FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
niewolnik wierny i roztropny
Autor Wiadomość
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-16, 08:56   

David 77 napisał/a:
Nie pisałem na poważnie ale też to co pisze ametyst traktuję nie poważnie


Trudno traktować Ametysta wypowiedzi poważnie...Ktoś kto w naszych czasach pisze, że ma wizje.... jest wybrańcem, który za 7 lat zostanie zabity....?
_________________

 
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-16, 15:12   

Wiesław S. napisał/a:
David 77 napisał/a:
Nie pisałem na poważnie ale też to co pisze ametyst traktuję nie poważnie


Trudno traktować Ametysta wypowiedzi poważnie...Ktoś kto w naszych czasach pisze, że ma wizje.... jest wybrańcem, który za 7 lat zostanie zabity....?

Zawsze ludzie muszą przekręcić to co jest napisane na swój sposób byle tylko prawdy nie napisać. Nie pisałem nigdzie że za 7 lat mnie zabiją tylko że za 7 lat rozpocznie się wielki ucisk a to jest różnica.
Widzę że sami przyznajecie się że piszecie niepoważnie na forum, więc będą was traktował tak jak o sobie piszecie.
I jeszcze jedno, nie pisałem że mam wizje, to są tylko pomówienia osób bardzo złośliwych.
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-16, 15:21   

Cytat:
Zawsze ludzie muszą przekręcić to co jest napisane na swój sposób byle tylko prawdy nie napisać. Nie pisałem nigdzie że za 7 lat mnie zabiją tylko że za 7 lat rozpocznie się wielki ucisk a to jest różnica.
Widzę że sami przyznajecie się że piszecie niepoważnie na forum, więc będą was traktował tak jak o sobie piszecie.
I jeszcze jedno, nie pisałem że mam wizje, to są tylko pomówienia osób bardzo złośliwych.
_________________


Nie rozumiem ciebie Ametyst..Przecież to są twoje słowa które pisałeś do mnie... Nie musisz się denerwować, ale należy być odpowiedzialnym za swoje słowa
_________________

 
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-16, 15:32   

Bo 'ametyst' to jest,jak Strażnica :) zmienia swoje poglądy i na koniec, a skąd ja nie prorokuje fałszywie, po prostu źle zrozumiałem Boga :) ale zaraz się poprawie i podam wam właściwe proroctwo i to,jak się zakończy świat ;-)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-16, 15:46   

bartek212701 napisał/a:
Bo 'ametyst' to jest,jak Strażnica zmienia swoje poglądy i na koniec, a skąd ja nie prorokuje fałszywie, po prostu źle zrozumiałem Boga ale zaraz się poprawie i podam wam właściwe proroctwo i to,jak się zakończy świat


Bartku...Zostaw "Strażnicę" w spokoju proszę. Bardzo nie stosowne porównanie, tym bardziej, że zarzut jest fałszywy, a Ametyst jest niestety odstępcą o wiary...nie zaprzeczy
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-08-16, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-16, 15:57   

Wiesław S. napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Bo 'ametyst' to jest,jak Strażnica zmienia swoje poglądy i na koniec, a skąd ja nie prorokuje fałszywie, po prostu źle zrozumiałem Boga ale zaraz się poprawie i podam wam właściwe proroctwo i to,jak się zakończy świat


Bartku...Zostaw "Strażnicę" w spokoju proszę. Bardzo nie stosowne porównanie, tym bardziej, że zarzut jest fałszywy, a Ametyst jest niestety odstępcą o wiary...nie zaprzeczy

Nie jest to zarzut w żaden sposób fałszywy, popatrz np. tu:

Przeczytaj co piszą teraz w stopce czasopisma "Strażnica"
Zresztą sami się przyznają,że prorokowali, bo bardzo chcieli to wszystko ujrzeć i,że wynikało to z gorliwości. Takie usprawiedliwianie się, powiedzmy szczerze.
Ja się szczerze dziwie,że można cytować słowa ze Strażnicy, które się wykluczają.Tam gdzie jest prorokowanie w imieniu Boga, a potem się tłumaczy,że się w imieniu Tego Boga się nie prorokowało. Dziwi mnie to,że Świadkowie obruszają się na takich ludzi co to wyłapują i im wręcz cytują. Taki był Obserwator i wszyscy na nim psy wieszali, a On tylko cytował-przecież to słowa Strażnicy nie Jego.

Wiesławie jeszcze jedno mnie dziwi wiesz co ? Rozmawiałem z ciocią raz [Ona jest ŚJ] i poruszyłem temat w związku z Pośrednikiem,czytam Jej Strażnice, i ona pytanie 'a z którego roku to jest?' Jakby to było ważne :-/ trzeba więc analogicznie przyznać,że za 20 lat to czego dziś bronisz będzie nic niewartym papierem z kilkoma literkami.
To mnie właśnie dziwi-to jest słaby grunt,wręcz piasek.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-16, 16:06   

Wiesław S. napisał/a:
Cytat:
Zawsze ludzie muszą przekręcić to co jest napisane na swój sposób byle tylko prawdy nie napisać. Nie pisałem nigdzie że za 7 lat mnie zabiją tylko że za 7 lat rozpocznie się wielki ucisk a to jest różnica.
Widzę że sami przyznajecie się że piszecie niepoważnie na forum, więc będą was traktował tak jak o sobie piszecie.
I jeszcze jedno, nie pisałem że mam wizje, to są tylko pomówienia osób bardzo złośliwych.
_________________


Nie rozumiem ciebie Ametyst..Przecież to są twoje słowa które pisałeś do mnie... Nie musisz się denerwować, ale należy być odpowiedzialnym za swoje słowa
Gdzie do ciebie napisałem że za 7 lat mnie zabiją?. Podaj te słowa bo kłamiesz jak z nut. I podaj gdzie napisałem że mam wizje bo to też twoje kłamstwo. Dwa kłamstwa w jednym poście. Dość że sam się przyznajesz że piszesz niepoważnie to jeszcze kłamiesz na mój temat. Czy tego uczy cię Strażnica?.
Obj. 3:9
9. Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.
(BW)
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-16, 16:17   

bartek212701 napisał/a:
Przeczytaj co piszą teraz w stopce czasopisma "Strażnica"
Zresztą sami się przyznają,że prorokowali, bo bardzo chcieli to wszystko ujrzeć i,że wynikało to z gorliwości. Takie usprawiedliwianie się, powiedzmy szczerze.
Ja się szczerze dziwie,że można cytować słowa ze Strażnicy, które się wykluczają.Tam gdzie jest prorokowanie w imieniu Boga, a potem się tłumaczy,że się w imieniu Tego Boga się nie prorokowało. Dziwi mnie to,że Świadkowie obruszają się na takich ludzi co to wyłapują i im wręcz cytują. Taki był Obserwator i wszyscy na nim psy wieszali, a On tylko cytował-przecież to słowa Strażnicy nie Jego.

Wiesławie jeszcze jedno mnie dziwi wiesz co ? Rozmawiałem z ciocią raz [Ona jest ŚJ] i poruszyłem temat w związku z Pośrednikiem,czytam Jej Strażnice, i ona pytanie 'a z którego roku to jest?' Jakby to było ważne trzeba więc analogicznie przyznać,że za 20 lat to czego dziś bronisz będzie nic niewartym papierem z kilkoma literkami.
To mnie właśnie dziwi-to jest słaby grunt,wręcz piasek.

Bartku, masz prawo wyrażać swoje zdanie..Jednak prawie 8 000 000 ŚJ patrzy na te kwestię zupełnie inaczej i zapewniam cię, że czasopismo o którym wspomniałeś spełnia dokładnie swój cel... Proponuję, abyś analizę rozpoczął z gruntu podstaw, to nie będą na tobie robiły wrażenia drobiazgi, z którymi również apostołowie się borykali... Jest to coś, czego nie możesz dzisiaj zrozumieć, ale jesteś nie daleki tego
_________________

 
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-16, 16:19   

ametyst napisał/a:
Gdzie do ciebie napisałem że za 7 lat mnie zabiją?


Jestem gotów dla świętego spokoju uznać, że może cię źle zrozumiałem. Ale pamiętam jak napisałeś....że jeszcze siedem lat i zostaniesz zabity, by w ucisku by dołączyć do Chrystusa..Jeśli uważasz że to nie prawda, to po prostu nie ma o czym pisać..
_________________

 
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-16, 16:25   

Wiesław S. napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Przeczytaj co piszą teraz w stopce czasopisma "Strażnica"
Zresztą sami się przyznają,że prorokowali, bo bardzo chcieli to wszystko ujrzeć i,że wynikało to z gorliwości. Takie usprawiedliwianie się, powiedzmy szczerze.
Ja się szczerze dziwie,że można cytować słowa ze Strażnicy, które się wykluczają.Tam gdzie jest prorokowanie w imieniu Boga, a potem się tłumaczy,że się w imieniu Tego Boga się nie prorokowało. Dziwi mnie to,że Świadkowie obruszają się na takich ludzi co to wyłapują i im wręcz cytują. Taki był Obserwator i wszyscy na nim psy wieszali, a On tylko cytował-przecież to słowa Strażnicy nie Jego.

Wiesławie jeszcze jedno mnie dziwi wiesz co ? Rozmawiałem z ciocią raz [Ona jest ŚJ] i poruszyłem temat w związku z Pośrednikiem,czytam Jej Strażnice, i ona pytanie 'a z którego roku to jest?' Jakby to było ważne trzeba więc analogicznie przyznać,że za 20 lat to czego dziś bronisz będzie nic niewartym papierem z kilkoma literkami.
To mnie właśnie dziwi-to jest słaby grunt,wręcz piasek.

Bartku, masz prawo wyrażać swoje zdanie..Jednak prawie 8 000 000 ŚJ patrzy na te kwestię zupełnie inaczej i zapewniam cię, że czasopismo o którym wspomniałeś spełnia dokładnie swój cel... Proponuję, abyś analizę rozpoczął z gruntu podstaw, to nie będą na tobie robiły wrażenia drobiazgi, z którymi również apostołowie się borykali... Jest to coś, czego nie możesz dzisiaj zrozumieć, ale jesteś nie daleki tego


Wiesiu nigdy ŚJ nie zostanę, właściwie to miałem okazje nawet nim zostać 2 razy, ale mam nadzieję i tak wierzę,że dobrze się stało, iż Nim nie zostałem.
Mogę czytać Biblię bez 'mapy' którą stworzyli równie niedoskonali i omylni ludzie.
Jak to powiedział pewien 'bohater' stworzony na potrzeby dzisiejszego odbiorcy sztuki-
"Nikt nie bedzie mi mowil jak mam zyc, bo nikt za mnie nie umrze" Tak więc grupa ludzi ustanowiona przez samych siebie nie narzuci mi wierzeń, bo nie Oni za mnie umra i nie Oni za mnie odpowiedza przed Bogiem.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-16, 16:26   

Bartku ty nie mozesz zrozumieć jednej prostej rzeczy, którą każdy SJ nie odrzuca. Poznawanie Boga jest formą ciągłą. Żaden człowiek a tym samym żadna religia nie jest w stanie ani nie ma prawa twierdzić,że poznała Boga i już nic nie zmieni się. W kwestii Boga nie ma wiedzy absolutnej.
Nie mam siły tego wałkować w nieskonczoność. Ten niewolnik którego nie uznajecie a my tak nie jedno wytłumaczył. Macie prawo go nie uznawać, tylko po co cały czas atakować wierzenia ŚJ poprzez zmienność zrozumienia.
Znam działalnosć obserwatora, i gdyby komuś się chciało to w taki sam sposób każde wyznanie można próbować wyśmiać. Jak jeszcze się to robi za pieniądze.

Tak jak ty mówisz w poprzednim poście może powiedzieć każdy. Apostołowie też tak mogli mówić, wszyscy ci którzy dzięki nim poznali prawdę też. Każdy list napisany przez apostołów
mogli nie brać do siebie. Wcześniej Niniwczycy tez mogli nie słuchać Jonasza.
Kogoś trzeba słuchać. Filip który był prozelitą posłuchał kogoś i został chrześcijaninem, potem posłuchał anioła, potem eunuch posłuchał jego i dał się ochrzcić.
Nikt nie zrozumie bez niczyjej pomocy prawdy o Bogu ( względnej prawdy) Gdy ludzie będą żyli wiecznie i tak Boga nie poznają.
Ostatnio zmieniony przez konik polny 2013-08-16, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-16, 16:33   

konik polny napisał/a:
Bartku ty nie mozesz zrozumieć jednej prostej rzeczy, którą każdy SJ nie odrzuca. Poznawanie Boga jest formą ciągłą. Żaden człowiek a tym samym żadna religia nie jest w stanie ani nie ma prawa twierdzić,że poznała Boga i już nic nie zmieni się. W kwestii Boga nie ma wiedzy absolutnej.
Nie mam siły tego wałkować w nieskonczoność. Ten niewolnik którego nie uznajecie a my tak nie jedno wytłumaczył. Macie prawo go nie uznawać, tylko po co cały czas atakować wierzenia ŚJ poprzez zmienność zrozumienia.
Znam działalnosć obserwatora, i gdyby komuś się chciało to w taki sam sposób każde wyznanie można próbować wyśmiać. Jak jeszcze się to robi za pieniądze.


Pieniądze to Bednarski ma raczej za pisanie książek, a skoro przy tym komuś coś rozjaśnił to chwała mu za to. Ja go nie znam, ale przyznać mu trzeba,że się temu poświęcił i na pewno niczym nie manipuluje, bo Jego książkę przeczytałem. Za to Andryszczak to kawał dupka :mrgreen: i tyle.

Ja nie mam nic przeciwko temu,że nauki się rozjaśniają, że stają się coraz bardziej zrozumiałe i klarowne. Mam jednak wiele do zarzucenia pod względem TOTALNYCH ZMIAN tak jak np. słynna nauka ze wstaniem sodomitów na sąd lub nie. Światła tu normalnie błyskały, jak te choinkowe
-Zmartwychwstaną
-Nie zmartwychwstaną
-Zmartwychwstaną
-Nie zmartwychwstaną
-Zmartwychwstaną
-Nie zmartwychwstaną
Tak teraz sobie biedni zostali osądzeni przez CK ŚJ i nie mają prawa do zmartwychwstania. To jest przy okazji wchodzenie w kompetencje Boga,przynajmniej dla mnie, bo to Bóg decyduje o takich sprawach, a nie my.

Ja z podstawowymi naukami ŚJ się zgadzam, tymi odnośnie- piekła,raju na ziemi,zmartwychwstania,duszy,Jezusa-Michała.
Jeśli natomiast chodzi o proroctwa to myślę,że za daleko zagalopowaliście,te daty i inne sa trochę nie tak dla mnie po przeczytaniu Pisma.

Konkludując- jeśli światło się zmienia o 20% o 30% czy nawet 50 % to jestem w zgodzie to zaakceptować, bo to jest rzeczywiście lepsze rozumienie danej nauki. Jeśli natomiast dane wierzenie zmienia się o 100% i to po kilka razy to znaczy,że z ciemności przechodzi się ku ciemności i tak ciągle.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-16, 16:35   

konik polny napisał/a:
Nikt nie zrozumie bez niczyjej pomocy prawdy o Bogu ( względnej prawdy) Gdy ludzie będą żyli wiecznie i tak Boga nie poznają.
Ależ to jest nieprawda. Nawet z pomocą miliona osób, ale bez pociągnięcia przez Boga nikt nic nie zrozumie i Boga nie pozna. Jeżeli jesteś szczery i chcesz poznać Boga, i On Cie pociągnie to poznasz Go bez pomocy drugiego człowieka.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-16, 16:42   

bartek212701 napisał/a:
Konkludując- jeśli światło się zmienia o 20% o 30% czy nawet 50 % to jestem w zgodzie to zaakceptować, bo to jest rzeczywiście lepsze rozumienie danej nauki. Jeśli natomiast dane wierzenie zmienia się o 100% i to po kilka razy to znaczy,że z ciemności przechodzi się ku ciemności i tak ciągle.


Wiesz..Mam wrażenie, że piszesz to bardziej z rozgoryczenia niż z przekonania. Bo jak człowiek czegoś szuka, ale nie może znaleźć(zrozumieć) to popada w rozgoryczenie i zaczyna się szamotać we własnych wnykach, zaciskając sobie jeszcze mocniej pętle.. O jakich 100% piszesz? Kwestii zmartwychwstania zapewne też nie do końca ogarniasz, stąd taki rozrzut w kwestii rozbieżności w temacie...
_________________

 
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-08-16, 16:50   

Wiesław S., Nie czuję rozgoryczenia :) możesz mi uwierzyć, bardzo cieszę się,że mogę czytać Biblię bez narzucania mi żaden wierzeń, że sam moge się poprawiac i dochodzić do coraz to nowszych i lepszych zrozumień danego tematu.Nigdy jednak nie mówie sobie TAK JEST NA 100%, szukam,czytam,proszę Boga o zrozumienie. Nie potrzebują ludzkich książąt, w których wybawienia nie ma by dbali o moje 'zbawienie'
Wiesław S. napisał/a:
Kwestii zmartwychwstania zapewne też nie do końca ogarniasz, stąd taki rozrzut w kwestii rozbieżności w temacie...
a dlaczego tak twierdzisz ? Wiesz ile ja przesiedziałem nad tym tematem ? Ile słuchałem od ŚJ kto zmartwychwstanie, a kto nie i dlaczego ile sie o hadesie i gehennie nasłuchałem ? Że skoro z woli Boga ktoś zginął to nie zmartwychwstanie ? Później się okazuje,że synowie Koracha jednak zmartwychwstaną, bo są w hadesie...ale jednak z wyroku Boga i weź dojdź do prawdy :) Bądź mądry i pisz wiersze.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13