze na terytorium podległym Egiptowi? Nie widzisz związku z 40 dniami postu Pana Jezusa na pustyni, rozpoczynającymi życie Synów Bożych w wolności jeszcze w królestwie podległym szatanowi? Stosowny czas i okoliczności mogą wskazać jeszcze nowe ewentualności, więc nie krytykuj metody tak pochopnie.

bartek212701 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Dlaczego jest nieprawidłowe i jaki inny okres czasu masz na uwadze?

historyczny.


A konkretnie?
Uzasadnij to chociaż jakoś historycznie i biblijnie.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2014-12-11, 23:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2014-12-11, 01:55   

Pokoja napisał/a:
Poza tym, że 1260 dni odczytujemy jako symbol 1260 lat, to jest wskazane, aby uwzględnić także potrzebę odczytania ich jako okresu trwającego 1260 dni, czyli 3.5 roku.

Skąd masz taka informację? Z jakiej literatury?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6294
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4492/6115
 73%
EXP: 272/330
 82%
Wysłany: 2014-12-11, 23:08   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Poza tym, że 1260 dni odczytujemy jako symbol 1260 lat, to jest wskazane, aby uwzględnić także potrzebę odczytania ich jako okresu trwającego 1260 dni, czyli 3.5 roku.

Skąd masz taka informację? Z jakiej literatury?


W II Tomie WPŚw. (Człowiek Grzechu - Ostateczny koniec anty - Chrystusa) i w IV (cyfry rzymskie) jest napisane, że podczas obecności Pańskiej, szatan użyje systemu anty - Chrystusa, aby zrobić rozpaczliwy wysiłek dla ratowania chwiejącego się systemu rzeczy, ale Pan panów i Król królów będzie kontrolował jego poczynania.

Wyjaśnię to dokładnie w wątku: ¤ Kozła róg - książę, szóstym królem z Ap. 17.10

A tak ogólnie, wynika to z faktu, że jeden z rogów bestii dwurożnej, występującej z ziemi, czyli róg z Dn. 7:8,20-22,24-26, razem z wtórnym wielkim rogiem (księciem) kozła, sprawuje władzę bestii występującej z morza, która była śmiertelnie raniona, a rana była czczona. Znaczy to, że panuje tyle samo czasu, co ona, czyli 42 miesiące. W czasie czczenia śmiertelnej rany panują i w czasie wyjścia bestii z otchłani, na jej zginiecie. W związku z tym, że dwa rogi panują razem, więc ten wspólny okres ich panowania jest dłuższy niż bestii z morza, gdyż drugi róg z Dn. 8:9-12,23-25, dopełnia tą ich władzę.

Więcej opiszę tą kwestię w powyżej wskazanym wątku.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2014-12-11, 23:36   

Pokoja, Wydaje mi się,ze mieszasz tematy. Mój temat dotyczy dwóch świadków z Apok. 11:3....
A ty pomieszałeś z trzema świadkami i rogiem bestia, i ja przez to pomieszanie zupelnie ciebie nie rozumiem.
A juz zupełnie nie rozumiem tych 1260 dni jako 3 i pół dnia.
Z tych twoich postów to chyba z trzy tematy można zrobić, wolałabym dyskusje prowadzić konkretnie do tematu.
Ten jest: Dwóch Świadków z Apokalipsy!
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6294
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4492/6115
 73%
EXP: 272/330
 82%
Wysłany: 2014-12-12, 20:07   

nike napisał/a:
Pokoja, Wydaje mi się,ze mieszasz tematy. Mój temat dotyczy dwóch świadków z Apok. 11:3....
A ty pomieszałeś z trzema świadkami i rogiem bestia, i ja przez to pomieszanie zupelnie ciebie nie rozumiem.
A juz zupełnie nie rozumiem tych 1260 dni jako 3 i pół dnia.
Z tych twoich postów to chyba z trzy tematy można zrobić, wolałabym dyskusje prowadzić konkretnie do tematu.
Ten jest: Dwóch Świadków z Apokalipsy!


Rozumiem "nike", ale proszę uwzględnij fakt, że treść postu jest taka ze względu na Twoje pytanie:

Cytat:
Skąd masz taka informację? Z jakiej literatury?


Zwróciłem też uwagę, że nie chcę się szerzej wypowiadać poza wskazanym wątkiem. W tym wątku nie chcę, nie tylko ze względu na Twoją sugestię, ale i ze względu na założony już przeze mnie wątek: ¤ Kozła róg - książę, szóstym królem z Ap. 17.10

Wcześniej napisałem:

Cytat:
1260 dni odczytujemy jako symbol, według zasady danej Mojżeszowi i Ezechielowi, tzn. "rok za dzień" (1260 lat) i "dzień za rok" (3,5 dnia)


nike napisał/a:
A juz zupełnie nie rozumiem tych 1260 dni jako 3 i pół dnia.


Zasada Mojżeszowa to "rok za dzień", a zasada Ezechielowa to "dzień za rok". Gdy te zasady zastosujemy w stosunku do liczby 1260 dni, to otrzymujemy 1260 lat i 3.5 dnia. 3.5 dnia według zasady "rok za dzień", daje 1260 dni.

Jest 3.5 dnia śmierci Pana Jezusa i dwóch świadków (co w ich przypadku oznacza 3,5 roku);
Jest 3.5 roku służby Pana Jezusa;
Jest 1260 lat (symboliczne 1260 dni, 3.5 czasu) prorokowania dwóch świadków w worach i żywienia niewiasty na pustyni z dala od smoka.


Jest też 1260 lat małego rogu z Dn. 7:25 i bestii z Ap. 13:5
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2014-12-12, 21:15   

Pokoja napisał/a:
Zasada Mojżeszowa to "rok za dzień"

Nie pamietam, czy znam taki tekst rok za dzień

Pokoja napisał/a:
Jest 3.5 dnia śmierci Pana Jezusa


Piątek, sobota i rano w niedzielę wstaje, gdzie tu jest 3,5 dnia?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13