FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Intrygująca Liczba 666
Autor Wiadomość
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-15, 20:12   Intrygująca Liczba 666

Zastanówmy się: 1) Co symbolizuje bestia, 2) jak rozumieć wzmiankę, że 666 to „liczba człowieka” oraz 3) jakie jest znaczenie liczby 6 i dlaczego trzykrotnie powtórzono tę cyfrę? (Objawienie 13:18).
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-15, 20:42   

Ciekawy temat, Wieslawie :) Moze go jakos zacznij i podpowiedz jakie sa odpowiedzi na Twoje pytania?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7136
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5460/7220
 75%
EXP: 81/373
 21%
Wysłany: 2013-07-15, 20:48   

W bardzo dużym skrócie: sześć to ludzka zupełność ( w odróżnieniu od siódemki- Boskiej zupełności) czyli miara niedoskonałego człowieka.

Ale też pełna miara Słowa Bożego.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-15, 21:34   

Axanna napisał/a:
Ciekawy temat, Wieslawie :) Moze go jakos zacznij i podpowiedz jakie sa odpowiedzi na Twoje pytania?


Podpowiedź mówisz.... Czemu nie. Zacznę, a wy próbujcie. Proponuję, żeby na wstępie ustalić, co to są bestie, o których wielokrotnie w proroczych wizjach jest mowa.Wiele informacji pomocnych w ustaleniu, co symbolizują dzikie zwierzęta, zawiera biblijna Księga Daniela. Rozdział 7 przedstawia sugestywny opis „czterech olbrzymich bestii” — trzy z nich są podobne do lwa, niedźwiedzia i lamparta, a czwarta to potwór mający wielkie żelazne zęby.
Podam kilka fragmentów Biblii:"Daniel odezwał się, mówiąc:
„Widziałem nocą w swoich wizjach, a oto cztery wiatry niebios wzburzały ogromne morze.  I wychodziły z morza cztery olbrzymie bestie, każda różniąca się od pozostałych.
„Pierwsza była podobna do lwa i miała skrzydła orle. Patrzyłem, aż jej wyrwano skrzydła; i podniesiono ją z ziemi, i postawiono na dwóch nogach jak człowieka, i dano jej serce ludzkie.
 „A oto inna bestia, druga, podobna do niedźwiedzia. I była podniesiona z jednej strony, a w jej paszczy między zębami były trzy żebra; i tak do niej mówiono: ‚Wstań, pożeraj dużo mięsa’.
 „Potem patrzyłem, a oto inna bestia, podobna do lamparta, ale na grzbiecie miała cztery skrzydła stworzenia latającego. Bestia ta miała też cztery głowy i powierzono jej panowanie.
 „Potem widziałem w wizjach nocnych, a oto czwarta bestia, straszna i przerażająca oraz niezwykle silna. I miała wielkie, żelazne zęby. Pożerała i miażdżyła, a co pozostało, deptała nogami. I różniła się od wszystkich poprzednich bestii, i miała dziesięć rogów"(Daniela 7:2-7).
Jak wyjaśnia Daniel, wyobrażają one „królów”, czyli zwierzchności polityczne kolejno sprawujące władzę nad wielkimi mocarstwami:"Co się tyczy tych olbrzymich bestii, których jest cztery — czterech królów powstanie z ziemi"(Daniela 7:17,23).

W pewnym słowniku biblijnym zauważono, że bestia z Księgi Objawienia 13:1, 2 „łączy w sobie cechy charakterystyczne czterech bestii z wizji Daniela (...) A zatem ta pierwsza bestia [z Księgi Objawienia] reprezentuje połączone siły wszystkich politycznych systemów władzy na świecie, przeciwstawiających się Bogu” (The Interpreter’s Dictionary of the Bible). Spostrzeżenie to harmonizuje ze słowami z Księgi Objawienia 13:7, gdzie powiedziano o bestii: „Dano jej władzę nad każdym plemieniem i ludem, i językiem, i narodem”.
Tyle z mojej strony. Wystarczy aby rozwijać temat. Zapraszam do budującej dyskusji...
_________________

 
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-16, 10:25   

Jaka jest druga wskazówka, pomocna w ustaleniu tożsamości tego, co kryje się za 666?
Po drugie, to „smok [Szatan] dał bestii jej moc i jej tron, i wielką władzę” (Objawienie 12:9; 13:2).Dlaczego w Biblii rządy ludzkie ukazano pod postacią dzikich zwierząt? Co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, rządy ponoszą odpowiedzialność za trwający od stuleci potworny przelew krwi. Jak napisali historycy Will i Ariel Durantowie, „wojna jest nieodłącznym elementem historii, nie znikającym pomimo rozwoju cywilizacji i demokracji”. Jakże wyraźnie widać, że „człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie”! (Kaznodziei 8:9)Rządy otrzymały władzę od Diabła i odzwierciedlają jego krwiożercze, iście zwierzęce usposobienie:"ponieważ zmagamy się nie z krwią i ciałem, ale z rządami, z władzami, ze światowymi władcami tej ciemności, z zastępem niegodziwych duchów w miejscach niebiańskich"(Efezjan6:12).
Nie oznacza to jednak, że każdy człowieczy władca jest bezwolnym narzędziem w rękach Szatana. W pewnym sensie ludzkie rządy są „sługą Bożym”, ponieważ organizują społeczeństwa, bez czego panowałaby anarchia. Ponadto niektórzy przywódcy stoją na straży fundamentalnych praw człowieka, w tym prawa do swobodnego uczestniczenia w prawdziwym wielbieniu Boga"Albowiem rządzący są postrachem nie dla uczynku dobrego, lecz dla złego. Chcesz więc nie bać się władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; 4 bo jest ona tobie sługą Bożym dla twojego dobra. Ale jeśli czynisz coś złego, to się bój: bo nie na darmo nosi miecz; jest bowiem sługą Bożym, mścicielem dla wywarcia srogiego gniewu na dopuszczającym się zła"(Rzymian 13:3,4)
Mimo to z powodu wpływu Diabła żaden człowiek ani instytucja nie mogą zapewnić ludziom trwałego pokoju i bezpieczeństwa. W Ewangeli według Jana Szatan jest nazwany "Władcą tego świata"(Jana 13:31).
Często jednak liczbę 666 przypisuje się samemu Szatanowi, twierdząc, że jest to liczba Szatana. Jednak w Objawieniu 13:18 ujawniono, że jest to liczba człowieka. Dawno temu, nakręcono film z gatunku "horrorów" gdzie przedstawiono małego chlopca "dziecko Szatana" majace wrodzone inicjały na głowie w postaci 666. Czy jednak w tym sprawozdaniu,- "wizji" proroczej, moze chodzic o pojedynczego człowieka?

Dlaczego należy sądzić, że nie chodzi tu o pojedynczego, konkretnego człowieka? Ponieważ to Szatan, a nie ktoś z ludzi, ma władzę nad bestią"Diabeł zaprowadził go więc wysoko i w jednej chwili pokazał mu wszystkie królestwa zamieszkanej ziemi, 6 i rzekł do niego: „Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją, komu chcę"(Łukasza 4:5,6); "Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca" 1 Jana 5:19).

A zatem...„Liczba człowieka”, stanowiąca znak dzikiego zwierzęcia, sugeruje raczej, że bestia jako twór człowieczy, nie zaś duchowy czy demoniczny, wykazuje pewne cechy ludzkie. Jakie? Biblia odpowiada: „Wszyscy [ludzie] zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej”(Rzymian 3:23).
Zatem fakt, iż liczbę bestii nazwano „liczbą człowieka”, podkreśla, że rządy odzwierciedlają upadły stan ludzi; jest to więc znak symbolizujący grzech i niedoskonałość.
Historia to potwierdza. W tym miejscu zacytuję pewną wypowiedź: „Każda z dotychczasowych cywilizacji w końcu upadła” — powiedział były amerykański sekretarz stanu Henry Kissinger. „Historia jest opowieścią o daremnych wysiłkach, o niespełnionych aspiracjach. (...) Dlatego historyk musi mieć ciągłą świadomość nieuchronności tragedii”. Ta uczciwa ocena sytuacji poświadcza następującą podstawową prawdę zapisaną w Biblii: „Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należy. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem” (Jeremiasza 10:23).
Z tych fragmentów powyżej cytowanych, można by wnioskować, że symbol "besti" i "człowieka", któremu przypisano znamię w postaci trzech szóstek, odnosi się do do ludzkich rządów tego świata, nad którymi władzę sprawuje sam Szatan, o czym sam Jezus zapewnił, nazywając go, "Władcą tego świata". Zresztą, co do Jego władzy nad światem nie mażadnych wątpliwości, gdyż sam w rozmowie z Jezusem oznajmił:"Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz ich chwałę, 9 i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi cześć”(Mateusza 4:8,9).
Czy Jezus zaprzeczył, słowami...Jak możesz mi to dać, skoro to nie jest Twoje? Nic takiego nie miało miejsca, wręcz przeciwnie, sam nazywa go władcą tego świata.

Dlaczego trzy szóstki? Na co wskazuje trzykrotne powtórzenie szóstki?
_________________

 
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-17, 19:40   

odnosnie tych trzech szostek, to osobiscie to rozumiem ze tyczy to czlowieka, konkretnej osoby, ktorej szatan - jak sam Wieslawie powiedziales - dal wladze i moc. Owa osoba bedzie dzialala na rzecz szatana i podobnie jak on, bedzie udawala aniola swiatlosci. Poniewaz poklon jej maja oddac wszyscy, jak czytamy w Objawieniu - i krolowie, i wladcy, i niewolnicy, i bogaci, i biedni itp. - uwazam ze reprezentowac owa osoba bedzie zarowno wladze polityczna, jak i religijna, stanowiac glowe wszystkich religii w ramach ekumenii - to dlatego kazdy bedzie mial jego znamie na rece lub na czole, poniewaz w Dowodach Osobistych, ktore w niedalekiej przyszlosci beda wstrzykiwane pod skore w postaci chipow, beda dane, uzupelnione o nowy paragraf, pod tytulem wyznanie - slyszalam o propozycjach do takiego uzupelnienia juz kilka lat temu... niestety dokladnych danych teraz nie umiem podac, co to za reportaz byl, ale uderzylo mnie to i zapamietalam, ze juz sie forsuje nowa idejke..

W ten sposob, przykladodwo wyznawca ewangeliczny, badz zielonoswiatkowy, badz baptystyczny itp., bedac czlonkiem kosciola, ktory z kolei jest czlonkiem ekumenii z rzymem, majac w dowodzie osobistym swoje wyznanie, ktory to dowod bedzie mial wszczepiony pod skore na reke - wezmie sobie znamie osoby, ktora stanowi glowe zwiazku ekumenicznego, tym samym glowe wszystkich kosciolow, wchodzacych do zwiazku ekumenicznego, tym samym glowe kazdego czlonka owych kosciolow, majacego ten fakt zanotowanym i wszczepionym pod skore.

Co zas sie tyczy tych tajemniczych szostek to juz dawno to zadna tajemnica - kilka tytulow papieza sie zliczaja na te liczbe. Przyklad:

VICARIVS FILII DEI (ZASTEPCA SYNA BOZEGO) -

V ( 5 ) + I ( 1 ) + C ( 100 ) + A ( nic ) + R ( nic ) + I ( 1 ) + V ( 5 ) + S ( nic ) + F ( nic ) + I ( 1 ) + L ( 50 ) + I ( 1 ) + I ( 1 ) + D (500 ) + E ( nic ) + I ( 1 ) = 666

Ponoc w ten sposob kilka innych tytulow papieza sie zlicza. Proste jak drut :)

A czemu nie mozna bedzie kupic ani sprzedac - bo pieniadze beda wycofane z obiegu, chip bedzie zawieral numer konta i zakupy trza bedzie robic przykladajac reke do elektronicznego odczytu dla przelewu naleznosci z twojego konta, na konto sklepowe - takie cus juz chyba powoli zaczynaja wprowadzac gdzie nigdzie.

Mam nadzieje, ze czytelnie wyrazilam swoje zrozumienie tego tematu :->
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-17, 21:09   

Na co wskazuje trzykrotne powtórzenie szóstki?
W Piśmie Świętym niektóre liczby mają znaczenie symboliczne. Na przykład liczba siedem często oznacza zupełność, doskonałość w oczach Bożych. Siedem symbolicznych „dni” stwarzania, będących w gruncie rzeczy okresami dłuższymi niż zwykła doba, składa się na tydzień, w którym Bóg całkowicie realizuje swe zamierzenie stwórcze względem ziemi (Rodzaju 1:3 do 2:3). „Wypowiedzi” Boże są niczym srebro „siedmiokrotnie czyszczone”, a więc doskonale czyste (Psalm 12:6; Przysłów 30:5, 6). Trędowaty Naaman zgodnie z poleceniem wykąpał się w Jordanie siedem razy i został zupełnie uzdrowiony (2 Królów 5:10, 14).
Sześć jest o jeden mniejsze od siedmiu, czyż więc liczba ta nie jest trafnym symbolem tego, co w oczach Bożych niedoskonałe i ułomne? Niewątpliwie tak! (1 Kronik 20:6, 7). Aż trzykrotne powtórzenie szóstki dobitnie podkreśla niedoskonałość. Harmonizuje to z omówioną nieco wcześniej informacją, że 666 to „liczba człowieka”. A zatem przeszłość bestii, okoliczność, iż oznaczono ją „liczbą człowieka”, jak również sama liczba 666 z całą pewnością wskazują na jedno — na rażące braki i wady z punktu widzenia Jehowy.
Takie zobrazowanie braków bestii przypomina to, co powiedziano niegdyś o Belszaccarze, królu starożytnego Babilonu. Za pośrednictwem Daniela Jehowa rzekł mu: „Zważono cię na wadze i stwierdzono u ciebie brak”. Jeszcze tej samej nocy Belszaccar poniósł śmierć, a jego potężne imperium upadło (Daniela 5:27, 30). Podobnie wydany przez Boga wyrok na polityczną bestię oraz tych, którzy noszą jej znamię, sprowadzi zagładę na nią samą i na jej zwolenników. Ale tym razem Bóg nie ograniczy się do unicestwienia jednego systemu politycznego — usunie wszelkie ślady ludzkiego panowania (Daniela 2:44; Objawienie 19:19, 20). Jakież to zatem istotne, byśmy nigdy nie przyjęli śmiercionośnego znamienia bestii!

Pytanie kolejne zatem..."Czym jest owo znamię"?
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2013-07-21, 20:13   

Wiesław S., Więc co znaczy liczba 666? Z twoich postów nie mogę nic zrozumieć. Czy chodzi tutaj o człowieka, czy o system polityczny?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-21, 20:46   

nike napisał/a:
Wiesław S., Więc co znaczy liczba 666? Z twoich postów nie mogę nic zrozumieć. Czy chodzi tutaj o człowieka, czy o system polityczny?


Przeczytaj wiec jeszcze raz.. Wyjaśnienie jest bardzo klarowne... Mogę podać kolejne szczegóły odnośnie znamienia, ale nie w tej chwili... Chyba, że zrobi to ktoś inny
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2013-07-22, 00:31   

Nie. Drugi raz nie będę czytać, bo już chyba ze dwa razy czytałam, odpowiedz mi na to moje krótkie pytanie.

Wiesław S., Więc co znaczy liczba 666? Z twoich postów nie mogę nic zrozumieć. Czy chodzi tutaj o człowieka, czy o system polityczny?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-22, 01:42   

Liczba 666 to liczba zwierzęcia jakie powstanie w czasie wielkiego ucisku i wtedy trzeba będzie to obliczyć. Zwierzę to będzie dwurożne, będzie miało dwa rogi.
Obj. 13:11-12
11. I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok.
12. A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona.
(BW)

Jest tu mowa o konkretnym wydarzeniu a mianowicie o tym że w pewnym momencie zadano cios temu zwierzęciu i zostało ono zabite a potem ożyło i było z dwoma rogami, czyli to samo zwierzę tylko odmienione. A więc do rzeczy, o kim tu mowa?. Oczywiście o siódmym mocarstwie USA które obecnie panuje na ziemi i jeszcze nie zostało zabite. Jak będzie zabite USA i potem ożyje to wtedy trzeba będzie obliczyć jego liczbę bo będzie ono dwurożne jako USA i Anglia. To zwierzę ma ten sam język angielski. Oto bestia z dwoma rogami która będzie stosować embargo wobec każdego człowieka a nikt nie będzie mógł kupić ani sprzedać jeżeli nie odda im pokłonu. Teraz USA stosuje embargo wobec różnych państw ale po zabiciu i ożyciu rozszerzy to na każdą jednostkę na ziemi.
Obj. 13:15-18
15. I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici.
16. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
17. I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.
18. Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.
(BW)

Mądrość będzie potrzebna w wielkim ucisku by móc obliczyć to zwierzę z dwoma rogami. My już dziś wiemy kim jest to zwierzę które będzie zabite na początku wielkiego ucisku a potem ożyje i będzie zmuszać ludzi do posłuszeństwa dla swojej władzy.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-22, 07:59   

nike napisał/a:
Nie. Drugi raz nie będę czytać, bo już chyba ze dwa razy czytałam, odpowiedz mi na to moje krótkie pytanie.

Wiesław S., Więc co znaczy liczba 666? Z twoich postów nie mogę nic zrozumieć. Czy chodzi tutaj o człowieka, czy o system polityczny?


Nie będę tłumaczył wszystkiego od poczatku. Dotyczy spraw związanych z człowiekim, i to wyraźnie napisałem. Szóstka SYMBOLICZNIE wyraża niedoskonałość wzwiązku ze sprawami ziemskimi w obrębie człowieka. Poniewż, cyfra sześć wystepuję x3, co znamiennie podkreśla RAŻĄCĄ niedoskonałość. Ponieważ jest to symbol BESTI, a w bibli te symboliczne opisy,-porównania, odnosiły sie i oddnoszą do systemów rządzących tu na ziemi, to jest oczywiste, że odniesiono tę liczbę, do obecnych systemów rządzących i władzy sprawowanej przez ludzi. I to wyraźnie wynika z wcześniejszych postów. Na pewno nie odnosi sie do spraw z dziedziny duchowej,- jeśli o to ci chodzi. Jeszcze prościej tego wyłożyć nie sposób.
_________________

 
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-22, 08:01   

Czym jest znamię?

W Księdze Objawienia zaraz po podaniu liczby 666 wspomniano o 144 000 osób mających na czołach napisane imię Baranka, czyli Jezusa Chrystusa, oraz imię jego Ojca, Jehowy. Oznacza to, że należą do Jehowy i Jego Syna, o których z dumą wydają świadectwo. Podobnie wszyscy opatrzeni znamieniem bestii dają się poznać jako jej słudzy. Tak więc znamię noszone niejako na prawej ręce lub czole to symbol wyróżniający osoby, które popierają podobne do bestii systemy polityczne tego świata. Noszący znamię bestii oddają „Cezarowi” to, co należy się Bogu (Łukasza 20:25; Objawienie 13:4, 8; 14:1). W jaki sposób? Przez oddawanie nabożnej czci państwu, jego symbolom i sile militarnej, której ufają i w której upatrują wybawienia. A jeśli nawet twierdzą, że wielbią Boga, czynią to jedynie wargami.
Tymczasem Biblia ostrzega: „Nie pokładajcie ufności w dostojnikach ani w synu ziemskiego człowieka, do którego nie należy wybawienie. Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli” (Psalm 146:3, 4). Kto bierze sobie do serca tę mądrą radę, nie doznaje rozczarowań, gdy rządy nie spełniają swych obietnic lub gdy charyzmatyczni przywódcy tracą wpływy (Przysłów 1:33).
Nie oznacza to jednak, że prawdziwi chrześcijanie siedzą z założonymi rękami i nic nie robią, by pomóc bliźnim. Przeciwnie, aktywnie głoszą o jedynym rządzie zdolnym rozwiązać problemy ludzkości — o Królestwie Bożym, którego są przedstawicielami (Mateusza 24:14).
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2013-07-22, 10:06   

[
Cytat:
b]Wiesław S.[/b], Nie będę tłumaczył wszystkiego od poczatku. Dotyczy spraw związanych z człowiekim, i to wyraźnie napisałem.


Gdybyś wyraźnie napisał, to ja nie pytałabym ciebie co napisałeś prawda?

Prawda która jest zawarta w Biblii chociaż w symbolach, jest prawdą logiczną, druga rzecz nie zawsze prawdy zawarte w Ks.Objawienia, w poza obrazie przedstawiają prawdy z Ks.Daniela, czy innego proroka, tak myślę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-22, 10:21   

nike napisał/a:
[
Cytat:
b]Wiesław S.[/b], Nie będę tłumaczył wszystkiego od poczatku. Dotyczy spraw związanych z człowiekim, i to wyraźnie napisałem.


Gdybyś wyraźnie napisał, to ja nie pytałabym ciebie co napisałeś prawda?

Prawda która jest zawarta w Biblii chociaż w symbolach, jest prawdą logiczną, druga rzecz nie zawsze prawdy zawarte w Ks.Objawienia, w poza obrazie przedstawiają prawdy z Ks.Daniela, czy innego proroka, tak myślę.
1

Każde proroctwo ma związek z odpowiednikami, o ile możne je odnieść do takowych. Tak jednak się składa, że proroctwo zawsze ma swój pierwowzór. W żadnym przypadku nie jest inaczej..
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13