FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Świętego
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 27
Poziom: 54
HP: 3146/12102
 26%
MP: 0/5778
 0%
EXP: 212/317
 66%
  Wysłany: 2017-05-11, 14:04   Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Świętego

Ostatnio rozmawiałem z kobietą śJ przy stojaku. Wziąłem sobie Strażnicę i zapytałem ich z ciekawości dlaczego tak silnie odcinają się od spuścizny Ch. T. Russella.
Na to ona (i jej koleżanka obok) powiedziały: "To nieprawda, bardzo cenimy pastora Russella"
Zapytałem ze zdziwieniem: "To dlaczego odcinacie się od niemal jego wszystkich nauk. Dziś to Wasza religia, by wykluczyła swojego protoplastę"

Rozmawialiśmt tak troszkę o różnicach i Pani ta powiedziała, ze "Rydwan Jehowy ciągle się porusza, a dyliżanse niektórych osiadły na mieliźnie".
Spytałem ją wtedy, czy nie boi się tak pysznego zachowania, bo przechwałki, ze ich "karawana" jedzie, choć stale ma jakieś usterki i wypadki, nie musi wcale oznaczać, że są lepsi. Kiedy powiedziałem o nowych światłach względem nauki o pokoleniu czy sodomitach, a nawet Bożym Narodzeniu, to Pani stała się dużo bardziej niemiła.

Zapytałem dlaczego stała się tak agresywna, a ona do mnie: "Bo pewnie jesteś odstępcą".

Po pierwsze, powiedziałem jej, ze nigdy nie przeszliśmy na Ty, a po drugie, że mówienie o faktach w sposób spokojny, nie oznacza mojego odstępstwa. A po trzecie nigdy śJ nie byłem. Kobieta stwierdziła, że kłamię, bo za dużo wiem o śJ.

Na koniec jej powiedziałem, ze skoro ona to wszystko, co ja, wie, to dlaczego jest jeszcze świadkiem Jehowy?
Pani strzeliła focha i odwróciła się w drugą stronę.

Przyznaję, ze było mi głupio, bo ludzie na nas patrzyli i słuchali... nie chciałem być dla niej niemiły i nie byłem, za to ona mnie strasznie swoim zachowaniem zaskoczyła :-/

Kochani, niech ten temat będzie takim impulsem do zobaczenia różnic między tymi (na poczatku bardzo bliskimi) religiami.

W co wierzą BPŚ i śJ, czy te wierzenia się różnią; jaką mają nadzieję; jak się modlą; czy się spotykają na wspólnych zebraniach, itd. itd.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :)
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

Al Makot 
Sola scriptura

Potwierdzenie wizualne: 69
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 5/8
 62%
Wysłany: 2017-05-13, 17:49   

Najkrócej jak można, ludzie badający pismo święte szukają wiedzy właśnie w nim. Moim zdaniem bez daru Ducha Świętego wiele się nie osiągnie w kwestii zrozumienia tego co w piśmie napisano ale ważne że się szuka prawdy właśnie tam i nigdzie indziej. Daru Ducha Bóg udziela ochoczo tym którzy Go o to proszą w modlitwach. Świadkowie mają za najwyższy autorytet swoje ciało kierownicze (w tej chwili siedmiu panów z USA) i publikacje przez nich wydawane. Zresztą inne religie podobnie usprawiedliwiają odstępstwa od pisma świętego a to tradycją a to tym że do istniejących manuskryptów odstępcy coś dopisali albo coś usunęli itp.
1Piotra 2:2 "Jako nowo narodzone niemowlęta pragnijcie czystego mleka słowa Bożego abyście dzięki niemu rośli" tego starajmy się trzymać. Pozdrawiam

Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Poziom: 47
HP: 3663/7965
 46%
MP: 0/3803
 0%
EXP: 59/234
 25%
Wysłany: 2017-05-13, 22:17   

Cytat:
1Piotra 2:2 "Jako nowo narodzone niemowlęta pragnijcie czystego mleka słowa Bożego abyście dzięki niemu rośli" tego starajmy się trzymać. Pozdrawiam

Jeśli jesteśmy niemowlętami.
Dorośli jedzą też pokarm stały.

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE

tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Poziom: 12
HP: 6/319
 2%
MP: 152/152
 100%
EXP: 13/27
 48%
Wysłany: 2019-01-16, 17:04   

Polecam stronę oficjalną ŚJ

www.jw.org

Na tej stronie można wyszukać wiele ciekawych tematów biblijnych,są też filmy dla dzieci i dla dorosłych,słuchowiska biblijne,telewizja Broadcasting.Biblia we wszystkich językach i języki migowe.

Odpowiedz do tematu