FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z walką z pedofilią w Kościele?
Autor Wiadomość
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2014-01-14, 19:15   

Iwona napisał/a:
do piekła nie idzie się za czytanie gazet świeckich. Do piekła idzie się za świadome odrzucenie Boga.


Gdzie ono jest Iwona? Jan Paweł II, stwierdził pewnego razu publicznie, że piekła już teraz nie uważa się za konkretne miejsce, lecz stan wewnętrzny człowieka... Pytanie...Czy skoro nauka o piekle ma poparcie Biblijne i jest zgodna z naukami Jezusa, to czy kościół ma prawo podważać takie nauki? Okazuje się, że głoszą to, co jest im wygodne. Ciemnota sie skończyła, na stosach nie pali się ludzi za posiadanie Biblii, więc i bzdur nie da się bez końca ludziom wciskać, więc kościół wychodzi wiernym(w cudzysłowiu) na przeciw, i dostosowuje nauki zgodnie z duchem czasu i rozwojem wiedzy i cywilizacji. Nie wielu tak fanatycznie usposobionych jak Iwonka jest jeszcze wiernych w kościele i z piekła dawno się śmieją, bo w przeciwieństwie do ciebie Iwona, wiedzą co w Biblii pisze.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2014-01-14, 19:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-01-14, 20:20   

Wiesław S. napisał/a:
nike napisał/a:
Już Papież Jan Paweł II przestał wierzyć w piekło heheh a ty dalej w bzdety wierzysz wymyślone w średniowieczu dla kasy.


Nie tyle dla kasy, ile podporządkowania sobie prostego ludu

Bardzo słuszna uwaga, głupi ciemny lud lepiej się prowadzi.
Iwona jednak się uczy jest na studiach i ma tylko taką wiedzę, smutne jest to bardzo. :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-14, 22:47   

nike napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
nike napisał/a:
Już Papież Jan Paweł II przestał wierzyć w piekło heheh a ty dalej w bzdety wierzysz wymyślone w średniowieczu dla kasy.


Nie tyle dla kasy, ile podporządkowania sobie prostego ludu

Bardzo słuszna uwaga, głupi ciemny lud lepiej się prowadzi.
Iwona jednak się uczy jest na studiach i ma tylko taką wiedzę, smutne jest to bardzo. :-(

Ależ ja o tym wiem. Przecież nigdzie o tym nie pisałam, więc czemu twierdzisz, że o tym nie wiem.

Tak, piekło to stan wewnętrzny, ale w takim rozumieniu można już tego zaznać na ziemi. Po śmierci będzie jedynie kontynuacja, a największy ból będzie sprawiał ogromny żal za popełnione grzechy. Tu na ziemi jest tego początek gdy świadomie odrzuci się Boga. Po śmierci to już tylko kontynuacja. Ale nie to jest tutaj najważniejsze. Nieba też można zaznać już tutaj na ziemi gdy się kocha Boga i bliźnich.

Ale ja już nie chcę dyskutować w tym temacie.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2014-01-22, 19:56   

Iwona napisał/a:
Tak, piekło to stan wewnętrzny, ale w takim rozumieniu można już tego zaznać na ziemi. Po śmierci będzie jedynie kontynuacja, a największy ból będzie sprawiał ogromny żal za popełnione grzechy.

Szokujące jest twoje rozumowanie....Wiesz więcej i lepiej potrafisz interpretować niż sam Papież, bo on o kontynuacji nic nie wspominał. Stan serca i tyle jego argumentów. Ale Iwona jest bardziej oświecona...
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13