FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jedynozbawczość
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-26, 08:52   

co do "jednej religii" mysle podobnie jak nike, bo nigdy Bog sie nie poslugiwal stworzona przez ludzi organizacja przynaleznosc do ktorej decydowala by o zbawieniu (wraz z lojalnoscia do przywodcow przerastajaca czesto loalnosc do Chrystusa). Nigdy zadna ludzka organizacja z nawet bardzo waznymi panami na czele nie mogla i nie moze wplynac na czyjes zbawienie chocby wykluczali, wyklinali, czy przeciwnie, wywyzszali (sie) itp.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-06-26, 13:35   

Nike, Axanna

Nike, napisałem, że Żydzi między innymi mieli się wyróżniać szatami.
Inne narody też składały ofiary swoim bóstwom, nawet z ludzi (Kananejczycy)

Nie będziemy chyba spierać się o słowa. Jeden wybrany naród, musiał wielbić Boga tylko w jeden sposób. Dokładnie wiesz, że odstępstwo od tego było karane. Przykładów chyba nie muszę podawać.

Cytat:
Bóg zaczął posługiwać się duchowym narodem tj. zaczął sie wybór do klasy niebiańskiej, ze wszystkich narodów.
W wieku ewangelii zbawienie dotyczyło tylko klasy niebiańskiej 144000

Pełna zgoda. Skoro wybrany naród nie przyjął Mesjasza i odmówił dalszej współpracy z Jehową pod kierunkiem Jego Syna, więc Bóg był wręcz zmuszony zwrócić uwagę na narody, żeby uzupełnić 144 000 członków klasy niebiańskiej.
I mimo, że byli rozsiani po różnych krajach i zborach, to przecież należeli do jednej klasy, niebiańskiej czyli jednego zboru praktykującego tylko jedno wielbienie.
Wymagania były ostre. „Usuńcie niegodziwego spośród siebie” (1 Kor 5/11-13)

(2 Jana 10,11)Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, wcale go nie przyjmujcie do domu ani nie zwracajcie się do niego z pozdrowieniem. Bo kto się do niego zwraca z pozdrowieniem, ten jest współuczestnikiem jego niegodziwych uczynków.

Zważywszy, że ma być jeden pasterz i jedna owczarnia, logicznym jest, że wysokie mierniki moralne dotyczą obydwu grup, a nie jednej. W Biblii nie znajdziemy żadnego rozgraniczenia pod tym względem. Obydwie też grupy – ziemska i niebiańska, której członkowie mogą jeszcze obecnie żyć na ziemi, muszą być zjednoczeni w jednym zborze i praktykować jedno wielbienie. Tylko to daje możliwość zbawienia. Tak naucza Biblia.

Cytat:
Ponadto zbawienie nie dotyczy obecnego czasu rodzaju ludzkiego.

Biblia nie daje żadnych podstaw, żeby tak uważać.
Jezus nie wprowadzi do przyszłego raju na ziemi ludzi nieprawych, bo już na samym początku wielu z nich musiałby zgładzić ponieważ stanowili by zagrożenie dla prawych (nie należy tego mylić ze zmartwychwstałymi).
Dlatego prawie wszystkie ugrupowania religijne spodziewają się Armagedonu w bliskiej przyszłości, a nie za 1000 lat.
Stąd też tyle jest hałasu wokół dat.

Ciekawe jest też to, co Jezus powiedział do Marty, siostry Łazarza:

([b]Jana 11:25, 26) Jezus rzekł do niej: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, ten choćby nawet umarł, ożyje, a każdy, kto żyje i we mnie wierzy, przenigdy nie umrze. Czy w to wierzysz?

Jezus nie sugeruje Marcie, jakoby żyjący wówczas wierni nigdy nie mieli umrzeć. Chce jedynie podkreślić, że wiara w niego może doprowadzić do nie kończącego się życia. Większość ludzi dostąpi go dzięki zmartwychwstaniu Inni wierni przeżyją koniec tego systemu rzeczy i na tych słowa Jezusa spełnią się całkiem dosłownie. Tacy nigdy nie umrą! Po tym doniosłym oświadczeniu Jezus pyta Martę: „Czy wierzysz temu?
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-06-26, 18:04   

Cytat:
narwik,Inne narody też składały ofiary swoim bóstwom, nawet z ludzi (Kananejczycy)


Chwileczkę, czy też składali ofiary inne narody w Dzień Pojednania,? Bo ja o takich ofiarach wspomniałam. a nie o ofiarach ofiarowywanych bożkom pogańskim.

Cytat:
I mimo, że byli rozsiani po różnych krajach i zborach, to przecież należeli do jednej klasy, niebiańskiej czyli jednego zboru praktykującego tylko jedno wielbienie.
Wymagania były ostre. „Usuńcie niegodziwego spośród siebie” (1 Kor 5/11-13)


Nie.Oni byli wybierani przez 2000 lat z różnych denominacji religijnych, z KrK, greko kat. baptystów, metodystów, kalwinizmu, anabaptystów, arian i td. każde z tych wyznań miało tylko część prawdy biblijnej reszta była skazona grzechem wyniesionym przez reformacje z nominalnego systemu.
Klasa Maluczkiego stadka jak poszła do nieba to tam dopiero utworzyli jeden zbór, bo na ziemi to byli w różnych religiach, denominacjach itd.
Bóg wszystkie dobre serca przyjmował, bo Bóg patrzy na serca nasze, a nie na denominacje w których my akurat się znajdujemy.

Jeżeli chodzi o teksty 1Kor.5:11-13-- to raczej jest tutaj zwrócona uwaga,żeby nie przystawać z osobami które mienia się być braćmi a są: cudzołożnikami, złodziejami oszustami, a nie nie przystawać z braćmi co trochę inaczej wierzą jak my.

Cytat:
Dlatego prawie wszystkie ugrupowania religijne spodziewają się Armagedonu w bliskiej przyszłości, a nie za 1000 lat.
Stąd też tyle jest hałasu wokół dat.


Ja tez się spodziewam armagedonu przed inauguracją, nie znaczy to jednak,że wszyscy w armagedonie zginą i nie wstaną z grobu. Jezus za wszystkich umarł.

Cytat:
([b]Jana 11:25, 26) Jezus rzekł do niej: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, ten choćby nawet umarł, ożyje, a każdy, kto żyje i we mnie wierzy, przenigdy nie umrze. Czy w to wierzysz?


a jak myślisz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-26, 23:04   

nike napisał/a:

Jeżeli chodzi o teksty 1Kor.5:11-13-- to raczej jest tutaj zwrócona uwaga,żeby nie przystawać z osobami które mienia się być braćmi a są: cudzołożnikami, złodziejami oszustami, a nie nie przystawać z braćmi co trochę inaczej wierzą jak my.

celna uwaga, dokladnie! :)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-12-11, 11:38   

„Dlatego na przykład czciciele Jehowy nie otrzymują listy filmów, książek czy stron internetowych, których powinni unikać. Ponieważ świat ciągle się zmienia, taka lista szybko okazałaby się nieaktualna” (Strażnica 15.07 2011 s. 12).

„Z czym się wiąże unikanie fałszywych nauczycieli? Nie przyjmujemy ich w naszych domach ani ich nie pozdrawiamy. Nie czytamy ich literatury, nie oglądamy programów telewizyjnych z ich udziałem, nie przeglądamy ich stron internetowych ani nie dodajemy komentarzy na ich blogach. Z czego wynika taka stanowcza postawa? Z miłości” (jw. s. 16).

„Próby obalania argumentów odstępców lub osób mających krytyczne zdanie o organizacji Jehowy nie przyniosą nam pożytku. Zgłębianie upowszechnianych przez nich informacji - czy to w formie drukowanej, czy elektronicznej - jest złe i stanowi duchowe zagrożenie” (Strażnica 15.05 2012 s. 26).

„Obecnie słudzy Jehowy nieczęsto mają do czynienia z odstępstwem w zborze. Kiedy jednak zetkniemy się z niebiblijnymi naukami—bez względu na ich źródło - musimy stanowczo je odrzucić. Niemądrze byłoby wdawać się w dyskusje z odstępcami, czy to osobiście, czy przez komentowanie ich blogów, czy też komunikując się z nimi w jakikolwiek inny sposób. Taka rozmowa - nawet gdyby miała służyć udzieleniu pomocy danej osobie - byłaby sprzeczna z omawianą tutaj radą biblijną. Jako słudzy Jehowy bezwzględnie się wystrzegamy odstępstwa, czyli je odrzucamy” (Strażnica 15.07 2014 s. 14).

Widać, że CK z góry zakłada, że odstępca musi głosić niebiblijne nauki.
No cóż zbawienie jest tylko w organizacji :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-11, 16:57   

Krystian napisał/a:
[color=green]„Dlatego na przykład czciciele Jehowy nie otrzymują listy filmów, książek czy stron internetowych, których powinni unikać.


Kiedyś takie listy były i chodziły po zborach. Ale to było jeszcze za komuny.
Na wszelki wypadek było tam wszystko: od Bethowena po Nergala :-D

Cytat:
Nie przyjmujemy ich w naszych domach ani ich nie pozdrawiamy. Nie czytamy ich literatury, nie oglądamy programów telewizyjnych z ich udziałem, nie przeglądamy ich stron internetowych ani nie dodajemy komentarzy na ich blogach. Z czego wynika taka stanowcza postawa? Z miłości” (jw. s. 16).


Pomijając fakt, ze Konik z Bobonem permanentnie łamią ten zakaz, to chciałem naświetlić,
że jest tu stosowana manipulacja której zawsze się sprzeciwiałem. My robimy to nie robimy
tamtego. A ja zawsze odpierałem na to: mów za siebie, a nie za mnie - nie ma żadnych my.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-12-11, 23:45   

Odbić Konstantynopol! napisał/a:
My robimy to nie robimy
tamtego. A ja zawsze odpierałem na to: mów za siebie, a nie za mnie - nie ma żadnych my.

I właśnie taka postawa mi się podoba, Bóg dał mi rozum,żebym go używała, więc muszę mieć prawo do swojego zdania, w różnych kwestiach.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14